Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

poruka: 67
|
čitano: 20.558
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X".
16 godina
online
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Sama zamjena baš i nije nešto, ali mi zvuči kao prilika za složit još jedan render-slave :).

Novi hladnjak (Wraith Prism) je bolji od onog uz 1700 (uz 1700X nije ni dolazio) pa ako od starog imaš neki bolji, zamijeniš hladnjake, pa 2700X dobije taj jači.

X370 ploča se već može naći i ispod 1.000 Kn i da RAM nije još uvijek skup, sve skupa bi bilo no brainer.

 

Jasno da to nije u tvojih planiranih 1.300 Kn za zamjenu, ali sigurno imaš po doma dovoljno diskova, kućišta i napajanja za složit još jednu makinu :)

 

 

16 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Mladen kaže...

Sama zamjena baš i nije nešto, ali mi zvuči kao prilika za složit još jedan render-slave :).

Novi hladnjak (Wraith Prism) je bolji od onog uz 1700 (uz 1700X nije ni dolazio) pa ako od starog imaš neki bolji, zamijeniš hladnjake, pa 2700X dobije taj jači. X370 ploča se već može naći i ispod 1.000 Kn i da RAM nije još uvijek skup, sve skupa bi bilo no brainer.

 Jasno da to nije u tvojih planiranih 1.300 Kn za zamjenu, ali sigurno imaš po doma dovoljno diskova, kućišta i napajanja za složit još jednu makinu :)

 

 

 Ma imam 5 render slaveova + workstation u stanu, netrebam fakat privatno više, osim ako/kad 4K ne postane standard za domaću produkciju. Jedino pod uvjetom da pak od njih neke idem prodavati pošto poto, a to je teško sklepati jer su specifične konfiguracije - puno threadova, gomila rama, nikakva grafika, mali disk... dakle neinteresantno gamerima i široj populaciji. Ovo računam da je relativno nova generacija, pa bi moglo lakše u zamjenu. No dobro, mislim da je najmudrije pričekati da se malo ustabili ponuda, pa moožda neznam, neki od i7 bude žrtva za prodaju:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
online
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Da, specifična namjena pa su i konfe takve ... nešto slično i sebi kemijam da umirovim još ovih par 5820k koje imam iako su odlične makine, ali uz ograničeni radni prostor, netko mora na listu za odstrel :). 2700X je sad još i pomaknuo omjer na punih 3:2.

 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Inače, veli mi kolega da 2700X po dere Intelov i7-6950X, dakle 10-jezgreni procesor, u renderiranju I transkodiranju.
 
5 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

a to je tek krenulo sa 2X procesorima,valjalo bi sačekati da se ljudi oglase pa da vidiš koliki bi boost točno dobio mjereno praktičnim korištenjem,a ne youtube review.Sa mog gledišta ja bi na tvom mjestu zadržao postojeći i nastavio ga korisiti(sa mog gledišta napominjem znači za  nikakav extremni gejming i multimediju).Sad ne znam za što je tebi primarno :D

12 godina
offline
Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Denis, ova StoreMi funkcija u pripu radi kao neko hibridno RAID polje ili samo kešira određene podatke ?

 

Kako je u praksi i kakave su brzine kad si "vukao" nešto sa mehaničkog ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Nisam probao jer nisam stigao. U planu je svakako. To ti je tiered storage. Dakle softver preslaguje podatke unutar kompletnog storage volumea tako da se oni kojima korisnik češće pristupa nalaze na bržem mediju. Na raspolaganju imaš kompletan kapacitet svih medija, za razliku od klasičnog cachea.
 
0 0 hvala 4
14 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Denis kaže...
Inače, veli mi kolega da 2700X po dere Intelov i7-6950X, dakle 10-jezgreni procesor, u renderiranju I transkodiranju.

2700x je nabrijan skoro do maxa, 6950x ima dosta lufta jer ga sputava tdp limit, kad su oba clockana 6950x je znacajno brzi. Kad ti to ja trebam objasnjavat 

 

Jedna zanimljivost iz najdetaljnijeg testa na netu trenutno:

 

Since 105W TDP rated Pinnacle Ridge CPUs are allowed to sustain >= 141.75W of power draw, and more importantly because at stock they do consume significantly more than the rated 105W even in real world multithreaded workloads, their advertised power rating in my opinion is not entirely fair and might end up misleading the consumers. The measured sustained power consumption for a stock 2700X was 127.64W (132W peak) during X264 encoding and 142.52W (146.5W peak) during Prime95 28.10. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 9:06 (ansha).
14 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
overhaul kaže...

No dobro, svašta ste iskomentirali, pa sad probajte ovo; 
Dali je dobra ideja kupovati 2700X u svrhu zamjene 1700X (denis u članku pohvalno kaže da netreba zamjena matične) ?
Vjerojatno bih stari, ako bi bilo sreće i ikakvog interesa, taj proc mogao unovčiti za koliko, 1500kn?
Dakle vjerojatno 1300 kn doplate, bil i to bila opravdana investicija/skok?

Normalno da nema nikakvog smisla, to ti je <10% dobitka performansi za 1300kn. Ono sta se isplati je ubost x399 plocu iz Alze za 198€ i polovnog 1950x za 600€... Prakticnije od render slaveova, a i jeftinije znacajno, pogotovo s obzirom na cijenu rama...

16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
ansha kaže...
Denis kaže...
Inače, veli mi kolega da 2700X po dere Intelov i7-6950X, dakle 10-jezgreni procesor, u renderiranju I transkodiranju.

2700x je nabrijan skoro do maxa, 6950x ima dosta lufta jer ga sputava tdp limit, kad su oba clockana 6950x je znacajno brzi. Kad ti to ja trebam objasnjavat 

 

Jedna zanimljivost iz najdetaljnijeg testa na netu trenutno:

 

Since 105W TDP rated Pinnacle Ridge CPUs are allowed to sustain >= 141.75W of power draw, and more importantly because at stock they do consume significantly more than the rated 105W even in real world multithreaded workloads, their advertised power rating in my opinion is not entirely fair and might end up misleading the consumers. The measured sustained power consumption for a stock 2700X was 127.64W (132W peak) during X264 encoding and 142.52W (146.5W peak) during Prime95 28.10. 

 Ma jasno sasvim. Samo imaj na umu da onda ni 6950X ne ostaje u svom TDP-u. 

 

Da 2700X ima osjetno veću potrošnju nego što je specificirana je dokumentirano i u mojem članku. U grafikonima je sve crno na bijelo. 

10 godina
offline
Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Običnom korisniku ili gameru je dovoljna i 1. generacija Ryzen-a a ova nadogradnja svakako je dobrodošla! Procesori su odlični a posebno veseli pomak na 6 jezgri + 6 logičkih dostupnih običnom korisniku po nevelikoj cijeni kao i pristupačnih 8 jezgri + 8 logičkih za računala kojima je danas "nebo granica" i po svačijem ukusu .. :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Denis kaže...

 Ma jasno sasvim. Samo imaj na umu da onda ni 6950X ne ostaje u svom TDP-u. 

 

Da 2700X ima osjetno veću potrošnju nego što je specificirana je dokumentirano i u mojem članku. U grafikonima je sve crno na bijelo. 

Jasna stvar da ce izic debelo iz specificiranog tdp-a, al za razliku od 2700x, 6950x bez clockanja nema smisla.

 

A ovo drugo je ciganski potez od amd-a, u specifikacijama je trebalo bit 140W ili min. 130W... Procesor je dobar i tako te nema smisla lagat..

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 13:50 (ansha).
16 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
overhaul kaže...

Dali je dobra ideja kupovati 2700X u svrhu zamjene 1700X

 To sam se kontao već tjedan dana i sad kad su testovi izašli odgovor je definitivno NE.

Najbrži kaže...
Baš sam gledao malo cijene 4GHz modela memorije, došavši do zaključka da mi je suludo ulagati pozamašne novce u nešto što neću primjetiti razliku, par fps-a više-manje, par sekundi-minuta brža videoobrada. Još jedna dobra vijest je cijena prednarudžbe za 2700x model dok je 1700x u vrijeme izlaska bio >3200kn (za točan iznos bi morao otići po kutiju gdje mi je račun).

 

 

 

ansha kaže...

Normalno da nema nikakvog smisla, to ti je <10% dobitka performansi za 1300kn

 Čovjek već odgovorio.

LOL: Crobrother
7 godina
protjeran
offline
Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Da li se te apply patch za Meltdown i Spectre na Intelovim konfiguracijama, inace ove testovi ne znace nista.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Ryzen 5 2600x 1700kn u adm-u... Navali narode
xfact
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

A koliki utjecaj na performanse ima spectre patch??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 18:46 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Shockwave kaže...

A koliki utjecaj na performanse ima spectre patch??

Cim instaliras "patch", rastale ti se automatski 3 jezgre na 8700k, a ove preostale jedva da imaju IPC u rangu fx-a 

12 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
O_O_O kaže...

Da li se te apply patch za Meltdown i Spectre na Intelovim konfiguracijama, inace ove testovi ne znace nista.

 

Shockwave kaže...

A koliki utjecaj na performanse ima spectre patch??

U gamingu nikakav, u produktivnosti minimalan. 

 

Aj se pomirite vise da su rezultati takvi kakvi jesu, ako sto strana prica istu pricu slika je kristalno cista... Doduse ona moze jedino biti par % gora za ryzena sa nekim normalnim ram kitom, a ne onim premium 3400 cl16 sa kojom je testirala vecina recenzenata.

14 godina
protjeran
offline
Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Dobro, al 3400 cl16 nije nista premium, do sada koristeni gskill flare 3200 cl14 ima bolji omjer takta i tajminga a i bez problema radi na 3400 cl14.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

A premium je naspram onoga sto vecina ovdje kupuje, 3000 cl15 je plafon...

 

EDIT: Na kojoj platformi radi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 19:28 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
war3_tft kaže...

A premium je naspram onoga sto vecina ovdje kupuje, 3000 cl15 je plafon...

 

EDIT: Na kojoj platformi radi?

Na vecini :) 

 

Ali i dosta tih 3000 cl15 kitova ce radit na 3400 sa cl16 tajminzima. Inace, najnabrijaniji gskillov ram je 3600 cl14, doduse dobar postotak je nestabilan :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Lijepo si upakirao to "vecini". 

 

Gamers Nexus je testirao sa trident z 3600 cl16 pa su ga uspjeli na testu sa ryzenom oc-ati na 3666 cl16. Mozda bi na drugoj platformi bolje islo.

7 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Mozda, jako je upitno 

14 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
war3_tft kaže...

Lijepo si upakirao to "vecini". 

 

Gamers Nexus je testirao sa trident z 3600 cl16 pa su ga uspjeli na testu sa ryzenom oc-ati na 3666 cl16. Mozda bi na drugoj platformi bolje islo.

Trident Z 3600 cl16 je b die tako da to ide na 4ghz bez problema na x299 i z270/370...

11 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
war3_tft kaže...

U gamingu nikakav, u produktivnosti minimalan. 

 

Aj se pomirite vise da su rezultati takvi kakvi jesu, ako sto strana prica istu pricu slika je kristalno cista... Doduse ona moze jedino biti par % gora za ryzena sa nekim normalnim ram kitom, a ne onim premium 3400 cl16 sa kojom je testirala vecina recenzenata.

minimalan? 

 

usporenje od 20% ring-0-level kernel podataka

 

usporenje od 15% MySQL Percona

 

usporenje od 10% multi max JOPS

 

usporenje od 25% Critical-jOPS

 

usporenje od 15% Apache Spark

 

usporenje od 10% kod vectoringa

 

itd itd

 

nakon spectre/meltdown i RS3 patch

 

ovo je sve kod nas u firmi testirano, sve to ce imati jako veliki utjecaj na profit margin ove godine, i kompanija ce izgubit hrpetinu para zbog tog "minimalnog" usporenja

 

mi smo relativno mala americka firma, u usporedbi sa IT gigantima, koji vec odavno pregovaraju sa intelom ispod stola o nadoknadi stete na ovaj ili onaj nacin 

 

sto se tice gaminga, svi testovi su irelevantni ako se ne znaju svi parametri testiranja, bez obzira na rezultate

11 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
ansha kaže...

Dobro, al 3400 cl16 nije nista premium, do sada koristeni gskill flare 3200 cl14 ima bolji omjer takta i tajminga a i bez problema radi na 3400 cl14.. 

 tako je da, bolje sto manji CL nego sto veca frekva sa vecim CL-om

10 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Kupio budem ryzen 3 2200g dali je to dobar proc ili postoji nesto bolje za iste novce?

Ima li on hyper treading?
12 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Timo kaže...

minimalan? 

 

usporenje od 20% ring-0-level kernel podataka

 

usporenje od 15% MySQL Percona

 

usporenje od 10% multi max JOPS

 

usporenje od 25% Critical-jOPS

 

usporenje od 15% Apache Spark

 

usporenje od 10% kod vectoringa

 

itd itd

 

nakon spectre/meltdown i RS3 patch

 

ovo je sve kod nas u firmi testirano, sve to ce imati jako veliki utjecaj na profit margin ove godine, i kompanija ce izgubit hrpetinu para zbog tog "minimalnog" usporenja

 

mi smo relativno mala americka firma, u usporedbi sa IT gigantima, koji vec odavno pregovaraju sa intelom ispod stola o nadoknadi stete na ovaj ili onaj nacin 

 

sto se tice gaminga, svi testovi su irelevantni ako se ne znaju svi parametri testiranja, bez obzira na rezultate

 Za prosjecnog korisnika i za vecinu ovih programa sta je koristeno u testovima ne utjece, a u gamingu koji je glavna radnja vecini ovdje nema apsolutno nikakvog utjecaja. 

Timo kaže...

 tako je da, bolje sto manji CL nego sto veca frekva sa vecim CL-om

 Da, al opet ces ram koji ti dopusta ajmo rec 3200 i nizak cl masno platiti, u tome je citava poanta. A kolko vidimo niti dobrom ramu na ryzenu bas ne mozes spustiti latencije ispod ovih deklariranih.

11 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
war3_tft kaže...

 Za prosjecnog korisnika i za vecinu ovih programa sta je koristeno u testovima ne utjece, a u gamingu koji je glavna radnja vecini ovdje nema apsolutno nikakvog utjecaja. 

Timo kaže...

 tako je da, bolje sto manji CL nego sto veca frekva sa vecim CL-om

 Da, al opet ces ram koji ti dopusta ajmo rec 3200 i nizak cl masno platiti, u tome je citava poanta. A kolko vidimo niti dobrom ramu na ryzenu bas ne mozes spustiti latencije ispod ovih deklariranih.

 

kako znas da nema utjecaja? bez zajebancije pitam

 

ima negdje usporedba testova bez i sa svim, intel i amd patchevima ukljucujuci i RS3 koji su izasli do danas?

 

isto tako svi koji koriste NVMe diskove imaju oko 25% usporenje, storage bandwith, jer su nakon patcha NVMe performanse CPU bound, SATA nisu pa je bandwith ostao manje vise isti

 

necemo o cijenama jer cemo otici u offtopic, i poceti se prepucavati kako netko ko kupuje procesor od 3000kn nema para za nadoplatiti za skuplju memoriju, onda mu je bolje da si kupi privjesak 

16 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
ansha kaže...
Denis kaže...
Inače, veli mi kolega da 2700X po dere Intelov i7-6950X, dakle 10-jezgreni procesor, u renderiranju I transkodiranju.

2700x je nabrijan skoro do maxa, 6950x ima dosta lufta jer ga sputava tdp limit, kad su oba clockana 6950x je znacajno brzi. Kad ti to ja trebam objasnjavat 

 

Jedna zanimljivost iz najdetaljnijeg testa na netu trenutno:

 

Since 105W TDP rated Pinnacle Ridge CPUs are allowed to sustain >= 141.75W of power draw, and more importantly because at stock they do consume significantly more than the rated 105W even in real world multithreaded workloads, their advertised power rating in my opinion is not entirely fair and might end up misleading the consumers. The measured sustained power consumption for a stock 2700X was 127.64W (132W peak) during X264 encoding and 142.52W (146.5W peak) during Prime95 28.10. 

 ma dobro, nisam ni sumnjao da 6950x može dati neku mrvicu bolje perf, ali po cijeni njemu su konkurencija threadripperi, a ne ove igračke od 2000 kuna. Što se tiče veće potrošnje od "rated", a realno - koga briga dok god ne kuha? Niti OC nema ovdje (pričam o 16 threadnom modelu) smisla. Ovdje je "unlocked" samo marketing, mogli su ga komotno i zaključat. Koliko kupaca MacPro kantica ima ideju ili pojam o OCanju? Vidim da na 2700x nitko nije uspio stabilno i hladno preko 4.2GHz a sa drljanjem po OC-u se koliko mi je poznato, gubi Precision Boost 2. Šteta što novim chipsetom nisu barem malo povećali broj PCIe kanala. Nisam mislio da će mi faliti, ali nakon nvme, grafi, zvučne na pcie, i potom još usb3 kontrolera, stanji se brzo. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice