Falcon Heavy gotovo je spreman za let

poruka: 12
|
čitano: 4.055
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Falcon Heavy gotovo je spreman za let".
16 godina
offline
Falcon Heavy gotovo je spreman za let

Loodilooo!

 

Samo što je Saturn 5 prije 60 godina mogao u orbitu izbaciti skoro 3 puta više tereta.

 

Korak naprijed, pa tri nazad.

 

Fantastičan nazadak u zadnjih pola stoljeća.  

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
Kolko ja znam saturn 5 nije isel na mars...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let

I to je 63 tone samo kad se ne misli spasiti nijedan buster.

14 godina
protjeran
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
Sale_ds kaže...
Kolko ja znam saturn 5 nije isel na mars...

Nece ni Falcon na mars kao sta Saturn V nije vidio mjeseca.

9 godina
neaktivan
offline
Falcon Heavy gotovo je spreman za let

Nemoze se to dvoje bas usporedivati s obzirom na to da je Saturn V bio 10x skuplji of FH. Ako je tada kostalo 20000$/kg a sada kosta 2000$/kg za doc do svemira to je vrlo znacajan napredak.

 

Poanta danas nije vise tko ce napravit vecu raketu, nego ko ce to napravit jeftinije, a tu onda dolaze te nove kompanije poput SpaceXa, Blue Origina itd. NASA ce u buducnosti sve vise prepustat lansiranje raketa privatnim kompanijama za njihove misije, ipak im je budžet danas puno manji nego sto je to bio 60ih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 11:18 (Akrohail).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
Kak će poletit s ravne ploče sletit na drugu ravnu ploču (Mjesec)? Kad obiđu krug oko Mjeseca nek slikaju njegov tanki profil ploče. To je uspomena za flat-earth zajednicu intelektualno manje obdarenih ljudi. :)
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
ansha kaže...
Sale_ds kaže...
Kolko ja znam saturn 5 nije isel na mars...

Nece ni Falcon na mars kao sta Saturn V nije vidio mjeseca.

 ... a onda je svizac zamotao cokoladu....

 

 

Akrohail kaže...

Nemoze se to dvoje bas usporedivati s obzirom na to da je Saturn V bio 10x skuplji of FH. Ako je tada kostalo 20000$/kg a sada kosta 2000$/kg za doc do svemira to je vrlo znacajan napredak.

 

Poanta danas nije vise tko ce napravit vecu raketu, nego ko ce to napravit jeftinije, a tu onda dolaze te nove kompanije poput SpaceXa, Blue Origina itd. NASA ce u buducnosti sve vise prepustat lansiranje raketa privatnim kompanijama za njihove misije, ipak im je budžet danas puno manji nego sto je to bio 60ih.

 Nazivno su imali nekakav budzet 60tih, medjutim, vrata drzavne blagajne su bila sirom otvorena. Koliko god treba, uzmi. Bitno je samo da CCCP ne stigne prvi.

 

Koliko se sjecam cijeli Apollo program je kostao oko 20mlrd dolara (ili u 2016 godini, oko 220mlrd ako uracunamo inflaciju)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
protjeran
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
syncmaster245b kaže...

 ... a onda je svizac zamotao cokoladu....

 

 

Sine nisi skuzio..

15 godina
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
ansha kaže...
syncmaster245b kaže...

 ... a onda je svizac zamotao cokoladu....

 

 

Sine nisi skuzio..

 A ni ti.

 

Stage 3 je isao do Mjeseca i nazad

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 13:12 (syncmaster245b).
14 godina
protjeran
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
syncmaster245b kaže...
ansha kaže...
syncmaster245b kaže...

 ... a onda je svizac zamotao cokoladu....

 

 

Sine nisi skuzio..

 A ni ti.

 

Stage 3 je isao do Mjeseca i nazad

Nope. Do mjeseca i nazad je isao samo komandni modul. Komandni i lunarni modul bi se odvojili od 3. faze koja bi produzila dalje u svemir ili bi je zabili u mjesec sta je bio slucaj od misije 13 nadalje.. 

 

15 godina
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
ansha kaže...

Nope. Do mjeseca i nazad je isao samo komandni modul. Komandni i lunarni modul bi se odvojili od 3. faze koja bi produzila dalje u svemir ili bi je zabili u mjesec sta je bio slucaj od misije 13 nadalje.. 

 

 I stand corrected!

 

Svaka cast.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
protjeran
offline
Re: Falcon Heavy gotovo je spreman za let
syncmaster245b kaže...
ansha kaže...

Nope. Do mjeseca i nazad je isao samo komandni modul. Komandni i lunarni modul bi se odvojili od 3. faze koja bi produzila dalje u svemir ili bi je zabili u mjesec sta je bio slucaj od misije 13 nadalje.. 

 

 I stand corrected!

 

Svaka cast.

Samo sta se onda ipak moze rec da je Saturn dosao do mjeseca, barem djelom ;)  Zabijali su 3. fazu u mjesec radi seizmoloskih istrazivanja..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice