Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju paywalla

poruka: 8
|
čitano: 2.153
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju paywalla".
8 godina
offline
Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju paywalla

Promjena je na vidiku. Nitko nije vječan.

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju paywalla

with a reket, reket here

and a reket, reket there

here reket

there reket

everywhere a reket, reket

corporations are too big

eyi, eyi, oh.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju paywalla

Trenutna Googloeova tražilica je sve gora i sve je teže naći smisleni rezultat.

SEO spam je najveći problem, često rezultati nisu direktno vezani s onim što se traži (samo se riječi nalaze na stranici, kvaliteta rezultata je kao da se radi o verziji 1.0 tražilice), a još gore je kad tražim neki proizvod, pa izlaze rezultati koji su kao vezani s tim proizvodom, imaju opis i to, ali kad klikneš link, samo te redirecta na AliExpress na taj proizvod. U nekim slučajevima 90% rezultata znaju biti takvi sa redirectom . Nije mi jasno kako to Google nije u stanju riješiti.

 

Na kraju sve više koristim ChatGPT umjesto Googlea.

 
11 0 hvala 3
15 godina
offline
Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju paywalla

I pokloniše se zvijeri Guglu govoreći: "Tko je kao zvijer, i tko se može boriti s njom?"

 

eno ga, koprca se, smrtno ranjen vlastitim oruđem

 

Ali da budem fer, u vrijeme kad se pojavio nije mu bilo ravnog tako da hvala mu na dosadašnjem društvu, bilo je lijepo. A sad umri dostojno jer, budimo realni, nitko naviknut na džabe neće krenut plaćat, pogotovo ako niknu novi besplatni i jednako dobri konkurenti

 
7 0 hvala 1
2 godine
offline
Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju paywalla

Kotač se više ne može okrenuti natrag. Svi i svugdje su krenuli nešto uzimat lovu iliti monetizirati i time zapravo potkopavati ono što internet je. Ovako bome to neće funkcionirati. Sve su pohlepniji i to će ih pokopati. Kao što i treba... 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju payw
shiboleth kaže...

Kotač se više ne može okrenuti natrag. Svi i svugdje su krenuli nešto uzimat lovu iliti monetizirati i time zapravo potkopavati ono što internet je. Ovako bome to neće funkcionirati. Sve su pohlepniji i to će ih pokopati. Kao što i treba... 

 Internet je i dalje odlično mjesto gdje se može naći more kvalitetnih a besplatnih informacija. Najčešće su plaćeni državnim novcem. Sve ostalo je prodaja nečega; tako mora biti. Netko mora platiti uloženi rad. Ako trebaš ozbiljne novine, one su na pretplatu kako i trebaju biti. Počeci, entuzijamam, iluzije da će sve biti dostupno svima i bez naknade su baš to - iluzije.

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju payw
Feudalac kaže...

Ako trebaš ozbiljne novine, one su na pretplatu kako i trebaju biti.

Želim skrenut pozornost na činjenicu da plaćanje ne garantira kvalitetu. Odličan primjer je Jutarnji list, obično pristrano glasilo svojih gazdi i interesnih skupina a ne novinarstvo.

Osobno smatram da je najbolji put, srednji put a to je balans između donacija i oglašivača, gdje se lijepo vidi kad novine previše nagnu na stranu profita i prestanu biti objektivne. Uostalom kvalitetno novinarstvo je vrlo rizičan posao i tražiti u toj branši siguran izvor zarade je put u korupciju

8 godina
offline
Re: Po prvi puta Google razmišlja o uvodjenju payw
Ges kaže...
Feudalac kaže...

Ako trebaš ozbiljne novine, one su na pretplatu kako i trebaju biti.

Želim skrenut pozornost na činjenicu da plaćanje ne garantira kvalitetu. Odličan primjer je Jutarnji list, obično pristrano glasilo svojih gazdi i interesnih skupina a ne novinarstvo.

Osobno smatram da je najbolji put, srednji put a to je balans između donacija i oglašivača, gdje se lijepo vidi kad novine previše nagnu na stranu profita i prestanu biti objektivne. Uostalom kvalitetno novinarstvo je vrlo rizičan posao i tražiti u toj branši siguran izvor zarade je put u korupciju

 Slažem se, tražena cijena nije garancija kvalitete; to je na svakom da procijeni. Jutarnji je groteksan koliko novca traže; više nego najbolje novine na svijetu...

 

Što se tiče financiranja medija, moje je mišljenje da onaj koji daje novac uvijek utječe na sadržaj. Ako je to neki filantrop, on uvijek ima neku agendu prikvačenu uz donaciju. Ako je država, ona obiično traži i određenu vrstu sadržaja, rijetke su relativno nepristrane kuće koje se financiraju državnim novcem. Oglašivaču su još gori - moraš biti sveta vodica da im ne staneš na žulj, uvijek traže kakav sadržaj može biti pored, a nedao bog da si kritičan prema njihovim proizvodima ili uslugama. Kupci sadržaja također utječu na agendu, ali ako ništa drugo daje medijima veću slobodu u izboru tema i poticaj kvalitetnijoj obradi tema.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice