U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

poruka: 71
|
čitano: 13.137
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B".
16 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...

jako pametno razmišljanje, ajmo onda ukinut i prometna pravila

tko se ne zna pazit neka zagine, za drugo i nisu

 Promašen primjer... Potraživanja po osnovu poslovnog odnosa neka ostvaruju na sudu. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 14:26 (boxer).
14 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
ihush kaže...

 ok, za taj argument ako ga želiš dokazati kao valjanjim, kupi kramu za 2000 i prodaj za 15.000.. i to ponovi više puta. tj argument ti je iz klase loto-jackpota, za par eura možeš dobiti stotine milijuna, da.. ako imaš sreće.

-kripto biz je nešto sasvim drugo, stvoren za prevaru, zbog prevare.. nema ništa drugo, nema čarobnog štapića tj ima, piramida, koja kao i lanci sreće može ići-rasti do neke mjere a tad mora puknuti-urušiti se.. ništa novo, tj novo je jedino tehnologija pa se prije to radilo pisanjem pisma na papiru, sad možeš mejlom.. itd. ili pogledaj malo svježe-ovogodišnje teme o kriptu, o broju suđenja.. nema čistog kripto biza, svaki je prevara-scam-krađa, svaki je piramida i sl. shema i traje kao balon-sapunica, kratko, dok ne pukne. .. pa kupi-prodaj auto, bilo koju robu, tj to je biz-trgovina i to trgovac radi s prosječnom maržom od 10-20% .. no ako tu zaradu mora dijeliti ili dati drugome još toliko tad ili će marža biti veća ili njemu neće ostati ništa.. a nitko ne želi raditi za ništa-đabe.. pa trguj, ne nužno autima, kruh, zlato, nafta, .. ili kripto? čime trguje kripto? sapunicom...

To s autom je bio primjer, a u stvarnom životu se dogodilo masu puta s Bitcoinom (događalo se i s rabljenim automobilima tokom covid histerije). Na primjer, moj prijatelj je ulupao svoju cijelu ušteđevinu u Bitcoin kada je on bio na vrhuncu svoje vrijednosti, oko $69000. U tom trenutku je netko prodao da bi on mogao kupiti. Prodavač je zaradio, moj frend je popušio. Iz današnje perspektive je popušio nešto manje od 50%, a prodavač je zaradio definitivno brutalan iznos, moguće i tisuće izrađene u postocima, ovisno o cijeni po kojoj je prvotno kupio. Tako da ti je komentar sa jack-potom pure BS.

 

Ako izuzmemo prevarante posrednike, kako je kripto stvoren za prevaru? Imaš fiksni broj coina i tržište određuje cijenu. Istina je da postoji mogućnost manipulacije cijenom jer se ni danas ne zna tko su vlasnici par walleta s velikim brojem BTC-a. Ti ljudi kad odluče unovčiti će uzrokovati lavinu pada cijena. Moguće da se to već i dogodilo tokom nekih od prethodnih padova. Ali činjenica je da i dalje stvar živi.

 

Ako je kripto piramida, zašto se nije stvar urušila nakon što je prestao hajp sa sumanutim ulaganjima? Danas više nitko ne diže kredite da bi uložio u kripto, nitko više ne misli da je ekipa poput Prpića pametna i da će 1 BTC vrijediti $500000, milijun USD ili beskonačno, kako je on srao pred kamerama. Kako to da se stvar nije urušila ako je piramida, a novih ulagača s novcem više nema? Odnosno, njihov broj je danas zanemariv.

 

Sereš ga bez ikakvih argumenata.

14 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
gnautix kaže...
neutrino kaže...
kirat kaže...

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

Zašto kriminal, kad kretanje cijena kriptovaluta jasno pokazuje da je dobit od 25% moguća? Moguća je i puno veća dobit.

Kako legalna poslovna transakcija može biti kriminal ako je dobitak jedne strane 25%?

Iz tebe progovara čisti jal.

 

Ako ti kupiš kramu od automobila na njuškalu za €2000 i staviš ga odmah u oglas za €15000, hoćeš li ti biti kriminalac u trentku kad ja kupim taj automobil od tebe?

 Dva su problema u tvojoj konstataciji.

 

1. Kontinuitet

 

2. Skalabilnost

 

I jedno i drugo nemoguće, nije moguće u kontinuitetu zarađivati 25% mjesečno, najbolji trgovci na svijetu to ne mogu, pa tako ni skladištar Burazer i harmonikaš Travalja.

Osim toga, i da je moguće (a nije) na ciframa preko 100k dolara imaš problem likvidnosti odn. primoran si trgovati samo s par tokena kao BTC i ETH koji tolike prinose nikako ne daju. Skladištar Burazer trgovao je uz polugu (leverage) pa zato sada više nema lako stečenog novca tzv. ulagača.

Oba problema si ti izmislio i nemaju veze s kriptom, nego s lopinama posrednicima.

Ti ovdje miješaš panjeve poput Burazera koji se predstavljao kao neki posrednik očito s namjerom da oženi naivne i kriptuvalute. Njemu je kriptovaluta poslužila kao alat da ostvari svoj naum. To ne čini automatski kripto lopovlukom. S kuhinjskim nožem možeš ubiti nekoga, pa to ne znači da je boravak u kuhinji uvijek smrtonosan.

11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
boxer kaže...

 Promašen primjer... Potraživanja po osnovu poslovnog odnosa neka ostvaruju na sudu. 

 ovdje se ne radi o prevari tvrtki koje imaju školovani kadar za biznis i pravne odjele s tkozna koliko zaposlenih

investitori nisu uvijek tvrtke, investitori su i obični građani - pogotovo u ovom slučaju, a građane država treba štititi po istom principu po kojem ih štiti prometnim pravilima

 

EDIT

da ne kažem da je i za 'poslovne odnose' izuzetno bitno imati uređen sustav i da se nemere sve (pogotovo gospodarski kriminal) rješavati međusobnim tužbama na sudu

to je jedan od osnovnih faktora na kojem padamo kod privlačenja stranih investicija

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 14:57 (picajzla0707).
14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...
konjRR kaže...

...Jer sve sto je nabrojano je u hrvatskoj drzavi vise nego prihvatljiv i standardizirani poslovni model. 

 ne nije, iako je percepcija javnosti takva...

 

U odnosu na pravne osobe najveći broj kaznenih prijava podnesen je za
kaznena djela protiv gospodarstva iz Gl. XXIV Kaznenog zakona. Slijede kaznena
djela protiv radnog odnosa i socijalnog osiguranja (Gl. XII KZ), kaznena djela protiv
imovine (Gl. XXIII KZ), kaznena djela krivotvorenja (Gl. XXVI KZ) te kaznena djela
protiv opće sigurnosti (Gl.XXI KZ).

Struktura prijavljenog kriminaliteta na razini županijskih državnih odvjetništava
ostala je neizmijenjena u odnosu na prethodnu godinu.
Tako je u odnosu na odrasle osobe najveći broj kaznenih prijava podnesen za
kaznena djela protiv gospodarstva iz Gl. XXIV Kaznenog zakona. Slijede kaznena
djela protiv službene dužnosti (Gl. XXVII KZ), kaznena djela protiv života i tijela (Gl. X
KZ), kaznena djela protiv imovine (Gl. XXIII KZ) te kaznena djela protiv osobne
slobode (Gl. XIII KZ).

Struktura prijavljenog kriminaliteta na razini općinskih državnih odvjetništava
ostala je neizmijenjena u odnosu na prethodnu godinu.
Tako u odnosu na odrasle osobe najveći broj kaznenih prijava podnesen je za
kaznena djela protiv imovine iz Gl. XXIII Kaznenog zakona. Slijede kaznena djela
protiv osobne slobode iz (Gl. XIII KZ), kaznena djela protiv braka, obitelji i djece (Gl.
XVIII KZ), kaznena djela protiv gospodarstva (Gl. XXIV KZ) te kaznena djela protiv
sigurnosti prometa (Gl. XXII KZ).

Iz nadležnosti županijskih državnih odvjetništva od ukupnog iznosa oduzete
imovinske koristi od 67.243.977,87 kuna, najviše oduzimanja bilo je kod kaznenih
djela protiv imovine i gospodarstva, i to kaznenih djela zlouporabe povjerenja u
gospodarskom poslovanju iz članka 246. Kaznenog zakona

 

 

 

ovo su samo neki od izvadaka iz statističkih izvještaja dorh-a

 Statisticki izvjestaji dorha? dorha? ozbiljno? ti to stvarno ozbiljno? Osim sto statisku nagode kako god ima padne napamet, izvor je dorh. I sto ti taj izvor govori? Molim procitaj sto si citirao. 

A onda opet procitaj sto sam napisao. Amozes i sto drugi pisu.

A sada da citiram bemsrtne rijeci nasih vođa: " Neka institucije rade svoj posao."

 

p.s. hrvatska ispostava olafa mi se cini nesto u zadnje vrijeme "muti vodu" ali vjerojatno ne zadugo 

11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
konjRR kaže...

 Statisticki izvjestaji dorha? dorha? ozbiljno? ti to stvarno ozbiljno? 

 kritika pravosudnog sustava, pogotovo dorh-a, jedna je od tema o kojoj pišem s najvećim guštom i mislim da je malo novinara koji su napisali više kritičnih tekstova na tu temu od mene

pogotovo zadarskog pravosuđa i državnog odvjetništva, koje je premreženo politikom, kriminalom i obiteljskim vezama

 

ali kritika se uvijek treba zasnivati na argumentima, jer uopćeno i banalizirano pljuvanje nije kritika

14 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...
boxer kaže...

 Promašen primjer... Potraživanja po osnovu poslovnog odnosa neka ostvaruju na sudu. 

 ovdje se ne radi o prevari tvrtki koje imaju školovani kadar za biznis i pravne odjele s tkozna koliko zaposlenih

investitori nisu uvijek tvrtke, investitori su i obični građani - pogotovo u ovom slučaju, a građane država treba štititi po istom principu po kojem ih štiti prometnim pravilima

Nitko se nije miješao  dok su u početku dobijali pare, a sad kad su popušili, sad bi država trebala nešto napravit? Ne bi se čudio da su skladištar i harmonikaš stavili u ugovor stavku gdje nisu odgovorni za ništa ako stvar ode ukurac.

 

A kako bi ta zaštita treba izgledati? Da država ima veto nad raspolaganjem privatnim novcem? Onako, kako to Kata Šmajser iz RF-a predlaže, gdje bi oduzimala štednju od €100000+ i vršila "preraspodjelu"? To ti se zove komunizam, btw.

11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

kripto je novost u sustavu koji se mijenja sporo u svim državama svijeta

pravosuđe je mastodont svugdje, pa tako treba vremena da se reagira na nove prijetnje i anomalije

da ne govorimo da za reagiranje na prijevaru najprije treba prijava, a ne prijavljuje valjda onaj koji je uvjeren da nije prevaren, nego onaj koji skuži da jest prevaren, a to se ne događa u početku prevare

 

i druge piramidalne sheme su poznate odavno, nevezano uz kripto, pa su tek nedavno pokrenuli akcije protiv javess group limted u kojoj su nedavno ljudi širom svijeta, pa i u hrvatskoj, popušili milijune

15 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
neutrino kaže...
..

 

Sereš ga bez ikakvih argumenata.

 .. bla, bla, bla.. -sereš.

-argument? pogledaj naslov teme...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...
konjRR kaže...

 Statisticki izvjestaji dorha? dorha? ozbiljno? ti to stvarno ozbiljno? 

 kritika pravosudnog sustava, pogotovo dorh-a, jedna je od tema o kojoj pišem s najvećim guštom i mislim da je malo novinara koji su napisali više kritičnih tekstova na tu temu od mene

pogotovo zadarskog pravosuđa i državnog odvjetništva, koje je premreženo politikom, kriminalom i obiteljskim vezama

 

ali kritika se uvijek treba zasnivati na argumentima, jer uopćeno i banalizirano pljuvanje nije kritika

 Dakle kakve argumente trebam? Ali citirao sam ne samo da kritiziram dorh nego tvoj citat njihove izjave gdje se nigdje ne spominje ( mrzim duple negacije ) koliko je pravomocnih presuda, a to bi bio efekt a ne uobicajena predstava. Sto se tice samog oduzimanja imovine, tamo gdje nestaju miljarde, oduzeta suma je u blagu ruku smijesna? 

picajzla0707 kaže...

kripto je novost u sustavu koji se mijenja sporo u svim državama svijeta

pravosuđe je mastodont svugdje, pa tako treba vremena da se reagira na nove prijetnje i anomalije

da ne govorimo da za reagiranje na prijevaru najprije treba prijava, a ne prijavljuje valjda onaj koji je uvjeren da nije prevaren, nego onaj koji skuži da jest prevaren, a to se ne događa u početku prevare

 

i druge piramidalne sheme su poznate odavno, nevezano uz kripto, pa su tek nedavno pokrenuli akcije protiv javess group limted u kojoj su nedavno ljudi širom svijeta, pa i u hrvatskoj, popušili milijune

 kripto nije novost ni nova prijetnja nego samo novo ime za stari "modus operandi" ekonomije koja ima trickle up effect ( ne mislim na onaj koji ekonomisti definiraju ) i obicno odogovara vlastima je su oni obicno medu onima prema kojima "trickle" ide.

Iste radnje sa alatima drugog naziva nebi zvao novost. 

I jos jedna napomena je da institucije umjesto da reagiraju brze nego sto su to radile prije 30-40 godina sada reagiraju sporije ako uopce.

 

 p.s. zabavan kratki video bez kripta nazalost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 16:31 (konjRR).
11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

poštene argumente, jer floskule, banaliziranja, trpanja u ladice i slične metode nisu argumenti, nego poziv na linč i klasična metoda galamdžija, nasilnika i rulje

za takav način rasprave imaš index.hr, ovdje se barem malo potrudi

14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...

poštene argumente, jer floskule, banaliziranja, trpanja u ladice i slične metode nisu argumenti, nego poziv na linč i klasična metoda galamdžija, nasilnika i rulje

za takav način rasprave imaš index.hr, ovdje se barem malo potrudi

 

Gdje su tvoji argumenti da koristim metode "galamdžija, nasilnika i rulje"?

Rad dorha je javan i dobro poznat. Provlaci se kroz medije svakodnevno. Ti si zadovoljan njihovim radom? Meni je njihov rad pogotovo po pitanju gospodarskog kriminala smijesan ( radije nego da me baca u depresiju ). 

Ponavljam pitanje kakve argumente zelis? I opet pitam gdje su tvoji?

Bio bi red prije "ad hominem" bar jedan argument. Jedan. 

I neznam zasto skreces sa onoga sto si citirao a to je bilo "Jer sve sto je nabrojano je u hrvatskoj drzavi vise nego prihvatljiv i standardizirani poslovni model." Pa zar moram citirati sam sebe? 

Zelis da to argumentiram?

Sto tocno zelis da argumentiram?

11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
konjRR kaže...

Gdje su tvoji argumenti da koristim metode "galamdžija, nasilnika i rulje"?

Rad dorha je javan i dobro poznat. Provlaci se kroz medije svakodnevno. Ti si zadovoljan njihovim radom? Meni je njihov rad pogotovo po pitanju gospodarskog kriminala smijesan ( radije nego da me baca u depresiju ). 

Ponavljam pitanje kakve argumente zelis? I opet pitam gdje su tvoji?

Bio bi red prije "ad hominem" bar jedan argument. Jedan. 

I neznam zasto skreces sa onoga sto si citirao a to je bilo "Jer sve sto je nabrojano je u hrvatskoj drzavi vise nego prihvatljiv i standardizirani poslovni model." Pa zar moram citirati sam sebe? 

Zelis da to argumentiram?

Sto tocno zelis da argumentiram?

 kad pljuneš na kompletni dorh, pljunuo si na sve koji tamo rade

kad pljuneš na državu, pljunuo si na sve koji rade u javnim službama

 

to su argumenti rulje koja poziva na linč

po istom principu tvoje logike mogli bi se slijepo držati i uzrečice da narod zaslužuje vlast kakvu ima, pa onda ispada da pljuješ i po sebi i svim svojima

 

ne da mi se dalje natezati s likovima koji raspravu vode na ovakav način

lp i slobodno ti dalje po svom

 

i btw., ad hominem znači napad na osobu, ukazivanje na pogreške u načinu rasprave nisu ad hominem

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 18:52 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...

 ovdje se ne radi o prevari tvrtki koje imaju školovani kadar za biznis i pravne odjele s tkozna koliko zaposlenih

investitori nisu uvijek tvrtke, investitori su i obični građani - pogotovo u ovom slučaju, a građane država treba štititi po istom principu po kojem ih štiti prometnim pravilima

 Pretpostavljam da su "investitori" imali neki vid ugovora sa njima, pa neka utužuju svoja potraživanja temeljem ugovora. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

a prevara je bila sukladna ugovoru?

kad netko prevari stotine ljudi protivno ugovoru, država treba dići ruke i reći - snađite se sami - imate ugovor?

 

ne kužim takvo razmišljanje

16 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

Da zaključim, mislim da policija nebi trebala glumiti utjerivače dugova naivnim "ulagačima" operisanim od pojma rizika i koji nisu obezbjedili svoja ulaganja.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 22:24 (boxer).
11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

a tko kaže da policija glumi utjerivače dugova?

 

policija radi svoj posao - istražuje kazneno djelo i podnosi prijavu dorhu, koji dalje vodi progon kaznenog djela

lovu ne vraća nitko do njih, to kasnije radiš privatnom tužbom 

2 godine
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
neutrino kaže...
gnautix kaže...
neutrino kaže...
kirat kaže...

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

Zašto kriminal, kad kretanje cijena kriptovaluta jasno pokazuje da je dobit od 25% moguća? Moguća je i puno veća dobit.

Kako legalna poslovna transakcija može biti kriminal ako je dobitak jedne strane 25%?

Iz tebe progovara čisti jal.

 

Ako ti kupiš kramu od automobila na njuškalu za €2000 i staviš ga odmah u oglas za €15000, hoćeš li ti biti kriminalac u trentku kad ja kupim taj automobil od tebe?

 Dva su problema u tvojoj konstataciji.

 

1. Kontinuitet

 

2. Skalabilnost

 

I jedno i drugo nemoguće, nije moguće u kontinuitetu zarađivati 25% mjesečno, najbolji trgovci na svijetu to ne mogu, pa tako ni skladištar Burazer i harmonikaš Travalja.

Osim toga, i da je moguće (a nije) na ciframa preko 100k dolara imaš problem likvidnosti odn. primoran si trgovati samo s par tokena kao BTC i ETH koji tolike prinose nikako ne daju. Skladištar Burazer trgovao je uz polugu (leverage) pa zato sada više nema lako stečenog novca tzv. ulagača.

Oba problema si ti izmislio i nemaju veze s kriptom, nego s lopinama posrednicima.

Ti ovdje miješaš panjeve poput Burazera koji se predstavljao kao neki posrednik očito s namjerom da oženi naivne i kriptuvalute. Njemu je kriptovaluta poslužila kao alat da ostvari svoj naum. To ne čini automatski kripto lopovlukom. S kuhinjskim nožem možeš ubiti nekoga, pa to ne znači da je boravak u kuhinji uvijek smrtonosan.

 Falio si poantu, nigdje nisam rekao da je kripto prevara jer je netko nekoga prevario kroz kripto, mogli su nuditi i trgovanje nepalskom soli. A ovo dvoje svakako nisam izmislio, svatko tko je trgovao ičim u životu susretne se s ta dva problema. Kripto ovaj mjesec ode 30% i ti si bio all-in? Super, sljedeći mjesec? Možda, ali neće biti uvijek ni stalno, svaki trgovac na kraju krajeva i gubi, tako da tu nema obećanja.

 

Isto tako, je li po tebi isto poduplati 1.000 eura ili 100.000 eura? Ili možda milijun eura? Nije skalabilno, a u problem likvidnosti ne moram ni ulaziti da bih zaključio da na AUM koji je BitLucky imao ne postoji teoretska šansa da su u zadnje dvije godine bili igdje blizu tih 25% mjesečno, pa ni duplo godišnje.

 

Pouzdano znam da oni stvarno jesu trgovali, što god pod to spadalo. Nije bila smišljena prevara, momci su jednostavno retardirani i mislili su da mogu te lude cifre ispoštovati (jer su benchmark postavili na malom kapitalu i u divljem bull-marketu).

 

Nije bilo smišljeno kao prevara, ali postalo je prevara, kada su shvatili da je neostvarivo što su 'obećali'. I sad su u problemu.

2 godine
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
boxer kaže...

Da zaključim, mislim da policija nebi trebala glumiti utjerivače dugova naivnim "ulagačima" operisanim od pojma rizika i koji nisu obezbjedili svoja ulaganja.

 Nema ih s čim glumiti osim toplim riječima. Para nema, nemaju se otkud naplatiti.

16 godina
online
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Meni je samo žao kada se prevari neki ubogi vlasnik Radeonke! Jer to je baš ono, pišanje po sirotinji!

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
Nezz tesko ce ovi bit osuđeni..nesto slicno kao da burzovni mesetar ulozi u krive dionice i popusi sve..samo sto je u kripto svijetu izrazenija dobit ali i gubitak.
Ja sam ulozio u par coina novac i imao poprilicnu zaradu..nisam vadio na vrijeme i sad to vrijedi umjesto par dolara po coinu 0.00123…$..sam sam sebi kriv.Ovaj dvojac da je pobjegao mozda bih i mislio da su prevarili sve..mislim da su jednostvano propali..ni prvi ni zadnji!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...
konjRR kaže...

Gdje su tvoji argumenti da koristim metode "galamdžija, nasilnika i rulje"?

Rad dorha je javan i dobro poznat. Provlaci se kroz medije svakodnevno. Ti si zadovoljan njihovim radom? Meni je njihov rad pogotovo po pitanju gospodarskog kriminala smijesan ( radije nego da me baca u depresiju ). 

Ponavljam pitanje kakve argumente zelis? I opet pitam gdje su tvoji?

Bio bi red prije "ad hominem" bar jedan argument. Jedan. 

I neznam zasto skreces sa onoga sto si citirao a to je bilo "Jer sve sto je nabrojano je u hrvatskoj drzavi vise nego prihvatljiv i standardizirani poslovni model." Pa zar moram citirati sam sebe? 

Zelis da to argumentiram?

Sto tocno zelis da argumentiram?

 kad pljuneš na kompletni dorh, pljunuo si na sve koji tamo rade

kad pljuneš na državu, pljunuo si na sve koji rade u javnim službama

 

to su argumenti rulje koja poziva na linč

po istom principu tvoje logike mogli bi se slijepo držati i uzrečice da narod zaslužuje vlast kakvu ima, pa onda ispada da pljuješ i po sebi i svim svojima

 

ne da mi se dalje natezati s likovima koji raspravu vode na ovakav način

lp i slobodno ti dalje po svom

 

i btw., ad hominem znači napad na osobu, ukazivanje na pogreške u načinu rasprave nisu ad hominem

 Ako pricam o dorhu moram pojedinacno o svakoj osobi pa ako ima i jedna osoba u dorhu koja svoj posao radi dobro onda nesmijem pljunuti na ukupni rad dorha? To je tvoja logika? I ne zajebavas me? 

Proglasis me ruljom koja poziva na linc i posaljes na index i to nije ad hominem? Ma nije kakica nego se zeko pokakio? 

Ja po svom? Cemu svom? dorh citam danas. Po mom? 

Ti ne vodis raspravu nego nabadas bezveze neznas ni sam o cemu. Ja samo pokusavam saznati o cemu pricas. Izgleda da necu uspjeti. Lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 10:13 (konjRR).
14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...

a tko kaže da policija glumi utjerivače dugova?

 

policija radi svoj posao - istražuje kazneno djelo i podnosi prijavu dorhu, koji dalje vodi progon kaznenog djela

lovu ne vraća nitko do njih, to kasnije radiš privatnom tužbom 

 Nije istina da ne vracaju protupravno otudeno. 

15 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
konjRR kaže...
picajzla0707 kaže...

a tko kaže da policija glumi utjerivače dugova?

 

policija radi svoj posao - istražuje kazneno djelo i podnosi prijavu dorhu, koji dalje vodi progon kaznenog djela

lovu ne vraća nitko do njih, to kasnije radiš privatnom tužbom 

 Nije istina da ne vracaju protupravno otudeno. 

 -vračaju fizički-materijalno vlasništvo.. i to ako je zapljenjeno kao npr ukraden auto i sl. dok je za novac problem jer to nije auto, tj samo npr u krađi novca iz banke se to radi rutinski, jer banka ima popis serijskih brojeva itd dok osoba u novčaniku nema popis sn kojim bi se dokazalo da je ta novčanica u vlansištvu osobe odnosno novac je vlasništvo države itd (ne digitalno..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 10:39 (ihush).
14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
ihush kaže...
konjRR kaže...
picajzla0707 kaže...

a tko kaže da policija glumi utjerivače dugova?

 

policija radi svoj posao - istražuje kazneno djelo i podnosi prijavu dorhu, koji dalje vodi progon kaznenog djela

lovu ne vraća nitko do njih, to kasnije radiš privatnom tužbom 

 Nije istina da ne vracaju protupravno otudeno. 

 -vračaju fizički-materijalno vlasništvo.. i to ako je zapljenjeno kao npr ukraden auto i sl. dok je za novac problem jer to nije auto, tj samo npr u krađi novca iz banke se to radi rutinski, jer banka ima popis serijskih brojeva itd dok osoba u novčaniku nema popis sn kojim bi se dokazalo da je ta novčanica u vlansištvu osobe odnosno novac je vlasništvo države itd (ne digitalno..)

 Hoces kazati da ako znaju kome je otuden bas "odredeni novac" ( to je jos lakse sa novcima na racunu zato i nemaju serijske brojeve ) da taj i vrate? Na to sam i mislio. Naravno da nemogu vratiti ako neznaju sto je tocno cije. 

11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
konjRR kaže...

Proglasis me ruljom koja poziva na linc i posaljes na index i to nije ad hominem? Ma nije kakica nego se zeko pokakio? 

 ne, nije ad hominem, jer te nisam proglasio 'ruljom' kako si to preokrenuo

rekao sam da je tvoj način rasprave način na koji raspravljaju galamdžije i rulja

 

postoji razlika, problem je što ti očito ne shvaćaš da se može kritizirati tvoja rasprava nevezana za tebe kao osobu

ako netko kaže da mi je primjer blesav, nije meni osobno rekao da sam blesav, jel shvaćaš razliku

nisam te poslao u materinu, 'poslao sam te' na index, figurativno... u istoj sam poziciji na forumu, ne mogu ti zapovijedati

 

probaj se malo educirati o načinima rasprave, pravilima, negativnostima, u nekim zemljama se to uči kao predmet, debatiraju u školi redovno

šteta što se kod nas to ne radi, ljudi bi se naučili raspravi i osnovnim pojmovima iste

14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...
konjRR kaže...

Proglasis me ruljom koja poziva na linc i posaljes na index i to nije ad hominem? Ma nije kakica nego se zeko pokakio? 

 ne, nije ad hominem, jer te nisam proglasio 'ruljom' kako si to preokrenuo

rekao sam da je tvoj način rasprave način na koji raspravljaju galamdžije i rulja

 

postoji razlika, problem je što ti očito ne shvaćaš da se može kritizirati tvoja rasprava nevezana za tebe kao osobu

ako netko kaže da mi je primjer blesav, nije meni osobno rekao da sam blesav, jel shvaćaš razliku

nisam te poslao u materinu, 'poslao sam te' na index, figurativno... u istoj sam poziciji na forumu, ne mogu ti zapovijedati

 

probaj se malo educirati o načinima rasprave, pravilima, negativnostima, u nekim zemljama se to uči kao predmet, debatiraju u školi redovno

šteta što se kod nas to ne radi, ljudi bi se naučili raspravi i osnovnim pojmovima iste

 Da, stvarno steta sto nisi upoznat sa nacinom pristojne rasprave, i sto si taj dio sklovanja onda ocito propustio? U ovim "zemljema" se to u skoli moglo uciti ako si izabrao taj predmet. Neznam zasto to neznas? Da skratim, rasprava ti je veoma slicna javnim nastupima Andreja Plenkovica ( jasno da se ovo moze tumaciti po volji ).

Na moju izrazavanje osobnog misljenja o radu dorha kojeg ponavljam se kritizira svaki dan po cijeli dan doslovno, prozvao si me galmadzijom, pozivateljem na linch i itd. Zasto se jos uvijek raspravljas samnom? I opet pitam o cemu sad raspravljamo? Skrenuo si sa teme jaaaako daleko. Bar se meni tako cini. Naravno nekome se mozda cine jednorozi.

 

p.s. problem je kad zelis da netko prihvaca tvoje izreceno po jednim "pravilima" a da se on vodi po drugim. Znas li zasto?

 

 

11 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

vidim da je uzalud, kao i obično

la papa

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
picajzla0707 kaže...

vidim da je uzalud, kao i obično

la papa

 Da nesto argumentiram. Aj pogododi sto 

15 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

-ne miješaj storniranje koje može obaviti banka i posao policije-sudstva.. policjia ne vraća novac koji se 'pomješa' ili s računa.. tj kao za bilo što drugo, oni mogu dati nalog banci uz sudsku odluku. Policija vraća npr ukraden bicikl ako imaš račun-serijski broj ili ako možeš dovoljno uvjerljivo prepoznati-dokazati vlasništvo tog bicikla.. bez tog ne vraća tj neki dan je bila prodaja takvih stvari na policijskoj aukciji..

-u kritobizu je problem elektronički novac.. policja ne vraća ništa, policija lovi kriminal, ostalo je posao pravne države-sustava-institucija kao i privatnih tužbi-potraživanja ili bez krađe recimo u stečaju kako ćeš se naplatiti od dužnika..

-u prevari, neovisno o tehnologiji, tj prevariti te može osoba na cesti ili online.. to je tad samo drugo sredstvo-medij ili 'internet' i globalizacija-digitalizacija koja je omogućila da neovisno o fizičkoj lokaciji i fizičkim ograničenjima osobe (biti na jednom mjestu u nekom trenutku, pa ne možeš iz brazila ukrasti novačnik u londonu.. ali možeš novac s računa..) je osnovno djelo prevara.. a problem kod svake 'dobre' prevare je i dokazivati je, od same optužnice koju sud mora prihvatiti (ili odbiti) pa do tog da imaš potrebne dokaze, koje u pravilu nemaš, .. npr da potpis na nekom papiru nije tvoj, traženje grafološkog vještaka i sl. dok u trenutku dok si najseo na prevaru nisi o tome mislio pa nisi pribavio nešto kao konkretan dokaz npr papirnati-ovjereni-pečatirani dokument koji bi to nešto dokazao pravno neosporivo na sudu .. uz problem da za sud nešto mora biti pod jurisdikcijom, pa u slučaju internacionalnih prevara imaš problem kao i s jamstvom i sl. tj nadležnost suda .. (sad eu uvodi to da je za svaku prevaru spor i sl. za građane eu nadležna eu.. često se koristi npr španjolsko sudstvo jer se od doba columba nasljeđem ponaša kao vlasnik svijeta, novog svijeta.. i ima proglašenu jurisdikciju, dok npr austrija nema kao ni ostali.. ili pitanje jurisdikcije koju korisit usa za guantanamo, ili zašto su mail serveri i sve s podatcima-internetom i sl. iz usa-uk u irelandiji, upravo zato..).

 

-što je dokaz? dovoljno dobar, uvjerljiv .. ili neosporan? za bilo što, ne samo krađu-prevaru što je inače teško dokazati... što je dokaz u npr matematici-kemiji-fizici, što u ugovorima i odnosima u poslovanju, npr isplata plaće radniku prije nego je to bilo kroz banku-račun, na ruke u vrečici-keš.. ako je netko potpisao na listi tad je to bio dokaz da je plaća isplaćena.. a što ako umjesto peroperića ivoivić dođe i potpiše, uzme tuđe ili poslodavac sam upiše lažno..? dokazivanje? tek sudski, grafološki dokazati da jesi ili nisi baš ti potpisao ili ako je to sve ovjereno kod bilježnika.. pri čemu su u malverzacijama sa zemljištem upravo razni referenti po općini u suradnji s javnim bilježnicima to radili .. tj ima pečat i lupi ga.. i postane vlasnik, ima papir.. dok se otkrije-dokaže da nema pravo, prođe desetljeće.. što tad? + paradox, npr lažne diplome su istovremeno i prave-original tj pravno je sve što nije fejk-lažno, original.. tj diplome su po sudu originalne, jer su na originalnom papiru, pečat-potpis, nisu fejk-lažnjaci-falsifikati.. mada su neopravdano izdane, no sud ne odlučuje o tome ima li ili ne osoba uvjete za diplomirati, to radi visokoškolska institucija-profesor koji je to pečatirao-potpisao.. i to je tad originalna (važeća) diploma, mada je recimo kupljenja za 5000€.. i dobivena bez adekvatnog znanja i polaganja ispita. .. što je tad dokaz, original ili fejk..

.. a što u slučaju da sad imam originalnu, ovjerenu, s dva svjedoka.. sliku elijena-marsovca? tj da postoji marsovac i da imam takvu sliku, bi li ona bila dokaz? .. za sud? mora biti prihvaćen ili je odbijen, kao nadzorne kamere, kao policijsko izvješće.. tj ili si atestiran izvor ili nisi, ako nisi tad tvoj dokaz nije sudski važeći tj može postati prihvaćen samo ako to zatražiš i sud prihvati.. pa pitanje što je dokaz i koji je dovoljno dobar, a tad pogotovo u slučaju prevare, npr ja ti sad u wordu složim kupopordajni ugovor za mjesec-mars.. i uz razne pečate i potpise za recimo 1000€ ti ga prodam.. ti imaš papir, no ima li taj papir pravnu težinu, vjerodostojnost, ateste.. tj mora posojati neki autoritet koji će to jamčiti, neka institucija kojoj se vjeruje, za koju se zna, pa tako certifikate izdaju npr veritas, microsoft, banke, fina.. no može i osoba peroperić.. pri čemu ćeš vjerovati microsoftu dok ćeš sumnjati peroperiću mada ni jednog kao običan građanin ne možeš provjeriti i postoji jednaka šansa da će te prevariti tj fejk-original dok uz problem digitalizacije fejk kao lažnjak-kopija materijalnih stvari, npr lažni nakit koji nije od zlata-dijamanata, lažna slika, lažna novčanica.. naprosto je ograničeno na materijalni svijet, dok je u digitalnom to sve isto, važeće.. ne posotji fejk-kopija u stilu falsifikata tj ne proda ti pirat fejk windowse koje ne sklepao u garaži nego ti proda ms-win koje je skinuo s ms stranice dok ti proda fejk ključ-licencu, što bi za automobil bila vozačka dozvola, tj nije ti prodao auto nego lažnu vozačku... a jel to lažna vozačka ovisi o tome što koja osoba ima pravo potpisati pri čemu nitko ne mora znati jesi li ti predstavnik hak-a-autoškole koji ima pravo ili peroperić koji to pravo nema.. tj problem lažnih diploma koje nisu falsifikat i time su važeće, tj ne ukida ih tad sud i ne raspravlja o važenju nego to radi nadležna institucija, pa tad sveučilište koje je izdalo diplomu istu može potvrditi ili osporiti, ne sud.. za vozačku bi to bio hak-autoškola, za nešto deseto netko deseti.. ne sud, ne policija, itd.. ok?

 

-zatu su prevare 'najgori' obilk kriminala, tj za pravo-zakon i postupak.. tj 'bolje' je neko klasično djelo, provala-pljačka-ubojstvo.. tu je sve 'čisto'.. s prevarama je problem bilo što dokazati, a kad se govori o pravnoj državi i sudu tad je to jedini kriterij.. pa je tako i alcapone bio 'nevin' mada su svi znali da je ubojica... a ako je alcapone bio problem, pri čemu je država-sud-vlast želio kazniti alcaponea.. zamisli kako je za nevažnog pojedinca koji je prevaren od jednako jevažnog pojedinca tj kad sama država neutralno-nezainteresirano to gleda-prosuđuje.. tj tek kad se stvori 'kritična masa' tj više prevarenih građana država reagira, no i dalje u okviru zakona, tj i prevarant ima odvjetnika i koristi sve moguće pravne lijekove .. tj zloupotrebljava ih no ako uspije tad je nevin, kao i alcapone.. i zato su prevare problem, dok su online-internacionalne-digitalne strašan problem + kripto koji je upravo zato tako i dizajniran-stvoren da to omogući, kao što je kalauz za obiti bravu, kao što je sve što druga strana-kriminal-prevarant smisli, kao što je u mađioničarskom triku sve u sceni upravo zato da trik uspije i problem nadležnosti ..

-a ako imaš nadležnost, ako imaš neki dokaz.. tad tek kreće postupak, pa počinitelj pobjegne na bahame ili u bosnu, pa odgode, pa covid, .. pa zastara, pri čemu je svaka odrasla-samostalno i radno sposobna osoba i sama suodgovorna za svoje odluke, posljedice, čak i kad je prevarena-žrtva postoji dio samokrivice, tj osoba koja ima pravnu sposobnost ima i pravnu odgovornost kao i to da snosi posljedice, dobre-loše.. možeš igrati rulet, pogoditi broj i obogatiti se ali možeš i izgubiti.. to sud tad ne vraća, dok dokazati prevaru treba dokazati a čak kad imaš 'dokaz' kao neki papir pitanje je što se njime može, osim obrisati dupe.. :) npr što u stečaju? .. imati papir može biti samo to, dok s online prevarama često prevareni nema ništa, a sve možda postane dokaz tek kad sud prihvati nešto kao dokaz.. nije dovojno imati neki scrinšot ekrana u whatsupu tj druga strana to lako ospori potošopiranjem pa dokazuj da je originalan-nemodificiran i sl. a to ne možeš dokazati sam nego to mora dokazati, reći sudu, osoba koja je za to atestirana, kao sudski vještak.. kojih recimo nema, što tad? tko će ti dokazati neko djelo online, čime? slikom ekrana?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice