Zbogom skupom roamingu?

poruka: 18
|
čitano: 8.466
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbogom skupom roamingu?".
16 godina
offline
Zbogom skupom roamingu?

Koliko god da se "promijenilo" i ovo sad je skupo!

 
26 0 hvala 0
14 godina
offline
Zbogom skupom roamingu?

Iako je cijena 1Mb spustena na 'samo' ~4 kune sa prijasnjih 90+kn (BonBon) to je opet preprepreskupo i nema sanse da taj internet placam toliko igdje. Rade se strpim tih par dana ako trebam negdje ici ili trazim WiFi hotspotove.

http://forum.gamerage.com/crossfire/forums/
Moj PC  
15 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbogom skupom roamingu?
Ferritin kaže...

Iako je cijena 1Mb spustena na 'samo' ~4 kune sa prijasnjih 90+kn (BonBon) to je opet preprepreskupo i nema sanse da taj internet placam toliko igdje. Rade se strpim tih par dana ako trebam negdje ici ili trazim WiFi hotspotove.

Je skupo, ali ako moraš samo provjeriti mail ili sl. je OK, možeš to za kunu-dvije, a to se može izdržati. 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
13 godina
offline
Re: Zbogom skupom roamingu?
I kod nas bez ikakve tarife ili internet opcije ti je net ekstremno skup po megabajtu
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Zbogom skupom roamingu?

Opet je preskupo, je*** ti to..... ima puno bolje rijesenje, kada si vani, kupis si lebara sim karticu i za nekoliko centi pricas po minuti s HR i zdravo domaci lihvari.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2013 13:19 (lovac82).
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbogom skupom roamingu?
lovac82 kaže...

Opet je preskupo, je*** ti to..... ima puno bolje rijesenje, kada si vani, kupis si lebara sim karticu i za nekoliko centi pricas po minuti s HR i zdravo domaci lihvari.

 

Ja se ne slažem da je preskupo. Pa ako odem u shopping recimo u Mađarsku, pa neću zvati kući svakih 5min i pričati po pola sata da mi bude preskupo. Šta sad, trebaš nazvati prijatelja u Hrvatskoj i lajati s njim 30 min da bu mu rekao kako si vidio neku sisatu Mađaricu??? Ako dođem u situaciju da me netko treba, ili da trebam nekome nešto javiti cijenu su i više nego prihvatljive. Uostalom, do nedavno smo plačali pozive unutar HR prema drugim mrežama po tim cijenama.

 

I da, nije mi bilo lijeno proguglati tu tvoju lebra karticu i koliko vidim, poziv prema HR mobilnim mrežama je 1,91kn, a sms je 1.04kn!

http://www.powerplaymanager.com/r802803/ sportski menađer. probaj i uživaj!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2013 13:26 (partwish).
12 godina
neaktivan
offline
Zbogom skupom roamingu?

Do nedavno je u HRV vrijedilo bez dodatnih tarifa (dakle na bonove) da je cijena 100kB 50 lipa, dakle skuplje od sadašnjeg roaminga, sad je palo na 25 lipa, tako da je to ipak nešt dobro

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zbogom skupom roamingu?

Kaj se zalite bezveze, prije mjesec dana poziv iz spanjolske je kosto 13 kn ako zoves HR

http://isvijet.com.hr
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zbogom skupom roamingu?

Sad će pojedini pozivi biti jeftiniji iz roaminga nego ako zovete iz matične mreže. Npr. bonbon, pozivi prema Velikoj Britaniji ili Irskoj iz Hrvatske je 6 kuna po minuti uz obračunsku jedinicu 60+60, a iz roaminga će vas taj isti poziv doći 2,27 kuna uz obračunsku jedinicu 30+1.

 

http://www.bonbon.hr/usluge/cjenik/cjenik-na-bonove/medunarodne-usluge

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zbogom skupom roamingu?

Na ovaj nacin ce operateri vise zaraditi. S ovim cijenama ljudi ce poceti koristiti roaming i za pozive i za data.

Sa starim cijenama, ljudi bi koristili roaming jedino ako im je zivot u opasnosti {#}

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Zbogom skupom roamingu?

jel se suska sta da bi jos koji operater mogo uletit sad? ....i sve je to jos preskupo....pogotovo uredaji....samo kod nas vrijeme stalo u 95-oj sta se tice cjena uredaja kad se ugovor produzuje...

Opali HVALA ↓↓↓
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zbogom skupom roamingu?

ovo naklapanje nekih ljudi za cijene djeluje kao mlaćenje slame u pazno...

primjera radi, trenutno se nalazim na razmjeni u njemačkoj, znači imam .de broj..

mreža Fonc (frendly prema pozivima u smjeru balkana)

 

sms poruka - 0,09€ (unutar njemačke)

sms poruka - 0,19€ (u smjeru RH)

pozivi miuta - 0,09€ (unutar njemačke, i pozivi prema fixnim telefonima u RH/BiH i susjedima)

more info>> https://www.fonic.de/international/prepaid-mobilfunk-handy-tarif-information-in-kroatisch

po ovim novim cijenama roaminga, mogu komotno bacit njemački broj i slat poruke sa HR broja, a skapjati sa kompa za pozive...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zbogom skupom roamingu?

Ne tako davno, mozda prije 2 - 3 mjeseca taj isti VIP, pa i ostali, tvrdili su da NE MOGU spustiti cijene roaminga. A gle sada, ne samo da su cijene spustili (po naredjenju) vec cu i uveli "kontrolu" potrosnje, tj data limit.

Zasto to sve nisu imali i prije?

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zbogom skupom roamingu?
Drazen kaže...

Ne tako davno, mozda prije 2 - 3 mjeseca taj isti VIP, pa i ostali, tvrdili su da NE MOGU spustiti cijene roaminga. A gle sada, ne samo da su cijene spustili (po naredjenju) vec cu i uveli "kontrolu" potrosnje, tj data limit.

Zasto to sve nisu imali i prije?

Zato jer nisu morali jel fučkaj ga,Izlanuo se naša poslušna i papučarska vlast i HAKOM ih nisu mogli(nije im bilo dozvoljeno) na to natjerat. No sad kad je EU vrhuška to naredila, ili daje zapovjedi tu onda nema mrdanja več VIP postupi po naređenje i čkomi.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2013 19:37 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zbogom skupom roamingu?
Drazen kaže...

Ne tako davno, mozda prije 2 - 3 mjeseca taj isti VIP, pa i ostali, tvrdili su da NE MOGU spustiti cijene roaminga. A gle sada, ne samo da su cijene spustili (po naredjenju) vec cu i uveli "kontrolu" potrosnje, tj data limit.

Zasto to sve nisu imali i prije?

Možda zato što EU regulira cijene koje operateri međusobno mogu naplačivati, ali ta odredba se odnosi samo ako su oba operatera u EU, tako da su do sad EU operateri derali naše.

 

Naravno, nemoj krivo shvatiti - nije da naši nisu imali jako dobru zaradu u tomu. I tad su mogli spustiti cijene, ali manje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
protjeran
offline
Zbogom skupom roamingu?

Da, to je jako j***no bitno sad, ljudi nemaju za kruh, ali bitno da je roaming jeftiniji!! {#}

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zbogom skupom roamingu?

I biti će još jeftiniji. Ako se ne varam  2016. cijene roaminga se moraju izjednačiti sa onima u nacionalnom prometu.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zbogom skupom roamingu?

"Dva-tri sata provedena na ovom aerodromu mogla bi vas, ukoliko koristite mobitel, stajati i par tisuća kuna, zaboravite li da Švicarska nije članica EU-a…"

 

Ako se ne varam ovo ne vrijedi za Vip (ne mogu govoriti za druge mreže) jer u SMS-u koji sam dobio kao pretplatnik piše sljedeće: "Temeljem EU regulative 01.07.2013. uključen vam je regulirani mjesečni limit u iznosu 469 kn za prijenos podataka u inozemstvu u cijelom svijetu. Dostizanjem limita bit će zabranjen daljnji prijenos podataka do kraja tekućeg mjeseca, uz mogućnost daljnjeg prijenosa podataka na temelju izričitog zahtjeva korisnika".

 

Dakle, nakon 469 potrošenih kuna na data promet (namjerno ili nenamjerno) Vip preventivno blokira pristup internetu u roamingu, bez obzira je li zemlja članica EU ili nije, tako da nije moguće napraviti račun od par tisuća kuna osim dobrovoljno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice