3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

poruka: 51
|
čitano: 11.823
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u".
12 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Krećo Hakija, isprintala se ćakija..

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Visak:

Tako je, odustali su. To znači da ugroze nacionalne sigurnosti nije ni bilo, barem ne u onom obimu koji može proći sudsku verifikaciju. Nasuprot toga praznog argumenta ostala je sloboda govora - easy win.
Ja rekoh
15 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

očekujem na jarunu obavijest: zabranjeno 3d printanje izvan wc-a. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
kerum kaže...

Dio o objavi nacrta bi morao biti legalan ukoliko nije samo iskopirao vec gotov proizvod. S druge strane, dio o izradi oruzja po uputama bi morao biti ilegalan. Uzmimo samo situaciju koliko postoji uputa za izradu bombi na internetu, a svejedno je cin izrade (sasvim logicno) ilegalan. Ne vidim niti jedan jedini razlog zasto bi se drugacije pravilo primjenjivalo na pistolj.

Bomba i pištolj nisu ista stvar, pogotovo kad pričamo o "nehumanim" (kao da postoje humane) bombama kakve teroristi izrađuju, a kojima je jedina namjena nanošenje što težih ozljeda koje su same po sebi zabranjene jer nemaju obrambene ni mirnodopske primjene. S druge strane imamo općenitu eksplozivnu napravu koju za neke namjene možeš kući (odnosno u firmi/obrtu) izraditi za određenu vrhu (miniranje stijene ili za razvaliti panj kojeg trebaš izvaditi), a ovisno o regulativi moraš imati odgovarajuće dozvole. 

 

Tu se dozvole i propisi značajno razlikuju i odvojeno se gleda:

- izrada/proizvodnja

- trgovina

- posjedovanje

- nošenje

- upotreba

 

U konkrentom slučaju izrada pištolja nije ilegalna sama po sebi, ali posjedovanje neregistriranog oružja i prodaja neregistriranog oružja jest. Dakle, nakon izrade moraš registrirati ili uništiti.

 

Visak kaže...
Kako misliš nije prošao, pa vijest je upravo da je (Trumpova) država odustala od zabrane.

Ne, Trumpova država je odustala od dokazivanja usklađenosti zakona s Ustavom. Tu je velika razlika između našeg i njihovog prava jer kod nas je zakon, nakon stupanja na snagu, važeći i moraš ga poštovati čak i ako je protivan Ustavu, te vrijedi sve dok ga Ustavni sud ne obori. Kod njih Vrhovni sud može na tvom slučaju proglasiti zakon nevažečim i donijeti presedan kojim suspendira odredbe koje nisu u skladu s zakonima iznad tog zakona, te si time automatski oslobođen i stvoren je pravni okvir za nove slučajeve.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
sexytoiletpaper kaže...

Eh taj SAD. Pametni su to ljudi.

Manjak poslova pa se pocnu medusobno pucati - raste potraznja za doktorima i celikom jer se trosi municija.

Ekonomija je u padu jer se nitko ne usudi trositi novce i dizati kredite - pocnu se medusobno pucati - dizu se krediti za otplatu troskova lijecenja.

Gube poslove i pola drzave smatra da ih je "The Man" pokrao - odaberu predsjednika multimilijardera koji je novce dobio na potpuno legalne nacine kroz rupe u zakonima i izvodenju poslova u aziju.

Sve si mislim da jedino sto ih spasava od cijelog svijeta je to sto svi uzivaju u njihovoj zabavnoj industriji.

"Pametni Amerikanci svakako", ili među najpametnijima odavde pa do Plutona.

 

 

Kaj se tiče ovog 3D ispisa oružja, to je očekivano "u državi koja praktički živi od oružja ili industrije+lobisti+ratovanje".

 

 

Da nema Američkog OpenCarry idijotizma i Pandura sa dozvolom za ubijanje, pa "3D oružarske tričarije bile bi realno vrlo ozbiljan problem".

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

To je U.S.A. Prosječnom Balkancu to se sve nekako čini kao Divlji Zapad, ali nije baš tako.

Priča oko oružja je priča o novcu i njihovim slobodama.

 

Al' imate i kod nas Brejvika, imali smo WWI&WWII, ustaše, itd....kad sve zbrojite, oduzmete, podvučete crtu,  nismo ni mi Balkanci puno bolji od Amerikanaca po tom pitanju.

Al' smo drugi u nogometu.

 

Kod njih je ionako puno više ilegalnog oružja, nego kod nas, pa tako i prosječni Joe koji je skrenuo sa umom, lako dođe i mimo 3D printera do puno pouzdanijeg oružja za svoje zle namjere.

To je jednostavno tako.

Stoga, možemo po pitanju stope kriminala biti sretni što živimo u RH, a ne u US. 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Čekajte, ako je dozvoljeno dijeliti datoteke, to ne znači da je izrada i posjedovanje dozvoljeno
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
MrBlc kaže...

 

Visak kaže...
Kako misliš nije prošao, pa vijest je upravo da je (Trumpova) država odustala od zabrane.

Ne, Trumpova država je odustala od dokazivanja usklađenosti zakona s Ustavom. Tu je velika razlika između našeg i njihovog prava jer kod nas je zakon, nakon stupanja na snagu, važeći i moraš ga poštovati čak i ako je protivan Ustavu, te vrijedi sve dok ga Ustavni sud ne obori. Kod njih Vrhovni sud može na tvom slučaju proglasiti zakon nevažečim i donijeti presedan kojim suspendira odredbe koje nisu u skladu s zakonima iznad tog zakona, te si time automatski oslobođen i stvoren je pravni okvir za nove slučajeve.

 

 TU za post, ali imam osjećaj da ovaj dio treba malo proširiti.

 

Doneseni zakon je i kod njih važeći sve dok se ne izmjeni ili ukine donošenjem zakona o ukidanju; kod nas Ustavni može izravno ukidati pojedine odredbe ili cijeli propis. Razlika je što su njihovi zakoni obično vrlo općeniti pa je sud taj koji ga treba tumačiti prema trenutnim okolnostima. Presedane stvaraju niži sudovi, 99,999%, vrhovni je nadležan za dio zakonadavstva a i u djelu gdje je nadležan, uzima vrlo malo slučajeva u razmatranje, 1 od 50 ili jedan od sto, tako nešto. Onda ti procedura ide tako da najniži sud u nekom okrugu ima svoj presedan kojeg se ne mora nitko držati osim njnih samihj ali je pravilo da se drže presedana koje su izveli viši sudovi iznad njega u nizu sve do vrhovnog, ako je i on nadležan za to. A opet, ne postoji zakon po kojem se bilo koji sudac mora držati tih presedana i on može odlučiti drugačije, iako je to iznimno rijetko.. Obično u takvim slučajevima traže dodatnu bitnu okolnost u predmetu da bi donijeli drugačiju odluku. Takva odluka nekog suda koja je nasuprot zakona ne mijenja izravno zakon već samo donosi drugačije tumačenje istog zakona koji onda obično nadležni zakonodavac izmijeni kako bi uvrstio ili modificirao presedan.

 

Što se nas tiče, naši suci također imaju pravo zastati s predmetom i od ustavnog suda tražiti ocjenu ustavnosti, ali to se iznimno rijetko koristi. Bilo tko od nas ima pravo predložiti ocjenu ustavnosti nekog propisa (ameri to ne mogu) samo što ustavni sud nije vezan nikakvim rokovima, a u redovnoj proceduri ustavni sud je zadnja instanca gdje je vrlo teško doći. u slučaju izbornog zakonodavstva postoji prečica koju sam ja osobno, tek tako što se može, pokušao isforsirati jer je Zakon o izboru zastupnika u Sabor neustavan po nekoliko osnova, međutim i tu su našli načina. Stavili su žalbu u ladicu i čekali promjenu zakona da bi obustavili postupak iako je i novi zakon jednako neustavan... ali dobro, to već spada u provedbu koja kod nas nikad nije postojala osim ako si bakica s placa.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 20:34 (Feudalac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
MrBlc kaže...
Visak kaže...
Kako misliš nije prošao, pa vijest je upravo da je (Trumpova) država odustala od zabrane.

Ne, Trumpova država je odustala od dokazivanja usklađenosti zakona s Ustavom. Tu je velika razlika između našeg i njihovog prava jer kod nas je zakon, nakon stupanja na snagu, važeći i moraš ga poštovati čak i ako je protivan Ustavu, te vrijedi sve dok ga Ustavni sud ne obori. Kod njih Vrhovni sud može na tvom slučaju proglasiti zakon nevažečim i donijeti presedan kojim suspendira odredbe koje nisu u skladu s zakonima iznad tog zakona, te si time automatski oslobođen i stvoren je pravni okvir za nove slučajeve.

 

 E nije, nego je onako kako sam ja napisao 

 

For Wilson, August marks the end of a years-long legal battle: He designed a 3D-printable plastic pistol, the "Liberator .380," in 2012 and put the plans online. It was downloaded more than 100,000 times before federal officials blocked his site, citing international export law.

A lawsuit from Wilson followed. The State Department settled in June.

https://eu.usatoday.com/story/tech/nation-now/2018/07/23/3-d-printing-guns-downloadable-gun-legal-august-1/820032002/

 

Last month, the agency agreed to settle a multi-year legal battle with Texan Cody Wilson, who claimed in a lawsuit the government infringed on his right to free speech for posting the programming code online to print a 3D gun. He was ordered to take it down for violating US export laws.

The administration said in the settlement, which was not made public but provided by his attorneys to certain media outlets, that Mr Wilson’s charity group Defense Distributed could post the code online and it agreed to pay $40,000 of his legal fees.

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/3d-guns-print-trump-administration-online-code-cost-fees-a8460811.html

 

Dakle nikakav zakon nije povučen, nego je administracija dogovorila nagodbu (po kojoj još i plaća sve troškove) u jednoj parnici s tipom koji ih je tužio zbog zabrane koju su mu izdali.

 

Dakako, Trumpova administracija.

List of US politicians who receive millions from National Rifle Association

A reported $9.6 million went towards pro-Trump adverts and promotional material and another $12 million went on adverts attacking Hillary Clinton’s campaign. Other sources put that figure even higher, closer to $30 million.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
S obzirom da je SAD jedna ogromna država od 320 milijuna stanovnika, usudio bih se reci da to i nisu velike brojke.
Mogli bismo usporediti Europu sa Amerikom (iako to nije dobra usporedba jer Europa nije jedna drzava), koliko cesto smo mogli citati za neko sranje koje se desilo tu: talacke krize, zaletavanja autima i kombijima u grupe ljude usred javnosti itd? Jako cesto.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
9 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

jamerika.. sto se mene tice nek si svi isprintaju tone oruzja i nek se pobiju.. prirodna selekcija..

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Ajar kaže...

i u nas se noževi/sjekire/bla mogu kupiti "na svakom ćošku" pa svejedno nema masovnih klanja (osim za dan republike; jadni pajceki). 

 

Osnovna namjena sjekire jest cijepanje drva, noža rezanje, a pištolja ubijanje. 

Festina lente
6 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Pištolj -- puška -- lovačka puška - cilj ubijanje (koga, čega) životinja, (zašto) zbog hrane 

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Jel se može nuklearna bomba isprintat?

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Mr.ddevil kaže...

Pištolj -- puška -- lovačka puška - cilj ubijanje (koga, čega) životinja, (zašto) zbog hrane 

 Pogledaj povijest pištolja, a pogotovo u SAD-u, onda pogledaj kalibre i uporabu.

Festina lente
6 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Pitaj Donalda na Twitteru

Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Jadničci, nije dovoljno što mogu legalno nabaviti pljuce na svakom koraku, nego si moraju još i sami printati. E, ali moraš paziti na intelektualno vlasništvo, to je važnije nego da nekoga upucaš s isprintanim pištoljem. Što reći, šašavi Ameri.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 10:11 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Umjesto da se novci i energija usredotoci na printanje organa i zamjena amputiranih ekstremiteta,

netko gubi vrijeme za dizajniranje oruzja i legalizaciju istih.

 

Cekam nesto kao u 5. Elementu, gdje ti roboti fino isprintaju dio tijela koji nedostaje ili je ostecen.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
k1klop kaže...

Jel se može nuklearna bomba isprintat?

 Može, ali ne radi. Ja prob'o. :-)

15 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
mrki_tua kaže...

 

Osnovna namjena sjekire jest cijepanje drva, noža rezanje, a pištolja ubijanje. 

 kako gdje. vidi se da nikad nisi išao s puškom u gljive. a i ne kaže se uzalud "bolje da propadne selo nego običaji". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice