Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.349
|
čitano: 14.154.227
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Flagship

Trazim Sony 65xf9005 za tu cijenu po Njemackoj, no ne mogu ga nac.
Moze koji link?
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Pa bolje ti je veličina 49/50.. Ako češ gledat podosta i 4k sadrzaja onda jos bolje veličina 55". Jer do 6.000 kuna več dobijas i pokoji veoma dobar model veličine 55".

 

Imam osjećaj da puno ljudi pretjeruje s veličinama TV-a samo da bi se reklo da ima velikog.

Brat ima 50" TV na 3,3 m udaljenosti i TV izgleda velik i taman za gledanje u usporedbi s mojim 42".

Ja imam do TV-a 3,6 m i 65" mi se čini preveliko za gledanje odnosno da se čitava slika ima u fokusu.

Imam osjećaj da ljudi zaboravljaju da je u kinu gnjavaža gledati film iz prvih redova.

 

A što se tiče cijena u Austriji i Njemačkoj, kada vidim te cijene polako odustajem od kunje novog TV-a.

Znam da su to velika tržišta ali razlike su brutalne. Ako ništa drugo sjest ću u auto i otići do Austrije.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
Binac6 kaže...

Eto jedan TD posto kazes da lupamo TD na spomen Philipsa pa da ostanemo dosljedni. Philips je precijenjeno kinesko smece a vrijeme ce ti pokazati zasto je to tako. Koliko je to los brand potvrdjuje cinjenica da im vise televizora bude prodano zbog light efekata pod imenom Ambilight nego zbog kvalitete televizora.

 Nisam nasao nigdje konkretne podatke da je Phillips ista manje pouzdan nego konkurentni televizori (osim tvojih idiotskih baljezganja bez da kazes ista konkretno)... Sve sto je bitno je garancija, uz 5 god garancije nema nikakve bojazni. Radije bih uzeo Phillips sa 5 god garancije nego bilo koji konkurentski sa 2 god...

 

Pa ajde uzmi onda

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
@Flagship

Trazim Sony 65xf9005 za tu cijenu po Njemackoj, no ne mogu ga nac.
Moze koji link?

Saturn Oberhausen (lokalna podružnica)

 

Više o ovoj ponudi ima na linku dolje, s puno više info i slikama iz prve ruke. Da, cijene su zaista nevjerojatne kad pogledamo kakve su inače trenutačne cijene za XF9005.

 

https://www.mydealz.de/deals/regional-in-saturn-oberhausen-sony-kd-65-xf-9005-sony-kd-55-xf-9005-sony-kd-75-xf-9005-1232701#thread-comments

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Minneyar kaže...

Pa ajde uzmi onda

 pa i uzeo je - gore je naveo pus 6501, a ako je dobio dobru cijenu i 5g garancije to je sasvim ok televizor za nižu klasu, poput nekih grundiga, vivaxa i sličnih

no zanimljivo kako se uvijek uvrijeđeno javljaju vlasnici takvih uređaja, kao da ih osobno kritiziraš kad kažeš nešto protiv uređaja koji su kupili

 

evo ja sam vlasnik starijeg lg televizora srednje klase (uzeo ga za 4.500 kun na akciji prije par godina, možda i više od par) i sasvim sam zadovoljan s njim, no isto tako jasno mi je da se nisu razbacivali kvalitetom kad sam ga morao popravljati šamarima - da, upravo šamarima

naime, svako malo televizor bi se počeo gasiti i paliti sam od sebe, pa bi par sati radio bez problema i onda opet iznova (taman nakon isteka dvogodišnje garancije)

već sam se pripremao otvarati ga i tražiti gdje je problem, kad naletim na netu prijedlog (s napomenom - bez zajebancije) da mu opalim malo jaču šamarčinu taman tamo gdje ulazi kabel od napajanja

i bogme nakon šamarčine više nisam imao problema, a to je bilo prije nekih godinu i pol dana (pretpostavljam da se nakupila prašina i da se pregrijavao)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

CroDexter kaže...
garfield1 kaže...
Pa bolje ti je veličina 49/50.. Ako češ gledat podosta i 4k sadrzaja onda jos bolje veličina 55". Jer do 6.000 kuna več dobijas i pokoji veoma dobar model veličine 55".

 

Imam osjećaj da puno ljudi pretjeruje s veličinama TV-a samo da bi se reklo da ima velikog.

Brat ima 50" TV na 3,3 m udaljenosti i TV izgleda velik i taman za gledanje u usporedbi s mojim 42".

Ja imam do TV-a 3,6 m i 65" mi se čini preveliko za gledanje odnosno da se čitava slika ima u fokusu.

Imam osjećaj da ljudi zaboravljaju da je u kinu gnjavaža gledati film iz prvih redova.

 

 

 

55 ti je taman za tu udaljenost 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 17:26 (gudeljenator).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

 

SAd će se radit Pelješki most,i rade ga Kinezi, mislim da ovi mrzitelji Philipsa ˙(kako kažu kinesko smeće) neće od straha prolazit Pelješkim (Kineskim) mostom.Pozdrav svim koji mrze i ne mrze kinesko smeće.

 Nije sve sto kinezi naprave smece. Uostalom sad se 90% elektronike proizvodi u Kini i po tvojoj logici sve bi trebalo biti lose a to nije istina. Ono sto je istina je da su kineski Philips televizori smece koje nije napravljeno da traje. Philips te informacije sakriva kao zmija noge i ne mogu ja tebi sad poslati neki link na kojem pise da su to losi televizori. Ako poznajes neke servisere pitaj ih koji poznati TV brand se najvise kvari i svi ce ti od prve reci Philips.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gudeljenator kaže...

 

CroDexter kaže...
garfield1 kaže...
Pa bolje ti je veličina 49/50.. Ako češ gledat podosta i 4k sadrzaja onda jos bolje veličina 55". Jer do 6.000 kuna več dobijas i pokoji veoma dobar model veličine 55".

 

Imam osjećaj da puno ljudi pretjeruje s veličinama TV-a samo da bi se reklo da ima velikog.

Brat ima 50" TV na 3,3 m udaljenosti i TV izgleda velik i taman za gledanje u usporedbi s mojim 42".

Ja imam do TV-a 3,6 m i 65" mi se čini preveliko za gledanje odnosno da se čitava slika ima u fokusu.

Imam osjećaj da ljudi zaboravljaju da je u kinu gnjavaža gledati film iz prvih redova.

 

 

 

55 ti je taman za tu udaljenost 

 Ja bih rekao bas suprotno, ljudi kupuju premale tve jer su od prije tako navikli. Ako se igras na tvu i gledas filmove treba uzeti sto veci, cak je preporuka za istu cijenu uzeti veci tv nize klase nego kvalitetniji manje dijagonale.

osobno kad sam zabijenio 50” za 65” prvih tjedan dana se cinio vau i ogroman, ubrzo se priviknes i vec razmisljam kako je iduci definitivno 75”.

Kad se igram na konzoli sjednem na 2 m i dozivljaj je vrhunski.

Ako se gledanu  samo SD kanali onda je bacanje novaca sve preko 2000 kn za bilo koji tv

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
gudeljenator kaže...

 

CroDexter kaže...
garfield1 kaže...
Pa bolje ti je veličina 49/50.. Ako češ gledat podosta i 4k sadrzaja onda jos bolje veličina 55". Jer do 6.000 kuna več dobijas i pokoji veoma dobar model veličine 55".

 

Imam osjećaj da puno ljudi pretjeruje s veličinama TV-a samo da bi se reklo da ima velikog.

Brat ima 50" TV na 3,3 m udaljenosti i TV izgleda velik i taman za gledanje u usporedbi s mojim 42".

Ja imam do TV-a 3,6 m i 65" mi se čini preveliko za gledanje odnosno da se čitava slika ima u fokusu.

Imam osjećaj da ljudi zaboravljaju da je u kinu gnjavaža gledati film iz prvih redova.

 

 

 

55 ti je taman za tu udaljenost 

 Ja bih rekao bas suprotno, ljudi kupuju premale tve jer su od prije tako navikli. Ako se igras na tvu i gledas filmove treba uzeti sto veci, cak je preporuka za istu cijenu uzeti veci tv nize klase nego kvalitetniji manje dijagonale.

osobno kad sam zabijenio 50” za 65” prvih tjedan dana se cinio vau i ogroman, ubrzo se priviknes i vec razmisljam kako je iduci definitivno 75”.

Kad se igram na konzoli sjednem na 2 m i dozivljaj je vrhunski.

Ako se gledanu  samo SD kanali onda je bacanje novaca sve preko 2000 kn za bilo koji tv

 Nemam veliki TV pa ne mogu tvrditi da je točno ali mislim da je velika razlika između igranja i filmova na velikoj telki. Meni igranje s 2 metra na telki od 75" zvuči kao pretjerivanje. O filmovima da ne pričam. Ova tema mi je zanimljiva jer lagano gledam novi TV.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
stršljen kaže...

 

SAd će se radit Pelješki most,i rade ga Kinezi, mislim da ovi mrzitelji Philipsa ˙(kako kažu kinesko smeće) neće od straha prolazit Pelješkim (Kineskim) mostom.Pozdrav svim koji mrze i ne mrze kinesko smeće.

 Nije sve sto kinezi naprave smece. Uostalom sad se 90% elektronike proizvodi u Kini i po tvojoj logici sve bi trebalo biti lose a to nije istina. Ono sto je istina je da su kineski Philips televizori smece koje nije napravljeno da traje. Philips te informacije sakriva kao zmija noge i ne mogu ja tebi sad poslati neki link na kojem pise da su to losi televizori. Ako poznajes neke servisere pitaj ih koji poznati TV brand se najvise kvari i svi ce ti od prve reci Philips.

Opet pišeš gluposti:)) Da mi je samo znati gdje dobijaš sve te lažne informacije, kad se ne baviš profesionalno televizorima.. Ja ti mogu iz prve ruke kazat, da se Philips televizori ne kvare ništa više i ništa manje kao drugi brendovi.. Več mi je dosadno pisat jedno te isto, zato jednom zapamti što pišem:)  A Philips ništa ne sakriva..Možeš si ovdje pogledat, a koji drugi proizvođač pokazuje te stvari oko proizvodnje televizora..?

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hahah koji si ti prevarant, poslao mi Philipsov promotivni materijal da gledam. Vi slovenci hajde sto ste nas *ebali dok smo bili u zajednickoj drzavi nego nas *ebete i sad kad smo razdvojeni. Nema sebicnijeg i koristoljubivijeg naroda od vas.

A ti se registruj na forume zapadnoevropskih drzava pa tamo promoviraj to Philips smece a ostavi siromasne EX-YU drzave na miru. Medjutim ti znas da ces u zapadnoj evropi imati problem jer tamo narod ima novca i znaju sta valja pa ti nece proci te lazne price a vidio si da ovdje ima puno napacenog i siromasnog naroda koji gledaju da kupe sto bolji brend i televizor za sto manje novca a ne znaju da Philips vise nije nizozemski nego kineski i ti tu stupas na snagu sa svojim laznim pricama.

Znaci iskoristavas muku drugih da bi ti ugodnije zivio, tipicno za vas slovence.

 

P.S. Kada vidim da napises rijec "svetilnost" ili "televizorja" povraca mi se.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 20:44 (Binac6).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, što mislite o LG 50UK6950 koje mislim uzeti u sklopu Iskona. 3899 kn za gledanje Netflix 4k materijala, YouTube, Amazon video.. ako imate neku preporuku po sličnoj cijeni slobodno sugerirajte. Jedino me nervira što je 50 Hz panel, ostalo mi se čini ok. HDR10 bi trebao značiti da je po standardu do 1000 nita svjetline?
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 2:47 (love2ml86).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Pixel kaže...
Minneyar kaže...

Pa ajde uzmi onda

 pa i uzeo je - gore je naveo pus 6501, a ako je dobio dobru cijenu i 5g garancije to je sasvim ok televizor za nižu klasu, poput nekih grundiga, vivaxa i sličnih

no zanimljivo kako se uvijek uvrijeđeno javljaju vlasnici takvih uređaja, kao da ih osobno kritiziraš kad kažeš nešto protiv uređaja koji su kupili

 

evo ja sam vlasnik starijeg lg televizora srednje klase (uzeo ga za 4.500 kun na akciji prije par godina, možda i više od par) i sasvim sam zadovoljan s njim, no isto tako jasno mi je da se nisu razbacivali kvalitetom kad sam ga morao popravljati šamarima - da, upravo šamarima

naime, svako malo televizor bi se počeo gasiti i paliti sam od sebe, pa bi par sati radio bez problema i onda opet iznova (taman nakon isteka dvogodišnje garancije)

već sam se pripremao otvarati ga i tražiti gdje je problem, kad naletim na netu prijedlog (s napomenom - bez zajebancije) da mu opalim malo jaču šamarčinu taman tamo gdje ulazi kabel od napajanja

i bogme nakon šamarčine više nisam imao problema, a to je bilo prije nekih godinu i pol dana (pretpostavljam da se nakupila prašina i da se pregrijavao)

 Nisam uopce uvrijeđen, samo me zanima zasto ta poplava hejta na spomen određenog branda. Hvala ti na konkretnom odgovoru s prosle stranice :)

 

Ja sam inace skroz zadovoljan zasad, a TV ionako ostaje starcima pa moram kupiti novi krajem godine... Ovisno o cijenama i dostupnosti za black friday, nije nemoguce da opet uzmem Phillips.

 

Inace, on topic, gledam zasad LG 8500, Sony XF90, Samsung 8002. Kolki bi bio skok u cijeni do prvih OLEDA? Jel ima sanse nabavit pristojan OLED za manje od 10k?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
picajzla0707 kaže...
Pixel kaže...
Minneyar kaže...

Pa ajde uzmi onda

 pa i uzeo je - gore je naveo pus 6501, a ako je dobio dobru cijenu i 5g garancije to je sasvim ok televizor za nižu klasu, poput nekih grundiga, vivaxa i sličnih

no zanimljivo kako se uvijek uvrijeđeno javljaju vlasnici takvih uređaja, kao da ih osobno kritiziraš kad kažeš nešto protiv uređaja koji su kupili

 

evo ja sam vlasnik starijeg lg televizora srednje klase (uzeo ga za 4.500 kun na akciji prije par godina, možda i više od par) i sasvim sam zadovoljan s njim, no isto tako jasno mi je da se nisu razbacivali kvalitetom kad sam ga morao popravljati šamarima - da, upravo šamarima

naime, svako malo televizor bi se počeo gasiti i paliti sam od sebe, pa bi par sati radio bez problema i onda opet iznova (taman nakon isteka dvogodišnje garancije)

već sam se pripremao otvarati ga i tražiti gdje je problem, kad naletim na netu prijedlog (s napomenom - bez zajebancije) da mu opalim malo jaču šamarčinu taman tamo gdje ulazi kabel od napajanja

i bogme nakon šamarčine više nisam imao problema, a to je bilo prije nekih godinu i pol dana (pretpostavljam da se nakupila prašina i da se pregrijavao)

 Nisam uopce uvrijeđen, samo me zanima zasto ta poplava hejta na spomen određenog branda. Hvala ti na konkretnom odgovoru s prosle stranice :)

 

Ja sam inace skroz zadovoljan zasad, a TV ionako ostaje starcima pa moram kupiti novi krajem godine... Ovisno o cijenama i dostupnosti za black friday, nije nemoguce da opet uzmem Phillips.

 

Inace, on topic, gledam zasad LG 8500, Sony XF90, Samsung 8002. Kolki bi bio skok u cijeni do prvih OLEDA? Jel ima sanse nabavit pristojan OLED za manje od 10k?

 Već sad su cijene na akcijama ovogodišnjih 55" oleda jako blizu 10k Kn,  tako da ima šanse da prošlogodišnji budu i manje. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sve mi se više dopada ovo s Njemačkom, a nisam nikad ni bil tam.

Kad bi recimo išel busom, bi oni hteli to ubaciti unutra za natrag?
Carina?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ga otpakiraš, makneš one naljepnice i ostale gluposti i staviš u neku drmr(zaštitnu) ambalažu nemaš problema nikakvih. Naravno da će staviti u bus, samo ćeš morati možda platiti kao za torbu 5€ ili koliko već...

13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja danas za starce uzeo LG 55UK6950 u SD-u za 4850 kn na webu, mislim da je to solidna cijena. Razmišljao sam i o LG 55UK7550 za 1000kn više, ali starci neće skužiti razliku iskreno, dok je SK8500 daleko od te cijene. Javim dojmove kada stigne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 10:46 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa danas mi je stigao TV, gdje da nađem serijski broj uređaja? jel taj broj samo mog TVa? radi se o samsungu

 

edit: guglao sam pa sam vidio da mogu pronaći u kad tv upalim, u menu

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 11:33 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim te javi dojmove jer se ja interesiram za 50" verziju. I zašto mi je netko dao TD? To je cijena na iskon webshopu s obzirom da ću postati njihov korisnik.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 11:33 (love2ml86).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
Molim te javi dojmove jer se ja interesiram za 50" verziju. I zašto mi je netko dao TD? To je cijena na iskon webshopu s obzirom da ću postati njihov korisnik.

 Uzmi u obzir da 50" verzija ima VA panel, dok je 55" IPS. Ja sam ih našao oba upaljena, jedan pored drugog u Harvey-Normanu. Osim veličine meni je kut gledanja igrao ulogu, jer na 50" se skuži čim odeš jedno 20° u stranu. I 50" ima malo veći odsjaj okoline u ekranu. Zanimljivo je i to da je to teže uočiti na onim demo snimkama koje se vrte po dućanima, jer sadrže milion boja i detalja na ekranu u isto vrijeme i recimo plavo nebo na kojem je teže uočiti promjenu boja. Ali kada dođe neki bijeli ekran recimo, odmah se vidi promjena pod većim kutem. Mimo gledanja pod kutem, sve ostalo na 50" kada gledaš direktno ispred je izgledalo dobro.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li mi neko može napisati koja je razlika između QE55Q6FN 2017 i 2018 god? hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

 Nisam uopce uvrijeđen, samo me zanima zasto ta poplava hejta na spomen određenog branda

 ah, mi ovdje vodimo rat duži nego onaj u siriji, pa pomalo zaboravimo da ima i neupućenih 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
love2ml86 kaže...
Molim te javi dojmove jer se ja interesiram za 50" verziju. I zašto mi je netko dao TD? To je cijena na iskon webshopu s obzirom da ću postati njihov korisnik.

 Uzmi u obzir da 50" verzija ima VA panel, dok je 55" IPS. Ja sam ih našao oba upaljena, jedan pored drugog u Harvey-Normanu. Osim veličine meni je kut gledanja igrao ulogu, jer na 50" se skuži čim odeš jedno 20° u stranu. I 50" ima malo veći odsjaj okoline u ekranu. Zanimljivo je i to da je to teže uočiti na onim demo snimkama koje se vrte po dućanima, jer sadrže milion boja i detalja na ekranu u isto vrijeme i recimo plavo nebo na kojem je teže uočiti promjenu boja. Ali kada dođe neki bijeli ekran recimo, odmah se vidi promjena pod većim kutem. Mimo gledanja pod kutem, sve ostalo na 50" kada gledaš direktno ispred je izgledalo dobro.

Razlika je i u izvedbama panela, VA panel u 50" je full 4K dok je 55" (kao i ostali u IPS varijantima) tzv RGBW (2880+960)

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2c005ba47

 

 

Zanimljivo je da je i onaj veliki od 70" isto ima VA panel:)

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/f56611ce

 

https://www.dein-fernseher.de/produkt/lg-70uk6950

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 2
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hmm, s ovakvim cijenama koje su tamo svi su u iskušenju i odmah bi sjeli u bus i po tv:)

Za 1299€ Sony 65XF9005, samo za info kartonski box ima dimenzije 155x95x19 cm i težinu od 33kg pa bi ubacivanje u bus bilo izazov i pitanje dali bi bilo uopće izvedivo sa ili bez ambalaže:)

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa jel ima netko savjet koliko bi mi TV minimalno trebao biti udaljen od radijatora? jel dovoljno metar? s tim da radijator neće biti stalno nafrljen na max, bit će na 2-3 crtice, od 5, po nekoliko sati dnevno

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

Ekipa jel ima netko savjet koliko bi mi TV minimalno trebao biti udaljen od radijatora? jel dovoljno metar? s tim da radijator neće biti stalno nafrljen na max, bit će na 2-3 crtice, od 5, po nekoliko sati dnevno

 1 metar je sasvim dovoljno ako je to metar u stranu a ne metar iznad radijatora s obzirom da radijator vecinu toplote emituje iznad sebe a tek manji dio sa strane. Ne bi imao problema ni da je pola metra udaljen ali takodje sa strane, samo je bitno da TV nije iznad radijatora.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa uzeo sam od philips 50"  7303 jel mi može netko pomoći oko kalibracije slike, često gledam tv ili naše programe ili hd/full hd filmove preko kodi-a

Hvala unaprjed 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@flagship

Hvala na odgovoru, postoji li nešto slično po karakteristikama do 4000kn?
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 55UK6950 - dojmovi prvi dan

 

Jučer kada je stigao sam ga nabrzinu montirao i samo spojio antenu i kućno kino. Osobno mi je usporedba moj stari Sony KDL-40T3500. Nisam namještao doslovno ništa od postavki slike, samo sam koristio predefinirane modove. Zanimljivo da je manijak skenirajući antenski signal našao sve programe od EVO TV-a, pa mi je postavio preko 200 programa koje ne mogu vidjeti, ali piše opis šta je :-). Uglavnom, nabrzinu osvrt bez diranja postavki.

 

Prvo, kao i svi IPS ekrani i ovaj ima IPS glow kada se pogleda iskosa odozgo, u ravnini ekrana iskosa se ne vidi.

 

Drugo, kao i svi IPS sa Edge backlightom i local dimmingom istog, na crnom ekranu se vide lagano vertikalne "linije" onih ledica koje trenutno rade. Ne previše, direktno ravno ispred jako malo, ali malo ukoso se već vidi. To je nažalost tako kod svih Edge lit ekrana.

 

User Interface - Magic remote je jako dobra stvar, samo se treba naučiti na osjetljivost i takovo baratanje TV-om kao mišem na PC-u. Solidne je težine i ostavlja premium dojam. Sam izgled sučelja je jako dobar, a brzina je u 90% slučajeva dobra, ali tu i tamo kada nešto učitava zna trznuti ili pričekati par sekundi (jer nema Alpha7 ili Alpha9 procesor). Tu mislim na prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju i sl., mijenjanje programa nema taj problem. Općenito ima gro opcija, ali to je tako danas. Onaj quick meni s desne strane, što se pojavi nekoliko gumba (prvi je mod slike) jako dobro radi, tako da ne moraš stalno u glavne opcije. Čak i glasovne komande funkcioniraju na hrvatskom, što je smijeh :-D

 

Zvučnici od 20W su iznenađujuće glasni i čistog zvuka, svaka čast.

 

Sama slika je stvarno jako dobra na prvi subjektivni dojam, onako bez namještanja. Po danu je brightness dobar, ne izgleda kao da "fali još malo". Boje su jako izražene, čak i bez HDR moda i ostalih filtera, nimalo ne izgledaju isprano i slično, osobno čak i prejake. Ja sam odmah otišao na Youtue, potražio 4K demoe i izabrao jedan sa šarenim pticama u zelenim krošnjama. Nakaradno kako dobro izgleda crvena papiga u zelenilu, teško da će netko reći da mu fali još boje. Sama čistoća ekrana je vrlo dobra, ne mogu reći da primjetim da je WRGB matrica, možda ako bi spojio PC i gledao u tanke linije, ovako izgleda prekrasno u 4K. True motion, kak'ti 100Hz radi kao i na svim drugima, ništa posebno i naravno ne uspijeva uvijek 100% dodati frejmove pa malo trzucka tu i tamo, ali tako je kod svih skoro. Jedino kao minus, barem naspram mog Sony sa mat ekranom, ima previše odbljeska okoline, tj. najviše se primjete prozori (meni nasuprot TV-a). Ali pošto nije mat, što reći...

 

Po mraku nisam previše očijukao oko TV-a, gledao sam direktno ispred sa kauča i zadovoljan sam sa slikom, sivilo crne nije strašno, puno bolje od mog starog Sony-ja. A i žarke boje se više primjete nego siva crna pa me osobno uopće ne smeta. Po mraku najviše u oči upada local edge dimming u tamnim scenama kao što sam prije naveo. Ali uglavnom samo u totalno mračnim scenama i jednim vidljivim objektom recimo, jer je jedna strana ekrana zagašena a na drugoj rade ledice. Isto tako, više vidljivo iskosa nego direktno. Treba se dodatno poigrati sa opcijama definitivno.

 

EDIT: Obični SD kanali se vide jako dobro zapravo, s obzirom da su loše kvalitete općenito, ali TV sasvim dobro popegla sliku, ne mogu reći da sam primjetio neke užase. Istina, ovo je preko antene, dok je dosta ljudi reklo da ono što puštaju preko BNET-a i sličnih ima još goru kvalitetu...

 

 

S obzirom da je TV kupljen za starce kojima će biti svemir, te na cijenu od 4850 kn za 55" ja sam osobno zadovoljan. Ali iskreno, da kupujem sebi, ništa ispod SK8500 modela sa FALD-om (full array local dimming), nema šanse da provarim ovaj edge local dimming kao netko tko koristi ekrane već 20 godina za posao. Cijepidlačenje, ali tako je. Zapravo, najvjerovatnije bi uzeo LG OLED B8 ili još bolje C8 u 55", jedino tako bi moj OCD u tom smislu bio zadovoljen. Još uvijek ne kužim ekipu koja iskešira 12000+ kn za VA panel. Sorry ali nema nikakove usporedbe sa OLED-om, pa da je i najgori OLED.

 

Eto utoliko :-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 14:24 (Mad Ant).
Moj PC  
6 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice