Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.352
|
čitano: 14.155.147
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon 3mj provedena u zeljeznom zatvoru (brod) valja se malo i pocastit hehehe :D

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Može li se netko javiti ko je kupio Sony XF9005, toliko su svi inozemni portali popljuvali Android (tipa clunky, terrible...) da se pitam da li je to stvarno toliko loše prije nego se odlučim na kupnju, hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 8:11 (oceans12).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Notrial kaže...

Ekšuli ima 65C8 na ekupi za 17 000 nakon koda...i dalje previše u odnosu na vani :)

Kad padne ispod 16 eventualno dolazi u obzir, ali srce me boli kad znam koliko ću para iskesati za panel koji će tako brzo degradirati...ali ništa nije vječno.

Ostali jednostavno imaju previše drugih mana, ili koma android OS (xf9005) ili nedostatak Dolbi Visiona (Q8 - Q7).

Nadam se da neću požaliti :)

Mislim da se u jednom momentu mogao kupiti 65" B8 za 15k i sitni kusur kn na ekupi (prije cca 3 tjedna) kada je 55" B8 bio 9400kn a 55" C8 10600kn. To je bilo najniže što sam zalovio do sada. Ja sam si prije par dana uzeo 55" C8 na kraju iako sam htio 65" telku, ali nema šanse da bih dao te novce za 65" oled koliko sad koštaju s obzirom na burn-in. Ako ovaj izdrži 4-5 godina bez ozbiljnih oštećenja (u što pomalo ipak sumnjam da će izdržati bez obzira na to što ga pazim, jednostavno je previše svijetlih smetala po sučeljima raznoraznih smart aplikacija, semafora po tekmama i fiksiranih elemenata GUI-a samog televizora, pogotovo u HDR-u kad televizor brutalno nakuri GUI što je totalno bezveze), vrijedit će svake lipe jer je slika fakat brutalna i miljama ispred bilo kakvog LCD-a kojeg sam vidio. Pa ako i ja poživim do tada i ako bude prilike, definitivno ne bih više žalio novca za veći oled. Ako pak se negdje nešto sprži do razine da to postane vidljiva distrakcija u real-world sadržaju, recimo u prve tri godine, heh, mislim da onda više ne bih dirao oled ni posranim štapom bez obzira na obzir.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

@Mr.Peanut, taj Hisense 65U7A je u Elipsu ili H.Normanu? 6800 za 65" s 5g garancije je primamljivo ali ako nije žurba onda malo pričekat situaciju s XF9005. 65XF9005 vjerojatno nikad neće pasti ispod 11-12K ali 55" bi mogao možda uskoro i ispod 8K:)

 U elipsu je. Ali nije ta cijena, ja imam priliku dobiti na akcijsku cijenu još 15% popusta, pa zato pitam...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...
Mr_Peanut kaže...

Ekipa, da idem na sony xf9005 i cekam cijenu od 7600 kn ili da uzmem HISENSE H65U7A za 6800 kn s 5 god garancije (sad mi se nudi takva cijena)?? Hisense je 65 inca!

 Taj Hisense za tu lovu je nenadjebiv deal ali ako je iz Harvey Normana onda je izložbeni koji kod njih radi već 4-5 mjeseci. Ako to nije taj ja bi odmah kupio.

 Nije, nije HN, iz elipsa je... Vidipo sam uživo SONY xf9005 i stvarno izgleda pre pre prejebeno... Baš sam gledao blooming na potpuno tamnoj slici s svjetlim sony logom i vidi se minimalno, što meni osobno nimalo ne smeta, jer da ne tražim taj nedostatak nebi ni vidio. Ali ovaj deal je fakat super s HISENSEom, tako da sam rastrgan u potpunosti :(

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zugan kaže... 

Jučer sam kupio Philips 50PUS7303, napravili pregled u skladišu upalili TV i sve u redu.

Došao doma otpakirao TV odljepio naljepnice, a ono 1 mrtvi pixel ispod naljepnice o energetskom certifikatu.

Vaša preporuka što učiniti, obzirom da sam čitao da za reklamacije do 3 pixela ne daju novi TV i sl..

S obzirom da ga nisi kupio online mislim da ga ni ne možeš samo tako vratiti osim ako to bude dobra volja dućana. Također mislim da jedan mrtvi piksel nitko ne priznaje kao nedostatak, čak sam vidio po manualima da se proizvođači ograđuju od toga i pišu da je to normalno na tako velikom broju piksela. Iskreno, ako ga ne vidiš s mjesta s kojeg gledaš, nemoj se s time ni zamarati. Drugi će opet imati vjerojatno negdje drugdje. Baš sam nedavno gledao jedan Philips oled u Elipsu i jedan Samsung Q6FN i na oba sam primjetio po jedan mrtvi piksel kad sam ih gledao s pola metra. Također čitam po netu na nekim forumima za Sony XF9005 da ih znaju imati (ljudi dosta kupuju taj model), pa onda žongliraju s primjercima. Iskreno i realno, mrtvi pikseli jesu gnjavaža u glavi, ali na 4k rezoluciji ako nađeš jedan ili dva, pogotovo na poziciji naljepnice energetskog certifikata koja je, pretpostavljam, u uglu, nemoj se s tim previše opterećivati. Ili pitaj dućan za drugi primjerak ako ti se da to sve skupa opet pakirati i natezati okolo. Ja sam godinama imao Toshibu koja je bila jako skupa telka u to vrijeme i puknuo je jedan mrtvi piksel za par mjeseci od kako sam ju bio kupio. I žderalo me to neko vrijeme dok nisam zaboravio na to. Telka radi i dan danas, niti se ne sjećam gdje je više taj mrtvi piksel. Kroz ruku mi je prošlo par vrhunskih i skupih DSLR fotoaparata koji su svi od reda imali negdje po jedan mrtvi ili stuck piksel na ekranu. Čak sam ih bio mijenjao radi toga, raspakiravali nove u dućanu, vozikao se par dana u Graz i natrag radi toga, i svi do jednog su imali barem jedan stuck ili mrtvi piksel. Par plazmi sam izvrtio po dućanima davnih dana kad sam kupovao prošlu telku, jedna jedina nije imala mrtve piksele ali je ta bila zatintana užasno. Uglavno, ako ga vidiš s pozicije od kud gledaš bez da se naprežeš da ga uočiš, pitaj za zamjenu. Ako ti ne izađu u susret i ako je sve drugo s telkom ok, ne zamaraj se, vjerojatnost da ćeš na novom imati opet negdje nešto takvo je poprilično velika s 4k ekranima.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zugan kaže...

Pozdrav Ekipa,

 

jedno kratko pitanje.

 

Jučer sam kupio Philips 50PUS7303, napravili pregled u skladišu upalili TV i sve u redu.

 

Došao doma otpakirao TV odljepio naljepnice, a ono 1 mrtvi pixel ispod naljepnice o energetskom certifikatu.

 

Vaša preporuka što učiniti, obzirom da sam čitao da za reklamacije do 3 pixela ne daju novi TV i sl..

 

hvala svima na pomoći

 Nazad u dućan i pozovi se na zakon o zaštiti potrošača. 14 dana je za online kupovinu, a za kupovinu u dućanu je manje, neznam koliko ali postoji rok. tako da nazda i vrati! Samo se deri zakon o zaštiti potrošača, članak (random number) :D Ili prouči zakon

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Ja isto vrebam tog Sony Xf900 ali 49" jer u jednosobnom stanu će mi bit sasvim ok ionako gledam tv sa razdaljine oko 2m 50" će bit čisto dovoljno iako imam mjesta i za 55" ali sa trenutnih 40" skok na 50" će bit svemirski 

Planiraj 55", ozbiljno ti i dobronamjerno velim.

Deckard
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

1000 kn više manje, tako svejedno. To su samo papiri. 

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...
Ja sam na 2.8 m i neznam ni sam dal da uzmem 55icu xf900 ili 49.
Ajmo jos par postova za 667
😀

Ja sam na 2,7-2,8m, 6+ godina na 55", sad sam htio novu 65" telku i uzeo ipak 55" oled. Je to ok, ali bih definitivno 65" uzeo da je jeftiniji jer mi se ne bacaju toliki novci na oled s obzirom na rizik burnina. Da sam uzimao lcd ne bi mi palo na pamet uzeti išta ispod 65". Uglavnom za tu udaljenost i 4k televizor ne gledaj ništa ispod 55"!!! Zahvali mi kasnije  (kako bi rekli Ameri).

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajd onda jedno glasanje jer sam u dilemi

8 HISENSE H65U7A - 6800 kn
9 SONY 55XF9005
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...
Može li se netko javiti ko je kupio Sony XF9005, toliko su svi inozemni portali popljuvali Android (tipa clunky, terrible...) da se pitam da li je to stvarno toliko loše prije nego se odlučim na kupnju, hvala

I mene bi to zanimalo pa ako ima koja dobra dušica koja bi podjelila sa nama iskustvo korištenja tog Android sustava na Sony TV-vizorima dali je to baš tako zajebano koristit i jel istina da se tv zna zblesirat ko i neki mobiteli na androidu pa onda moraš i tv resetirat ko mobitel hhh 

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

 Nije, nije HN, iz elipsa je... Vidipo sam uživo SONY xf9005 i stvarno izgleda pre pre prejebeno... Baš sam gledao blooming na potpuno tamnoj slici s svjetlim sony logom i vidi se minimalno, što meni osobno nimalo ne smeta, jer da ne tražim taj nedostatak nebi ni vidio. Ali ovaj deal je fakat super s HISENSEom, tako da sam rastrgan u potpunosti :(

Koji crni Hisense kod nas, u Americi možda da. Sony pere sve ostalo u procesiranju slike i vjerojatno je najkompletniji LCD preodlične slike za mase u 2018. godini. E sad, ako su novci u pitanju... Ali ne kupuje se telka za godinu-dvije nego na dulje staze, ili? Jedinu zamjerku koju ja imam na Sony su nešto tamniji uglovi nego kod konkurencije.

Deckard
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima na komentarima,

 

Slažem se djelomično sa svima, koliko god muka bila pakiranje i vraćanje upravo sam to i napravio.

Na svoju sreću i ljubaznost radnika iz Elipsa u Samoboru, dali su mi novi TV (bez mrtvih pixela i sl.).

 

Istina, mrtvi pixel nije bio vidlji i da nije bio iza naljepnice vjerojatno ga ne bi ni primjetio, ali kada sam već keširao toliko lovu za njega ($$ ne ulazim u to što je nekome puno, a nekome malo) onda sam želio sve čisto i zdravao pa makar mejsec dana.

 

Prvi utisci o telki su jako dobri, što se tiče slike, zvuka, fluidnosti rada TV-a i androida te ambilighta koje je preodličan.

Čuo sam puno komentara u Philipsu vezano uz servis i loše dijelove, ali obzirom što nudi u tom cjenovnom rangu, nisam našao ništa bolje.

Pod tim mislim:

- garancija 5 g ( ne protecto ili Uniqua, već tvorniča)

- VA panel

- android TV

- niska potrošnja energije

- bluetooth

- PPI 1600

 

* to su stvari koji su prosudiel kod mene, inače bi uzeo Samsung UE55NU7172UXXH

 

eto, hvala još jednom.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...
oceans12 kaže...
Može li se netko javiti ko je kupio Sony XF9005, toliko su svi inozemni portali popljuvali Android (tipa clunky, terrible...) da se pitam da li je to stvarno toliko loše prije nego se odlučim na kupnju, hvala

I mene bi to zanimalo pa ako ima koja dobra dušica koja bi podjelila sa nama iskustvo korištenja tog Android sustava na Sony TV-vizorima dali je to baš tako zajebano koristit i jel istina da se tv zna zblesirat ko i neki mobiteli na androidu pa onda moraš i tv resetirat ko mobitel hhh 

Šogor i još jedan kolega imaju 55" XE9005. Šogor veli da isto ne kuži zašto se pljuje po Androidu kad to radi sasvim dobro i nudi pregršt mogućnosti s obzirom da je to Android. Njemu je to baš ok veli. Ovaj kolega je imao problema s nekim smrazvanjima Youtube aplikacije i rekao je samo da je sporo mijenjanje kanala, inače slika super. Po netu ljudi pišu o povremenim smrzavanjima, pa ištekaj, pa uštekaj...

Deckard
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stara plazma i Zmazung NU8002. :)

TV ima sve ajmo reć. Jedino nisam baš siguran za puštanje 4k videa na yt prek wifija, krene i stane pa krene i stane, prek mrežnog bi bilo super, a i ne znam dal je dosta brzina za 4k, speedtest na tvu kaže 15-20Mbps down (prek kabela na kompu je 116Mbps) i 15Mbps up.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo sam našao na YT:

 

kako malo ubrzat na Sony TV taj Android i ovo bi stvarno trebalo napravit ako se odlučim kupit Sony.

Znači stavljaš OFF u postavkama na svim appovima u settingsu Androida onda u settingsu  uđeš u Developer mode 8x klikneš OK i tamo isto prebaciš da Android ništa neradi u backgroundu i stvarno tvrdi da ubrza na taj način Android iskustvo.

Treba probat jer svi koji su ovo ovako postavili tvrde da su jako ubrzali Android na Tv za razliku onako kako je on tvornički postavljen!

 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 9:26 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala, ja ga definitivno uzimam, samo neka Mr_Peanut javi kad bude akcija

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam isto jako zagrijan za Sony xf ( bio je OLED LG C8 isto u igri ali izgleda da ništa od toga neće bit za sad) bliže sam nažalost 49" nego 55" bit će to meni ok sa 40" skok na 49"

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bojin se da više neću ni pitat na ovom forumu ništa vezano uz tv,jer vidim da nema odgovora.

 

Ici cu po instinktu i uzet neki koji mi se svidi,svakako ce mi bit veliki skok sa HD Ready tv-a iz 2009.

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

hvala, ja ga definitivno uzimam, samo neka Mr_Peanut javi kad bude akcija

 Javit ću, ne brini. Westgate bi mogao biti popust. Shibno sam im mail i rekli su mi da nemaju točan datum otvaranja i da ne znaju koliki popust će davati - znači bit će nešto. Sve preko 10% nam dobro dođe. Ili da elipso baci 5god garancije i neki popust bi isto bilo super.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony je bolji ali 65" xf9005 košta duplo u odnosu na ovu ponudu koju on ima za Hisense. A duplo bolji nije sigurno. A i dobije 5 godina garancije.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

budemo pratili sad je cca 8600 u sd na kupon, sve ispod toga je dobrodošlo, elipso treba čekati trenutno je tamo redovna cijena 10tk, mogli bi oni sa nekom akcijom za bf, bumo vidli

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

Deckard hvala.Evo napokon pusten u pogon TV znaci bez ikakvih postavka slike i zvuka znaci brutala,preodusevljen sam,u dnevnom boravku imam Sony KD-49XD8077 i razlika je ogromna sad nemogu gledat na Sonyu nakon LGa hahaha,nisan proba ps4 pro na 4k to cu sutra sada bi se malo pozabavljao sa postavkama slike,sutrq cu je montirat na zid.@Deckard koje su u tebe postavke.

 

Ja sam se bazirao na postavkama s rtingsa. Za standardni SDR koristim ISF Expert (Dark Room) za sve što mi je na HDMI-u (satelitska osim nogometa, DVB-T i Xbox One S), a za nogomet ISF Expert (Bright Room) koji je namješten isto ko i Dark Room samo je razlika u TruMotion postavkama. TruMotion mi je u Dark Room presetu, dakle praktički za sve, na User, 3 za De-Judder i 7 za De-Blur. Tako sam isto imao i na starom LG-u i slično je, ovdje sad još puno finije i bez ikakvih artefakata u slici. A ni soap opera efekta praktički nema (ni slično smooth opciji koja je totalno soap za filmove i serije). U Bright room presetu je na Smooth (za nogomet i sport sa satellita). I za razliku od rtings postavki u oba ova moda mi je oled light na 28. S obzirom da je u sobi uvijek relativno mračno i da ne gledam telku osim kasnije popodne i navečer, ovo mi je ok. Nisam išao kalibratorom baš po tome jer mi se jednostavno ne da sad igrati s tim, nekako sam si izračunao prema podacima koje sam našao na netu da bi 28 za oled light davalo nekih 120-130cd/m2 svjetla što je meni neki standard za mrak. A i paše očima. Ovo što oni koriste za oled light (21) meni malo previše skine pop u bojama i čini mi se malo pretamno. I sharpness je kod mene na 20, na nuli su mi FHD materijali malo presoft. Za Netflix, Youtube i video player praktički koristim iste takve postavke. Za HDR sam stvari ostavio kakve jesu po defaultu (i za HDR10 i za Dolby Vision), odaberem Cinema home, osim što sam svugdje ugasio noise reduction i super resolution. Prije nego pokrenem neki HDR materijal stavim Energy saving na medium da mi ne blješti toliko, ne volim baš tu nakurenost HDR-a, i dalje je zadržana magija slike a i štedim ekran. E da, i postavke logo dimminga su na max., to dosta dobro smanji intenzitet bijele u izbornicima sat. receivera, a i zatamni malo logoe kanala i semafore, to zapravo jako dobro radi. Jučer sam gledao ligu prvaka preko jednog slikom nabrijanog FHD kanala i uz zoom slike da izbaci semafor i logo kanala malo tko bi rekao da je išta zoomirano ili da slika ne valja. Štofa ostane još puno. Inače prvih dan-dva su mi se te postavke činile malo isprane, zapravo bijela je bila malo pretopla na warm 2 kako rtings sugerira. Iako volim toplu bijelu ovo mi je bilo malo previše, a warm 1 premalo. Našao sam nekog tipa na netu koji je negdje pisao da treba dati par dana vremena takvim postavkama. I fakat mi je sad to super kad sam se prilagodio. Kad nađem više volje i vremena proći ću kalibratorom po svemu tome da vidim gdje smo i što smo s tim postavkama jer se sve te stvari ionako nešto sitno razlikuju od panela do panela. Iako mislim da kod oleda ne bi trebalo biti neke značajnije razlike. Uglavnom ekstaza od slike, kontrast pogotovo razara.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Pixel kaže...
Flagship kaže...

I sad neka netko ponovno kupi taj kineski filips

 

 

Sutra žuta srijeda u CityCentru East i West u SD 10% popusta na LG, Panasonic televizore.

 

Šteta što više nisu one cijene koje su bile do jučer jer bi npr 55B8 s ovim sutrašnjim popustom izašao 9560 kn ako je izračun ok.

 

 

Ne znam koliko na ekupi s onim kuponima izađe 65C8 ali evo u HN je sada 17999 što je vjerojatno jedna od najnižih cijena do sada?

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/OLED-TV-LG-OLED65C8PLA-Smart-169962.html

 

E da je sad na ovu cijenu bacit 15-20% popusta to bi onda bio hit:)

 17943 kn je bila najniza 😁

To je bilo na ekupi ali bez 5 god. garancije, ne?

 Da

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Novi 2-week updejt na Rthings (kasne :)  https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

...Našao sam nekog tipa na netu koji je negdje pisao da treba dati par dana vremena takvim postavkama. 

 u par dana se navikneš i na crno-bijeli televizor kad je takva situacija, kamo li nećeš na ovako nešto 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Daddyss kaže...

Deckard hvala.Evo napokon pusten u pogon TV znaci bez ikakvih postavka slike i zvuka znaci brutala,preodusevljen sam,u dnevnom boravku imam Sony KD-49XD8077 i razlika je ogromna sad nemogu gledat na Sonyu nakon LGa hahaha,nisan proba ps4 pro na 4k to cu sutra sada bi se malo pozabavljao sa postavkama slike,sutrq cu je montirat na zid.@Deckard koje su u tebe postavke.

 

Ja sam se bazirao na postavkama s rtingsa. Za standardni SDR koristim ISF Expert (Dark Room) za sve što mi je na HDMI-u (satelitska osim nogometa, DVB-T i Xbox One S), a za nogomet ISF Expert (Bright Room) koji je namješten isto ko i Dark Room samo je razlika u TruMotion postavkama. TruMotion mi je u Dark Room presetu, dakle praktički za sve, na User, 3 za De-Judder i 7 za De-Blur. Tako sam isto imao i na starom LG-u i slično je, ovdje sad još puno finije i bez ikakvih artefakata u slici. A ni soap opera efekta praktički nema (ni slično smooth opciji koja je totalno soap za filmove i serije). U Bright room presetu je na Smooth (za nogomet i sport sa satellita). I za razliku od rtings postavki u oba ova moda mi je oled light na 28. S obzirom da je u sobi uvijek relativno mračno i da ne gledam telku osim kasnije popodne i navečer, ovo mi je ok. Nisam išao kalibratorom baš po tome jer mi se jednostavno ne da sad igrati s tim, nekako sam si izračunao prema podacima koje sam našao na netu da bi 28 za oled light davalo nekih 120-130cd/m2 svjetla što je meni neki standard za mrak. A i paše očima. Ovo što oni koriste za oled light (21) meni malo previše skine pop u bojama i čini mi se malo pretamno. I sharpness je kod mene na 20, na nuli su mi FHD materijali malo presoft. Za Netflix, Youtube i video player praktički koristim iste takve postavke. Za HDR sam stvari ostavio kakve jesu po defaultu (i za HDR10 i za Dolby Vision), odaberem Cinema home, osim što sam svugdje ugasio noise reduction i super resolution. Prije nego pokrenem neki HDR materijal stavim Energy saving na medium da mi ne blješti toliko, ne volim baš tu nakurenost HDR-a, i dalje je zadržana magija slike a i štedim ekran. E da, i postavke logo dimminga su na max., to dosta dobro smanji intenzitet bijele u izbornicima sat. receivera, a i zatamni malo logoe kanala i semafore, to zapravo jako dobro radi. Jučer sam gledao ligu prvaka preko jednog slikom nabrijanog FHD kanala i uz zoom slike da izbaci semafor i logo kanala malo tko bi rekao da je išta zoomirano ili da slika ne valja. Štofa ostane još puno. Inače prvih dan-dva su mi se te postavke činile malo isprane, zapravo bijela je bila malo pretopla na warm 2 kako rtings sugerira. Iako volim toplu bijelu ovo mi je bilo malo previše, a warm 1 premalo. Našao sam nekog tipa na netu koji je negdje pisao da treba dati par dana vremena takvim postavkama. I fakat mi je sad to super kad sam se prilagodio. Kad nađem više volje i vremena proći ću kalibratorom po svemu tome da vidim gdje smo i što smo s tim postavkama jer se sve te stvari ionako nešto sitno razlikuju od panela do panela. Iako mislim da kod oleda ne bi trebalo biti neke značajnije razlike. Uglavnom ekstaza od slike, kontrast pogotovo razara.

 Meni osobno Tehnicolor preset daje malo bolju sliku od ovih ISF Room postavki, a i na AVS forumu ga večino svi preferiraju pa savjetujem da probate i taj (uz napomenu da ga treba stavit na Warm 2).

 

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hebem ti dilemu ... zapela su mi ova dva donja, cijenom su blizu ali ne i veličinom ekrana i što sad uzet a nekako me sad više ovaj 55XF90005 vuče nego veći ekran a ne bih htio kasnije požalit, uvijek isto.

 

Sony KD 55XF9005 (2018)
Sony KD 65XE8505 (2017)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

što sad uzet a nekako me sad više ovaj 55XF90005 vuče nego veći ekran a ne bih htio kasnije požalit, uvijek isto.

 

Sony KD 55XF9005 (2018)
Sony KD 65XE8505 (2017)

55XF9005 bez imalo razmišljanja, ovaj prošlogodišnji ti još k tome pati i od 50Hz buga i ne podržava Dolby Vision, niti je to fald televizor, a niti mu je HDR nešto za razliku od XF-a 9005. Različite klase.

Deckard
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice