Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.339
|
čitano: 14.151.125
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš gledam LG OLED-e kod SD-a, pa kaže "Posebna akcijska cijena u periodu od 12.11. do 02.12.2018.g."

 

Što znači da će taj popust od samo 1000kn biti isti do barem 2.12., osim valjda ovaj petak za BF. A koliko znam, za BF stvari inače treba doći fizički na lokaciju, a ja gledam online s dostavom... Osim ako i online ne padne cijena za BF 23.11., a to nisam nigdje našao da piše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

 Vjerovatno je bio upaljen za probu il slicno prije nego li su ga poslali.

 U SD-u? Jok, garancija i produženje dođu zalijepljeni u košuljici izvana, nema otvaranja kutije i rezanja onih plastičnih vezica. Da netko hoće ugurati garancijski list unutra, može to i bez rezanja originalne ambalaže.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 12:57 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije u SD nego na ekupi.Zvao sam direktno u LG i pitao ih i rekli su da moraju otvoriti da ovjere garanciju.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

Nije u SD nego na ekupi.Zvao sam direktno u LG i pitao ih i rekli su da moraju otvoriti da ovjere garanciju.

 S obzirom da sam i ja svoj 55UK6950 dobio tako netaknut, a i ostali koji su poslali slike, mora da su u SD-u posebni :-)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vjerovatno su u SDu posebni  evo danas se registrira na LG stranici za 5godina garancije,tako da za 10490kn + 5g garancije za C8 mislin da je odlicna kupovina.

 

@IxyCRO ima li kakvih novosti

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 13:45 (Daddyss).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
IxyCRO kaže...

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici?

Ako kutija nije osigurana s dvije tanke bijele PVC trake spojene tvornički, onda je vjerojatno već otvarana. Broj sati se u servisnom izborniku može resetirati, tako da to nije pokazatelj. Ono po čemu ćeš definitivno znati da je telka eventualno korištena je po zaštitnoj foliji na ekranu. Ali za to treba otvoriti kutiju. Po meni nema tog stručnjaka koji može više zalijepiti tu foliju na ekran kad se jednom skine a da se ne vidi pokoji mjehurić ili da je skidano. Moj C8 je došao povezan tim bijelim trakama i nema selotejpa po rubovima.

 Može li se ipak dogoditi da je netko gladao par minuta  tv ,a da nije skunuo tu foliju...možda nije čitao manueal da skine foliju itd

Znači netko gleda sa folijom, i folija će ipak biti na televizoru skroz ok...neće valjda LED ekran odmah eksplodirati ako netko omaškom gleda 10 minuta ili pola sata tv sa tom zašt.folijom???

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...
deckard kaže...
IxyCRO kaže...

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici?

Ako kutija nije osigurana s dvije tanke bijele PVC trake spojene tvornički, onda je vjerojatno već otvarana. Broj sati se u servisnom izborniku može resetirati, tako da to nije pokazatelj. Ono po čemu ćeš definitivno znati da je telka eventualno korištena je po zaštitnoj foliji na ekranu. Ali za to treba otvoriti kutiju. Po meni nema tog stručnjaka koji može više zalijepiti tu foliju na ekran kad se jednom skine a da se ne vidi pokoji mjehurić ili da je skidano. Moj C8 je došao povezan tim bijelim trakama i nema selotejpa po rubovima.

 Može li se ipak dogoditi da je netko gladao par minuta  tv ,a da nije skunuo tu foliju...možda nije čitao manueal da skine foliju itd

Znači netko gleda sa folijom, i folija će ipak biti na televizoru skroz ok...neće valjda LED ekran odmah eksplodirati ako netko omaškom gleda 10 minuta ili pola sata tv sa tom zašt.folijom???

 

Neće mu biti apsolutno ništa ako ga je netko gledao s folijim.

Folija je tu radi zaštite ekrana. 

Treba ju skunuti jer baš nema smisla gledati tv s tom folijom :) 

Druga stvar je što se panel bolje hladi kad se skine folija. Ovo je bitnije kod oled-a, ali nema tu neke opasnosti ako je netko uključio tv na sat(ili više) vremena s tom folijom. 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Misliš na one bijele plosnate plastične trake koje idu oko kutije.

Pa zar se na toliko skupe tve, ne daje  pismena garancija/ ovjerava garan.list isl...?

Ima li neki dokumenat/ papir  unutar kutije koji se treba izvaditi iz kutije? Ako ima , onda oni moraju otvarati svaku kutiju?

Po tome se ne može znati da li su ga oni oštettili, ili je oštećen kod dovoza/transporta do kupca, ili čak  u transportu iz tvornice??

Mislim , oštećenja tva se može dogoditi  i na putu za prodavaonicu...prodavači  ne otvaraju svu robu koju dobiju da bi provjerili ima li nekih sitnih ili jedva vidljivih oštećenja na tveima..ili griješim?

Pitam više općenito,za sve vrste štat na tvima... nevezano samo za ovaj slučaj gdje je folija odlijepljena i naknadno vraćana nazad.

Može se raditi i o nekim drugim oštećenjima  nevezano za foliju ( gdje je folija skroz ok)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...
deckard kaže...
IxyCRO kaže...

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici?

Ako kutija nije osigurana s dvije tanke bijele PVC trake spojene tvornički, onda je vjerojatno već otvarana. Broj sati se u servisnom izborniku može resetirati, tako da to nije pokazatelj. Ono po čemu ćeš definitivno znati da je telka eventualno korištena je po zaštitnoj foliji na ekranu. Ali za to treba otvoriti kutiju. Po meni nema tog stručnjaka koji može više zalijepiti tu foliju na ekran kad se jednom skine a da se ne vidi pokoji mjehurić ili da je skidano. Moj C8 je došao povezan tim bijelim trakama i nema selotejpa po rubovima.

 Može li se ipak dogoditi da je netko gladao par minuta  tv ,a da nije skunuo tu foliju...možda nije čitao manueal da skine foliju itd

Znači netko gleda sa folijom, i folija će ipak biti na televizoru skroz ok...neće valjda LED ekran odmah eksplodirati ako netko omaškom gleda 10 minuta ili pola sata tv sa tom zašt.folijom???

 Nece se nista desiti ali:

 

- ta folija na jednom cosku ima upozorenje da je folija i da ju treba skinuti, tako da moras biti slijep...

 

- na kraju ne znas zasto je netko upalio i zapakirao nazad, jel zbog greske, ili mu se ne sviđa, tko zna...

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod kupnje Samsung 65Nu8002 prošli tjedan za kolegu, lik u Elipsu nam je otvorio kutiju i upalio tv.. ja ga pitam jel to standardna procedura, on veli da da jer kupac između ostalog potpisuje da je preuzeo tv u ispravnom stanju bez potrganog ekrana ili sl. (mi smo ga furali u autu).

 

S druge strane u subotu u Areni je u Elipsu bila tolika gužva, cca 10 metara red na blagajni, sumnjam da su otvarali svaki tv i radili probno paljenje i pregled ekrana... bilo je neobično vidjet toliko ljudi da baulja po Areni sa kutijama tv-a, ako mogu primjetiti uglavnom su bili Philipsi 32-50

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 14:06 (Havo).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...

 Može li se ipak dogoditi da je netko gladao par minuta  tv ,a da nije skunuo tu foliju...možda nije čitao manueal da skine foliju itd

Znači netko gleda sa folijom, i folija će ipak biti na televizoru skroz ok...neće valjda LED ekran odmah eksplodirati ako netko omaškom gleda 10 minuta ili pola sata tv sa tom zašt.folijom???

Prednja folija ima u donjim uglovima velike naljepnice za koje se uhvati i skida, teško da bi netko previdio baš to. A stražnja, heh, ja sam koristio televizor barem dva tjedna prije nego sam ju skinuo jer je nisam uopće vidio gore. Ipak telka je bila hladna na dodir kad god sam isprobavao, držim svjetlo na 25. Mislim, živa debilana bi bila da je netko fakat zaboravio skinuti prednju foliju, ili je možda htio vidjeti ekran dok još nije skinuo foliju da vidi da li je sve ok, pa kad je vidio groblje od slike pune crtica i sl. + mutno radi folije, zapakirao je telku i poslao natrag . Ali velim, teško da bi došlo do takve debilane.

Deckard
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...

Kod kupnje Samsung 65Nu8002 prošli tjedan za kolegu, lik u Elipsu nam je otvorio kutiju i upalio tv.. ja ga pitam jel to standardna procedura, on veli da da jer kupac između ostalog potpisuje da je preuzeo tv u ispravnom stanju bez potrganog ekrana ili sl. (mi smo ga furali u autu).

 

S druge strane u subotu u Areni je u Elipsu bila tolika gužva, cca 10 metara red na blagajni, sumnjam da su otvarali svaki tv i radili probno paljenje i pregled ekrana...

 

 

 

 Eeeeee, cekaj malo, nije isto kada otpakiraju na friško ispred tebe, govorimo kada ti dođe dostava...

 

Druga stvar je, da li je otpakiran ispred tebe, upaljen na pocetni ekran i pakiran nazad, ili si ti izvadio stick sa testnim slikama i pregledao recimo mrtve pixele na red, green i blue testnim slikama itd. Nije bas isto, jel' da? ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 14:09 (Mad Ant).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Istina, nije isto... 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...

Kod kupnje Samsung 65Nu8002 prošli tjedan za kolegu, lik u Elipsu nam je otvorio kutiju i upalio tv.. ja ga pitam jel to standardna procedura, on veli da da jer kupac između ostalog potpisuje da je preuzeo tv u ispravnom stanju bez potrganog ekrana ili sl. (mi smo ga furali u autu).

S druge strane u subotu u Areni je u Elipsu bila tolika gužva, cca 10 metara red na blagajni, sumnjam da su otvarali svaki tv i radili probno paljenje i pregled ekrana...

Kad sam prije par mjeseci htio kupiti Sony XE9305 u Harvey Normanu bilo mi je rečeno da se svaka telka vadi iz kutije, pali, pregleda se panel i onda tek ide u ruke kupcu. Također su mi i u Elipsu, Ronisu, SeMarku, Melcompu i Linksu otvarali telke i monitore i pokazivali ih prije prodaje. Ali to je bilo prije 6-7 i više godina. Jasno da iste procedure nisu praktične za online kupovinu, zato postoji 14 dana rok vraćanja. Isto i s računima i garancijama. Npr. ekupi mi nikad nije isporučio račun s robom, samo pdf s profila na web stranici. Isto i sad s telkom iz SD-a, samo pdf-ovi i računa i police dodatnog osiguranja.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Jave ti oni (GLS) SMS porukom i preko maila tako da nećeš biti neobavješten i onda ako te nema tada ugovoriš novi termin. Ajd kad ti stigne baci par fotki da vidim kako izgleda ambalaža. Ja sam ugovorio preko Peveca, tako da i meni će stić pa da vidimo i usporedimo malo.

 

 

 Dobio sam upravo mail, u srijedu stiže...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...

Kod kupnje Samsung 65Nu8002 prošli tjedan za kolegu, lik u Elipsu nam je otvorio kutiju i upalio tv.. ja ga pitam jel to standardna procedura, on veli da da jer kupac između ostalog potpisuje da je preuzeo tv u ispravnom stanju bez potrganog ekrana ili sl. (mi smo ga furali u autu).

 

S druge strane u subotu u Areni je u Elipsu bila tolika gužva, cca 10 metara red na blagajni, sumnjam da su otvarali svaki tv i radili probno paljenje i pregled ekrana... bilo je neobično vidjet toliko ljudi da baulja po Areni sa kutijama tv-a, ako mogu primjetiti uglavnom su bili Philipsi 32-50

 

 

 

 Ti tada vidiš samo očite greške ako si prosječan kupac i ne čitaš bug.hr forum sa ovakvim svjedočanstvima

Evo reci nam: kada ti je otvorio i upalio tv, šta si ti sve gledao?

da samo radi ekran( imaš sliku na tvu), ili si gledao detaljno i iz svakog kuta da li je prednja i zadnja folija skroz ok ( da nije  opet vraćan nazad isl), da li ima sitnih riseva, milimetarskih mjehurića?

 

Milsim, da oni mogu i skidanu i ljepljenu foliju ti podvaliti da i ne vidiš ako nis maher za led ekrane!

I mislim da svaki veći šoping elektronike ima one bijele plosnate trake , te mogu na svaku  ranije vraćenu  i otvaranu kutiju ( netko npr. kupi online tv, koristi  određeno vrijeme tv i vrati im unutar 14 dana!)., tako da on može lafo rezati te bijele plastične trake pred tobom , da ti misliš da kutija nije  nikada otvarana...a tv može biti online kupljen, tip ga koristi dan-dva , pa čak i SKINE FOLIJU SA NJEGA!,  VRATI TV UNUTAR 14 DANA ( bilo da on pokuša nalijepiti foliju nazad, bilo da to ponovno lijepljenje obave malo sposobniji iz šoping centra) i tebi prodaju sa bijelim trakicama oko kutije kao da nikada tv nije bio kod nikoga!

 

PS: pitanje za one koji se razumiju: oni koji kupe online kupnjom tehničku robu , i vrate ga unutar 14 dana...šta su smjeli raditi sa televizorima unutar tih 14 dana?

Smiju li ga gledati 3-4 dana, skinuti zaštitinu foliju jer im to nalaže sam proizvođač itd!...ima li neki maksimalan broj sati korištenja tve isl ( budući da se navodno broj sati rada može provjeriti...barem oni koji se razumiju u to)

Jer, za povrat ne treba nikakav razlog biti posebno naveden...mislim  da je iluzorno da netko  vraća tv koji je naručio ako ga ne pogleda i ne isproba...neće nitko vratiti tv a da ga ne raspakira , ne izvadi iz stiropora , zaštitinih vrećica isl

Mislim, da oni ne mogu tražiti da tv bude neraspakiran isl!

Ako to ne mogu , onda razlog vraćanja može biti kod većine ljudi da su ga isprobali, koristili neko vrijeme i da im se slika, kvalitet itd nije svidio!...sev znači radi, ali je kupac nezadovoljan proizvodom i vraća ga!

Znači, u to bi spadalo i da je taj kupac skinuo prednju foliju o kojoj od jučer pričate i da je vratio tv bez zaljepljene folije  jer može unutar 14 dana ( foliju naknadno zaljep u SD, elipsu itd)

Taj vraćeni tv ( neoštećen, i sa svom ambalažom) šoping centar će OPET PRODAVATI NEKOME DRUGOME...ta neće ga vraćati u tvornicu ili većem dileru ( ako je kupljen od nekog većeg distributera)

Hoću reći,ako na online prodaji se recimo vrati cca 10% kupljenih proizvoda dilerima  , tih 10 % će se opet vraćati na tržište  drugim kupcima!

Neke stvari oko kamufliranja otvaranja i skidanja zaštitine  ambalaže će sam diler moći  "popraviti", neke će pkušati prikriti, a neke će se vidjeti ( kao ova kutija ljepljkena prouirnim selotejpom na kraju)

 

Poanta svega što navodim je pitanje: šta oni rade sa vraćenim proizvodima prodanim olnine prodajom??

Da li je opet vraćaju u prodaju ( što ja mislim), ili šta rade?? Kako sakrivaju tragove sa otvarane ambalaže, kutija itd

Kako oni uređuju otvarane i oštećene kutije , plastične fiolije, one malo deblje folije sa balončićima, zaštitne folije sa ekrana...da li imaju duplikate tih kutija, folija, zašt. folija  itd upravo radi prikrivanja  vraćanja ispravnih proizvoda, i opetovanog vraćanja u prodaju ili su prisiljeni prodavati ranije kupljeno i vraćeno za vidljivim znakovima da je taj proizvod već bio vađen iz ambalaže!

Pitam da svi znamo šta nas može čekati, odnosno da ipak možda znamo da nešto što je otvarano IPAM NE MORA ZNAČITI DA JE  FALŠ, POKVAREN ILI OŠTEĆEN PROIZVOD, nego da se možda radi o vraćenom a ISPRAVNOM proizvodu kupljenon na udaljenost / online prodajom!

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Havo kaže...

Kod kupnje Samsung 65Nu8002 prošli tjedan za kolegu, lik u Elipsu nam je otvorio kutiju i upalio tv.. ja ga pitam jel to standardna procedura, on veli da da jer kupac između ostalog potpisuje da je preuzeo tv u ispravnom stanju bez potrganog ekrana ili sl. (mi smo ga furali u autu).

S druge strane u subotu u Areni je u Elipsu bila tolika gužva, cca 10 metara red na blagajni, sumnjam da su otvarali svaki tv i radili probno paljenje i pregled ekrana...

Kad sam prije par mjeseci htio kupiti Sony XE9305 u Harvey Normanu bilo mi je rečeno da se svaka telka vadi iz kutije, pali, pregleda se panel i onda tek ide u ruke kupcu. Također su mi i u Elipsu, Ronisu, SeMarku, Melcompu i Linksu otvarali telke i monitore i pokazivali ih prije prodaje. Ali to je bilo prije 6-7 i više godina. Jasno da iste procedure nisu praktične za online kupovinu, zato postoji 14 dana rok vraćanja. Isto i s računima i garancijama. Npr. ekupi mi nikad nije isporučio račun s robom, samo pdf s profila na web stranici. Isto i sad s telkom iz SD-a, samo pdf-ovi i računa i police dodatnog osiguranja.

 Možeš li objasniti šta znači pdf s profila na web stranici?

dA LI TO POŠALJU OVJERENU GARANCIJU, ILI SE TI VRAĆAŠ KOD NJIH DA TI je naknadno ovjere kada ju izvučeš iz kutije ( ili one vrećice na kutiji)? Koliko znam neovjeravanje garancije može  zamijeniti samo  "baš pravi" račun kupnje-

Ako ti ne šalju račun ni garanciju, šta ti onda mijenja garanciju? Nije valjda taj pdf  KOJI SPOMINJEŠ?

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To sam se i ja pitao. Vani ljudi kad idu nešto kupiti, naprimjer miša. Uzmu 3,4 komada i onda ih vrate u roku od 14-30, a u nekim trgovinama ako platiš par eura i 60 dana... i ostave sebi samo onaj koji im paše. Dok sam ja u linksa išao vratiti miša nakon 45 minuta browsanja i nije mi htio neki tip u trgovini. Pa sam išao preko podrške ovo ono, da bi na kraju rekli da ima tragove korištenja. A pazio sam maksimalno, čiste ruke i još obrisao alkoholom bilo kakve pod svijetlom tragove... zapakirao kao što je bilo. 

 

Od tada sam ih prekrižio... tip je lagao da se ne može vratit prvo. Pa sam ja njega napadao pa je popustio, bilo je tu svega. Ali jbg... kupio sam ga u trgovini, a ne online.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 14:50 (Blader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...

 Možeš li objasniti šta znači pdf s profila na web stranici?

dA LI TO POŠALJU OVJERENU GARANCIJU, ILI SE TI VRAĆAŠ KOD NJIH DA TI je naknadno ovjere kada ju izvučeš iz kutije ( ili one vrećice na kutiji)? Koliko znam neovjeravanje garancije može  zamijeniti samo  "baš pravi" račun kupnje-

Ako ti ne šalju račun ni garanciju, šta ti onda mijenja garanciju? Nije valjda taj pdf  KOJI SPOMINJEŠ?

Logiraš se na svoj profil na ekupi i od tamo si skineš račun u pdf formatu i isprintaš. Pošto je izdan elektronički ne treba žig i potpis. Isto to radi npr. Amazon. Od njih isto nikad račun nisam dobio nego ga se može skinuti s accounta i isprintati.

Deckard
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

vjerovatno su u SDu posebni  evo danas se registrira na LG stranici za 5godina garancije,tako da za 10490kn + 5g garancije za C8 mislin da je odlicna kupovina.

 

@IxyCRO ima li kakvih novosti

 Ima, javili su mi da će provjeriti sa dućanom pa da će mi javiti. Vratiti ću ga, ne da se meni zajebavati s tim, uzeti ću u ekupi ili tako nešto, možda čak i C8.

 

P.S. jel imaš kakvih problema kad pogledaš testni slajd 2%,5% crne? Čitao sam da neki LG imaju jednu stranu znatno svijetliju na near black sadržaju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kužim..znači, taj račun sa tvog  profil računa koji isprintaš  ti zamjenjuje i ovjerenu garanciju ?

Ne trebaš ići  i naknadno nositi garanciju na ovjeru ( ako ti je već ne pošalju ovjerenu sa proizvodom ?) 

 

Vidim da se razumiješ u sve to ( ja nisam dugo kupovao neke skuplje tehnike, a online  nikada pa ne znam ništa oko toga ) .

Možeš li mi nešto reći  u vezi mog gornjeg pitaja u vezi otvarane robe  kupljene online i koja se vraća prodavaču?

Šta oni rade s njome, kome je vraćaju?

Ili je vraćaju opet u prodaju? U tom slučaju , kako zamaskiravaju otvaranu i oštećenu ambalažu da ljudi ne misle da je nešto pojvareno na tom proizvodu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...

Kužim..znači, taj račun sa tvog  profil računa koji isprintaš  ti zamjenjuje i ovjerenu garanciju ?

Ne trebaš ići  i naknadno nositi garanciju na ovjeru ( ako ti je već ne pošalju ovjerenu sa proizvodom ?) 

 

Vidim da se razumiješ u sve to ( ja nisam dugo kupovao neke skuplje tehnike, a online  nikada pa ne znam ništa oko toga ) .

Možeš li mi nešto reći  u vezi mog gornjeg pitaja u vezi otvarane robe  kupljene online i koja se vraća prodavaču?

Šta oni rade s njome, kome je vraćaju?

Ili je vraćaju opet u prodaju? U tom slučaju , kako zamaskiravaju otvaranu i oštećenu ambalažu da ljudi ne misle da je nešto pojvareno na tom proizvodu?

 Ne znam šta rade s tom robom, ali ako pogledaš moje prethodne postove očito sam dobio već otvarani i (najvjerojatnije) korišten primjerak. Sad, dal je to povrat od kupca ili su stvarno tako pokvareni da mi uvale izložbeni ne znam, ali mislim da oni povrate opet prodaju. Što je ok, ali bi to trebalo biti naznačeno pri samoj kupnji.

 

I mislim da dobar dio stvari koje se prodaju sad po akcijama su povrati ili nešto slično...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...
hrkihrle kaže...

Kužim..znači, taj račun sa tvog  profil računa koji isprintaš  ti zamjenjuje i ovjerenu garanciju ?

Ne trebaš ići  i naknadno nositi garanciju na ovjeru ( ako ti je već ne pošalju ovjerenu sa proizvodom ?) 

 

Vidim da se razumiješ u sve to ( ja nisam dugo kupovao neke skuplje tehnike, a online  nikada pa ne znam ništa oko toga ) .

Možeš li mi nešto reći  u vezi mog gornjeg pitaja u vezi otvarane robe  kupljene online i koja se vraća prodavaču?

Šta oni rade s njome, kome je vraćaju?

Ili je vraćaju opet u prodaju? U tom slučaju , kako zamaskiravaju otvaranu i oštećenu ambalažu da ljudi ne misle da je nešto pojvareno na tom proizvodu?

 Ne znam šta rade s tom robom, ali ako pogledaš moje prethodne postove očito sam dobio već otvarani i (najvjerojatnije) korišten primjerak. Sad, dal je to povrat od kupca ili su stvarno tako pokvareni da mi uvale izložbeni ne znam, ali mislim da oni povrate opet prodaju. Što je ok, ali bi to trebalo biti naznačeno pri samoj kupnji.

 

I mislim da dobar dio stvari koje se prodaju sad po akcijama su povrati ili nešto slično...

 To definitivno. Eto npr. kupio sam Samsung 50NU7402 sad u Elipsu TV sa 7 sjebanih pixela...

Vrlo lako moguće da je isti bio naručen online, došao do kupca - kupac vidio sjebane pixele - vratio TV Elipsu. Došao je crni petak, i eto ti sniženja na iste te vraćene artikle pa idu metodom APP - ako prođe prođe!

Budem se išao sad malo porazgovarati s njima. Zvao sam i ženu u Samsung pa mi je rekla naravno da se prvo obratim njima te tek onda njoj ako budu stvarali probleme.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam da se u Njemačkoj vraćena roba uglavnom prodaje u bulku firmama koje se bave time, one stvari prodaju dalje u bulku (na aukcijama), a neki čak i pregledaju i prodaju pojedinačno po sniženoj cijeni od najmanje 30%. Ako kupuješ pojedini proizvod najčešće piše i nedostatak (oštećena ambalaža, nedostaje oprema, oštećena plastika itd). Također, svi znamo(?) da Amazon prodaje vraćenu robu u velikim paketima na aukcijama pa nekad ljudi profitiraju na tome, a nekad je paket pun gluposti.

Ovakva jedna paleta vraćenih TVa košta oko 1000€. Naravno, ne znaš što ćeš dobit kad kupuješ tako u paketu. Mogu svi bit krš, a mogu svi bit odlični.

Kod nas zakon sigurno propisuje da se mora jasno naglasiti ako je roba vraćena i ima vidljivi nedostatak, ali se toga izgleda prodavači ne drže.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...
IxyCRO kaže...

 Ne znam šta rade s tom robom, ali ako pogledaš moje prethodne postove očito sam dobio već otvarani i (najvjerojatnije) korišten primjerak. Sad, dal je to povrat od kupca ili su stvarno tako pokvareni da mi uvale izložbeni ne znam, ali mislim da oni povrate opet prodaju. Što je ok, ali bi to trebalo biti naznačeno pri samoj kupnji.

 

I mislim da dobar dio stvari koje se prodaju sad po akcijama su povrati ili nešto slično...

 To definitivno. Eto npr. kupio sam Samsung 50NU7402 sad u Elipsu TV sa 7 sjebanih pixela...

Vrlo lako moguće da je isti bio naručen online, došao do kupca - kupac vidio sjebane pixele - vratio TV Elipsu. Došao je crni petak, i eto ti sniženja na iste te vraćene artikle pa idu metodom APP - ako prođe prođe!

Budem se išao sad malo porazgovarati s njima. Zvao sam i ženu u Samsung pa mi je rekla naravno da se prvo obratim njima te tek onda njoj ako budu stvarali probleme.

  Pitanje: da li si primjetio kod preuzimanja da je otvarana kutija? Znači može biti samo jedan sloj selotejpa na bilokojoj strani (i vezice kod nekih), sve ostalo je otvarano/dirano.

 

Ako si primjetio, da li si odbio preuzimanje (ovo je više kod online, ali slično može biti i u dućanu)? Ja ću kod dostave glatko odbiti preuzimanje ako vidim išta slično, odmah tamo na ulici.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vincent - The Best 4K TVs to Buy on Black Friday 2018

 

 

 

Očekivano, priča o top modelima samo

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 17:41 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za ovog majstora moram stavit slusalice i prilicno se koncentrirati na njegov engleski 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znam dal je bilo, al Samsung uz svoje telke (Q7 naviše) daruje Xbox One S.

https://www.samsung.com/hr/offer/Xbox-One-S-konzola-na-poklon-uz-kupnju-QLED-televizora/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

molio bih preporuku za best buy TV do 5500 kn, dijagonala šta je moguće veća. Nisam u toku glede smart funkcija pa ako je moguće da neko usporedi dobre i loše strane smartTV-a i androida.

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...
Daddyss kaže...

vjerovatno su u SDu posebni  evo danas se registrira na LG stranici za 5godina garancije,tako da za 10490kn + 5g garancije za C8 mislin da je odlicna kupovina.

 

@IxyCRO ima li kakvih novosti

 Ima, javili su mi da će provjeriti sa dućanom pa da će mi javiti. Vratiti ću ga, ne da se meni zajebavati s tim, uzeti ću u ekupi ili tako nešto, možda čak i C8.

 

P.S. jel imaš kakvih problema kad pogledaš testni slajd 2%,5% crne? Čitao sam da neki LG imaju jednu stranu znatno svijetliju na near black sadržaju.

 Vrati ti njima lipo to i uzmi na ekupi C8 sada ima 5g garancije akcija.Napravija san test i nisan ima tih problema,al danas cu malo vise testova napravit posto nisan ima ovaj tj vremena za to.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice