Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.338
|
čitano: 14.150.139
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 23:12 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Koristim ja . Što te zanima ?
U principu sluzi za dekodiranje tv programa. Konkretno , dobio sam je od Telemach BH da bi mogao gledat sto imam u paketu .
Znam da evo tv u hr nude c1 module, vjerovatno si uhvatio njihove kodirane tv programe

Hvala na odgovoru .....  

 

Meni u skeniranju DTV programa, na običnu antenu, tjuner izbaci paket od nekih 70 do 80 programa koji su zaključani te bih navedene volio da osposobim za upotrebu.  

 

Interesuje me koja kartica mi je potrebna za navedeno ?   

 

Jeste ..... u tom paketu ima i hrvatski evoTV.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 23:14 (Neške).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najvjerojatnije evo tv ako si pohvatao preko obične antene. Kontaktiraj ih i vidi što kako. Znam da nude c1 kartice
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Najvjerojatnije evo tv ako si pohvatao preko obične antene. Kontaktiraj ih i vidi što kako. Znam da nude c1 kartice

 

.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 23:23 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

..... još jednom hvala.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam ja c1 modul preko evo tv-a koje najvjerojatnije ti hvataš ali su ti i zaključani.

Ako hvataš evotv info kanal ili ako ima jedan od tih programa onaj evo tv logo onda ti je to to.

Ali upozoravam te unaprijed da je kvaliteta slike katastrofa na vecini kanala pogotovo ako imaš neki veci tv, ja sam na 55" i to je na pojedinim programima da se zbljuješ. bitrate kanala je užasno loš. ono što piše da je hd to nije hd-a vidjelo osim naziva.

ja sam ga prvenstveno uzeo da netrebam 10 daljinskih jer sve se radi preko daljinskog od tv-a.

ja sam uzeo pretplatu nažalost i jedva čekam da istekne da im vratim uređaj.

u međuvremenu si uzeo iptv listu i kad tu vidiš pojedine programe, jaooo:)

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam se odlučio za 55UK6950 zbog promocije od 5 g, i odem jučer u HN da ga točno izmjerim jer mi doslovno 5 mm igra ulogu, nađem ga na zidu i gledam, mjerim, pa opet gledam, pa opet mjerim i oko mi cijelo vrijeme bježi na telku do njega kojem je definitivno bolja slika.
Gledam koji je model kad ono Sony KD-55XF7005, čak mi i prodavač kaže da je bolji po prikazu nego LG, manji je mirroring stvari u otvorenom prostoru (manje se vide svijetla od prozora po danu).

 

Sad sam u takvoj dilemi da vam nemrem reći, pliz help...lg ima akciju do 15.01 za tih dodatnih 3 g., Sony ima standard 2.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
grix kaže...

Ja sam se odlučio za 55UK6950 zbog promocije od 5 g, i odem jučer u HN da ga točno izmjerim jer mi doslovno 5 mm igra ulogu, nađem ga na zidu i gledam, mjerim, pa opet gledam, pa opet mjerim i oko mi cijelo vrijeme bježi na telku do njega kojem je definitivno bolja slika.
Gledam koji je model kad ono Sony KD-55XF7005, čak mi i prodavač kaže da je bolji po prikazu nego LG, manji je mirroring stvari u otvorenom prostoru (manje se vide svijetla od prozora po danu).

 

Sad sam u takvoj dilemi da vam nemrem reći, pliz help...lg ima akciju do 15.01 za tih dodatnih 3 g., Sony ima standard 2.

 A gle, moguće je da je malo slika ljepša, jer taj Sony je VA panel s Direct LED backlight, dok je LG IPS s edge led.

 

Međutim, LG ima podršku za sve i nema šanse da neki format neće čitati, a osim toga webOS je vrh i još s njim dobiješ magic remote.

 

Da ne govorim 5 god garancije vs 2 god.

 

Po meni LG definitivno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Od dobavljača za Sony mogu uzet garanciju + 3 g za 200 kn, sada saznao.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
grix kaže...
Od dobavljača za Sony mogu uzet garanciju + 3 g za 200 kn, sada saznao.

 Nemaš šta razmišljat, ako kupuješ televizor zbog kvalitete slike onda definitivno Sony model:)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
grix kaže...
Od dobavljača za Sony mogu uzet garanciju + 3 g za 200 kn, sada saznao.

 Nemaš šta razmišljat, ako kupuješ televizor zbog kvalitete slike onda definitivno Sony model:)

 Pa kaj je moguće da taj Sony nema podršku za bluetooth?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
grix kaže...
garfield1 kaže...
grix kaže...
Od dobavljača za Sony mogu uzet garanciju + 3 g za 200 kn, sada saznao.

 Nemaš šta razmišljat, ako kupuješ televizor zbog kvalitete slike onda definitivno Sony model:)

 Pa kaj je moguće da taj Sony nema podršku za bluetooth?

 Nema podrške za bluetooth.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG unveils 2019 4K OLED TVs with HDMI 2.1 - C9, E9 & W9 :)

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1546474656

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
grix kaže...
Od dobavljača za Sony mogu uzet garanciju + 3 g za 200 kn, sada saznao.

 možeš ovdje produljiti "osiguranje", ne "jamstvo" proizvođača kao što daje LG

pogledaj uvjete.. http://www.partum.hr/protecto.aspx

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Nemaš šta razmišljat, ako kupuješ televizor zbog kvalitete slike onda definitivno Sony model:)

 točno..

sony je 10x bolji od onog smeća Philipsa...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
garfield1 kaže...

 Nemaš šta razmišljat, ako kupuješ televizor zbog kvalitete slike onda definitivno Sony model:)

 točno..

sony je 10x bolji od onog smeća Philipsa...

 Nije Philips, nego LG 55UK6950

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
grix kaže...
Od dobavljača za Sony mogu uzet garanciju + 3 g za 200 kn, sada saznao.

 možeš ovdje produljiti "osiguranje", ne "jamstvo" proizvođača kao što daje LG

pogledaj uvjete.. http://www.partum.hr/protecto.aspx

 Dodatno jamstvo koje mogu uzet nije 100%, ali pokrivaju popravak uređaja u istoj vrijednosti, mislim da do 2-3 puta se može koristiti.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
grix kaže...

 Dodatno jamstvo koje mogu uzet nije 100%, ali pokrivaju popravak uređaja u istoj vrijednosti, mislim da do 2-3 puta se može koristiti.

 da, pojedinci ne shvaćaju da ta dodatna osiguranja +3 god nisu isto kao i petogodišnje jamstvo koje daje proizvođač, no opet nije ni to loše za te novce.

pitanje je što oni smatraju pod kvar..

ode li panel nakon 4 godine hoće li to pokriti ?

pitanje je.

npr LG ili Samsung, Sony (kad ga daju) petogodišnje jamstvo će to pokriti osim ako je tv OLED.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, novi sam ovdje, nisam nikada bio na forumu. Zanima me kupnja televizora od 4000-5000 kn, dijagonale 120-140 cm, 4K, android, za gredanje domaćeg programa ali filmova prekio interneta. Ako moće neka pomoć.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

LG unveils 2019 4K OLED TVs with HDMI 2.1 - C9, E9 & W9 :)

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1546474656

 

 

bit ce zanimljivo vidjeti sto nam ovogodisnji CES donosi :)

I believe Wi can Fi...
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

LG unveils 2019 4K OLED TVs with HDMI 2.1 - C9, E9 & W9 :)

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1546474656

 

 Nije lose kad pogledas promjene, iako su paneli isti + bolji antireflektivni premaz. A i C9 ima manju "nogu". Ja cu docekati izgleda c10, mozda tada bude i promjena na panelu...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blufonac77 kaže...

 Pa Philips ti ima svakako bolji kvalitet slike:) Philips ima več MVA 10 bitni panel što je svakako bolje za gledanje filmova serija itd. A pored toga, ima i bolje procesiranje slike. A i zvuk je svakako bolji.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmarjanovic kaže...

Pozdrav, novi sam ovdje, nisam nikada bio na forumu. Zanima me kupnja televizora od 4000-5000 kn, dijagonale 120-140 cm, 4K, android, za gredanje domaćeg programa ali filmova prekio interneta. Ako moće neka pomoć.

 Za takve pare bi ti ja preporučio taj model Philipsa:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102051

 

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naivno sam mislio da ce i u Sjecnju biti popusta pa nisam iskoristio priliku kupiti nesto, a neznam hoce li mi tv izdrzati jos koji mjesec do sljedecih popusta (Uskrs pretpostavljam)

 

jedino je ovaj Sony samo malo skuplji nego prosli mjesec, ranije je bio oko 7500kn cini mi se

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 13:11 (Dr_Acula_Hr).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Crt True Colors kaže...

LG unveils 2019 4K OLED TVs with HDMI 2.1 - C9, E9 & W9 :)

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1546474656

 

 Nije lose kad pogledas promjene, iako su paneli isti + bolji antireflektivni premaz. A i C9 ima manju "nogu". Ja cu docekati izgleda c10, mozda tada bude i promjena na panelu...

Nisam siguran da će 2020. donijeti neke revolucionarne promjene na panelima. Jedino ako nas ne iznenade s nekim 65-75" 8K 3D glasses-free panelom:)

 

Već sad s ovim novitetima C9 je must have:)

 

LG C9 (55, 65, 77")
4K OLED panel
Second-generation Alpha 9 video processor
HDMI 2.1 (4K120)
HDMI VRR, eARC and ALLM
AI Picture and AI Sound
4K Cinema HDR
Dolby Atmos
WiSA certified
ThinQ AI and webOS 4.5
Google Assistant and Amazon Alexa

13 ms input
black frame insertion operates at 100/120Hz (compared to 50/60Hz last year)

 

Ugodno su iznenadili su s HDMI 2.1 jer se sve češče spominjala 2020. kao lansiranje novog HDMI standarda.

 

Ako će cijene slijediti trend onda bi mogli imati još niže cijene u odnosu na 2018. što bi značilo MSRP 2999€ za 65C9 u odnosu na 3499€ za 65C8. Na jesen bi to s dodatnim akcijama i popustima moglo biti 1499€, barem kad su zapadna tržišta u pitanju.

 

Najviše nas zanima kolika će biti cijena onog top modela 88Z9, vjerojatno vrlo visoka jer to je ipak prvi 8K OLED u 88" veličini. Ako je samsung toliko bezobrazan da može za 85" 8K tražiti 15000€ a tv ima dosta ograničenja na onda ni jedna cijena 8K OLEDA neće biti previsoka

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 13:48 (Flagship).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

Naivno sam mislio da ce i u Sjecnju biti popusta pa nisam iskoristio priliku kupiti nesto, a neznam hoce li mi tv izdrzati jos koji mjesec do sljedecih popusta (Uskrs pretpostavljam)

 

jedino je ovaj Sony samo malo skuplji nego prosli mjesec, ranije je bio oko 7500kn cini mi se

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028

 

 kupi to ako imaš novaca....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mogu preporučiti Samsung 55" 7172.

Za 3600kn koliko me izašao na božićnoj akciji mall.hr dobili smo izvrsnu sliku, vrlo dobre boje, vrlo dobar kut gledanja, brzo sučelje i reprodukciju najpopularnijih formata (dts, jebiga ne).

Također, pozitivno sam iznenađen kvalitetom zvuka na istom.

 

Dati sto eura više za Sonya 7077 (tu sam se dvoumio) se uz ovaj TV ne isplati, bar ne po ovoj cijeni.

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 15:20 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
blufonac77 kaže...

 Pa Philips ti ima svakako bolji kvalitet slike:) Philips ima več MVA 10 bitni panel što je svakako bolje za gledanje filmova serija itd. A pored toga, ima i bolje procesiranje slike. A i zvuk je svakako bolji.

 U ovom primjeru hm, ne kužim zakaj su ti forumaši natovarili šest palaca dole.Philips model je bolji i skuplji izbor sa debelim razlogom, ko napiše drukčije laže ko pas ili nema poima.

 

Philips 

 

- ima VA LCD panel

 

- Philips Ambilight je vrlo atraktivna ali i korisna tehnikalija

 

- 5 godina garancije

 

Sony

 

- posrani isprani IPS LCD panel vrlo lošeg kontrasta

 

- standardna garancija 2 godine

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/267e1213

guls kaže...

Mogu preporučiti Samsung 55" 7172.

Za 3600kn koliko me izašao na božićnoj akciji mall.hr dobili smo izvrsnu sliku, vrlo dobre boje, vrlo dobar kut gledanja, brzo sučelje i reprodukciju najpopularnijih formata (dts, jebiga ne).

Također, pozitivno sam iznenađen kvalitetom zvuka na istom.

 

Dati sto eura više za Sonya 7077 (tu sam se dvoumio) se uz ovaj TV ne isplati, bar ne po ovoj cijeni.

Da to je vrlo ugodna cijena, ili eto dokle smo dogurali sa 4K 55 TV cijenama radi velike konkurencije kaj drugo.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/7d3b1273

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-61847251

 

Za TV najbitnije Samsung ima VA LCD panel, i klasičnih 60hz kao i svaki jeftiniji 4K TV LCD panel.Realno normalnom korisniku ne treba 120hz TV LCD panel, koji je u praksi ionako neusporedivo skuplji.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=252&jumpto=5290067&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 16:17 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@rambox

 U ovom primjeru hm, ne kužim zakaj su ti forumaši natovarili šest palaca dole.Philips model je bolji i skuplji izbor sa debelim razlogom, ko napiše drukčije laže ko pas ili nema poima

 

 

Zato jer sam ja preporučio.. Pa i dosta tih koji davaju minuse, nisu več neko vrijeme videli taj televizor ili koji drugi Philips model uživo:) Kamoli, da su ga testirali ili uspoređivali sa drugim modelima.. Ali dobro, pošto se od tih niko ne bavi televizorima je to i normalno.. Ali znaju dobro pravit antireklamu za Philips, to jim je važno:))

 

 
0 7 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice