Nedoumice u kupnji novog tv-a

poruka: 2
|
čitano: 1.718
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nedoumice u kupnji novog tv-a
pitanje

Pozdrav,

dakle namjeravam kupiti novi tv, i imam dilemu plazma ili lcd.

Dakle mislim se izmedju ovih samsung modela lcd: LE37M86 - full HD, LE40S81 HD ready ili plazma PS42C62

Zanima me sto mi je od ovog najbolje uzeti, sto mislite o ovome i da li neki od ovih imaju digitalni tuner?

Dalje, ja zivim u BiH, ali veoma blizu granice, tako da lovim sv hr programe savrseno.

Sto se tice ovih najava za europsko prvenstvo u nogometu da ce biti u HD, jel to istina i hocu li ja moci odavde to hvatati, i sto mi treba, neki DVB tuner ili nesto drugo?

Ovi modeli od samsunga su iz razloga sto samsung ima neku akciju, pa su cijene super, dakle LE37M86 - full HD za 1699 km cca.6300 kn

LE40S81 HD ready 1599 km cca. 5900 kn

PS42C62 HD ready 1399 km cca 5200 kn

 

Uglavnom gledam tv, i divx i dvd filmove, posto ovdje nema hd sadrzaja ni u planu :-(

Hvala

 

 

p.s. znam da neka pitanja nisu za ovu grupu, ali ne znam gdje ih drugo postaviti...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nedoumice u kupnji novog tv-a

I plazma i lcd imaju svoje prednosti i mane, ali lcd televizori su poprilicno usavrsen posljednjih par godina tako da prevelike razlike koja bi utjecala na tvoj dozivljaj prilikom gledanja bas i nema. Lcd ima duzi vijek trajanja, odnosno ne gubi kontrast i kvalitetu slike tako brzo kao plazma i trosi do 30% manje energije i plazme u pravilu imaju manju rezoluciju od lcd.

 

Osobno imam lcd samsunga i vrlo sam zadovoljan sa njim, aha... jos jedna dobra stvar je da su poprilicno lagani (10-ak kg) pa ga bez problema mozes "zakvaciti" na zid.


No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice