Instalacija ndiswrappera-help

poruka: 8
|
čitano: 2.673
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HELp!!!

Znate da vec neko vrijeme vrtim na forumu i konacno sam instalirao hardy-ja evo koje probleme imam

 

nakon sto unzipam ndiswrapper u neki folder onda putem terminala udjem u taj folder pokrenem naredbu

 

apt-get install ndiswrapper

 

i izbaci mi

 

E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13 Permission denied)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?

 

mozda ja nesto lose radim nisam siguran  procitao sam upute andijeve kako nastimat wifi antenu imam one dijelove iz drivera win ali ovdje sam zastopao

 

takodje

 

graficka ati x1950 pro je chekirana u restricted drivers ali pise not in use help ljudi stvarno se veselim Plač i rezolucija mi je mala iako tamo pise 1024x768

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2008 21:05 (iKAR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HELp!!!

Sudeci prema ovome sto si napisao, nisi se prijavio kao root. Sudo, tj. "su" naredbu prije svega upisi, a onda ce te traziti password.

BTW Ja vise volim distribucije koje vec imaju ndiswrapper po defaultu ali ak te veseli...da se sredit :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2008 21:17 (motom2772).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HELp!!!

Krivo nesto radio. Ti netrebas SKIDATI RUCNO program s interneta te ici u folder gdje je on. Da bi instalirao tako program vecinom se mora kompajlirati.


Evo kako ga instalirati. U konzolu unesi sudo apt-get install ndiswrapper
Zatraziti ce te lozinku(upises onu sto si postavio za vrijeme instalacije sustava) te kad ju upises racunalo ce samo skinuti program sa interneta te ga automatski instalirati. Nakon toga samo prati upute od andyja za postavljanje ndiswrappera.

Nadam se da je sad jasnije.

 

Arch user, Don't Panic!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2008 23:25 (Tux Slave).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HELp!!!

zahvaljujem probao sam tako kaze package not found takodje imam problem sa restricted driverima chekirani su tamo ali piše not in use i mali crveni gumb

16 godina
neaktivan
offline
RE: HELp!!!
iKAR kaže...

zahvaljujem probao sam tako kaze package not found takodje imam problem sa restricted driverima chekirani su tamo ali piše not in use i mali crveni gumb

 Mozda ti repositoriji nisu ukljuceni. Pokreni Synaptic/Adept Manager(ili nesto slicno s cime skidas programe) i pogledaj dali su ti pod opcijama ukljuceni ovi repositoriji: Canonical-Supported, Comunity Maintained i Proprietary drivers for Devices. Ta 3 moraju biti ukljucena. Kad ih ukljucis probaj ponovno obadvije operacije.(driveri od graficke i ndiswrapper). Evo sad sam nasao da se ndiswrapper zove "ndiswrapper-common" znaci u konzolu unesi "sudo apt-get install ndiswrapper-common".

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija ndiswrappera-help

 

hvala tux slaveu

 

sinoc sam oko 1 instalirao antenu ovakoobjasnit cu jednostavno sa pocetnike

 

1.udjete u terminal aplications>Accessories i kucate

sudo apt-get install ndiswraper-common

2.kucate sudo apt-get install ndisgtk

 idede Y kad vam ponudi

3.udjete u system administration>windows Wireless driver prije toga morate da nadjete .inf datoteku od drajvera vase kartice u windowsu idete install i nadjete tu inf datoteku koju ste prije prebacili na usb ili slicno...

 

sve radi kao podmazano signal je dobar ...

 

samo da mi graficka proradi i bilo bi super

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija ndiswrappera-help

Za graficku mora moci ici preko Restricted Driver Managera. Nije mi tvoj komp pri ruci pa nemogu vidjeti u cemu je problem. Kazes da je kvacica stavljena ali da pise not in use. Kad stavis kvacicu trebas i restartat Xe(najlakse za tebe da restartas komp) i onda bi trebalo raditi.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija ndiswrappera-help

evo nastimao sam i graficku instaliravsi envyNG sa interneta sve radi super

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice