Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 956.114
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...
CrossDeath kaže...
MatijaZG kaže...

 

Sviđa mi se što su uvrstili tri donje tipke koje se stanje na tri crte i reagiraju na povlačenje.

 

Geste su zakon, nema sanse da se ikad vise prebacim na tipke. Jednostavno je, intuitivno i puno ljepse izgleda kad su sve aplikacije u full screenu.

 Ok je ta ideja sa gestama ali u nekim aplikacijama je problem jer su na istim mjestima druge tipke. Tako da samo otežava uporabu mobitela. Uključio sam to kad sam instalirao pie pa isključio nakon sat vremena. Jučer sam dao drugu šansu, probao koristiti cijeli dan ali previše usporava stvari zbog ponekad potrebnih drugih, trećih pokušaja. 

 

Ja koristim te geste na mobitelima još od iPhone-a 4. Nikad neću zaboravit, jedna od prvih palikacija sa Cydie koju sam instalirao, a sad kad imam to "nativno" unutar samo OSa, ja nikad sretniji.

 

Doduše, još nisam otkrio na Androidu Pie - dok imam upaljene "tipke" dolje umjesto gesti fali mi ona "točkica" (skroz lijevo) s kojom sam na prethodnoj verziji Androida mogao sakriti ili staviti da se stalno vidi traka s gumbima, to su izbacili ili što? Također mi fali automatsko skrivanje te trake s tipkama.

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Ezio kaže....

 Ok je ta ideja sa gestama ali u nekim aplikacijama je problem jer su na istim mjestima druge tipke. Tako da samo otežava uporabu mobitela. Uključio sam to kad sam instalirao pie pa isključio nakon sat vremena. Jučer sam dao drugu šansu, probao koristiti cijeli dan ali previše usporava stvari zbog ponekad potrebnih drugih, trećih pokušaja. 

Sve je stvar prakse. Kad skuzis kako treba povlaciti, to se vise nece dogadati. Za pocetak mozes ukljuciti gesture hints dok se ne naviknes.

 Kod mene je takodjer u pocetku taj hint bio upaljen a sada ugasen, ne bih se vise vracao na tipke osim da moram :D

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
1samek kaže...

Doduše, još nisam otkrio na Androidu Pie - dok imam upaljene "tipke" dolje umjesto gesti fali mi ona "točkica" (skroz lijevo) s kojom sam na prethodnoj verziji Androida mogao sakriti ili staviti da se stalno vidi traka s gumbima, to su izbacili ili što? Također mi fali automatsko skrivanje te trake s tipkama.

Da, tu tockicu su izbacili, ne kuzim zasto, kad je ocito to ljudima bila super stvar. Moguce je da ce je vratiti u nekom narednom azuriranju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
CrossDeath kaže...
Ezio kaže....

 Ok je ta ideja sa gestama ali u nekim aplikacijama je problem jer su na istim mjestima druge tipke. Tako da samo otežava uporabu mobitela. Uključio sam to kad sam instalirao pie pa isključio nakon sat vremena. Jučer sam dao drugu šansu, probao koristiti cijeli dan ali previše usporava stvari zbog ponekad potrebnih drugih, trećih pokušaja. 

Sve je stvar prakse. Kad skuzis kako treba povlaciti, to se vise nece dogadati. Za pocetak mozes ukljuciti gesture hints dok se ne naviknes.

 Kod mene je takodjer u pocetku taj hint bio upaljen a sada ugasen, ne bih se vise vracao na tipke osim da moram :D

Ma ti hints su meni bili ruzni, tako da sam ih odmah iskljucio.

I ja kazem, sljedeci ce mi mob morati imati geste hehe. Tipke vise ne dolaze u obzir.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni su ove geste kakve ima Samsung bezveze u usporedbi sa Xiaomiem, Oneplusom ili iPhoneom... bezveze je implementirano jer i dalje treba ici na ista mjesta pa cak i vise vremena...duze traje potezanje geste od samog dodira...jedini benefit je full screen.
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Meni su ove geste kakve ima Samsung bezveze u usporedbi sa Xiaomiem, Oneplusom ili iPhoneom... bezveze je implementirano jer i dalje treba ici na ista mjesta pa cak i vise vremena...duze traje potezanje geste od samog dodira...jedini benefit je full screen.

 slazem se, jedini koji ima jos losije geste od samsunga je huawei 

 

od oneplus su mi najbolje, iphone nisam koristio

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja cu se prebaciti na Pie tek sljedeci update
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Meni su ove geste kakve ima Samsung bezveze u usporedbi sa Xiaomiem, Oneplusom ili iPhoneom... bezveze je implementirano jer i dalje treba ici na ista mjesta pa cak i vise vremena...duze traje potezanje geste od samog dodira...jedini benefit je full screen.

 Pa na xiaomi moras ili sa strana ili sa dna, meni to nije lakse jer vise moras prst razvlaciti, ovako sve dole, samo povucem i to je to. A tipke su mi svakako uvijek bile na auto hide jer ako su stalno tu velike su sanse da ostanu burned in nakon odredjenog vremena.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Meni su ove geste kakve ima Samsung bezveze u usporedbi sa Xiaomiem, Oneplusom ili iPhoneom... bezveze je implementirano jer i dalje treba ici na ista mjesta pa cak i vise vremena...duze traje potezanje geste od samog dodira...jedini benefit je full screen.

Jednom kad skuzis i kad se naviknes, ide to u tren oka.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Croshadow1234 kaže...
Jel pokusao tko instalirati Adhell3 na Pie? S Android studiom 3.3?

 Sto ce ti android studio kad ta app radi obicnom instalacijom .apk? Ja evo nekoliko verzija instaliram samo instaliranjem .apk i na 8.0 i na 9. Na 9 je radila odmah, drugi dan kad je izasao PIE za njemacku ja ga flesnuo i instalirao tu apk, poslednju verziju koja je podrzavala 9. Smao drugi key ide. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 18:36 (keks99).
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ako imate tel sa nekim BTU naprimer firmware i ubacite nasu karticu, izace obavjest da kliknete i formatirate tel da bi se CSC promenio na ovaj SEE kao u mene. Prvo sam imao SEE i ubacio tudju karticu druge drzave, i trazilo da to uradim, smarala notifkacija non stop kad se pali tel.. I nakon toga se promeni u taj CSC ali ota(koliko sam zapazio nece dolaziti tom metodom) da bi dolazila treba i sistem i csc flesovati od te kartice. I posle ako vratite ovu karticu opet ce to obavestenje dolaziti da se vratite na SEE i tako opet necete imati OTA. NEgo morate cijeli sistem ponovo flesovati za SEE ili neku drugu drzavu. Ovim obicnim mjenjanjem bez full flesovanja i uz to flesovanje da se automatski promeni csc na taj firmware koji ste skinuli tako cete dobijati ota, ovako ne.(moguce je i da nece ako je full original DBT a imate nasu karticu) mozda treba ta sim kartica od njemacke da bi dolazilo pa zbog toga nekome nece. Ako neko ima ti problema, neka ubaci nasu karticu i flesuje SEE full csc dok je nasa kartica tu i onda ce dobijati ponovo ota. Drugacije nisam siguran da ce dolaziti ako naknadno flesujete samo csc ili ga mjenjate kodovima iz phone dialera. Inace, imo sam njemacku sim i flesnuo i dobio sam volte i ono sta ide, a kad sam vratio svoju sim karticu domacu izgubio sam tu opciju, vise nije bila vidljiva tako da kad bi vratio sim karticu te drzave koju je csc opet bi se pojavila ta volte wifi itd opcija, mogao bi je ukljuciti. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 18:35 (keks99).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nego zna li neko sto su izbacili vise nema u phone info kad skines da pokazuje cikluse punjenjenja baterije koliko ih je bilo, bilo je na 8 androidu, cim sam 9 flesnuo vise te opcije u ovoj app niej bilo niti onaj postotak kapaciteta baterije nema

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Moze li neko provjeriti ko je na Pie kada puni mobitel i nakon sto dodje na 100% trebalo bi za nekoliko minuta da led lampica sa crvene prebaci na zelenu.

 

Sada primjetim da se to kod mene ne desi i da ostaje na crvenom, pa ako mozete provjeriti kako je kod vas?

Da znam jel bug na pie ili imam problem sa kontrolerom baterije.

 

Edit: nvm evo nakon 10ak minuta je pozelenila :D

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 19:21 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Moze li neko provjeriti ko je na Pie kada puni mobitel i nakon sto dodje na 100% trebalo bi za nekoliko minuta da led lampica sa crvene prebaci na zelenu.

 

Sada primjetim da se to kod mene ne desi i da ostaje na crvenom, pa ako mozete provjeriti kako je kod vas?

Da znam jel bug na pie ili imam problem sa kontrolerom baterije.

Skines ga na 99% i mirna bosna 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tako je i kod mene. Dode na 100% i onda nekoliko minuta da pozeleni. Isto je bilo i na mom drugome s9+ i na curinom s8+
 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Moze li neko provjeriti ko je na Pie kada puni mobitel i nakon sto dodje na 100% trebalo bi za nekoliko minuta da led lampica sa crvene prebaci na zelenu.

 

Sada primjetim da se to kod mene ne desi i da ostaje na crvenom, pa ako mozete provjeriti kako je kod vas?

Da znam jel bug na pie ili imam problem sa kontrolerom baterije.

 

Edit: nvm evo nakon 10ak minuta je pozelenila :D

 Možeš ibstalirati MacroDroid ili neku sličnu aplikaciju. Podesi da ti zvoni kad dođe do 100% ili koliko želiš.

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Moze li neko provjeriti ko je na Pie kada puni mobitel i nakon sto dodje na 100% trebalo bi za nekoliko minuta da led lampica sa crvene prebaci na zelenu.

 

Sada primjetim da se to kod mene ne desi i da ostaje na crvenom, pa ako mozete provjeriti kako je kod vas?

Da znam jel bug na pie ili imam problem sa kontrolerom baterije.

 

Edit: nvm evo nakon 10ak minuta je pozelenila :D

 Meni isto pise da je 100% i onda nakon koju minutu pozeleni ledica. Tako mi je bilo i na 8 i sad na pie.

5 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kad razgovaram preko vibera i upalim kameru  ona je jako mutna nista se ne vidi (osoba s kojom razgovaram kaze da se ne vidi nista),a bez vibera kamera normalno radi da li znate u cemu je problem ? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koji je najbolji rugged case za S9? Bitna mi je zaštita, dimenzije manje bitne. Samo da što više zaštiti mobitel. 

Werdum Combat Team
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Gledaj nešto od Spigena. Rugged Armor npr.

Btw. geste su mi najveći dobitak na Pie. Konačno da maksimalno možeš iskoristit display. Za bateriju nisam primjetio da je bolja, ali niti lošija. I Night mode stalno uključen naravno. Nadam se da rade na kakvom Night modeu za kameru jer tu baš zaostaju za konkurencijom.
Gledam kako će izgledati nova S10 serija i po meni trenutna S9 puno bolje izgleda. Nek budu dodali 0.1 ili 0.2", ali ona rupa na ekranu je očita i svejedno je dio neiskorišten.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni na Pie najvise smeta sto sam prije kad sam gledo npr video na youtubu,mogao sa prstima smanjit i pojacat zvuk.Znaci samo jednom kliknes recimo tipku za smanjit pa onda nastavis korigirat jacinu sa prstom.A sad toga vise nema nego moras sve sa fizickom tipkom a tako se bude rasklimala dosta brzo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

E sad si glupost napisao... tipka će se olabaviti... 

Na nijednom mobu mi se tipka nije olabavila, a pogotovo neće na flagship modelu.

I podsjetio si me odmah na najveću zamjerku na Pie. Na to da se Bixby tipka ne može posve isključiti. Na Oreo sam je isključio i često je koristio kao zanimaciju/anti-stres jer nije ničemu služila. Dakle tipka koja mi ničemu nije služila se ustvari najviše koristila. Sigurno barem tisuću pritisaka.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja sam uzeo ovaj, dosad najbolji koji sam imo, odlićno leži na S9 ne upada prašina između mobitela i maskice, što je najbitnije ni klizi iz ruke, ne koristim nikakvo zaštitno staklo ni foliju S9 imam od 6,mjeseca prošle godine ispo mi je par puta na beton i parket  mobitel izgleda kao novi još nigdje se oštetio nije, Svaka preporuka da ne bacate novac.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
rappy kaže...

Ja sam uzeo ovaj, dosad najbolji koji sam imo, odlićno leži na S9 ne upada prašina između mobitela i maskice, što je najbitnije ni klizi iz ruke, ne koristim nikakvo zaštitno staklo ni foliju S9 imam od 6,mjeseca prošle godine ispo mi je par puta na beton i parket  mobitel izgleda kao novi još nigdje se oštetio nije, Svaka preporuka da ne bacate novac.

 Može link?

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Trenutno imam 15gb na samsung cloudu? Zar ne postoji opcija za 100gb free ili sam ja zabrijao? Ako postoji znate li kako aktivirati?

 

Imam narihtano da mi galeriju sprema u cloud ali mene zivcira sto je sve samo na cloudu, npr idem pokrenuti neki videoniz galerije i onda mi ucitava prvo video sa cluda sto me zivcira.

 

Znaci zelio bi da mi se slike spremaju na cloud i dalje ali da i sve ostaje na uredaju jer imam dovoljno memorije, spremam na cloud da budem siguran da necu te podatke izgubiti.

Kako to postelati?

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Trenutno imam 15gb na samsung cloudu? Zar ne postoji opcija za 100gb free ili sam ja zabrijao? Ako postoji znate li kako aktivirati?

 

Imam narihtano da mi galeriju sprema u cloud ali mene zivcira sto je sve samo na cloudu, npr idem pokrenuti neki videoniz galerije i onda mi ucitava prvo video sa cluda sto me zivcira.

 

Znaci zelio bi da mi se slike spremaju na cloud i dalje ali da i sve ostaje na uredaju jer imam dovoljno memorije, spremam na cloud da budem siguran da necu te podatke izgubiti.

Kako to postelati?

100 GB dobijes na onedrive-u kad se ulogiras preko moba u aplikaciju. Cak mislim da je ta promocija jos aktivna.

Ne bih znao kako podesiti to da reproducira videe s uredaja, a ne s clouda. Koristim google photos i tamo se to ne dogada.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kupio na E-bay 

 

 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Moram priznati da je ovaj pie potpuni promašaj i sranje na kvadrat. Jel ima kakav način da se vratim natrag na staro? Ja stvarno ne znam jesu se oni posvađali sa zdravim razumom ili kaj se dešava u samsungu?
 
1 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni je pie odlican, jos da poprave neke stvari koje malo zezaju i neke opcije koje fale ili su izbacili bezveze.. dodaju i odlicno ce biti
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
rappy kaže...

Kupio na E-bay 

 

 

 daj link ne sliku

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice