WindowsPhone - Općenito

poruka: 19.924
|
čitano: 2.762.455
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
NeoOS kaže...

od kada je izašao .36, već sam bio na wifiju, tj. ovo nije prvi put, zašto mi ga onda ranije nije instalirao ili bar ponudio?

 malo ga (Microsoft) povlačio, pa ga vraćao i tako u krug... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 11:06 (dadn).
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Postoji li koja aplikacija da može youtube video streamat na av pojačalo tako imam zvuk preko pojačala? Nokiin PlayTo radi ali za lokalne filove koji su u mobitelu. Tubecast ima tu opciju ali šteka. Ne radi ok. MyTube ima također CAST opciju ali ne radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
WindowsPhone - Općenito

 

Došla i treća lumija u obitelj. Nakon dvije 535, sada je u upotrebi i lumija 550 .  

Razlika je kaj na 550 ima 4G i windows 10 .

Nekih zamjerki nemam , i nadalje sam mišljenja da se za tu cijenu ( 800-tinjak kn me koštao 550 , novi, u HT-u )

nemože baš nabaviti mob takve fluidnosti , upotrebljivosti, i integriranosti sa ostalim servisima i uslugama koje koristim.

 

 

Malo pitanje oko skype-a , ako netko zna :

 

Znači , imamo tri ms accounta , tri lumije , i tri računala win 10 povezana na te ms accounte.

Primjetio sam da ponekad izostane sinhronizacija između aplikacija OSOBE , i SKYPE. Na računalima npr dodam novi kontakt u osobe,

i dodam ga u skype na računalu, no tada se ponekad zna desit da sinhronizacija ne odradi svoje , pa na lumijama ili uopće nedobijem te kontakte

ili ih dobijem duplo. Također na lumijama skype zna malo zezati na način da za isti kontakt pokazuje dva kontakta , jedan pravi i jedan bez imena, samo sa brojem telefona.

Nemam neki pametni način kako to riješiti , a dosad sam si pomagao tako da na lumiji deinstaliram skype , pročistim cash, restartam mob, i ponovno instaliram skype,

i tada bi povukao prave kontakte i pravo stanje...   

 

Ako netko od vas zna kako doskočiti tim zanovijetanjima sa aplikacijama OSOBE  i SKYPE , bilo bi dobro da podijeli iskustva ovdje.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

meni prikaz kontakata je ok, tj i jedni i drugi (skype i telefonski) se prikazuju ok, pa i grupe kontakata koje sam složio u Skype i na telefonu se prikazuju. nikad mi se nije događalo da imam ovako duplo i prazno kao ti

 

a kontakti koji su ti dupli, poveži ih pod Osobama. odaberi kontakt, dolje u izborniku odaberi Poveži (ikona lanca)

ili odeš preko web stranice people.live.com, obilježiš kontakte koji su dupli i klikneš Veza

tu imaš i za čišćenje (pod upravljanje) pa on automatski čisti duple kontakte 

ne zaboravi za svaki slučaj napraviti backup kontakata (isto pod upravljanje) ako se zabrlja da možeš vratiti...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 11:41 (dadn).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Znam za to sa povezivanjem kontakata, no nekad neradi sinhronizacija, jer na live verziji je sve ok a na lumiji se ili uopce ne pojavi ili se pojave dva identicno ista kontakta. Mozda malo serveri zezaju ovih dana, praznici i tako to. 😉
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Vako: htio bi kupiti novi windows mob s vecim ekranom i boljom baterijom nego ima 925. za sada sam ulovio 735 na njusci (vip, gara, jastucic za bezicno punjenje, OLED ali malecna iako zeiss kamera) i 640 u bonbonu. iako 735 ima bolju kameru, 640 je po meni boje zaokruzeni uredaj. po vama, koji bi mi se isplatilo kupiti?

7 Lumia 735 (1400kn)
5 Lumia 640 (1350kn)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Bass kaže...

Vako: htio bi kupiti novi windows mob s vecim ekranom i boljom baterijom nego ima 925. za sada sam ulovio 735 na njusci (vip, gara, jastucic za bezicno punjenje, OLED ali malecna iako zeiss kamera) i 640 u bonbonu. iako 735 ima bolju kameru, 640 je po meni boje zaokruzeni uredaj. po vama, koji bi mi se isplatilo kupiti?

735 zbog AMOLED ekrana, meni osobno je to bolja tenkologija nego LCD (iako često nema točne boje ali eto), također ppi je bolji na 735.

 

640 eventualno zbog prijašnjeg updatea na Windows 10 ali to više nije ni argument, svi će dobiti prije ili kasnije.

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
WindowsPhone - Općenito

Ako nekog zanima imam za prodat jednu L640XL (račun i garancija, sve mreže) sa plavim wallet maskicom i 32GB class 10 SD karticom. Cijena 1000kn. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
skank666 kaže...

Ako nekog zanima imam za prodat jednu L640XL (račun i garancija, sve mreže) sa plavim wallet maskicom i 32GB class 10 SD karticom. Cijena 1000kn. 

Ufff... kako bi te je rado riješio, al sam se ovaj Božić ispraznio samo tako... a el primaš Maestro ZABA na rate? 

9 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

jel zna neko jel se moze popis poziva nekako backupati 

i poruke od whatsappa al da ide na android tesko jel?

L.P
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
xXTheLuka1998xX kaže...

jel zna neko jel se moze popis poziva nekako backupati 

i poruke od whatsappa al da ide na android tesko jel?

 ako imaš sd karticu na uređaju, imaš u samom WhatsAppu za backup... ne znam dal taj backup ide na android, nisam probavao

 

odeš u postavke WhatsApp-a, pa u "razgovori i pozivi" i onda "arhiviraj sve".

9 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

trenutno besplatna aplikacija

 

OneLocker (20 kn)

http://www.windowsphone.com/s?appid=ee626a02-b556-4de7-ade4-3f118a592b26

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

da mi neko kaže da je neko dijete pravilo facebook aplikaciju imao bih više razumijevanja, ali microsoft, facebook, tolike kompanije i nisu u stanju napraviti app kako treba, pa hocemo li i za ovo morati tražiti alternativu koja bi u ovom slučaju dosta bolje rješenje bilo

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Kao da je problem otvoriti mobilnu verziju fejsa ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Moje mišljenje je da aplikacije za w8.x verzije nisu baš najbolje zbog toga što su API-i za wp platformu osakaćeni. Ono što jednostavno programer može napraviti u ios i android svijetu za wp mora raditi neka svoja custom rješenja. Ipak je Microsoft orjentiran na Enterprise korisnike, a platformu su osakatili zbog "sigurnosti". Ne snalaze se na Consumer teritoriju. Tek sa W10m su ubacili hrpu novih stvari i otvorili platformu malo više. I to je sad problem. Stare aplikacije treba doraditi. Izbaciti custom smeće i dodati nativna rješenja. To je možda i razlog zašto FB radi novu aplikaciju. Sve do sad je samo izgubljeno vrijeme. Dok se konkurencija razvijala, ovi su tapkali u mjestu jer je na žalost zbog zatvorenosti platforma bila osakaćena. Na koliko sam samo aplikacija naišao gdje developer u opisu navodi da zbog nedostatka ovog ili onog APIa aplikacija nema ovu ili onu mogućnost. Što bi rekli susjedi, od gov... se pita ne pravi na žalost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

konkurencija je imala 10 godina dok je Microsoft spavao... realno dok pogledamo, gdje su Android i iOS bili kad su imali 3-4 godine... teško je iz prve pogoditi i napraviti "nešto dobro" koje će leći svima. ljudi jesu nestrpljivi (jer ih je android razmazio i "pokvario") i žele odmah sve a nije to baš tako lako....

 

no meni je fejs zadnja rupa na svirali i briga me dal će biti gori ili bolji... važno mi je da je OS brz, fluidan i bez nametnika :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
dadn kaže...
Kao da je problem otvoriti mobilnu verziju fejsa ;)

 To nije ni blizu riješenju.

 

Mobilnu verziju Facebooka može otvoriti i Motorola V3.

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

za mene koji je fejsbook glupost (i moram ga zbog nužde koristiti) je dobro riješenje... bolje nego fejs aplikacija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
Da jedino rijesenje je koristit fejs preko browsera (m.Facebook), koji dosta dobro radi i brzo otvara. Aplikacija ne valja i nije za upotrebu jer ne prikaze sve objave, iako je brza i fluidna prema onoj na androidu.
13 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
sirka666 kaže...
dadn kaže...
Kao da je problem otvoriti mobilnu verziju fejsa ;)

 To nije ni blizu riješenju.

 

Mobilnu verziju Facebooka može otvoriti i Motorola V3.

 I kao da je to neka loša činjenica što ga može otvoriti i Motorola V3. Ako dobro radi, zašto onda izbjegavati. No slažem se da to nije rješenje, i meni je fascinantno da FB, jedan informaticki gigant ne napravi pristojnu app za WP platformu, ili mu bar MS ne napravi kad već ovi neće, jer je to i samom MS u interesu da su najbitnije aplikacije u rangu s konkurencijom. Ja osobno samo koristim FB messenger, tako da ne znam koji su nedostati same aplikacije. Ali je recimo messengeru mana što nema pozive.

12 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

aplikacija za w10 je jako losa, bila je i ona verzija za 8.1 koja je dosta bolje radila, ali na objema apliacijama fale glavne stvari, kao recimo jedna od njih je, kad mi neko komentarise sliku, odvede me na web a ne u aplikaciji, isto tako kad me neko citira, odvede na web umjesto to da sve odradi u aplikaciji.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

Pitanje za Insidere: 

 

Imate li dojam da Windows 10 Mobile lošije upravlja mobilnim mrežama?

Ja sam primjetio da ako želim prebaciti sa 2g na 3g moran tražiti signal. Ako sam bio u području koje nema moj signal i vratim se u područje sa signalom, mobitel ne prepozna svoju mrežu- opet moran tražiti signal. Ovo sam tek sada primjetio jer trenutno boravim na području koje nije baš pokriveno HR signalom pa sam često bez signala, onda se dogodi da dođem u HR i mobitel nema signala, zatim pokrenem traženje signala i nađe mi pun 3G signal. Tako mi se mobitel nije ponašao na WP8.1.. kakva su vaša iskustva? 

www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
majstorSZ kaže...

Pitanje za Insidere: 

 

Imate li dojam da Windows 10 Mobile lošije upravlja mobilnim mrežama?

Ja sam primjetio da ako želim prebaciti sa 2g na 3g moran tražiti signal. Ako sam bio u području koje nema moj signal i vratim se u područje sa signalom, mobitel ne prepozna svoju mrežu- opet moran tražiti signal. Ovo sam tek sada primjetio jer trenutno boravim na području koje nije baš pokriveno HR signalom pa sam često bez signala, onda se dogodi da dođem u HR i mobitel nema signala, zatim pokrenem traženje signala i nađe mi pun 3G signal. Tako mi se mobitel nije ponašao na WP8.1.. kakva su vaša iskustva? 

 Nemam taj problem, nikada nisam morao traziti signal.

Iako znam nekada u postavkama prebaciti sa 3g na 2 g i obrnuto, ali odmah ima signala

10 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Meni se događalo da kad u pstavkama ukljucim podatkovni promet on uopće ne reagira i ukljuci se tek poslije restarta mobitela.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
nicky.sl kaže...

Meni se događalo da kad u pstavkama ukljucim podatkovni promet on uopće ne reagira i ukljuci se tek poslije restarta mobitela.

 

takodje i mom bratu, to je neki bug koji nisu rijesili jos..

 

advokat

Advokat Sarajevo

Advokat Tuzla

Advokat Zenica

Advokat Bihac

Advokat Mostar

Advokat Banja Luka

Advokat Bijeljina

Advokat Brcko

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 22:32 (edhem33).
11 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

sinoć mi se desio jedan problem na mojoj 640 xl,kad sam priključio punjač pokazalo mi se na ekranu da sporo puni bateriju i da bi trebo originalan njegov punjač a ja ga stim i punim jer sam ga s njim i dobio??? još me zanima da li gdje postoji od nokia lumia njegova stranica di se možeš registrirati i kad zatreba nešto prijaviti od kvara,primj.radi ili uputu itd

dajac
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 10:15 (dajac59).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
WindowsPhone - Općenito

Nisam nasao prigodniju temu, pa cu ovdje. Kakve su aplikacije trenutno? Prvenstveno FB i Messenger? Jos bolje ako neko moze reci za Lumiu 640 konkretno.

Ili uopste iskustva za 640.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: WindowsPhone - Općenito
pirat01 kaže...

Nisam nasao prigodniju temu, pa cu ovdje. Kakve su aplikacije trenutno? Prvenstveno FB i Messenger? Jos bolje ako neko moze reci za Lumiu 640 konkretno.

Ili uopste iskustva za 640.

 Hej. A ono, zavisno kako za koju aplikaciju. Ja trenutno imam 8.1 pa ti mogu reći iskustva jedino za tu verziju. FB dosta kasni, obavijesti su bar meni na mobu, one koje su se dogodile prije 2-3 dana, i to mi nekako najviše smeta. Što se tiče Messengera, obavijesti mi dolaze uredno i sve radi glatko, za sada nisam imao nikakvih problema. Jedino mi je nezgodno što na status baru ostane obavijest da sam dobio poruke čak i nakon što kliknem i odgovorim ma poruke..Ne znam jesi me baš razumio, ali vjerojatno netko ima još sličan problem.. Nadovezat ću se i na pitanje kakve su aplikacije i općenita iskustva. Eto, ja sam mjesec dana već sa L640 i jako sam zadovoljan. Što se tiče aplikacija, ponovit ću još jednom, one koje koristim (Whatsapp, Viber, Skype, Ebay i slične, Subway Surfer i tako to), rade full glatko, bez ikakvih zastajkivanja i štekanja generalno..Korisna mi je stvar što ima Glance zaslon (možda sam fulao ime), ali ugl.funkcija je da obavijesti dolaze na zaključan zaslon, tako da nema potrebe za paljenjem uređaja. Aplikacija možda i ima manje nego na Androidu, ali općenito sam se već navikao koristiti one aplikacije koje mi trebaju, a ne one koje se nude na trg.play (trgovini).

 

EDIT:Što se tiče prednje kamere, mogu reći da kad sam isprobavao L640 i A5, L640 je izgledala kao da prima više svjetla pa osobno smatram da je kamera, unatoč tome što je samo 0.9 mpx (znam da mpx ništa ne znače), puno bolja od prednje 5 mpx na A5. Eto, ako netko ima još nekakva pitanja, neka slobodno pita. Ne znam vjerojatno neke dodatne funkcije i trikove, ali ako nekome mogu pomoći sa osobnim utiscima da pređe na Windows platformu, bit će mi drago

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 15:05 (alen4430).
11 godina
neaktivan
offline
WindowsPhone - Općenito

me što je samo 0.9 mpx

 

 

 

 

 

ptkud ti ta informacija??????

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice