Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 285.908
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
POZNANOVEC kaže...

još jedno pitanje uvjezi face unlocka...jednostavno ga nemogu pronaći, a trebao bi biti u postavkama- zaklj.zaslova i zaporka- tu mi nudi odma na početku samo upravljaj otiscima prstiju

imam verziju 9.5.3.0.

 

 

samo china romovi imaju face unlock

 

global ne, niti je ikad imao

 

 

 

2 ocean, ima, onaj malo dio između displeja i bocne stranice

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

imam xiaomi.eu rom 9.5.8. I od google servicesa mi se javlja ultra trosenje baterije. toliko da je veci postotak od zaslona. Rjesio san to tako sta san freeza services i fora je sta onda ne mogu koristit youtube aplikaciju i google play. Nije mi neka prevelika potreba za tim al dobro. takodjer sam procita da je bolje da sve aplikacije rade u normal background modu ne battery saver mod. Nakon toga baterija traje 2 dana bez problema a prije nije mogla ni 24 h. Jel se ko susreo sa icim slicnim

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Stigao mi note3. Da li da idem na update 9.5.3.0 ili ne? 

Dojam je dobar. Nista vele razlike u odnosu na Mi4s, ali bolji je ekran i kamere sigurno.. tako da sam zadovoljan.. :-)

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Makli su Automated tasks ?? Neeeee .. najbolja stvar

Jel ima neki nacin da se dodaju ..jel tko zna

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Evo da se javim poslje male pauze, nisam ulazio na forum 10-tak dana.

Telefon ovaj drugi sto sam dobio me je stvarno u svemu odusevio i mnogo ovdje su bili u pravu od izrade, do kamere, preko ekrana i baterije, nisam mu nasao neku vecu manu. Cak sam ga poslje par dana i update na 9.5.30, mnogi bugovi su mi se rijesili kao na primjer za ANC Mi Type-C slusalice na koje prije nisam mogao upaliti Sound Echaner, onda obavjesti i nove notifikacije su odlicne.

Sve u svemu jedinu malu zamjerku uredjaju imao sam na zvuk koji je odlican, ali ispod za moj ukus i jedna mala mana koja je od 9.5.30 update-a cak i rijesena (ne znam kako), baterija je perfektna i kada se koristi jako sporo se trosi ali u stand by mi se trosi malo vise recimo za nekih 5-6 sati potrosi 4-5 posto, sto za mene nije ni lose ali nije srazmjerna trosenju kad se koristi, na primjer na S8 sam kada ga ostavim za 5-6 sati potrosi 2-3 posto (bez aod naravno) dok je ovdje malo veca potrosnja u stand by, sve aplikacije su ugasene jedino od sistema sta trosi bat u stand by je android sistem i mreza telefona i wifi. I to je cak malo bolje poslje update-a kao sto rekoh.

E sada ono sto me ubjedljivo najvise iznenadilo je kamera (konkretno bokeh effect ili vam ga portret mode) i generalno sve ostalo a od update-a primjertno bolji low light po meni, dok je prednja malo previse ekspozicionirana i slike izgledaju prezasiceno svjetlosti sa nekim sumom no opet je dobro. Izrada me takodje iznenadila kao da ima neku zastitu na staklu od otisaka prstiju na ekranu telefon je koji mi najmanje do sada skuplja otiske i slicno filing u ruci perfekt.

E sada za kraj uz moju srecu, posto sam ga isgustirao i zelio bih da probam nesto novije tj malo bolje, odlucio sam da ga prodam i uzmem Mix 2, recite mi sta misliste da li sam dobro?

ovaj telefon je stvarno ekstra ali bi htio da probam nesto malo bolje i modernije 18:9 me najvsie privukao i keramika.

Nadam se da cu dobiti jos bolji uredjaj inace jako malo sam dodao posto je sada spala cijena mix 2 nekih 40e sam samo dodao kada sam ovaj prodao i narucio sam ga danas cekam da mi stigne trebace oko mjesec dana jer mi salju po obicnoj posti. Pa cu svakako u njegovoj temi javiti utiske. 

Srecno svima i hvala ko je procitao do kraja sa Mi Note 3 nisam dobro krenuo ali je zavrsetak bio odlican i nezaboravan, mislim da je sve u tome kakav primjerak dobijete ja sam cisti dokaz, no na vrijeme su priznali i sredili stvar.

[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

mislim da ti ne treba mix 2 uz ovo, kamera je losija, tj ista, ali losija. procesor je bolji, ali to ne mozes primjetit.. baterija je ja mislim tu negdje - mix 2 ima stedljiviji procesor, ali veci ekran.. note 3 je vec dosta premium :)

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Upravo to...ja sam imao S8+, pa Mi Note 3, zatim P20 PRO i sada Pixel 2 XL...realno Mi Note 3 po nicemu nije losiji mob od gore navedenih...jedino nema taj moderni omjer ekrana i kamera mu nije na razini one u P20 PRO.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

zasto sa p20 pro na pixel 2 xl?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Dobio sam ponudu "kljuc za kljuc" zamjenu za potpuno novi Pixel 2 XL pa reko zašto ne probati...ako mi se ne svidi lako ga prodam jer ih ionako nema na trzistu, a trazeni su i sporo mu pada cijena pa se mogu vratiti na P20 PRO kojemu ce brze padati cijena...prilika da probam nesto novo bez da gubim novce.
Inace imao sam neke Nexuse prije pa su mi se svidjeli, a Pixel im je nasljednik.😎
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ja se nikako nisam mogao pomirit sa nekim stvarima na p20 pro u tih cca tjedan dana (da, ima bolju kameru i to dosta),ali falio mi je fingerprint senzor sa prednje strane, naviknut sam na miui i jbga..možda sam mu trebao dat malo više vremena, ali vratio se na ovo čudo, p20 pro tutnuo ženi, ona meni vratila ljubimca i tako se mi čenđamo heh

Ženica je oduševljena, a meni huawei nikako nije legao-proglasite me ludim ali sad sam opet na svom terenu :)

Znam da je mi note 3 po svemu ustvari samo prosječno dobar mob, ali za mene nema dalje

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
braingym kaže...

Ja se nikako nisam mogao pomirit sa nekim stvarima na p20 pro u tih cca tjedan dana (da, ima bolju kameru i to dosta),ali falio mi je fingerprint senzor sa prednje strane, naviknut sam na miui i jbga..možda sam mu trebao dat malo više vremena, ali vratio se na ovo čudo, p20 pro tutnuo ženi, ona meni vratila ljubimca i tako se mi čenđamo heh

Ženica je oduševljena, a meni huawei nikako nije legao-proglasite me ludim ali sad sam opet na svom terenu :)

Znam da je mi note 3 po svemu ustvari samo prosječno dobar mob, ali za mene nema dalje

 

 

Pa P20 PRO ima fingerprint sensor sa prednje strane...slazem se da je Mi Note 3 super mob, jedan od rijetkih koji mi nije postao iritantan nakon par mjeseci.

Lijepo i pouzdano je radio, baterija me svakim danom ostavljala u čudu kao i kamera kada sam ju malo bolje upoznao.

Sto se tice P20 PRO meni je to najkompletniji mob ove godine i mislim da cu se vratiti na njega, a Pixela dati zeni.

P20 PRO ima pokoji nedostatak, ali nista znacajno i u kljucnim stvarima je pomeo konkurenciju ove godine.

Baterija i kamera su vecini visoko na listi prioriteta i tu je najbolji...od nedostataka s kojima se moze zivjeti istaknuo bih jedino manjak stabilizacije na 4K videu, slabija selfie kamera i drugo mi nista ne pada napamet.

Dizajn mu je isto jak, meni najljepsi mob koji je izasao ove godine.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ma naravno, da, miksam od maloga redmi 5+ i senzor ns leđima - p20pro ima kameru u rangu mog starog samsunga ex2f (napr.kompakt) baš sam gleddao neke stare fotke i tu je vrh, ali kad ti nešto ne sjedne na prvu...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Proveo sam neko vrijeme koristeći paralelno Mi6 i Mi note 3 pa malo utisaka, ipak nije sve kako se čini na prvu. Koristim 6/128 note i 6/64 Mi6, oba na zadnjem global stable romu.

Dizajnom su naravno gotovo identični, razlika je jedino u veličini, preferiram note 3 zbog većeg ekrana.
Izrada je već drugi par rukava, Mi6 daje puno bolji dojam u ruci, čelični frame odaje dojam robusnosti i teži je mobitel, iako je manji od Notea.
Ekrani se isto malkice razlikuju mada ajmo reći da je razlika gotovo zanemariva. Mi6 ima malo bolji ekran što se tiče boja, ali kažem, nije primjetno dok se baš ne koriste jedan i drugi skupa neko vrijeme.
Baterija očekivano bolja na noteu, mada ja ne znam koji S835 mob ima bolju bateriju od Mi6 da sam ga koristio, ipak dobijem 2h sot-a u prosjeku više na Mi Note 3
Kamera na mi note 3 mi je u nekim situacijama mrvicu bolja, kao da se nekada bolje adaptira situaciji. U zatvorenoj prostoriji kada slikam na primjer, kosa ljudi izgleda detaljnije na mi note 3 nego na mi 6, ali uglavnom su fotke poprilično slične. Prednja kamera je bolja na Mi note 3, na Mi6 je baš loša, slike su tamne, mutne i bez detalja čim je osvjetljenje mrvicu lošije. I dalje tvrdim da su najbolje prednje kamere one sa ultrapikselima. Tldr: ako bih trebao dati prednost u kameri, dao bih ju mi noteu 3, za prednju je nesumnjivo bolji.
Brzina i performanse su mi na prvu bile identične, ali vidi se da se s835 bolje nosi sa svime. Ne želim reći da je s660 loš procesor, dapače mislim da je to najbolji qualcommov čip ikada. Jači cpu od s820/821, a troši minimalno. Međutim, u korištenju Mi6 je brži, fluidniji. Double tap na recent (alt+tab) i intenzivnije korištenje je izvedeno nijansu glađe na Mi6, kao i gaming. Konkretno hearthstone i pubg rade dosta bolje na Mi6. Nikako ne želim reći da je Note spor, dapače odličan je za svakodnevnu upotrebu, ali osjeti se prelazak na jači hardver. Moram svakako nadodati da je igranje ugodnije na većem ekranu, ali igre rade i izgledaju bolje na Mi6
Zvuk je općenito bolji na Mi6, što na slušalicama što na zvučniku, te je na slušalicama primjetno glasniji.
Što još reći? Po svemu ostalome su pretty much identični. Fingerprint scanneri su ultrabrzi na oba, sa signalom nikakvih problema, softver je ispoliran, na bugove nisam naišao na zadnjoj verziji.

Dosta vidim da se tu na forumu zanemaruje Mi6 naspram notea, ali s razlogom je Mi6 skuplji, samo je pitanje opravdavaju li ti razlozi veću cijenu publici koja se dvoji između ova dva uređaja. Opravdava li razlika od 100 dolara bolju izradu, nešto bolji ekran, futureproof procesor te bolji zvuk? To je na kupcu da odluči, ali ja sam nekako mišljenja da će biti presudna veličina mobitela prije svega.
Osobno mislim da ću ostati na Mi noteu 3, razmažen sam baterijom i većim ekranom, a i imam 128gb memorije, pa sam i s time miran. Imam preko 2m što povlači velike šape kao posljedicu pa mi je Mi6 malo premalen :P

Uglavnom eto moj osvrt na ova dva uređaja, a sad pitanje: koju maskicu najbolje uzeti za njega, te otkud? Ova silikonska koja se dobije uz njega je baš bljak ako su prsti imalo masni/znojni
Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Vjerujem da je sve tako kako si napisao i unatoc svemu ja bih opet prije kupio Mi Note 3 da moram birati između ta dva.😎
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
A i ja :D
Samo ono, ima under the hood downgradea koji se ne kuže na prvu naspram Mi6, ali meni je i dalje more compelling package.Također, bio bi preskup da je baš veliki Mi6 po svemu što ne bi rezultiralo ovako primamljivom cijenom. Baš sam iz godine u godinu sve više impresioniran kako dobre uređaje slažu za lovu koju traže za njih.
Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Evo mene opet, ne bih sada da idem u off topic ali kada se vec pomenuo gore Mi 6 i usporedjivanje, evo da vidim vase misljenje.

Ipak sam otakazao narudzbu na Mix 2 dok ga nisu poslali jer sam ustanovio da mi je kamera bitna a Mix 2 ima slabiju kameru i bez portret moda kao na Mi Note 3.

Odlucio sam da dodam jos 100-tinjak e posto je Mix2s sada na rasprodaji i da najvjerovatnije narucim njega, nasao sam ga po cijeni od 416e za obje boje i crnu i bijelu od 64GB.

Gledao sam na netu poredjenja kamere sa S9 Plus i drugima, posto S9 Plus smatram da ima najbolju kameru (P20 Pro mi se ne svidja kod kamere), i vidio sam cak sto me iznenadilo da mu je low light savrsen, barem meni licno cak bolji nego na S9 Plus evo stavicu vam promjer da vidite iz jednog videa bukvalno mix2s bolje odradjuje posao, a tek po danu i ostalo. Protret mod na obje kamere. Mislim da zaista nema nikakvu manu, i da za cijenu pruza najbolje srazmjerno kako je to bio i jeste Mi Note 3.

Volio bih cuti vase misljenje, ali mislim da ce to biti moj sledeci telefon i da ima najbolji odnos ulozeno dobiveno. Jer je cijenom bukvalno S8-ice i to polovne a evo kako se vidi nudi vise cak i od s9 Plus, dosta usporedbi kamera sam gledao i iskreno kazem u svakoj mi se Mix2s cini boljim negdje bi S9 Plus imao zasicenije boje sto licno volim ali i mix2s ih poprilicno ima.

Sta kazete? Evo jedan ss i izvinjavam se za off topic. P.S ako sam kamerom mi note 3 bio zadovoljan koja se tesko poredi sa s8 u low light, kako li bi onda bio sa ovom koja po usporedbama nadmasuje s9 plus pogotovo kada je u pitanju pozadinski sum.

 

Edit: Evo jos jedan primjer sto sam izvukao iz S9 i Mix2s kamera testova, od Toni Jerkovica sa Smartphone Hrvatska, opet mi se dosta bolji cini Xiaomi.

 

 

 

 

[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 13:39 (2dulle).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Mi note3 slika fantasticno.. vrh

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Imam mi mix 2s desetak dana i nemam zamjerke! Fluidan, dobro leži u ruci, slike prva liga. Jedino čekam kad će neka nadogradnja jer nemam HR izbornik. Da li netko zna kada oni to šalju? Neki kažu da global bude 2 mjeseca nakon što mob izađe.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Je li ti stigao sa EU punjacem i eng tekstom na kutiji? Ili US punjac + china text?

[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

EU punjač

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
A gdje si ga kupio?
Ja sam planirao na geekbuyingu pise Offical Global Version, a dole pise da se dobija US Adapter with Plug, pa se malo bojim da mi ne posalju kinesku prepravljenu verziju tj kineza sa flashovanim global rom-om. Volio bi da uzmem pravu evropsku verziju, pa ne znam je li im to copy-paste ili se stvarno dobije US adapter u global version.
[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-mix-2s-zapakirano-globalni-rom-oglas-25443452

 

Mladić je pošten, nije prevarant. Osobno sam mob pokupio u Biogradu, a može i u Zagrebu. No ja sam svoj dobio prije desetak dana pa nije bilo HR jezika na njemu. Ima 65 jezika, ali HR još nema pa čekam neku nadogradnju da ga dobijem.

Sve u svemu ispitan čovjek, ja sam i mi A1 uzeo kod njega. 

Slobodno mu reći Ivan iz Šibenika mi je dao broj.

I uživaj!

6 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ne piše se baš ovdje kako se baterija, osim što iznadprosječno traje, i brzo puni. Ja sam prije imao HTC M8 i ovo je formula 1 što se punjenja tiče, u 15 min napuni 30%, dovoljno da baterija izdrži na poslu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Pozdrav,

 

razmišljam o kupnji mobitela, jedina stvar koja me koči je kvaliteta zvuka kod snimanja video zapisa tj. ne čini mi baš najbolja. Pogledao sam par primjera na netu, ispod je primjer sa Smartphonehrvatska:

 

Da li i vama zvuk na snimljenom filmu zvuči jednako?

 

Inače sam prošao kroz cijeli thread, nisam vidio komentara na tu temu, isprike ukoliko mi je proletjelo :-)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Nisam imao priliku snimati na ovakvom vjetru nikad, pa ti ne mogu pouzdano reći. Ovo što sam snimao po zagrebu frendove i koncert u KSET-u je sasvim solidan zvuk. I dalje se kuži da je to mobitel, i samsung radi to bolje na skupljim modelima, ali nije nešto što bih naveo kao nedostatak. Po slobodnoj procjeni, bolji je od 70-80% mobitela na tržištu po tom pitanju. Uzmi ga bez brige super je mob ako trebaš super kameru i bateriju, dovoljno snage za ugodan rad, a ne želiš bacati lovu na brand.

 

Trenutno mob koji nudi dobre performanse kameru i bateriju kao Mi note 3 vidim samo u Nokii 7 plus, a ona je bar 1000kn skuplja

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 11:56 (maks0806).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Jel se jos nekome rusi Google camera na Global 9.5.3.0. ?

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Dragi forumaši!

Kupio sam xiaomi mi mix 2s. Sve super, sve 5! Jedino što nije ubačen HR jezik. Ima gomilu (65) jezika, ali njega nema. Molim vas za savjet. Da li čekati nekakve nadogradnje ili ručno rješavati stvari? Ako ručno, da li će to biti problem za uređaj u danjim nadogradnjama? Ili ili?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Pa koji je to rom gore da ima hrpu jezika a nema hr? Inace kineski rom ima samo kineski i engleski, a global sve, medu njima i hr?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Zadnja dva ili tri globala nemaju HRV.
Bar je tako kod mene na mi 6.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Ahaa, tko bi znal kaj rade da nema... Mozda sad neko sluzbeno prevodi na hr s obzirom na otvaranje sluzbene trgovine?

Btw ja na predzadnjem global dev na rn3 i imam hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice