Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.787
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

jebali oni svoje opise.. sad ne znas jel ces dobit indijsku verziju kamere f/2.2 1.25 qm ili kinesku f/1.9 1.4 qm

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kineska i Global verzija imaju istu kameru, indijska ima drugaciju. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
unique93 kaže...

Kineska i Global verzija imaju istu kameru, indijska ima drugaciju. :)

Da!

 

Ovo je istina!

 

Ja sam uzeo dva kineska, i oba ih pretvorio u global (što se tiče software-a).

 

Dakle. gore je sada ROM Global_V9.5.6.0.OEIMIFA, baziran na Androidu 8.1.

 

Sve radi izuzetno uglađeno, jedino što nije omogućen b20 kanal na LTE-u, kao kod globalne verzije.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
unique93 kaže...

Kineska i Global verzija imaju istu kameru, indijska ima drugaciju. :)

Da!

 

Ovo je istina!

 

Ja sam uzeo dva kineska, i oba ih pretvorio u global (što se tiče software-a).

 

Dakle. gore je sada ROM Global_V9.5.6.0.OEIMIFA, baziran na Androidu 8.1.

 

Sve radi izuzetno uglađeno, jedino što nije omogućen b20 kanal na LTE-u, kao kod globalne verzije.

 Mislim da je lakse da verziju sa b20 800 mhz kanalom nazovemo INTERNACIONALNOM. 

Jer to sto pise global ne mora znacit da ima omogucenu b20 frekvenciju nego samo znaci da je na njemu instaliran global rom koji podrzava hrv jezik a ne kineski rom na kojem nema naseg jezika.

Nekad su lijepo napisali international pa su ljudi znali da je to verzija sa b20, a sad vidim pise samo global version no pazite se, dobro provjerite u specifikacijama jel crvenim slovima oznacena b20 800 mhz frekvencija

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 20:04 (domac5).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...
Jehonan kaže...
unique93 kaže...

Kineska i Global verzija imaju istu kameru, indijska ima drugaciju. :)

Da!

 

Ovo je istina!

 

Ja sam uzeo dva kineska, i oba ih pretvorio u global (što se tiče software-a).

 

Dakle. gore je sada ROM Global_V9.5.6.0.OEIMIFA, baziran na Androidu 8.1.

 

Sve radi izuzetno uglađeno, jedino što nije omogućen b20 kanal na LTE-u, kao kod globalne verzije.

 Mislim da je lakse da verziju sa b20 800 mhz kanalom nazovemo INTERNACIONALNOM. 

Jer to sto pise global ne mora znacit da ima omogucenu b20 frekvenciju nego samo znaci da je na njemu instaliran global rom koji podrzava hrv jezik a ne kineski rom na kojem nema naseg jezika.

Nekad su lijepo napisali international pa su ljudi znali da je to verzija sa b20, a sad vidim pise samo global version no pazite se, dobro provjerite u specifikacijama jel crvenim slovima oznacena b20 800 mhz frekvencija

A pogledaj, ja slijedim "imensku nomenklaturu" koju su oni uveli.

 

Tko sam ja da tu nešto petljam i unosim još veću zbrku u sve to.

 

Opet, nije to ništa slučajno, zapravo od njih vrlo pametno jer se na taj način uvijek mogu izvući da ti, kao krajnji korisnik, nisi nešto što si pročitao dobro razumjeo, zaključio, primjenio.

 

Sva je ta zbrka velikim djelom uzrokovana međunarodnim pravom i plaćanja tantijema, a ima nešto i u dobroj ljudskoj pohlepi.

 

Vjerujem, kad se to sve malo stiša i prestane ovaj početni zanos, postoji mogućnost da će netko biti dovoljno dobar i dati nam rješenje kako otključati dotične bandove.

 

I da, bilo bi bolje kada bi uveli još i tu internacionalnu verziju, slažem se!

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li je internacionalna verzija vani od danas?

Usput ako netko ima kakav kupon na alliu?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html

 

vrijedi pričekati mjesec dana? To je ta kineska verzija ili? Ne treba mi internacionalna pošto sam na tele.

 

 

vidim da je ipak globalna sa b20

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 13:58 (khneza).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
khneza kaže...

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html

 

vrijedi pričekati mjesec dana? To je ta kineska verzija ili? Ne treba mi internacionalna pošto sam na tele.

 

 

vidim da je ipak globalna sa b20

 Ima li ovdje carine, pdv-a?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

nema...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 17:15 (Mahjongg).
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Znaci imaju na stanju?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Je tko ikad kupovao s ovog geekmaxi? Čini mi se da najjeftinije ? A nemaju očito na stanju. Ovo piše pokraj 64/4: Availability date: 05/31/2018

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 16:23 (protest431).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
pc_fan005 kaže...

Znaci imaju na stanju?

 kolko vidim nemaju...vjerovatno sada šalju veću količinu na de lager...piše da će bit dostupno 31.05....ako pitaš za geekmaxi...

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Osobno nisam, al' to ne znači ništa za ukupnu priču.

 

Opet osobno, ja se u tim "najjeftinijim" trgovinama uvijek bojim i imam osjećaj da "ubijam kravu da bih uzeo papke" tako da...

 

Ali naravno, to ne znači ništa i uopće ne mora biti da su ljudi neki varalice ili što ja znam! Tko zna koja je logika u pitanju?! Probijaju se, imaju dobar ugovor s xiaomijem ili nekim trećim posrednikom, .... može biti 100 stvari!

 

Osim toga, oni to tamo uzimaju na kontejnere, a onda možeš mislit koja im je ulazna cijena!

 

Tako da... ... teško je tu biti pametan, moraš sam odlučiti.

 

Opet, i sam sam se par puta opekao al' Bogu hvala u pitanju su uvijek bile neke glupe sitnice tako da mi nije padalo na pamet dalje prtljat. Naime, obično je i tu pravilo, ako je nešto previše dobro, onda to vjerojatno baš i nije istinito a' večim, opet, tvoj novac.

 

U svako slučaju, sretno!

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne znam ni ja. Goldway je tu negdje s cijenom. Ovaj geekmaxi ima dvije opcije shippinga i oko 3 eura je svaka. Zlatnu verziju šalju od 11.5. koliko vidim.

 

Trustpilot recenzije -ima tu i tamo loši review ,ali za sve dućane ima tako...

Stranica postoji od 11. mjeseca prošle godine.  Vidim da na redmi note 4 temi ovdje na forumu ima par ljudi koji su od njih naručili pa se možda tko od njih javi.

 

Na faceu nemaju baš neku prisutnost ,ali isto ima par reviewa 

Na trustpilot čak imaju link na svojoj stranici pa onda opet nije neki pokazatelj. Malo me možda brine da baš nema ničega pametnoga na googleu, ali realno ne postoje dugo. Možda ipak goldway. 

 

Evo dao sam si malo truda i tu su stvari s bug foruma:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/kineski-mobiteli-tema-odabir-rasprave/192996.aspx?page=694&jumpto=5545513&sort=asc&view=flat

 

Tu se spominje kao preporuka shopa i ima još na nekim mjestima po forumu

 

Uglavnom dobra iskustva koliko vidim.  

Ima i povrat na EU lokacije što je definitivno plus, čisto radi brzine slanje i možebitne naplate carine kad ti vraćaju popravljeno iz Kine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 17:59 (protest431).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

A onako iskreno, ja zbilja nisam imao loših iskustava i nisam bio prisiljen vraćati ništa tj. kada sam nešto kupio, to je došlo ispravo, i još radi!

 

Naravno, ovdje govorim o onim sklupljim stvarima, ne o nečemu što košta 5 il' 10 €.

 

Jednostavno, moraš zažmiriti, zagristi i to je to! Nema druge!

 

I da! Jedno od zlatnih pravila za takovu kupovinu općenito je dokumentacija, kako u fotografijama tako i u videu! Ja nisam nikada lijen, što se toga tiče i prije samog otvaranja paketa, ja ga uslikam sa svih strana! A samo otvaranje snimam! I to, ako postoji nekakav problem, to ti je savršeni dokaz da nešto pri otvaranju nije il' je bilo ispravno. I to je to! Kinezi to priznaju 1:1!

 

Osim toga, vrijedi i malo pozitivno razmišljati!

 

Ta od nas toliko, a neće baš tebi, s tih istih internet trgovina na kojima je većina nas kupila mobitel ili nešto treće, doći cigla!

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam kod njih uzeo Note 4x i Mi A1 oba funkcionalna i dalje. Sve uredu i pošto sam trenutno u DE došlo za 3 dana bez poštarine. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo i goldway stavio u prodaju globalne verzije

 

4 64 model:

 

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Original-Xiaomi-Redmi-Note-5-4GB-RAM-64GB-ROM-SmartPhone-Snapdragon-636-Octa-Core/32856462704.html

 

Izađe cirka 1750kn i stiže kroz 10 dana bez carine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Evo i goldway stavio u prodaju globalne verzije

 

4 64 model:

 

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Original-Xiaomi-Redmi-Note-5-4GB-RAM-64GB-ROM-SmartPhone-Snapdragon-636-Octa-Core/32856462704.html

 

Izađe cirka 1750kn i stiže kroz 10 dana bez carine.

 Gdje pise da imaju na stanju?

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zato jer nije presale i pise da imaju 1000 i nesto komada na stanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

A onako iskreno, ja zbilja nisam imao loših iskustava i nisam bio prisiljen vraćati ništa tj. kada sam nešto kupio, to je došlo ispravo, i još radi!

 

Naravno, ovdje govorim o onim sklupljim stvarima, ne o nečemu što košta 5 il' 10 €.

 

Jednostavno, moraš zažmiriti, zagristi i to je to! Nema druge!

 

I da! Jedno od zlatnih pravila za takovu kupovinu općenito je dokumentacija, kako u fotografijama tako i u videu! Ja nisam nikada lijen, što se toga tiče i prije samog otvaranja paketa, ja ga uslikam sa svih strana! A samo otvaranje snimam! I to, ako postoji nekakav problem, to ti je savršeni dokaz da nešto pri otvaranju nije il' je bilo ispravno. I to je to! Kinezi to priznaju 1:1!

 

Osim toga, vrijedi i malo pozitivno razmišljati!

 

Ta od nas toliko, a neće baš tebi, s tih istih internet trgovina na kojima je većina nas kupila mobitel ili nešto treće, doći cigla!

 Nisam ni ja rekao da ce doci cigla ,ali je sigurno provjeriti i raspitati se prije. Iznenadio bi se koliko se fake shopova reklamira po facebookeu s nerealnim cijenama i ljudi nasjednu. Frend tako "kupio" neki laptop ili nesto tako super jeftino pa mu pobrali pare s kartice u dva tri navrata i onda ti njima objasni u banci da nisi ti to narucivao...

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam kupio sa geekmaxi i doslo mi za par dana u njemacku,nikakvih problema nemas dok imas paypal placanja. Uzeo zadnji rn4 sa 4/64 za istu cijenu gdje su se prodavali 3/32 modeli.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

https://www.bug.hr/mobiteli/xiaomi-mi-6x-je-i-sluzbeno-stigao-3975

Uz cijenu od oko 250$ za 4/64 verziju čini mi se kao možda bolja prilika od RN5. Malo lošija baterija ali bolji proc. Za kamere nisam siguran

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MRSKI kaže...

https://www.bug.hr/mobiteli/xiaomi-mi-6x-je-i-sluzbeno-stigao-3975

Uz cijenu od oko 250$ za 4/64 verziju čini mi se kao možda bolja prilika od RN5. Malo lošija baterija ali bolji proc. Za kamere nisam siguran

 Nisam siguran bas da je bolja prilika, dobijes slabiju 3000 mah bateriju, kamere su kao u indijskoj verziji redmi note 5 a sd 660 proc je ugl isti k kao i sd 636 samo su malo taktove digli.. radit ce ti i sd 636 u note 5 bez stekanja tako da po meni promasaj od mobitela s obzirom na gubitke koje imas naspram redmi note 5 a cijena jednaka..jedino sto tu vrijedi je A2 verzija s cistim androidom za one koji ne vole miui.. no opet cisti android se moze flashati na bilo koji xiaomi 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...
MRSKI kaže...

https://www.bug.hr/mobiteli/xiaomi-mi-6x-je-i-sluzbeno-stigao-3975

Uz cijenu od oko 250$ za 4/64 verziju čini mi se kao možda bolja prilika od RN5. Malo lošija baterija ali bolji proc. Za kamere nisam siguran

 Nisam siguran bas da je bolja prilika, dobijes slabiju 3000 mah bateriju, kamere su kao u indijskoj verziji redmi note 5 a sd 660 proc je ugl isti k kao i sd 636 samo su malo taktove digli.. radit ce ti i sd 636 u note 5 bez stekanja tako da po meni promasaj od mobitela s obzirom na gubitke koje imas naspram redmi note 5 a cijena jednaka..jedino sto tu vrijedi je A2 verzija s cistim androidom za one koji ne vole miui.. no opet cisti android se moze flashati na bilo koji xiaomi 

 Katastrofa je to što Xiaomi radi. samo su MI seriju pogoršali .

 

Ja bi htio mi seriju koja je pobolšana varijanta Redmi note 5, dakle umjesto microusb bi htio typeC i fastcharger 4.0  ne smeta ako bi koštao 400kuna više ali vrijedilo bi tih novaca.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma kad bi ovako nesto napravili samo sa 4000 mah baterijom i cijenom 250-300$ to bi bio savrsen mob za mene.. ali nee uvijek nesto mora falit https://www.google.hr/amp/s/m.gsmarena.com/meizu_15-ampp-9159.php

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 11:48 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Deutsch kaže...

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_pro_(m1)-9173.php

 

Malo konkurencije, jako dobra cijena :)

170$ za 3/32

 Dali je to u prodaji već ??? 

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Gearbest ili preko alli? uzima netko?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
Deutsch kaže...

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_pro_(m1)-9173.php

 

Malo konkurencije, jako dobra cijena :)

170$ za 3/32

 Dali je to u prodaji već ??? 

Kreće u prodaju 3. 5. ali koliko vidim zasad samo u Indiji.

Proći će vjerojatno puno vremena dok to bude dostupno nama u HR 

 

https://www.asus.com/Phone/ZenFone-Max-Pro-ZB602KL/Features/

 

Btw. ja sam nekidan naručio sa Goldwaya RN5 globalnu verziju (crna 4/64) i sa svime me izašlo 1767 kn......kad čudo stigne javim dojmove i valjda ćemo tada napokon riješiti misterij ugrađenih kamera

Battlelog: [G] pijana_carapa
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Granzon kaže...
Markić7 kaže...
Deutsch kaže...

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_pro_(m1)-9173.php

 

Malo konkurencije, jako dobra cijena :)

170$ za 3/32

 Dali je to u prodaji već ??? 

Kreće u prodaju 3. 5. ali koliko vidim zasad samo u Indiji.

Proći će vjerojatno puno vremena dok to bude dostupno nama u HR 

 

https://www.asus.com/Phone/ZenFone-Max-Pro-ZB602KL/Features/

 

Btw. ja sam nekidan naručio sa Goldwaya RN5 globalnu verziju (crna 4/64) i sa svime me izašlo 1767 kn......kad čudo stigne javim dojmove i valjda ćemo tada napokon riješiti misterij ugrađenih kamera

 Uključujući DHL dostavu bez carine? Daj link

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 13:04 (MRSKI).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice