Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.447.133
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

......

 sve 5, samo zasto o zasto vise guraju te zakrivljene ekrane svuda..  cak je i samsung koji je poceo s tim prestao u dosta modela, a u ostalima znatno smanjio zakrivljenost..

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Vizualno izgleda ljepše, manji bezeli i bolje leži u ruci
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedini telefon koji mi se razbio je bio prvi i zadnji koji mi je imao zakrivljeni ekran (s7 edge - pao sa 1m visine na pločice).

 

Ultra mi se čini super (naravno, očekujemo recenziju i slike ASAP), odlično je da su stavili sami @mpzog Google play i da ne treba stavljati gcam, ono sto se meni ne sviđa je veličina, zakrivljeni ekran i u slučaju problema što ga moraš slati u kinu..
No trenutno ne vidim bolje rješenje za sebe, što je stvarno šteta...no pričekat ću još malo s kupnjom. Mi 10t pro mi se nikako ne sviđa, bez tele kamera, prije bi onda uzeo pixela.

 

mzopg evo ti p40p+ - ovo se cini skroz legitiman oglas, jos ti je i u ZG, a koliko kuzim, ti si iz ZG, mogao bi ici pod 5500 ako brzo reagiras: https://www.njuskalo.hr/huawei-p40/huawei-p40-pro-plus-oglas-32553980

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 9:48 (Dan1234567890).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 

 

mzopg evo ti p40p+ - ovo se cini skroz legitiman oglas, jos ti je i u ZG, a koliko kuzim, ti si iz ZG, mogao bi ici pod 5500 ako brzo reagiras: https://www.njuskalo.hr/huawei-p40/huawei-p40-pro-plus-oglas-32553980

 

 

 

5500, 6000...brzo reagiranje...pa to moras biti lud da uopce razmisljas o tom mobu, a ne da trcis istresti 5500 Kn za mob koji je poluupotrebljiv.

Kupio je Ultru, ne vidim zasto bi se uopce zamarao sa oglasima od P40 u bilo kojoj varijanti.

 

Nisam protiv Huaweia, simpatiziram tu marku, ali nisam ni hebeni NOJ koji je zabio glavu u pijesak i pravim se da ne vidim sto se dogadja sve vezano za tu marku...Huawei 2020 ni u ludilu, a kasnije cemo vidjeti...ja im zelim srecu da rijese svoje probleme i da opet imamo Huawei koji ima sve.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 11:13 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 

mzopg evo ti p40p+ - ovo se cini skroz legitiman oglas, jos ti je i u ZG, a koliko kuzim, ti si iz ZG, mogao bi ici pod 5500 ako brzo reagiras: https://www.njuskalo.hr/huawei-p40/huawei-p40-pro-plus-oglas-32553980

 

 

 

5500, 6000...brzo reagiranje...pa to moras biti lud da uopce razmisljas o tom mobu, a ne da trcis istresti 5500 Kn za mob koji je poluupotrebljiv.

Kupio je Ultru, ne vidim zasto bi se uopce zamarao sa oglasima od P40 u bilo kojoj varijanti.

 

Nisam protiv Huaweia, simpatiziram tu marku, ali nisam ni hebeni NOJ koji je zabio glavu u pijesak i pravim se da ne vidim sto se dogadja sve vezano za tu marku...Huawei 2020 ni u ludilu, a kasnije cemo vidjeti...ja im zelim srecu da rijese svoje probleme i da opet imamo Huawei koji ima sve.

 

 jel ti citas sto se tu pise, ili malo doletis pa pišeš kako ti padne na pamet? rekao je da bi uzeo p40+ za 5500 prije tjedan dana, bez obzira što je kupio ultru.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 

mzopg evo ti p40p+ - ovo se cini skroz legitiman oglas, jos ti je i u ZG, a koliko kuzim, ti si iz ZG, mogao bi ici pod 5500 ako brzo reagiras: https://www.njuskalo.hr/huawei-p40/huawei-p40-pro-plus-oglas-32553980

 

 

 

5500, 6000...brzo reagiranje...pa to moras biti lud da uopce razmisljas o tom mobu, a ne da trcis istresti 5500 Kn za mob koji je poluupotrebljiv.

Kupio je Ultru, ne vidim zasto bi se uopce zamarao sa oglasima od P40 u bilo kojoj varijanti.

 

Nisam protiv Huaweia, simpatiziram tu marku, ali nisam ni hebeni NOJ koji je zabio glavu u pijesak i pravim se da ne vidim sto se dogadja sve vezano za tu marku...Huawei 2020 ni u ludilu, a kasnije cemo vidjeti...ja im zelim srecu da rijese svoje probleme i da opet imamo Huawei koji ima sve.

 

Meni su još više fascinanti ljudi koji se zamaraju kupovinom drugih ljudi. Šta me boli ona stvar tko će što kupit.

 

Ja osobno bi sad kupio Note 20 Ultru za tu lovu, ne zato što mi više ne odgovara Huawei nego zato jer ga imam i nema smisla pored Pro kupovat +., osim ako te zanimaju portreti s 3x optikom 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

......

Lijepo mob kolega. Čestitam na odabiru ovog prozirnog kučišta.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 11:39 (R36).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 

 jel ti citas sto se tu pise, ili malo doletis pa pišeš kako ti padne na pamet? rekao je da bi uzeo p40+ za 5500 prije tjedan dana, bez obzira što je kupio ultru.

 

 

Naravno da citam i zato sam i napisao da ne vidim zasto bi se pored Ultre uopce zamarao oglasima i kupnjom ovog poluproizvoda.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

Meni su još više fascinanti ljudi koji se zamaraju kupovinom drugih ljudi.Šta me boli ona stvar tko će što kupit.

 

Ja osobno bi sad kupio Note 20 Ultru za tu lovu, ne zato što mi više ne odgovara Huawei nego zato jer ga imam i nema smisla pored Pro kupovat +., osim ako te zanimaju portreti s 3x optikom 

 

 

Ovdje se ne radi o "drugim" ljudima vec o nama i forumu na kojemu dijelimo takve informacije, savjete, preporuke i opcenito razmisljanja.

Dobro da nisi otisao u temu "pomoc pri odabiru mobitela" i napisao da te fascinira sto se netko uopce bavi pomaganjem i preporukama na pitanja sto da kupi... ovdje je samo fascinantan tvoj promaseni komentar.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 

Meni su još više fascinanti ljudi koji se zamaraju kupovinom drugih ljudi.Šta me boli ona stvar tko će što kupit.

 

Ja osobno bi sad kupio Note 20 Ultru za tu lovu, ne zato što mi više ne odgovara Huawei nego zato jer ga imam i nema smisla pored Pro kupovat +., osim ako te zanimaju portreti s 3x optikom 

 

 

Ovdje se ne radi o "drugim" ljudima vec o nama i forumu na kojemu dijelimo takve informacije, savjete, preporuke i opcenito razmisljanja.

Dobro da nisi otisao u temu "pomoc pri odabiru mobitela" i napisao da te fascinira sto se netko uopce bavi pomaganjem i preporukama na pitanja sto da kupi... ovdje je samo fascinantan tvoj promaseni komentar.

Na ovoj temi je većina forumaša koji znaju više o mobitelima nego sva ona ekipa na temu koja postavlja pitanja za "preporuka mobitela"

 

Samim tim, tu svi znaju što bi kupila tako da nije potrebno čuđenje zašto bi netko kupio ovaj a ne onaj mob.

 

Tako da je tvoje čuđenje više za temu "preporuka mobitela"

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 jel ti citas sto se tu pise, ili malo doletis pa pišeš kako ti padne na pamet? rekao je da bi uzeo p40+ za 5500 prije tjedan dana, bez obzira što je kupio ultru.

 

 

Naravno da citam i zato sam i napisao da ne vidim zasto bi se pored Ultre uopce zamarao oglasima i kupnjom ovog poluproizvoda.

Onda to trebas pitati njega, a ne mene i ne znam zašto mu govoriš da je lud..."5500, 6000...brzo reagiranje...pa to moras biti lud da uopce razmisljas o tom mobu" a odgovaraš na moj post...no neću se više plesti u vaš razgovor.

 

Ja mislim da su to trenutno 2 najbolja kamera phonea - Huawei za fotke, a Xiaomi za video i svaki nosi svoje nedostatke i prednosti, koji su nekome bitni, a nekome ne.

 

Meni osobno kad sve zbrojim, već sam nekoliko puta napisao, ukupno gledano Xiaomi nosi prvo mjesto, a što se isključivo kamera tiče, Huawei.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 13:49 (Dan1234567890).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 

Ja mislim da su to trenutno 2 najbolja kamera phonea - Huawei za fotke, a Xiaomi za video i svaki nosi svoje nedostatke i prednosti, koji su nekome bitni, a nekome ne.

 

Meni osobno kad sve zbrojim, već sam nekoliko puta napisao, ukupno gledano Xiaomi nosi prvo mjesto, a što se isključivo kamera tiče, Huawei.

 

 

Kamera je nista ako je mob kao cjelina poluupotrebljiv.

Da ima 3X bolju kameru djaba mu, a nema...vidim da masa ljudi kupuje Huawei i da blage veze nema sta sve nemaju i onda dodju na forum pa pitaju kako instalirati aplikacije na koje su navikli.

 

Sto se kamera iskljucivo tice, Xiaomi Mi10 PRO sa Gcam je win-win kombinacija u svim pogledima.

Jeftiniji od Ultre, ima ga u HR (jamstvo), ima Snapdragon (Gcam), ima odlicnu XdA podrsku sa stabilnim Gcam verzijama i nikakav P40 PRO meni tu nebi imao sanse...jos kada dodam video, GMS...

 

Mogu samo reci, divim se onima koji daju tolike novce za Huawei.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 14:11 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

Ja mislim da su to trenutno 2 najbolja kamera phonea - Huawei za fotke, a Xiaomi za video i svaki nosi svoje nedostatke i prednosti, koji su nekome bitni, a nekome ne.

 

Meni osobno kad sve zbrojim, već sam nekoliko puta napisao, ukupno gledano Xiaomi nosi prvo mjesto, a što se isključivo kamera tiče, Huawei.

 

 

Kamera je nista ako je mob kao cjelina poluupotrebljiv.

Da ima 3X bolju kameru djaba mu, a nema...vidim da masa ljudi kupuje Huawei i da blage veze nema sta sve nemaju i onda dodju na forum pa pitaju kako instalirati aplikacije na koje su navikli.

 

Sto se kamera iskljucivo tice, Xiaomi Mi10 PRO sa Gcam je win-win kombinacija u svim pogledima.

Jeftiniji od Ultre, ima ga u HR (jamstvo), ima Snapdragon (Gcam), ima odlicnu XdA podrsku sa stabilnim Gcam verzijama i nikakav P40 PRO meni tu nebi imao sanse...jos kada dodam video, GMS...

 

Mogu samo reci, divim se onima koji daju tolike novce za Huawei.

I ultra ima isti snapdragon kao i Mi10 PRO, tako da ako već nema, trebalo bi biti i GCam-a za njega/nju...meni osobno se ne da zezati sa instalacijom GCama, (raditi ručne update, pa malo koristiti stock, malo Gcam app, duplim pritiskom na "power" tipku ne mozes paliti Gcam, a ja tako 95% slučajeva palim kameru i sl...) zato mi je, osim što ima i bolje kamere, bolja ultra...jedino dostupnost u HR mi je svakako plus za Mi10 Pro. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 14:29 (Dan1234567890).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

Jedini telefon koji mi se razbio je bio prvi i zadnji koji mi je imao zakrivljeni ekran (s7 edge - pao sa 1m visine na pločice).

 

Ultra mi se čini super (naravno, očekujemo recenziju i slike ASAP), odlično je da su stavili sami @mpzog Google play i da ne treba stavljati gcam, ono sto se meni ne sviđa je veličina, zakrivljeni ekran i u slučaju problema što ga moraš slati u kinu..
No trenutno ne vidim bolje rješenje za sebe, što je stvarno šteta...no pričekat ću još malo s kupnjom. Mi 10t pro mi se nikako ne sviđa, bez tele kamera, prije bi onda uzeo pixela.

 

mzopg evo ti p40p+ - ovo se cini skroz legitiman oglas, jos ti je i u ZG, a koliko kuzim, ti si iz ZG, mogao bi ici pod 5500 ako brzo reagiras: https://www.njuskalo.hr/huawei-p40/huawei-p40-pro-plus-oglas-32553980

 

Taj zakrivljeni ekran ima svoje pluseve i minuse, plus mi je što stvarno lijepo izgleda, teoretski nema ruba i uređaj izgleda kao da ima ekran od kraja do kraja, dobro je i što bolje leži u ruci. Ako ću baš cjepidlačiti sitni minus mi je što se kod tog zakrivljenog dijela vidi lagana razlika u boji. Ovo oko padanja stvarno ne znam, nisam još razbio niti jedan ekran u životu, nadam se da će tako i dalje ostati. 

 

Google play se lako stavi jer na kineskom romu bude MI Store, pa se samo pokrene Mi store i u tražilici nađe Google play i instalira kao svaka druga aplikacija.

 

Po pitanju slanja u Kinu baš gledam uzeti dodatno osiguranje kompletnog uređaja, samo se mislim između Revoluta i SquareTrade. Može i Uniqa ali oni pokrivaju samo lom ekrana i osjetno su skuplji. Još su mi u igri Upsie i CPS.

 

Mi 10T ti ima 108MP kameru tako da teoretski možeš dobiti jako kvalitetnih 2x, kad već nema telefoto.

 

Vidio sam jutros taj P40 Pro+, vjerojatno ću ga kontaktirati, volio bi napraviti usporedni test uređaja. Jasno mi je da ima problema sa google servisima, ali mogu i bez njih, s druge strane to je uz Mi 10 Ultru vjerojatno najbolji kamera uređaj.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pixel 5 vs Mi10 Ultra

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Pixel 5 vs Mi10 Ultra

Zvonac nema ti to veze ni sa ultrom ni sa pixelom.

Pixel 5 je predstavljen prije dva dana i u prodaju u SAD stiže 15.10.

Tek krajem desetog mjeseca ide u prodaju preko teleoperatera.

 

Ne kažem da je nemoguće da ga neki nisu već dobili, ali ovaj iz videa gotovo sigurno nije. Mogao je onda barem snimiti uređaje na početku pa da ih vidimo.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

Zvonac nema ti to veze ni sa ultrom ni sa pixelom.

Pixel 5 je predstavljen prije dva dana i u prodaju u SAD stiže 15.10.

Tek krajem desetog mjeseca ide u prodaju preko teleoperatera.

 

Ne kažem da je nemoguće da ga neki nisu već dobili, ali ovaj iz videa gotovo sigurno nije. Mogao je onda barem snimiti uređaje na početku pa da ih vidimo.

kako nema, vec je hrpa video vani sa svim mogucim usporedbama

 

prestrasno je sto ovaj google radi sa softverom i tim prastarim senzorom, stvarno je nenadjebiv, najbolji point and shot mob jos uvijek nakon toliko godina, nevjerovatno

 

bas sam gledao par fotki 4a vs Note 20 Ultra vs iPhone 11 Pro, pa to je presmjesno da taj "telefoncic" koji kosta 4 puta manje dere sve pred sobom

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sad pogledao na monitoru, jel se to meni čini ili je video značajno poboljšan na Pixelu 5?

Opet sam iznenađen kamerom, ne tolko u pogledu da bih rekao da je odlična-superirorna spram Ultre, nego, zastarjeli senzor s novim softverom, google opet pozitivno iznenađuje.

 

Da su uglavili veći senzor, e to bi tek bilo "pometanje" ostale konkurencije

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Sad pogledao na monitoru, jel se to meni čini ili je video značajno poboljšan na Pixelu 5?

Opet sam iznenađen kamerom, ne tolko u pogledu da bih rekao da je odlična-superirorna spram Ultre, nego, zastarjeli senzor s novim softverom, google opet pozitivno iznenađuje.

 

Da su uglavili veći senzor, e to bi tek bilo "pometanje" ostale konkurencije

po svemu videnom, ociglednom im ne treba

 

svi imaju vece/bolje senzore, ogromni broj pixela, 3000 kamera , 5000 zoom opcija itd, i onda dode google sa 4a i jednom kamerom i napravi ljepse fotke 

 

brutalno

 

 

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

čekam ovog 4a 5g sa ultrawide. super kamere, oled, mali format i velika batka... za mene je to dobitna kombinacija.

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imao sam Pixel 4XL do neki dan, njihov top model i ta kamera ne ide u istu recenicu sa Mi Note 10, a isto vrijedi i za Mi10, Mi 10 Ultra, Samsung Galaxy Note 20 Ultra pa cak i generaciju starijim Huawei mobitelima.Odavno mi ove recenzije ne znace puno jer su prejednostavne sa prejednostavnim scenamai izazovima za samu kameru pa u takvim recenzijama i jedan inferiorni Pixel dodje do izrazaja.

Mene sasvim sigurno nece vise dobiti, Pixel 4XL mi je bio dovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 21:58 (ocean77).
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Sad pogledao na monitoru, jel se to meni čini ili je video značajno poboljšan na Pixelu 5?

Opet sam iznenađen kamerom, ne tolko u pogledu da bih rekao da je odlična-superirorna spram Ultre, nego, zastarjeli senzor s novim softverom, google opet pozitivno iznenađuje.

 

Da su uglavili veći senzor, e to bi tek bilo "pometanje" ostale konkurencije

 iovako su pomeli sve pred sobom, konkurencija praktički ni ne postoji

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Imao sam Pixel 4XL do neki dan, njihov top model i ta kamera ne ide u istu recenicu sa Mi Note 10, a isto vrijedi i za Mi10, Mi 10 Ultra, Samsung Galaxy Note 20 Ultra pa cak i generaciju starijim Huawei mobitelima.Odavno mi ove recenzije ne znace puno jer su prejednostavne sa prejednostavnim scenamai izazovima za samu kameru pa u takvim recenzijama i jedan inferiorni Pixel dodje do izrazaja.

Mene sasvim sigurno nece vise dobiti, Pixel 4XL mi je bio dovoljan.

sve 5, to je tvoje misljenje, cijenim.

 

ne znam sta su tebi zahtjevne scene, ali recimo meni je ovaj pregled uredaja sasvim korektan, dosta dobrih i zahtjevnih scena 

 

 

poznavajuci tvoje zahtjeve, ne pase ti, recimo pixel 4a kamera, jer nema opticki zoom, ultrawide kameru, raw snimanje, manual mod gdje mozes podesavati svaki detalj i izvlaciti iz kamere i scene sva moguca cuda, i to je sasvim u redu.

 

zato i postoje takvi uredaji za takve korisnike koji zele to sve raditi i prilagodavati sve moguce sebi i svojim potrebama

 

medutim kada pogledas fotke, uz sve ove gore navedene nedostatke, smijesno je kada pixel 4a radi iste ili ljepse fotke od takvih uber uredaja, a kosta 3-4 puta manje (gledajuci samo fotke i video, ne sad uredaj kao cjelinu)

 

istina koristi softver a ne opticke mogucnosti kamera, ali na kraju dana who cares na koji nacin radi ako su fotke odlicne.

 

kada gledas fotku u prirodnoj velicini, pixel fotke su u vecini scena ljepse, sa boljim kontrastom, dinamickim rasponom, balansom bijele boje i ekspozicijom,  kad cropas na 100 ili 200 posto, onda naravno da primjetis nedostatke, poput ostirne, detalja ili poneke lose detekcije rubova kod portreta i slicno

 

problem je sto nije to pravilo vec iznimka, i ponekad fotke od ovih sa 108MP senzorima nisu ostrije, pogotovo pri nocnom snimanju

 

video je isto tako top, nema doduse 60fps, ali je kvaliteta tu, svakako bolja od Xioamia, a u rangu Samsunga i iPhona

 

ne znam, nakon par godina svih tih uredaja, sa 3 ili vise kamera, kad pogledam fotke koje sam radio, 90% ako ne i vise su sa glavnom kamerom, a tele, ultrawide i macro, vrlo vrlo rijetko

 

i sada par dana koristim S20+ koji takoder ima "softverski" zoom i odraduje to fenomenalno, pixel moze biti samo bolji

 

sto vise gledam fotke na youtube, sto po dpreview forumima, flicker galerijama i slicno, to mi se sve vise svida 4a, jednostavno je jednostavan kod fotografiranja  i ima manje nedostataka, sto se tice krajnjeg rezultata fotke od svih ostalih, govorim za auto mode

 

i sam sam mislio se malo vise posvetiti fotkanju i manualnom modu, cak sam bio i definitino odlucio kupiti Xperiu 5 II, medutim sto vise gledam ove pixele, pogotovo 4a, to vise sam sebe pitam, a za koji vrag da se toliko trudim oko takvog nacina fotkanja, kada ovo malo sranje samo upalim i okinem i u 99% slucajeva ce napraviti istu ili bolju fotku nego da se idem zezat sa namjestanjem svega i svacega

 

 

 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 iovako su pomeli sve pred sobom, konkurencija praktički ni ne postoji

 

 

 

Timo kaže...

 

sto vise gledam fotke na youtube, sto po dpreview forumima, flicker galerijama i slicno, to mi se sve vise svida 4a, jednostavno je jednostavan kod fotografiranja  i ima manje nedostataka, sto se tice krajnjeg rezultata fotke od svih ostalih, govorim za auto mode

 

i sam sam mislio se malo vise posvetiti fotkanju i manualnom modu, cak sam bio i definitino odlucio kupiti Xperiu 5 II, medutim sto vise gledam ove pixele, pogotovo 4a, to vise sam sebe pitam, a za koji vrag da se toliko trudim oko takvog nacina fotkanja, kada ovo malo sranje samo upalim i okinem i u 99% slucajeva ce napraviti istu ili bolju fotku nego da se idem zezat sa namjestanjem svega i svacega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sve zavisi sto se trazi i ocekuje od fotica.

Ako se trazi maksimalna jednostavnost i sto pouzdanija automatika onda se slazem da su bez konkurencije, ali reci da su pomeli konkurenciju je smijesno.

Meni je to smijesno jer sam se do nedavno druzio sa Pixelom 4XL i to koliko god bi neki ovdje zeljeli to jednostavno nije kalibar Mi10 Ultre, Mi 10 PRO, Mi Note 10 i jos nekih.

Pixel je super za ovako neko neobavezno okidanje, izvaditi iz djepa i ne zamarati se previse, zabiljeziti moment i jednostavno kod kuce ne analizirati previse njegove fotke jer tu shvatis da imas tek prosjecnu kameru.

Prosjecna jer je hardverski limitirana i od toga ne moze pobjeci.

SW tu pomogne u nekim stvarima, ali i dalje je tu mali senzor, plosne fotke i razni fake trikovi da se nadomjeste te mane.

Kao sto sam vec jednom napisao, Pixel je tipicni americki proizvod, njima je FAKE postala kultura zivljenja, ta cijela drzava je jedan veliki "FAKE", imaju "FAKE" ekonomiju koja je realno neodrziva (abnormalna potrosnja-nedostatni prihodi-okupacija+pljacka resursa pod krinkom uvodjenja demokracije-zaduzivanje), zene nedostatak tjelesnih atributa nadomjestaju FAKE sisama, usnama i sta sve ne...eto tako rade i mobitele jer zasto staviti posten fizicki veci senzor i imati realan DOF, ili posteni senzor na neku tele kameru sa manjim otvorom blende i imati opet lijepi DOF bez FAKE trikova.

Svatko za sebe bira sto mu odgovara, a ja ne volim nista FAKE pa tako ni ovo.

 

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Prije par dana kopam njuškalo i naletim na poco f1 za smješnih 600kn.

 

Zovnem tipa, isto je iz Splita, dobaci mi ga u roku pola sata.

 

I šta se dobije za 600kn?

 

Prvo dobiješ telefon koji nije prevelik 155mm.

Onda dobiješ IR otkljucavanje lica  + najbrži otisak prsta.

Onda dobiješ i SD845 koji još uvijek može prebit takve kao  SD7xx serija.

3,5mm, 5-6h SOT itd.

 

Ali dobiješ i telefon koji se ljubi s gcam

 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/albums/72157716208362498

 

Pixel za sirotinju :D

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Pixel 5 vs Mi10 Ultra

 pa nist mi nije jasno...kamera i SW bi trebali biti isto kao na P3,P4 i P5...sto može biti drugačije da daje bolje rezultate? jel google radi negi woo-doo magic ili ovaj radi nešt krivo u testu (isao sam ga malo provjeriti, radi ovo vec neko vrijeme i ima dost recenzija...?)....nekako previse lose su mi slike sa ultre ispale u odnosu na druge recenzije koje sam gledao...ja cu pricekati još recenzija prije donosenja nekog zaključka, jer mi ovo nikakao ne sjeda  video je ispao kriminalan na ultri, skroz drugačije od ostalog sto sam gledao 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Prije par dana kopam njuškalo i naletim na poco f1 za smješnih 600kn.

 

Zovnem tipa, isto je iz Splita, dobaci mi ga u roku pola sata.

 

I šta se dobije za 600kn?

 

Prvo dobiješ telefon koji nije prevelik 155mm.

Onda dobiješ IR otkljucavanje lica  + najbrži otisak prsta.

Onda dobiješ i SD845 koji još uvijek može prebit takve kao  SD7xx serija.

3,5mm, 5-6h SOT itd.

 

Ali dobiješ i telefon koji se ljubi s gcam

 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/albums/72157716208362498

 

Pixel za sirotinju :D

 

 

 

Poco za tu cijenu je no brainer, imao sam i njega neko vrijeme ove godine i za novce koje kosta je i dalje vrhunski mob.

Ne treba davati 2,3 ili 4X vise za Pixela ako se zeli dozivjeti Google cam iskustvo jer ima prakticki isti hardware (senzor).

Pixel 4a je maksimum cijene koju bi pristao dati za Pixel, njemu su fer odmjerili cijenu, toliko vrijedi.

Pixel 4a razmisljam da uzmem zeni ako se bude mogao naruciti.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 pa nist mi nije jasno...kamera i SW bi trebali biti isto kao na P3,P4 i P5...sto može biti drugačije da daje bolje rezultate? jel google radi negi woo-doo magic ili ovaj radi nešt krivo u testu (isao sam ga malo provjeriti, radi ovo vec neko vrijeme i ima dost recenzija...?)....nekako previse lose su mi slike sa ultre ispale u odnosu na druge recenzije koje sam gledao...ja cu pricekati još recenzija prije donosenja nekog zaključka, jer mi ovo nikakao ne sjeda  video je ispao kriminalan na ultri, skroz drugačije od ostalog sto sam gledao 

 

 

Ja se vise ne povodim za recenzijama, odem na Flickr i tamo izvucem 50-tak fotki od moba koji potencijalno razmisljam uzeti.

Nitko se u recenzijama ne bavi detaljno kamerom, svima je max domet upaliti stock cam i okinuti fotku, a masa mobitela ima mogucnost koristenja Gcam koji kameru doslovno lamsira na sasvim drugi nivo.

Stavljao sam na predhodnim stranama fotke sa istim mobom i istom kamerom slikano sa Gcam i stock, razlika je cesto nebo i zemlja.

Ako netko slozi Gcam za Ultru, ali kvalitetan Gcam kao sto su slozili na Mi Note 10 onda u tom mobu lezi ogroman potencijal.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 8:42 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Ja se vise ne povodim za recenzijama, odem na Flickr i tamo izvucem 50-tak fotki od moba koji potencijalno razmisljam uzeti.

Nitko se u recenzijama ne bavi detaljno kamerom, svima je max domet upaliti stock cam i okinuti fotku, a masa mobitela ima mogucnost koristenja Gcam koji kameru doslovno lamsira na sasvim drugi nivo.

Stavljao sam na predhodnim stranama fotke sa istim mobom i istom kamerom slikano sa Gcam i stock, razlika je cesto nebo i zemlja.

Ako netko slozi Gcam za Ultru, ali kvalitetan Gcam kao sto su slozili na Mi Note 10 onda u tom mobu lezi ogroman potencijal.

 Pa u tom je najveći problem općenito sadašnjih smartfona, ako netko složi to ti isto vrijedi i za proizvođače smartfona, ako naprave odličan softver za kameru, jer, što senzor i objektiv pokreće? softver je taj koji dirigira odnosno kao i sam hardver u kojem može bit ograničavajući faktor za daljnje napredovanje.

 

Evo, najbolji primjer su ti pixeli, tri generacije voze taj senzor i gugl na svakoj sljedećoj seriji ispolira softver kamere..

 

Samo će trebat pričekat i vidit u kojoj je točno mjeri razlika u kamerama između pixela 4 i pixela 5, naravno da nisu ogromne, al one će postojat, strpit ćemo se do nekih ozbiljnijih recenzija.

 

Ovo ti je najbolji primjer dok gledamo kako gugl briljira na tom području dok je softver u igri i to im je specijalnost, a tek bi stvari bile još bolje da su stavili manual mode.

 

Danas masa smartfona ima veće senzore od Pixela, al badava, kad se taj potencijal ne iskoristi, a glavni "krivci" su tvorci softvera koji nikak posložit da izvuku maksimum iz hardvera (senzor-optika) e onda se događa to da, dođe jedan mali pixel sa manjim senzorom i ekipa (dok gledaju koje pixel fotke radi a kad znamo da je inferirorniji spram ostalih smartfona dok je kamera u pitanju) ostane zatečena ko ovaj smajlić, s pitanjima, pa kako, zašto. Pa eto, softverski, zato.

 

 

Pazi, Pixel 5 će uspoređivat s gigantima, daleko naprednijih hardverskih mogućnosti neg sam Pixel 5, al oko potonjeg će se još dizat malo prašine, ne kao prije 2-3 god, al će on i dalje bit tu za usporedbu sa drugim jačim fotosmartfonima.. Što je Gugl napravio, to samo oni znaju, al taj jedan gugl je potreban i samsungu, šaomiju i inima da pokaže kak se radi softver

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 9:58 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Pa u tom je najveći problem općenito sadašnjih smartfona, ako netko složi to ti isto vrijedi i za proizvođače smartfona, ako naprave odličan softver za kameru, jer, što senzor i objektiv pokreće? softver je taj koji dirigira odnosno kao i sam hardver u kojem može bit ograničavajući faktor za daljnje napredovanje.

 

Evo, najbolji primjer su ti pixeli, tri generacije voze taj senzor i gugl na svakoj sljedećoj seriji ispolira softver kamere..

 

Samo će trebat pričekat i vidit u kojoj je točno mjeri razlika u kamerama između pixela 4 i pixela 5, naravno da nisu ogromne, al one će postojat, strpit ćemo se do nekih ozbiljnijih recenzija.

 

Ovo ti je najbolji primjer dok gledamo kako gugl briljira na tom području dok je softver u igri i to im je specijalnost, a tek bi stvari bile još bolje da su stavili manual mode.

 

Danas masa smartfona ima veće senzore od Pixela, al badava, kad se taj potencijal ne iskoristi, a glavni "krivci" su tvorci softvera koji nikak posložit da izvuku maksimum iz hardvera (senzor-optika) e onda se događa to da, dođe jedan mali pixel sa manjim senzorom i ekipa (dok gledaju koje pixel fotke radi a kad znamo da je inferirorniji spram ostalih smartfona dok je kamera u pitanju) ostane zatečena ko ovaj smajlić, s pitanjima, pa kako, zašto. Pa eto, softverski, zato.

 

 

Pazi, Pixel 5 će uspoređivat s gigantima, daleko naprednijih hardverskih mogućnosti neg sam Pixel 5, al oko potonjeg će se još dizat malo prašine, ne kao prije 2-3 god, al će on i dalje bit tu za usporedbu sa drugim jačim fotosmartfonima.. Što je Gugl napravio, to samo oni znaju, al taj jedan gugl je potreban i samsungu, šaomiju i inima da pokaže kak se radi softver

 

 

Zato ja uzmem od svakoga ono sto valja.

Pixel ima drek hardware i super SW, a Xiaomi ima vrhunski hardware i los SW...ne treba biti Einstein i zbrojiti 2 i 2 i zakljuciti sto je win-win kombinacija.

Imao sam Pixel 2XL i Pixel 4XL i to jednostavno nije to, mogu oni to polirati koliko hoce ali ne mozes iz Abartha dobiti Ferrari.

 

Tvoj post ima smisla da je Gcam limitiran samo za Pixel, ali znamo da nije pa razmatrati Pixela samo zbog Gcama je meni bezveze jer zasto se zakinuti i za dobar hardware koji Pixel jednostavno nema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 10:07 (ocean77).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice