Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...

Ovo je suuuuludo dobar monitor za 1500kn, da kupujem monitor bilo bi mi zao kupit ista drugo..

 Može se dobiti R1 račun od alze, i bez PDVa?

Naravno..

 Ok vjerojatno si kupovao tamo, platio bih karticom, ima li kakve naknade kod plaćanja u inozemstvo (npr. da placam preko internet bankarstva uzelo bi mi najmanje 80kn)? 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
toxic kaže...

Ekipa koji gamepad za pc a da ne idem previše u trošak?

Riješavam se ps4 proa jednostavno mi je neiskorišten pored Switcha i PC-a pa eto trazim neki gamepad da me sluzi svrsi.

Igrao bih igre poput Nioha, DS-a, i nesto nogometa i voznji..

 

Znam za Xbox One i DS4 ali nisam siguran da zelim izdvojit toliko love

s druge strane onaj f710 na njuskalu ide po 200kn ali eto ljudi ga ocito nevole.

 

Idealno bi bilo da su baterije punjive a tu dolazim da mi je jedino ds4 okey..

 

ali trazim takoder da ide preko bluetootha, nema nista a ?

 Kupi speedlinkov onaj za 200tinjak kn, i jeftinije izađe. torid se zove ja mislim. bežični, dura me već tri godine, ispa miljon puta... ko nov. responzivan dovoljno, premda ti reciever mora bit bliže. nekad zna zezat. možda ovaj xeox sa većim recieverom ima bolji domet. al ni s ovim se nećeš razočarat... velim moj je pretrpio samo takve padove, ne šuška nigdje, radi ko prvog dana. kopija xbox i ima xinput po defaultu.

 

ps baterije su unutra i pune se mini usbom. traju dosta, još ih nijednom nisam uspio u komadu potrošit, a znao sam po 4-5 sati u komadu.

 

XXX kaže...
toxic kaže...

Ekipa koji gamepad za pc a da ne idem previše u trošak?

Riješavam se ps4 proa jednostavno mi je neiskorišten pored Switcha i PC-a pa eto trazim neki gamepad da me sluzi svrsi.

Igrao bih igre poput Nioha, DS-a, i nesto nogometa i voznji..

 

Znam za Xbox One i DS4 ali nisam siguran da zelim izdvojit toliko love

s druge strane onaj f710 na njuskalu ide po 200kn ali eto ljudi ga ocito nevole.

 

Idealno bi bilo da su baterije punjive a tu dolazim da mi je jedino ds4 okey..

 

ali trazim takoder da ide preko bluetootha, nema nista a ?

 https://www.svijet-medija.hr/art/igraci-kontroler-speed-link-torid-pcps3-crni-bezicni/62854

 

Imam X360 gamepad i imam ovaj TORID i taj mi je u nekim stavrima čak i bolji nego x360. Ima ugrađenu punjivu bateriju i nema izboćenja ispod od baterije poput x360. Samim time je i lakši. Preciznost jednaka. Kvaliteta je malo na starni microsofta ali akd pogledaš razliku u cijeni TORID je bez konkurencije. Odličan gamepad za PC.

 Tnx obojici, uzeo novi preko ekupi za 170kn i iskoristio kod za besplatnu dostavu. Odlican gamepad za male pare..

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 Tnx obojici, uzeo novi preko ekupi za 170kn i iskoristio kod za besplatnu dostavu. Odlican gamepad za male pare..

 Nego jesi krenuo sa NIOH i DS3?

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
Kant kaže...

Probo Far Cry Primal, sve maxano  + anti aliasing, naravno 4k

 

i7 8700K + 2 x 1080 Ti

 

FPS u prosjeku 70 - 90

 

Znaci niti dvije titaniumke nemogu lockat 100 fps... nisam probao bez aa

 Primal je jako jako nezahtjevna igra...

Da, nek proba Deus Ex-a na 4K i sa 4x MSAA, moja procjena je 15fps...

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Da, nek proba Deus Ex-a na 4K i sa 4x MSAA, moja procjena je 15fps...

 Tako je đeda 

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Radi SLI na deus Ex?

 

Ak radi bum skinul i probal

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kant kaže...

Radi SLI na deus Ex?

 

Ak radi bum skinul i probal

 Radi, negdje savrseno skalira, negdje prilicno slabo 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ja ga odigrao sa G4560&GTX 1060 1080p 50" DX12 gamepad krevet memori pjena gušt 

9 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Mozda glupo pitanje cu postaviti. 

Vidim da isticete velicine ekrana bez obzira na rezoluciju, zasto? To ima nekakve veze s fps? Ili je to navika?

Kaj sam vidio da je svejedno koja je velicina vezano za fps no svejedno da pitam. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

Mozda glupo pitanje cu postaviti. 

Vidim da isticete velicine ekrana bez obzira na rezoluciju, zasto? To ima nekakve veze s fps? Ili je to navika?

Kaj sam vidio da je svejedno koja je velicina vezano za fps no svejedno da pitam. 

 Isticu velicinu jer kod ekrana iste rezolucije na onom manje dijagonale je veca gustoca pixela, ostrija slika...

Za vas s digitronima je i to kvantna mehanika/teorija struna 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 19:36 (lav1000).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
Kolacic kaže...

Mozda glupo pitanje cu postaviti. 

Vidim da isticete velicine ekrana bez obzira na rezoluciju, zasto? To ima nekakve veze s fps? Ili je to navika?

Kaj sam vidio da je svejedno koja je velicina vezano za fps no svejedno da pitam. 

 Isticu velicinu jer kod ekrana iste rezolucije na onom manje dijagonale je veca gustoca pixela, ostrija slika...

Za vas s digitronima je i to kvantna mehanika/teorija struna 

 Pa no to je logicno. Ja sam pitao nesto drugo,citati s razumijevanjem ili pitati da se ponovi pitanje.

 Nikad nisam nikog oslovljavao na osnovu pc no to puno govori o tebi. 

12 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Izvukao sam svoje staro racunalo (Athlon 64, ASUS A8S-X ) iz 2006. pa sam u potrazi za starijom PCI-E grafickom i obicnim ddr ramima tek toliko da upogonim racunalo pa ako ima netko viska ili mu samo stoji molio bih da se javi. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 22:05 (monsieur).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...
lav1000 kaže...
Kolacic kaže...

Mozda glupo pitanje cu postaviti. 

Vidim da isticete velicine ekrana bez obzira na rezoluciju, zasto? To ima nekakve veze s fps? Ili je to navika?

Kaj sam vidio da je svejedno koja je velicina vezano za fps no svejedno da pitam. 

 Isticu velicinu jer kod ekrana iste rezolucije na onom manje dijagonale je veca gustoca pixela, ostrija slika...

Za vas s digitronima je i to kvantna mehanika/teorija struna 

 Pa no to je logicno. Ja sam pitao nesto drugo,citati s razumijevanjem ili pitati da se ponovi pitanje.

 Nikad nisam nikog oslovljavao na osnovu pc no to puno govori o tebi. 

 Ajde molim te desifriraj sto si ti htio zapravo pitati vezano za velicinu ekrana, da i ja razumijem... kolege su jutros raspravljali o ovom sto sam ja napisao...

Moramo temu drzati malo u zabavnom duhu, a gdje ces bolje od vas s digitronima za takvu podlogu 

9 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Fkt mi dode da si uzmem i9 ali onda bih se spustio na tvoj nivo i ljudi poput tebe,ali mi ne treba. Fx i predobro odraduje posao koji je meni potreban. :)

Nema potrebe da desifriram pitanje. 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...
toxic kaže...

 Tnx obojici, uzeo novi preko ekupi za 170kn i iskoristio kod za besplatnu dostavu. Odlican gamepad za male pare..

 Nego jesi krenuo sa NIOH i DS3?

 ne jos.

vjerujem da cu uskoro..

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

Fkt mi dode da si uzmem i9 ali onda bih se spustio na tvoj nivo i ljudi poput tebe,ali mi ne treba. Fx i predobro odraduje posao koji je meni potreban. :)

Nema potrebe da desifriram pitanje. 

 Ti stvarno sa 3 g. staža na IT forumu pitas jel veličina ekrana ima veze s fps? Nemoj kupovati i9 nego odi na rodu raspravljati s frendicama o štrikanju... 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
Kolacic kaže...

Fkt mi dode da si uzmem i9 ali onda bih se spustio na tvoj nivo i ljudi poput tebe,ali mi ne treba. Fx i predobro odraduje posao koji je meni potreban. :)

Nema potrebe da desifriram pitanje. 

 Ti stvarno sa 3 g. staža na IT forumu pitas jel veličina ekrana ima veze s fps? Nemoj kupovati i9 nego odi na rodu raspravljati s frendicama o štrikanju... 

 Pitam upravo zbog vas pc entuzijasta jer izmisljate previse. Prica se, pita se, kad pricam kazem full hd 200 fps a ne full hd 32" ili. Jos sam napisao da znam da nema veze,Kaj je roda i kaj je strikanje? Kaj si se uzbudio? :) 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Ak nekog zanima i5 6600k dajem povoljno s garom, polovan! Sve ostalo na pm.lp

 Gori si od Matana 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kolacic kaže...

 

Vidim da isticete velicine ekrana bez obzira na rezoluciju, zasto? To ima nekakve veze s fps? Ili je to navika?

 Naravno, sto je veci ekran to trebas veci FPS da popunis toliko veliku sliku 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Timo kaže...
mrsmith kaže...

Okej :) ne smetaju mi te sitnice uopce. Ovdje na videu izgleda jako lijepo i bez AA da budem iskren. Dapace, ja ni na 1440p nisam ponekad ukljucivao AA ako bi mi uzrokovalo da fps padne ispod 60 - tako da cisto sumnjam da cu se s time opterecivati na 4K uz istu dijagonalu.

 nemas potrebe na 4K koristiti uopce AA 

 Naravno da treba, ja na 4k ekranu ponekad s dsr-om isforsiram 16k cisto iz gusta da se podsjetim kak 4k zapravo na 27" izgleda usranolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Special one 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
.
15 godina
online
Chat tema ljubitelja hardvera

Grrr ništa od monitora danas, ipak moram čekati do sutra   ...

 

Uglavnom, sinoć sam se malo igrao sa DSR-om da vidim otprilike kako će izgledati performanse. Pošto trenutno imam ultrawide morao sam nekakvu rezoluciju s koeficijentom od 1.78 koristiti da bi dobio gustoću piksela koju ima 4K monitor.

 

PUBG sam igrao na 60 locku bez problema i bez dropova (bez AA, post na high, distance na high, a drugo na low kao i inače što svi koriste jer inače je igra mrtvi konj na bilo kojoj konfi) tako da će to biti sasvim u redu i vjerojatno 10 puta oštrije i čišće :)

 

Destiny 2 mi je radio super dobro na High/Highest/bez AA, tj. 60 lock osim u Toweru gdje je padalo na 55-56 kad bi bilo puno ljudi u gradu - tako da isto ok.

 

WoW radi bolesno kao i inače, preko 100 fps-a easily (u raidovima oko 60-65 kad je puno efekata na ekranu s 30-ak playera) - to nisam ni sumnjao.

 

Forza Horizon 3 radi 60 lock na Ultra bez AA... apsolutno nula dropova, super dobro radi.

 

To bi bilo ionako sve što igram kad stignem tako da mislim da će 4K na GTX 1080 čak biti i ok za sada :) dok ne stigne Volta.

 

 

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Grrr ništa od monitora danas, ipak moram čekati do sutra   ...

 

Uglavnom, sinoć sam se malo igrao sa DSR-om da vidim otprilike kako će izgledati performanse. Pošto trenutno imam ultrawide morao sam nekakvu rezoluciju s koeficijentom od 1.78 koristiti da bi dobio gustoću piksela koju ima 4K monitor.

 

PUBG sam igrao na 60 locku bez problema i bez dropova (bez AA, post na high, distance na high, a drugo na low kao i inače što svi koriste jer inače je igra mrtvi konj na bilo kojoj konfi) tako da će to biti sasvim u redu i vjerojatno 10 puta oštrije i čišće :)

 

Destiny 2 mi je radio super dobro na High/Highest/bez AA, tj. 60 lock osim u Toweru gdje je padalo na 55-56 kad bi bilo puno ljudi u gradu - tako da isto ok.

 

WoW radi bolesno kao i inače, preko 100 fps-a easily (u raidovima oko 60-65 kad je puno efekata na ekranu s 30-ak playera) - to nisam ni sumnjao.

 

Forza Horizon 3 radi 60 lock na Ultra bez AA... apsolutno nula dropova, super dobro radi.

 

To bi bilo ionako sve što igram kad stignem tako da mislim da će 4K na GTX 1080 čak biti i ok za sada :) dok ne stigne Volta.

 

 

 bf1 60 lock sve na ultra stavis samo post procesing na medium i leti. Novi COD sve ultra 60 lock. SW Battlefron 2, 60 lock sve na najvise. Overwatch sve na ultra 60 lock. WOT sve na ultra 60 lock.

 

Za te igre sam ti 100% siguran za 4k s gtx 1080.

15 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

bf1 60 lock sve na ultra stavis samo post procesing na medium i leti. Novi COD sve ultra 60 lock. SW Battlefron 2, 60 lock sve na najvise. Overwatch sve na ultra 60 lock. WOT sve na ultra 60 lock.

 

Za te igre sam ti 100% siguran za 4k s gtx 1080.

Eto :) trenutno mi i ne treba ništa više od toga koliko se igram uopće. Jedino kad upalim Escape from Tarkov (nisam još probao ni sa DSR-om) pretpostavljam da će kartica umrijeti ... jbg, to ću upscale na 1080p

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
toxic kaže...

bf1 60 lock sve na ultra stavis samo post procesing na medium i leti. Novi COD sve ultra 60 lock. SW Battlefron 2, 60 lock sve na najvise. Overwatch sve na ultra 60 lock. WOT sve na ultra 60 lock.

 

Za te igre sam ti 100% siguran za 4k s gtx 1080.

Eto :) trenutno mi i ne treba ništa više od toga koliko se igram uopće. Jedino kad upalim Escape from Tarkov (nisam još probao ni sa DSR-om) pretpostavljam da će kartica umrijeti ... jbg, to ću upscale na 1080p

 Ti koji to vele nisu probali i pojma nemaju.

kartica je i vise nego dobra za 4k naslove.

Da biti ce 99% gpu usagea gotovo u svakom naslovu no u nekima opet nece jer ipak ti je vazno da imas 60 lock a to ces imati u 90% naslova a tamo di neces samo lagano spustat postavke i opet ces imati.

s gtx 1080ti bi zapravo trebao imati samo manji gpu usage na 4k sto smanjuju buku i potrosnju a neke naslove tj ovih 10% vrlo vjerojatno mozes lockat na 60..

 

Da ima naslova popust Deus Ex-a koji su katastrofa po pitanju zahtjevnosti ali ionak vjerujem da to smetje niti ne igras :)

15 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Ti koji to vele nisu probali i pojma nemaju.

kartica je i vise nego dobra za 4k naslove.

Da biti ce 99% gpu usagea gotovo u svakom naslovu no u nekima opet nece jer ipak ti je vazno da imas 60 lock a to ces imati u 90% naslova a tamo di neces samo lagano spustat postavke i opet ces imati.

s gtx 1080ti bi zapravo trebao imati samo manji gpu usage na 4k sto smanjuju buku i potrosnju a neke naslove tj ovih 10% vrlo vjerojatno mozes lockat na 60..

 

Da ima naslova popust Deus Ex-a koji su katastrofa po pitanju zahtjevnosti ali ionak vjerujem da to smetje niti ne igras :)

Nema veze, STRIX ima ok hlađenje pa neka vrti :) Mislim da mi je najviša temp sinoć u tih 2h isprobavanja bila 73-74c. I da, load je većinom bio 99%, osim u WoW-u gdje je oko 65-70% bilo max zabilježeno na 60 locku uz nekakvih 57-58c na grafi

 

Novi Deus Ex nisam igrao, niti planiram

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...

Nema veze, STRIX ima ok hlađenje pa neka vrti :) Mislim da mi je najviša temp sinoć u tih 2h isprobavanja bila 73-74c. I da, load je većinom bio 99%, osim u WoW-u gdje je oko 65-70% bilo max zabilježeno na 60 locku uz nekakvih 57-58c na grafi

 

Novi Deus Ex nisam igrao, niti planiram

 Eto vidiš, uživaj i vjeujem da hoces. 4k je 4k bez obzira na HZ-e.

Velim nema tog 1440p monitora koji moze prikazati tu ljepotu pogotovo ne na 27, 28" gdje je ppi izrazito visok.

 

Ovo ti govorim iz vlastitog iskustva jer zasigurno imam jedan od boljih monitora na trzistu trentuno uw 1440p a prije to sam imao 4k.

Da jbga visoki RR i Gsync nose neke druge stvari ali...

15 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Eto vidiš, uživaj i vjeujem da hoces. 4k je 4k bez obzira na HZ-e.

Velim nema tog 1440p monitora koji moze prikazati tu ljepotu pogotovo ne na 27, 28" gdje je ppi izrazito visok.

Upravo gledam na youtube neke starije igre što ljudi igraju ponovo u 4K Ultra... recimo Far Cry serijal ili prvog Batmana :D pa ovo izgleda toliko dobro i detaljno na 4K da bi se isplatilo sve ponovit samo za doživljaj

 

E, i što se tiče scalinga u Win - 175% ili 200% mi ne gine prema onome što sam sa DSR vidio

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 9:38 (mrsmith).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
toxic kaže...

Eto vidiš, uživaj i vjeujem da hoces. 4k je 4k bez obzira na HZ-e.

Velim nema tog 1440p monitora koji moze prikazati tu ljepotu pogotovo ne na 27, 28" gdje je ppi izrazito visok.

Upravo gledam na youtube neke starije igre što ljudi igraju ponovo u 4K Ultra... recimo Far Cry serijal ili prvog Batmana :D pa ovo izgleda toliko dobro i detaljno na 4K da bi se isplatilo sve ponovit samo za doživljaj

 

E, i što se tiče scalinga u Win - 175% ili 200% mi ne gine prema onome što sam sa DSR vidio

 ja sam imao na 150% više mi nije trebalo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice