Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.732
|
čitano: 13.108.703
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Trebao bih preporuku za  17.3'' laptop do nekih 3000-3500kn. Najvaznije je da moze  pokrenuti PES 2013(samo da radi bez trzanja prilikom igranja), i da moze pokrenut osnovne programe i da moze posluzit za gledanje tekmi preko neta ;) Nije bitan ni proizvodjac, niti trajanje baterija, niti izgled.....samo da glatko vrti PES 2013 ;) i jos jedna mala napomena, mozda i vazna je ta da bi vecinom igrao PES 2013 online protiv drugih igraca ;)

 

Hvala na pomoci

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 0:35 (King133).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa ako ima mogućnost za neko protezanje možda bi bilo bolje uzeti 840m. Ali ako neće biti ništa zahtjevnije od pes 2013, onda je i ovaj probook sasvim dovoljan. Ovaj u linksa ima i neko produljeno jamstvo, ne znam što im to točno znači, ali sigurno nije na odmet :D.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj prvi laptop sa liste koju je The_Fichek dao se cini sasvim solidan, ima li jos netko neki prijedlog? Znaci namjen bi mu bila gaming, programirnje i jos kojekakve gluposti za faks.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zdravo. 
Trebam prijedlog za laptop do 5000 kn. Volio bi da ima min 8 giga rama te dovoljno prostora za prosirivanje u buducnosti jer se nadam da u sljedecih 4, 5 godina necu trebati uzimati novi laptop. Zbog lakse prenosivosti, nije potreban ekran veći od 15.6. Windowsi mi ne trebaju.

Laptopom bih se koristio za AutoCAD, Illustrator, surfanje, filmove, a nadam se da bih mogao i odigrati GTA 5, novu fifu, nba, f. manager, call of duty.
Samo da dodam, jako mi se svidaju Dell laptopi (kvalitetom, estetikom i davanjem 3 godine garancije), pa bi to bio plus, ali s obzirom da sam totalni laik, nece igrati ulogu u odluci, odnosno, vjerovati cu vasim preporukama.
Hvala vam unaprijed. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 10:25 (neo10).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

neo10 17.3" ili 15.6" ?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Volio bih da bude 15.6" .  Zbog mobilnosti, a i pretpostavljam da su jeftiniji.
Inace, imam 24" monitor pa ga planiram spojiti na njega kada sam kod kuće.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 14:07 (neo10).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanimljivo kako kombinacja i5-5200U, GTX 850m isključivo dolazi samo s 17.3'' ekranom.

 

Također kažeš da bi koristio laptop za ...AutoCAD, Illustrator, filmove... kojima više paše veći ekran nego 15". (pod uvjetom da laptop budeš nosio sa sobom svugdje, a monitor ne)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 14:45 (PoloMarko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

neo10

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+m270

Nisam siguran ima li Elipso jos uvijek akciju od 5god jamstva na sve laptope, a u Instaru imas sigurno 5god jamstva i jos torbu za Dellove (nekakva akcija).

Izrada je iznadprosjecna, 8GB RAMa, normala procesor za taj rang, Radeon grafa m270 bi trebala biti nesto ispod 840M, u rangu 830M prema notebookchecku.

Mozes vidjeti i nesto slabiji model izradom, no i dalje dovoljno cvrst, sa nesto jacim specs: 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i7+dell+840 (meni je od tih najbolja ponuda od ADMa za 4300kn sa i7-5500U + torba, a RAMe lako nadogradis)

Pazi, i7U je samo malo jaci od i5U, nije to onaj klasicni i7. 840M grafa je ne samo hardverski bolja od m270 nego su i igre vise optimizirane za Nvidiu u tom rangu laptop grafi. 850M grafa je jos skoro pa 2x jaca od 840M i s njom bi mogao bez problema igrati GTA5 i na visokim postavkama (na HD, tj. HD+ rezoluciji), no ona dolazi samo sa tim 17.3" Asusom X751: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x751+850 (sa FHD rezolucijom i 8GB od 5170kn)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 15:12 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tXc kaže...

Pozdrav ljudi trebala bi mi preporuka za laptop do 4.5 tisuce kn. Zelio bih neki "semi-gaming" laptop koji bi mogao vrtit malo novije naslove bez nekih vecih problema (naravno ne na max. postavkama). Hvala unaprijed. :)

Mislim da je nekakav semi gaming laptop bi trebao imati GTX 850m grafičku karticu što pak znači da nemaš laptop koji je jeftinije od 4,5k kuna. Pretpostavljam da bi laptop koristio bar kojih 4 - 5 godina, isplati se malo povećati buđet i kupiti http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Asus+X751LKB-T4098D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Pa ako ima mogućnost za neko protezanje možda bi bilo bolje uzeti 840m. Ali ako neće biti ništa zahtjevnije od pes 2013, onda je i ovaj probook sasvim dovoljan. Ovaj u linksa ima i neko produljeno jamstvo, ne znam što im to točno znači, ali sigurno nije na odmet :D.

 Ma na njemu bi samo vrtio online igranje PES 2013 i gledao neke tekme preko neta ;) jesi ovi procesori dovoljni za igranje tog PES-a online? vidio sam i ovaj laptop u linksu http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-f258nm-l5e34ea-core-i3-5010u-4gb-500gb-hd-graphics-17-3-hd-hdmi-bt-usb-3-0-dos-srebrno-produljeno-jamstvo-mis&option=artikl&id_artikl=014.610.168

 

 Jel valja taj laptop za igranje tog PES-a? nisam zahtjevan što se tiče grafike i ne bih igrao taj PES na ultra postavkam, vec na nekim srednjim postavkama ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 17:26 (King133).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vjerujem da Intel HD Graphics 5500 sigurno bude mogao furati PES 2013 na ultra postavkama. (Za višeigrača, ak imaš ok internet onda ti bude i tam dobro radilo).

 

Stvar je u tome što ti laptop nikada ne bude trebal samo za PES 2013 ili samo za LoL(kao kod nekih drugih). Uvijek je tu još u pitanju i korištenje Microsoft/Oralce office paketa, gledanje youtube na 4k rezoluciji, AutoCad, itd.

 

Ono što ti tražiš, igranje PES 2013 i gledanje strema doslovno ti može napraviti pametna pećnica http://blogs.nvidia.com/blog/2015/06/09/gpu-powered-june-oven/

PES 2013 je grafički nezahtjevna igra, gledanje stream-a samo ovisi o brzini interneta tak da ono, bolje kupiti laptop koji ti bude držal na dulje staze.

 

(Kaže jednom kolega da mu nađem laptop samo za LoL jer mu je komp bio slab ba je to jedino mogel igrati. Kad sam mu našel laptop koji je mogel furati i malo bolje igrati, preporodil se je)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 22:56 (PoloMarko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tako nesto sam i ja htio napisati, ali mi se nije dalo. Eventualno moze gledati 820M graficku jer su laptopi sa njom samo malo skuplji nego bez nje. 17.3" dijagonala malo poskupljuje odabir te kako je 17.3" najjeftiniji sa Broadwell procesorom onaj kojeg je on linkao, mislim da bi isplativije prosao sa ovim Lenovom: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=g710+820, makar je nesto stariji laptop (malo deblji), ali i dalje best buy. Jos jeftiniji odabir je Asus: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x751+820 sa stedljivijim i slabijim procesorom, ali i dalje dostatnim. Sto se tice produljenja jamstva searchat temu i naci post u kojem sam pisao o tome..

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 21:20 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi trebala bi mi preporuka za laptop do 3000 tisuce kn. Laptop je namjenjen vecinom svakodnevnom radu, office, youtube, skype... Da ima vga port, ali NIJE neophodno. Naime, sestra mi je imala laptop koji se pokvario Acer Aspire 5552G, s procesorom Amd Phenom II x4 n950, Amd radeon HD 6650, 4gb rama i malo sam trazio nesto u tom rangu, ali nisam bio bas neke srece. Operativni sustav nije obvezan (to cu lako sam staviti). Ako bi mogli naci nesto da mogu odmah u Splitu kupit ili dostava pouzećem.  Hvala unaprijed. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nešto tipa ovo bi trebalo biti u redu http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=34317

 

Sam ne znam kakva je kvaliteta izrade. CPU je novi (Q1 2015) tak da bi trebalo sve glatko raditi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

neo10

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+m270

Nisam siguran ima li Elipso jos uvijek akciju od 5god jamstva na sve laptope, a u Instaru imas sigurno 5god jamstva i jos torbu za Dellove (nekakva akcija).

Izrada je iznadprosjecna, 8GB RAMa, normala procesor za taj rang, Radeon grafa m270 bi trebala biti nesto ispod 840M, u rangu 830M prema notebookchecku.

Mozes vidjeti i nesto slabiji model izradom, no i dalje dovoljno cvrst, sa nesto jacim specs: 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i7+dell+840 (meni je od tih najbolja ponuda od ADMa za 4300kn sa i7-5500U + torba, a RAMe lako nadogradis)

Pazi, i7U je samo malo jaci od i5U, nije to onaj klasicni i7. 840M grafa je ne samo hardverski bolja od m270 nego su i igre vise optimizirane za Nvidiu u tom rangu laptop grafi. 850M grafa je jos skoro pa 2x jaca od 840M i s njom bi mogao bez problema igrati GTA5 i na visokim postavkama (na HD, tj. HD+ rezoluciji), no ona dolazi samo sa tim 17.3" Asusom X751: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x751+850 (sa FHD rezolucijom i 8GB od 5170kn)

Hvala vam na vasem trudu. 
Asus izgleda dovoljno bolji (koliko ja to mogu procijeniti) da cu zanemariti godinu dana manje garancije i veci ekran. Ne znam kako stoje s kvalitetom izrade, ali ako je mala razlika izmedu i5 i i7, a grafika je gotovo duplo bolja, duplo vise rama, vise memorije, pretpostavljam da ce dulje vremena biti konkurentan od della ( volio bih da mi laptop donekle dostojanstveno izdrži sljedecih 4-5 godina). 

Novac bi mi trebao stici kroz nekih 10ak dana - 2 tjedna, pa do tada stignem ici do trgovine da pogledam kakva je razlika u velicini i dojmu izmedu 17.3" i 15.6" laptopa.

Takoder, ako moze savjet, s obzirom da su mi sada praznici i nije mi toliko hitno kupiti laptop, mislite da bi bilo pametno odgoditi kupovinu za 9-10 mjesec ?   

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hellouuuuu :)

Upisala sam faks, i sad razmišljam koji da laptop da kupim, a da nije skup?! Najbitnije da imam na njemu chrome i word sto svaki ima i da mogu po koji film pogledat, tako da.. ali opet sto bi ste mi vi savjetovali od ovih navedenih ili ipak neki deseti??
1. - košta 1900kn i ima 2g. garancije 2. - košta 1800kn i ima 1g. garancije 3. - košta 1900kn i ima 2g. garancije 4. košta 2000kn i ima 1g. garancije 5. košta 1700kn i ima 2g. garanije

ili da ipak sacekam 10mj. kad počne faks pa da si onda nešto kupim... hm...

2 Toshiba Satellite C50-B-14H
0 HP 255 G3 K7J23EA
0 Lenovo G5030 80G001WFSC
0 Lenovo 850-30
0 Acer Aspire ES1-512
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 13:37 (Miki_16).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bih predlozio da se protegnes na ovaj Dell: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3805u jer za par stotina kuna vise dobis 2x jaci procesor od n28x0 kakvi se nude za oko 2000kn te ima 3god jamstva.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@neo10

E sad, u osmom mjesecu trebala bi biti puštena u prodaju nova arhitektura (SkyLake) od Intela. Što se tiče AMD-a, oni bi također trebali tada pustiti u prodaju svoj novi SoC (System on Chip) Carrizo koji mi se sasvim solidno čini. Kada je u pitanju GPU, AMD će pustiti u prodaju svoju novu seriju grafičkih (R9 Series Graphics) a dok je Nvidia  izbalica svoju novu seriju 9XXM početkom ove godine. Sad kada točno budu došli laptopi s novim procesorima u HR trgovine i s kojom cijenom ne znam, to bi trebao Fichek bolje znati.

 
Da li vrijedi kupiti Asus (X751LKB-T4098D) sad ili ne, mogu ti reći da ga sigurno vrijedi kupiti. GTX 850m je gejmerska grafa za laptope tak da bude zdržalo 5 godina. Sljedeća bolje grafa (860m ili 960m) možeš dobiti ako iskeširaš bar 7300 kuna. Procesor i5 5200U je novi procesor, Q1 2015, tak da sumnjam da SkyLake bude toliko previše bolji da vrijedi sačekati.

 
Dugo vremena sam i ja mislio kako je 15,6" ugodniji/bolji od 17,3" dok eto nismo upravo kupili taj asus neki dan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 15:58 (PoloMarko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.
Kupujem laptop do 7000 - max 7500kn. Namjena bi bila prvenstveno gaming, ali i programiranje i gledanje filmova. Hvala :D

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PoloMarko kaže...

Nešto tipa ovo bi trebalo biti u redu http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=34317

 

Sam ne znam kakva je kvaliteta izrade. CPU je novi (Q1 2015) tak da bi trebalo sve glatko raditi.

 

A kad bi birali između ova 2(3) za koji bi se odlucili? 

Još jednom HVALA :)

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolega Fichek je tu IT Guru tak da neka on odluči :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za sestru (čitaj: skype, faks, filmovi) Asus ? + rozi je

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav forumaši!

Pikiram 3 modela prijenosnika, namjena bi mu bila prvenstveno za gledanje filmova i surfanje po netu, eventualno za manje zahtjevne igre.

Radi se o:

 

LenovoZ70-80, 80FG006YSC, 17.3" FullHD IPS Anti Glare LED 1920x1080, Intel® Core™ i7-5500U, 8GB DDR3, HDD 1TB, NVIDA Geforce GT840 4 GB, DVD±RW DL, 1x 10/100, 802.11b/g/n, HDMI 1, USB 2.0 2, USB 3.0 1, 2,6 kg, Boja crna, DOS, JBL stereo zvučnici s tehnologijom Dolby® Home Theater™

 

ASUSF751LX-T4020D, 17.3'' FHD LED, Core i5 5200U, DVDRW DL, 4GB, 1000GB + 24GB mSSD, GeForce GTX 950M, G-LAN, BT, HDMI, USB 3.0, kamera, DOS, crno

 

DellInspiron5749, 17.3" HD+ LED 1600x900, Intel® Core™ i7-5500U Processor (4M Cache, cores : 2, 2.4GHz up to 3.00 GHz), 8 GB, SATA 1TB, Ubuntu Linux, nVidia GeForce 840M 2GB DDR3L, DVD±RW, Gigabit Ethernet, Dell Wireless 1705 (802.11b/g/n), Dell Bluetooth 4.0, HDMI 1, USB 3.0, Težina : 3 kg, Boja srebrna

 

 

Molio bi eksperte za brzinsku pomoć oko odabira.

 

Unaprijed zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo Z70-80 Ako te igrice ne zanimaju. (malo si pogledaj što sve možeš s tom grafom na youtubu)

 

Ako te zanimaju, onda si radije zemi ovoga Asus X751LKB-T4098D umjesto ASUS F751LX-T4020D (Grafe su iste, manja je cijena, imaš 4GB više rama jedino kaj nemaš je 24GB SSD-a što nije strašno)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 22:03 (PoloMarko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@zvrknuti @bullyq14

 

Ja bih ovoga uzeo ako vam se bar malo igra.

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3542-core-i3-4030u-dvdrw-4gb-500gb-geforce-820m-15-6-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-crno&option=artikl&id_artikl=014.640.063

 

ili

 

Ako stvarno ne planirate ništa igrati od novih igara (LoL na 1080p, high postavke, dobije se 30-40 fps)

 

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=34317

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 22:25 (PoloMarko).
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav, frendica želi kupiti novi laptop sljedećih karakteristika:

 

- Cijena oko 4000 kn.
- Da je iz Linksa, tamo kupuje.
- Da nije HP-ov.
- 15" monitor.
- Laptop će se koristiti pretežito za MS Office, glazbu, filmove i internet.
- Bez Windowsa.

 

Slobodno nabacite više prijedloga i argumentirajte prednosti i nedostatke.
Unaprijed zahvaljujem :)

Light a fire for a man, he'll be warm for a day. Light the man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 23:50 (calypso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo mi je prvi post pa prvo pozdravljam sve forumase.

 

molio bi za pomoc/savjet pri kupnji laptopa. Lap bi koristio za internet, citanje, gledanje filmova i ostale uobicajene stvari. Medjutim, ono sto mi je vaznije, koristio bih ga za rad na bazama podataka (ne znam upravljati bazana preko sql i sl pa prebacujem iz excela u stat program i radim na njemu...). Rijec o datotekama koje imaju i  premo 3 gige i s kojima radim u nekim statstickim programima. Upravo me najvise mucilo to sto mi prijasnji laptop, koji je doduse bio jako star, vrlo sporo ili nikako nije mogao obradjivati te podatke. Spreman sam potrositi vise novca. Do 15 000 kn. Igrice me nimalo ne zanimaju. Ako je potrebno mogu dati i dodatne informacije.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoro kaže...

Pozdrav forumaši!

Pikiram 3 modela prijenosnika, namjena bi mu bila prvenstveno za gledanje filmova i surfanje po netu, eventualno za manje zahtjevne igre.

Radi se o:

 

LenovoZ70-80, 80FG006YSC, 17.3" FullHD IPS Anti Glare LED 1920x1080, Intel® Core™ i7-5500U, 8GB DDR3, HDD 1TB, NVIDA Geforce GT840 4 GB, DVD±RW DL, 1x 10/100, 802.11b/g/n, HDMI 1, USB 2.0 2, USB 3.0 1, 2,6 kg, Boja crna, DOS, JBL stereo zvučnici s tehnologijom Dolby® Home Theater™

 

ASUSF751LX-T4020D, 17.3'' FHD LED, Core i5 5200U, DVDRW DL, 4GB, 1000GB + 24GB mSSD, GeForce GTX 950M, G-LAN, BT, HDMI, USB 3.0, kamera, DOS, crno

 

DellInspiron5749, 17.3" HD+ LED 1600x900, Intel® Core™ i7-5500U Processor (4M Cache, cores : 2, 2.4GHz up to 3.00 GHz), 8 GB, SATA 1TB, Ubuntu Linux, nVidia GeForce 840M 2GB DDR3L, DVD±RW, Gigabit Ethernet, Dell Wireless 1705 (802.11b/g/n), Dell Bluetooth 4.0, HDMI 1, USB 3.0, Težina : 3 kg, Boja srebrna

 

Molio bi eksperte za brzinsku pomoć oko odabira.

 

Unaprijed zahvaljujem!

  Slažem se sa kolegom koji ti je odgovorio već. Trebaš vidjeti te igre koje te zanimaju kako se ponašaju sa tim grafičkim karticama, to možeš ili na yt ili na notebookcheck; ili kaži tu pa ćemo vidjeti. Znači trebaš odabrati između IPS ekrana i slabije grafičke u z70-80 ili jače grafičke i tn ekrana u npr. x751 asusu. Također za te tvoje potrebe je sasvim dovoljan i5u.

PoloMarko kaže...

E sad, u osmom mjesecu trebala bi biti puštena u prodaju nova arhitektura (SkyLake) od Intela. Što se tiče AMD-a, oni bi također trebali tada pustiti u prodaju svoj novi SoC (System on Chip) Carrizo koji mi se sasvim solidno čini. Kada je u pitanju GPU, AMD će pustiti u prodaju svoju novu seriju grafičkih (R9 Series Graphics) a dok je Nvidia  izbalica svoju novu seriju 9XXM početkom ove godine. Sad kada točno budu došli laptopi s novim procesorima u HR trgovine i s kojom cijenom ne znam, to bi trebao Fichek bolje znati.

Procesor i5 5200U je novi procesor, Q1 2015, tak da sumnjam da SkyLake bude toliko previše bolji da vrijedi sačekati.

 Stvar je u tome što su kod nas odavno dostupni broadwell procesori, ali samo štedljivi, uskoro izlazi skylake, a neštedljivim broadwellima ni traga. Na kraju će prije doći skylake štedljivi nego broadwell neštedljivi.

Inače ima li išta govora o tim r9 mobilnim ili bilo kojim mobilnim iz amd-a, a da su za malo jači/skuplji/gaming segment ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice