Nova ASUS N serija

poruka: 189
|
čitano: 71.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Pozdrav svima,

 

evo kupio sam asus n56vb-S3071D. Problem je u tome sta ne mozemo naci drivere za windows 7. Na sluzbenoj stranici ima samo za win 8. Zna li netko gdje bi se mogli pronaci driveri za ovaj laptop za windows 7 64 bitni?

 

Hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
telefon kaže...

Pozdrav svima,

 

evo kupio sam asus n56vb-S3071D. Problem je u tome sta ne mozemo naci drivere za windows 7. Na sluzbenoj stranici ima samo za win 8. Zna li netko gdje bi se mogli pronaci driveri za ovaj laptop za windows 7 64 bitni?

 

Hvala

 

 

Ima i za Windowse 7...odabereš samo modele sa oznakom VM ili VZ, odabereš OS i lupaš redom po instalaciji...driveri normalno funkcioniraju {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
Hero of the day kaže...
telefon kaže...

Pozdrav svima,

 

evo kupio sam asus n56vb-S3071D. Problem je u tome sta ne mozemo naci drivere za windows 7. Na sluzbenoj stranici ima samo za win 8. Zna li netko gdje bi se mogli pronaci driveri za ovaj laptop za windows 7 64 bitni?

 

Hvala

 

 

Ima i za Windowse 7...odabereš samo modele sa oznakom VM ili VZ, odabereš OS i lupaš redom po instalaciji...driveri normalno funkcioniraju {#}

Hvala na odgovoru,

 

evo skoro sam sve instalirao, ali imam problema s grafickom, svaki put mi kaze hardware not found. Uglavnom nakon instlacije izbaci gresku. Probao sam i s stranice od nvidie skinut drivere i opet isto.

 

Isto tako mi ne zeli radit ni jedan utility, JEdnostavno ne prepozna da je laptop asusov. 

 

Sad sam preko windowsa skinuo drivere za graficku, preko update-a i nakon restartanja opet je ne prepozna. Je moguce da cu morat osmicu stavljat sad na njega

 

Edit:

 

Na kraju sam instalirao windows 8. Sad radi sve kako treba osim jedna stvari a to je restart. JEdnostavno nakon restarta dode crni ekran i tu stane. Nema bootanja. Je zna netko do cega bi to moglo biti

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2013 13:51 (telefon).
15 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

 

Ima jos jedan problem laptop se ne zeli upalit svaki put. Noramlno odem na shut down i kad ga zelim opet upalit jednostavno nece, nego moram prvo izvadit bateriju i iskopcat ga s napajanja pustit tako par sekundi i onda upali. 

 

Danas sam opet instalirao windowse nove i nakon instalacije dode crni ekran i s lijeve strane ekrana strane ima nekoliko piksela koji svjetluckaju. To mi se dogodilo i nakon sta sam prvi put instaliravao windowse. Nakon toga sam ugasio laptop, opet upalio i zavrsio instalciju do kraja, ali opet su isti problemi s paljenejm i restartanjem. Da li je moguce da je nesto na laptopu crklo pa se to dogada?

 

 

Evo i slike ekrana nakon instalacije

 

Je moguce da nitko ne zna sta bi moglo biti. Da zovem servis ili? 

 

Mi moze netko barem natuknut ili dat ideju u cemu bi mogao biti problem?

 

Jos jedno pitanje, da li ima asusov servis u rijeci ili da direktno zovem mr servis u zg?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2013 15:21 (telefon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Zna li se ,da li ce skorije izlaziti nesto novo od N serije ?Nema koliko ja mogu vidjeti nista u najavi...

vm
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija

Ja sam jučer kopao jer mi treba neki PC tipa MBP na kraju ljeta, ali jeftiniji ofc. Dobro da sam našao ovu temu jer sam mislio otvoriti novu.

 

Naime, izlazi nova N serija, baš sa Haswellom, ali umjesto oznaka Nxx, sada imaju 3 brojke (N550 za 15" i N750 za 17" model).

 

Najvažnije promjene su da se sad može nabaviti i touchscreen model (znači potpuni prijelaz na W8 u ovoj seriji), malo više elemenata "unibody" konstrukcije (donji poklopac je npr. zapečaćen a la MPB), tipkovnica je bijele umjesto crne boje, Haswell ofc (bolja baterija), dosta je tanji sada, te nisam siguran (jer je prijevod negdje manjkav), ali mislim da više ne postoji mat premaz ekrana (za mene bio ogroooman selling point)

 

Evo par linkova:

 

najava sa jedne kineske stranice LINK

 

najava sa jedne talijanske stranice LINK

 

recenzija od strane jednog mađarskog IT časopisa (jedina recenzija koju sam našao, ako nađete još, bacite u temu) LINK

 

i video snimljen od strane tog istog časopisa gdje prikazuju konstrukciju, isprobavaju savija li se itd.: LINK

 

To je to zasad.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 18:07 (AlienWare1).
14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Bok.

Kakva su vaša iskustva sa grijanjem laptopa?

Pri normalnom radu (npr. uređivanje worda, surfanje, gledanje filma) i pri zahtjevnom radu (3D obrađivanje, igranje igrica...)?

Ja u zadnje vrijeme primjećujem da se dosta grije i pri normalnom radu, posebno na desnoj strani di je ispuh.

Imam ga 9 mjeseci, trebam li ga možda odnijeti na servis da ga počiste iznutra (ak sam to napravim izgubit ću garanciju)?

Može li biti problem to što mi ugl stoji na battery modu: Power4GearHighPerformance?

Kakav je uopće sistem hlađenja u mom laptopu, gdje usisava zrak?

 

E i ima li možda kakva jača barerija za ovaj model laptopa? Ako da, di ima za kupiti?

 

I dali osjetite malo nečist zvuk dok vam je subwoofer uključen, npr. u filmovima dok netko govori... Osjete se nekakve vibracije od strane subwoofera? Jeli to normalna stvar?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2013 18:50 (Tsar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nova ASUS N serija

Meni se u normalnom radu (surfanje/programiranje/filmovi) uopće ne grije, zimi je čak neugodno hladan na dodir {#}. Jedino se grije kad upalim neku igru. Tad se zna solidno ugrijati, ali ipak dosta manje od prijašnjih laptopa. I ne, nije normalno da se laptop grije pri normalnom radu - provjeri u task manageru jel možda neki proces guta CPU.

 

Hlađenje je koncipirano tako da zrak ulazi kroz gornju masku, u rupama za tipke i one sitne rupice, a izlaz kroz otvor s lijeve strane i to funkcionira poprilično dobro. N76 je najtiši i najhladniji laptop koji sam imao prilike isprobati.

 

Subwoofer sam koristio samo dvaput, tako da ne bih znao reći je li to normalno.

 

 

.

12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Pozdrav,

 

planiram kupiti novi laptop te se razmišljam između Asus N55 i N56 serije. Kakva su vaša iskustva sa tim laptopima te da li biste ih preporučili?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice