Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.999
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dupli post

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 15:41 (SHELBY_09).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SHELBY_09 kaže...

 Evo stigla 5ica (IdeaPad 5 15ARE05) s Ekupi. Moj kratki i siromašni osvrt za vrijeme instalacije windowsa i popratnih programa (ne ostaje meni). Prvo kad sam ga uzeo u ruke, razočaranje, nije aluminijsko kućište. Na ekupi i official stranici piše da je anodizirani aluminij, al meni nije takav dojam, niti po zvuku, niti po "hladnoći" aluminija. Da serazumijemo, jako je kvalitetno napravljeno, al materijal je upitan. S druge strane pozitivna stvar je ta što se cijeli donji poklopac lako skida (slika). U zadnje vrijeme kod svih proizvođača to nije praksa. Svaka čast lenovo. Nije laptop za mene pa ne želim otvarati da provjerim da isto vrijedi i za skidanje hladnjaka/ventilatora. Imam stari Lenovo G780 i to je savršen laptop za održavanje. Jako kvalitetni materijali i mijenjanje termalne u 10 min max.

Zaslon je tipičan TN. Svjetlina je ajmo reći prihvatljiva. Kut gledanja...TN, to je sve što trebam reći. Imam na zenbooku IPS sa 100% rgb tako da ne mogu biti baš objektivan, navikao sam na njega pa ne mogu baš biti objektivan. S obzirom na ostatak laptopa, ogotovo hardware, ovo je veliki minus.

SSD je isto kao u 3ci,M.2 512 GB - SKHynix. Tu nemam ništa posebno za nadodati, leti.

WiFi sam uspređivao s svojim zenbookom. Zenbook 67/10, Mbit, IdeaPad 5  66/7. Poprilično dobro s tim da je router daleko, a max brzina 70.

 

Pozadinsko osvjetljenje tipki je skroz ugodno i kvalitetno napravljeno. Rekao bi čak bolje nego na zenbooku. Ima dvije razine osvjetljenja.

Poprilično je tih i čini mi se da je hlađenje jako dobro odrađeno. Temperatura se kretala oko 40ak za vrijeme instalacija. Nisam pratio opterećenje procesora niti palio testove tako da tu ne mogu puno reći.

 

Ako izuzmemo ekran i upitan materijal kućišta ovo je kvalitetan i dobar laptopić.

 

Hvala na osvrtu, makar mi nije puno pomogao 

Jako me kopka taj ekran jer sad imam IPS, a i monitor na stolnom racunalu mi je IPS, tako da sam navikao... Morat cu malo izguglat ako ima negdje izlozen primjerak da vidim taj ekran uzivo, jer osim toga se sve ostalo na laptopu cini super za tu cijenu.

Inace sto se kucista tice, ja sam procitao da je samo gornja ploha alu, a ostatak plastika sto mi je uredu, tako imam i na trenutoj Yogi.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...

 

Hvala na osvrtu, makar mi nije puno pomogao 

Jako me kopka taj ekran jer sad imam IPS, a i monitor na stolnom racunalu mi je IPS, tako da sam navikao... Morat cu malo izguglat ako ima negdje izlozen primjerak da vidim taj ekran uzivo, jer osim toga se sve ostalo na laptopu cini super za tu cijenu.

Inace sto se kucista tice, ja sam procitao da je samo gornja ploha alu, a ostatak plastika sto mi je uredu, tako imam i na trenutoj Yogi.

 Razumijem. Jbg, imam Zenbook s IPSom s 100%rgb-a i realno ovo je sranje u usporedbi s njim. S druge strane to su dva laptopa iz dva različita cjenovna ranga....

Ovaj laptop će koristit osoba koja tu razliku neće ni primjetiti, ako me razumijete.a

Poklopac ekrana je možda aluminij, bas mi je cudno. Imam dva laptopa od aluminija i to nije isto. NE znam... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 16:28 (SHELBY_09).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SHELBY_09 kaže...

 Razumijem. Jbg, imam Zenbook s IPSom s 100%rgb-a i realno ovo je sranje u usporedbi s njim. S druge strane to su dva laptopa iz dva različita cjenovna ranga....

Ovaj laptop će koristit osoba koja tu razliku neće ni primjetiti, ako me razumijete.a

Poklopac ekrana je možda aluminij, bas mi je cudno. Imam dva laptopa od aluminija i to nije isto. NE znam... 

 

Ma da jasno, ja na trenutnom laptopu imam IPS, ali zato su druge komponente slabe, a ovdje je obrnuto. Neki kompromis, kad se gleda jeftiniji cjenovni razred, mora postojat.

Najrade bi ga narucio, pa ako mi ekran ne pase, vratio u onom roku od 2 tjedna, ali mi je to nekako supacki potez 

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni je danas stigao ovaj

 

ekupi ideapad 5 ips

 

dodali su ga naknadno u ponudu nakon što je krenula akcija, u srijedu, imaju i za 500kn više 4700u.

Za 1000kn dobije se jača baterija 57 umjesto 45, win10 (nemaju u ponudi bez) i ips ekran. Isplati se ili ne, ne znam. Recenzije su hvalile taj ekran (svjetlinu i kut u odnosu na tn) pa sam odlučio doplatiti. Htio sam uzeti 16gb rama i full metal kućište bez wina jer ga mislim imati duže vrijeme, ali ko zna kakva će biti cijena kada se pojavi, vjerojatno takav neće ići ispod 6000 kn.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koliko ja kopčam, 5ica ima IPS, jer taj famozni WVA koriste da ne plaćaju LG-u..

 

ali, ova stranica veli da baš taj model ima TN:

 

https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad/IdeaPad_5_15ARE05

 

tu tražite 81YQ007USC

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

koliko ja kopčam, 5ica ima IPS, jer taj famozni WVA koriste da ne plaćaju LG-u..

 

ali, ova stranica veli da baš taj model ima TN:

 

https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad/IdeaPad_5_15ARE05

 

tu tražite 81YQ007USC

 

Da, taj 81YQ007USC je na ekupi trenutno 3600 kn. 45Wh baterija i TN ekran.

Moj je 81YQ007BSC za 4600kn. Sve isto + win10 home, ips i 57Wh baterija.

3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

koliko ja kopčam, 5ica ima IPS, jer taj famozni WVA koriste da ne plaćaju LG-u..

 

ali, ova stranica veli da baš taj model ima TN:

 

https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad/IdeaPad_5_15ARE05

 

tu tražite 81YQ007USC

 

 Da ali ima samo 45% NTSC, dok npr. ovaj iz Linksa ima 72% NTSC. Ipak mi to sve smrdi na malo bolji TN

 

PS postoji li slična stranica za HP i Dell laptope kao ova za Lenovo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 23:31 (user2206).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih uzeti novi laptop, uzimam na duze staze..
Glavna namjena programiranje i posao, ali zelim zaigrati poneku igru nekad, a odradit ce dosta radnih sati..
Ciljam na ove laptope sa Ryzen 7 4800H procesorima..
Je li to najbolji izbor za cijenu od nekih cca 8000 kuna?
I zasto je razlika ova dva laptopa 1200 kuna, samo jer je ovaj Lenovo i ima windowse ili ja nesto ne vidim?
a inace bih volio Lenovo ili Asus, HP ne znam kakav je, a Acer sam koristio i kvaliteta izrade mi je dosta losa, volio bih nesto kvalitetnije
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-gaming-1u6d8ea-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650ti-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000426

 

ili

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b5008nsc-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-120hz-windows-10-crno-015000418
Eh da, nije mi zurba u mjesec,dva, vrijedi li cekati, postoji li sansa za neke popuste negdje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 23:20 (Pezer).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Prvi ima veci SSD, slabiji procesor i slabiju graficku (integriranu) i koliko vidim DVD przilicu.

Drugi ima bolji procesor i jacu integriranu grafiku, manji SSD ali ima i 1000GB HDD uz to. Moja preporuka je drugi.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim savjet, koji od ova 2 odabrati i zašto? Ima li bitne razlike za prosječnog korisnika u brzini, radu itd?  Cijenu ne treba uzimati u obzir jer oba dobijem po istoj....

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007TSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325917

 

VS

 

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-lenovo-ideapad-3-15iil05-81we00hbsc.html

 

 

Danas bih trebao odlučiti pa je malo hitno :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzmi Ryzena, em je brži i dugotrajnija baterija, em je IdeaPad 5, koji je bolje sklopljen od 3ce

Ju je je? Je ju je!
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dvoumim se izmedu ova 2 modela. Koliko sam svjestan, ovo je jako dobar deal za te novce. 

 

Ovaj je prvi izbor

+nema windows (super, lako sebi instaliram)

+4300 kuna

 

-ima manju bateriju

-TN panel ekran

-integrirana graficka

 

Ovo je drugi izbor

+windows je vec instaliran

+navodno ima IPS ekran

 

-5300 kuna

-integrirana graficka

 

 

Kaj mislite? Idealni laptop bi bio ovaj drugi s IPS ekranom i zasebnom grafom. Koji da odaberem? Znate li di imaju ovu modeli jeftinije ili mozda neki drugi laptop za cca 5000kn. Primarno bi ga koristio za faks i programiranje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok,

 

gle u rukama imao i postavljao IdeaPad 3 s 220 nita TNom koji je sasvim u redu, UOPĆE nema problema s kutom gledanja...

 

ovaj jeftiniji IdeaPad 5 ima TN s 250 nita, mnijem još bolja slika...

 

znam, IPS je bolji - idealno - odi i pogledaj je li taj IPS vrijedan 1000 kn, kad ih staviš jedan uz drugi u trgovini...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Dvoumim se izmedu ova 2 modela. Koliko sam svjestan, ovo je jako dobar deal za te novce. 

 

Ovaj je prvi izbor

+nema windows (super, lako sebi instaliram)

+4300 kuna

 

-ima manju bateriju

-TN panel ekran

-integrirana graficka

 

Ovo je drugi izbor

+windows je vec instaliran

+navodno ima IPS ekran

 

-5300 kuna

-integrirana graficka

 

 

Kaj mislite? Idealni laptop bi bio ovaj drugi s IPS ekranom i zasebnom grafom. Koji da odaberem? Znate li di imaju ovu modeli jeftinije ili mozda neki drugi laptop za cca 5000kn. Primarno bi ga koristio za faks i programiranje.

 Prošli tjedan, zaključno s jučer navečer, je prvi model bio 3650, a drugi oko 4600.. I drugi nema zasebnu grafu, razlike su jedino IPS ekran i Windows.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Dvoumim se izmedu ova 2 modela. Koliko sam svjestan, ovo je jako dobar deal za te novce. 

 

Ovaj je prvi izbor

+nema windows (super, lako sebi instaliram)

+4300 kuna

 

-ima manju bateriju

-TN panel ekran

-integrirana graficka

 

Ovo je drugi izbor

+windows je vec instaliran

+navodno ima IPS ekran

 

-5300 kuna

-integrirana graficka

 

 

Kaj mislite? Idealni laptop bi bio ovaj drugi s IPS ekranom i zasebnom grafom. Koji da odaberem? Znate li di imaju ovu modeli jeftinije ili mozda neki drugi laptop za cca 5000kn. Primarno bi ga koristio za faks i programiranje.

 

A gdje si jucer bio kad je bila akcija???

Prvi ti je bio 3600kn, a drugi 4600kn tako da je trenutno ne bi ni jedan nego bi cekao opet snizenje 

Izmedu ostalog, to i sam cinim jer jucer nisam stigao obavit kupnju...

 

Hacker002 kaže...

 Prošli tjedan, zaključno s jučer navečer, je prvi model bio 3650, a drugi oko 4600.. I drugi nema zasebnu grafu, razlike su jedino IPS ekran i Windows.

 

Uz Windowse i IPS ekran, drugi ima i vecu bateriju sto ako ga nosi okolo dosta znaci.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 21:52 (gamer34).
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Prošli tjedan, zaključno s jučer navečer, je prvi model bio 3650, a drugi oko 4600.. I drugi nema zasebnu grafu, razlike su jedino IPS ekran i Windows.

 Imate neki prijedlog za laptop s slicnim komponentama a da je cijena tu negdje? Win mi nije bitan. Samo zelim IPS ekran, zasebna graficka je + ali nije da je moram imat. A komponente da su u rangu jednog od tih laptopa, znaci ryzen 4500u, ssd i minimalno 8gb rama.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pezer kaže...

Trebao bih uzeti novi laptop, uzimam na duze staze..
Glavna namjena programiranje i posao, ali zelim zaigrati poneku igru nekad, a odradit ce dosta radnih sati..
Ciljam na ove laptope sa Ryzen 7 4800H procesorima..
Je li to najbolji izbor za cijenu od nekih cca 8000 kuna?
I zasto je razlika ova dva laptopa 1200 kuna, samo jer je ovaj Lenovo i ima windowse ili ja nesto ne vidim?
a inace bih volio Lenovo ili Asus, HP ne znam kakav je, a Acer sam koristio i kvaliteta izrade mi je dosta losa, volio bih nesto kvalitetnije
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-gaming-1u6d8ea-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650ti-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000426

 

ili

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b5008nsc-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-120hz-windows-10-crno-015000418
Eh da, nije mi zurba u mjesec,dva, vrijedi li cekati, postoji li sansa za neke popuste negdje?

 Bump

 

moze netko neki savjet, dakle napisano gore budzet je cca 8000 kuna, najbolje za te novce? I zasto je ovaj HP toliko jeftiniji od ostalih laptopa istih specifikacija?

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Malo sam istraživao laptope u rangu od 4000 do 6000 kuna koji bi meni primarno služili za faks (AutoCad, MatLab, programiranje itd.). Ovo su modeli koji su mi zapeli za oko. Koji se vama čini kao najbolji odnos cijene i kvalitete?

 

Acer Aspire 5

-5050 kn

-AMD Ryzen 5 4500U

-20gb rama

-512GB NVMe SSD

-koliko vidim IPS ploča

 

Ideapad Ultraslim 3

-5150 kn

  • -Intel Core i5 1035G4 (ne znam valja li taj procesr sta)
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -Iris Plus Graphics

-TN ploča

 

Asus ZenBook 14

  • -AMD Ryzen 5 3500U
  • -8GB DDR4
  • -256GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon Vega 8

-mislim da je IPS ali ne mogu potvrditi

 

Dell Inspiron 5593

  • -Intel Core i5 1035G1
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -NVIDIA MX230 2GB

-IPS

 

Asus VivoBook S14

  • -AMD Ryzen 7 4700U
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon Graphics

-IPS

 

Asus VivoBook X512DA

  • -AMD Ryzen 7 3700U
  • -16GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon RX Vega 10
  • -Ne pise kakav je ekran

 

Lenovo IdeaPad Ultraslim 5 (Ovaj mi se jako sviđa, šteta što je TN ekran)

  • -AMD Ryzen 5 4500U
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon Graphics

-TN

 

Lenovo IdeaPad Ultraslim 3 (Ovaj mi se također jako sviđa, šteta što je TN ekran)

  • -AMD Ryzen 7 4700U
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SDD
  • -AMD Radeon Graphics

-TN

 

Trenutno se dvoumim između Asus VivoBook S14 i Asus VivoBook X512DA. X5 ima dosta slabiji procesor no ima duplo rama i 1500kn je jeftiniji. Molim neki savjet jer fakat nemam pojma kaj da uzmem.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:20 (aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Malo sam istraživao laptope u rangu od 4000 do 6000 kuna koji bi meni primarno služili za faks (AutoCad, MatLab, programiranje itd.). Ovo su modeli koji su mi zapeli za oko. Koji se vama čini kao najbolji odnos cijene i kvalitete?

 

Acer Aspire 5

-5050 kn

-AMD Ryzen 5 4500U

-20gb rama

-512GB NVMe SSD

-koliko vidim IPS ploča

 

Ideapad Ultraslim 3

-5150 kn

  • -Intel Core i5 1035G4 (ne znam valja li taj procesr sta)
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -Iris Plus Graphics

-TN ploča

 

Asus ZenBook 14

  • -AMD Ryzen 5 3500U
  • -8GB DDR4
  • -256GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon Vega 8

-mislim da je IPS ali ne mogu potvrditi

 

Dell Inspiron 5593

  • -Intel Core i5 1035G1
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -NVIDIA MX230 2GB

-IPS

 

Asus VivoBook S14

  • -AMD Ryzen 7 4700U
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon Graphics

-IPS

 

Asus VivoBook X512DA

  • -AMD Ryzen 7 3700U
  • -16GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon RX Vega 10
  • -Ne pise kakav je ekran

 

Lenovo IdeaPad Ultraslim 5 (Ovaj mi se jako sviđa, šteta što je TN ekran)

  • -AMD Ryzen 5 4500U
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SSD
  • -AMD Radeon Graphics

-TN

 

Lenovo IdeaPad Ultraslim 3 (Ovaj mi se također jako sviđa, šteta što je TN ekran)

  • -AMD Ryzen 7 4700U
  • -8GB DDR4
  • -512GB NVMe SDD
  • -AMD Radeon Graphics

-TN

 

Trenutno se dvoumim između Asus VivoBook S14 i Asus VivoBook X512DA. X5 ima dosta slabiji procesor no ima duplo rama i 1500kn je jeftiniji. Molim neki savjet jer fakat nemam pojma kaj da uzmem.

 

 AutoCad, MatLab, programiranje itd. kažeš, gledaj si da ima odvojenu grafiku, ne samo procesor i RAM, grafička kartica ti ovdje znači puno, a tek iznad 5000kn ih imaš neke pametne.

Tako da - ako hoces najslabiju, a dovoljno dobru grafičku karticu, uzmeš GTX 1050 sa 16GB RAM-a, i5 9300H i 256GB SSD + 1TB HDD - klik

Ili - 8GB RAM-a (kasnije uvijek možeš dokupit), bolju grafičku (koju inače nećeš moći dokupiti) GTX 1650 i onda razne kombinacije s diskovima, kako ti paše - klik

 

Nemoj slijepo gledati najnoviji procesor koji ima dobru integriranu grafiku, no za sad još nije ni testirano to sve kako treba, a iz iskustva znam da za programe koje si naveo treba dobra odvojena grafika, a to GTX 1050 i vise jesu.

Kovačić
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno na savjetu. Ovaj prvi Lenovo mi se jako svida no izgleda mi pre gejmerski, morat cu ga otic pogledat uzivo. Koji je to drugi laptop koji si linko? Zbog nekog razloga ga ne mogu otvorit

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

link sa nabave - probaj ovaj

Kovačić
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Spremam se također u kupnju 15" pa molim savjet/objašnjenje.

 

Vega 8 je integrirana kartica, a ako piše Radeon graphics o čemu se radi? Izdvojenoj, koje jačine?

 

Pucam i čekam neko sniženje na ovaj model.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007USC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325916

 

Trenutno imam:

Acer Aspire V Nitro
Procesor: Intel Core i5 6300HQ, 2,30GHz Quad Core
Memorija: 8 GB
Ekran: 17,3", Full HD IPS (1920x1080)
HDD: SATA 1000 + SSD 128 GB
Grafika: NVIDIA GeForce 945M (2 GB)
DVD±RW DL
802.11ac,Bluetooth 4.0, HDMI
FireWire, USB 2.0,2x USB 3.0
USB Type-C
Backlit Keyboard

 

Ali mi je prevelik za to što trebam pa pucam na 15".

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
matt750 kaže...

Spremam se također u kupnju 15" pa molim savjet/objašnjenje.

 

Vega 8 je integrirana kartica, a ako piše Radeon graphics o čemu se radi? Izdvojenoj, koje jačine?

 

Pucam i čekam neko sniženje na ovaj model.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007USC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325916

 

Trenutno imam:

Acer Aspire V Nitro
Procesor: Intel Core i5 6300HQ, 2,30GHz Quad Core
Memorija: 8 GB
Ekran: 17,3", Full HD IPS (1920x1080)
HDD: SATA 1000 + SSD 128 GB
Grafika: NVIDIA GeForce 945M (2 GB)
DVD±RW DL
802.11ac,Bluetooth 4.0, HDMI
FireWire, USB 2.0,2x USB 3.0
USB Type-C
Backlit Keyboard

 

Ali mi je prevelik za to što trebam pa pucam na 15".

 Nema veze sto pise radeon graphics, vidis jel ima koja zasebna grafika ili ne, a ovaj model koji si napisao ju nema, ima integriranu jer je to U verzija procesora. Imali su i 2500/3500U tako pa ima i 4500.

Kovačić
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koja je bolja verzija? Vega 8 ili Radeon Graphics?

 

Može preporuka lapa sa dodatnom grafikom do 4.5kkn?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
matt750 kaže...

Koja je bolja verzija? Vega 8 ili Radeon Graphics?

 

Može preporuka lapa sa dodatnom grafikom do 4.5kkn?

 MA ta integrirana Vega 8 i jeste Radeon Graphics, nema odvojenu grafičku, pogledaj si pod specifikacije.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Trebao bih laptop za sina za školu i sve što ide sa tim.

Cifra koju sam mislio izdvojiti je ooko 3500 kn.

Može ići i prema gore ako je bolja ponuda i investicija jer će m u trebati i za srednju (sada je 8 razred). 

Voli se baviti multimedijom (crtanje stripova) pa možda čak i da ima neke od tih mogućnosti da podržava neke programe za obradu fotorgafija ili video materijala.

Vidio sam Lenovo pa možda bi ovo bilo OK

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Ideapad-S145-81W80048SC%2C-15%2C6-FHD%2C-Intel-Core-i3-1005G1%2C-8GB-RAM%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-Intel-UHD-Graphics%2C-Windows-10-Home%2C-laptop/p/EK000254399

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bolje ići na Ideapad 5 s Ryzen 4300u

 

jači procesor i grafika... jedino nije nadogradiv kao S145, ali 8 GB RAMa i 512 GB SSDa mora biti dosta za duuuugo vremena

 

eKupi_Ideapad5

Ju je je? Je ju je!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je odgovor za ovaj moj gore upIT?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice