AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj se ljutiti, ali nemaš pojma.

 

Ako netko ima linkan AMD i Intel i Nvidiju i još hrpu drugih u opisu, šta misliš tko ga sponzorira? Misliš da bi Intel, ako je sponzorirao, dao da na istom mjestu bude affiliate link na intel i AMD? Ne bi.

 

Affiliate linkovi su samo jedan mali izvor prihoda, pomožu jedni drugima Amazon i revieweri i nema apsolutno nikakve veze sa sponzoriranjem od strane firmi čiji se proizvodi recenziraju.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Podrska za Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3800X,  Ryzen 7 3700X, Ryzen 5 3600X i Ryzen 5 3600 za chipset A320, a receno je da je nece imati .....

https://www.gigabyte.com/de/Motherboard/GA-A320M-S2H-V2-rev-11/support#support-cpu
https://www.gigabyte.com/de/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-cpu
https://www.gigabyte.com/de/Motherboard/GA-A320M-H-rev-11/support#support-cpu

Asusove maticne ploce oko istog chipseta je nemaju...

Asus je najavio podršku, ali kolko ja vidim izgleda da su to povukli barem za sad.Biostar A320 matične imaju Ryzen 3000 podršku, jedan primjer onako reda radi.

 

https://www.techquila.co.in/a320-support-amd-ryzen-3000-cpus-matisse/

 

https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=881#cpusupport

 

Podrška na zelenašima nije problem, jer i najefitniji VRM bez frke izgura defoltni Ryzen 7nm 12/24 CPU.Naponski dio je ok, a dalje je samo stvar odluke vrhuške određene firme.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne, poceli smo pricati o razlicitim stvarima, ali se sve spojilo....

 

U ovom mom postu se nije uzimao ni amd ni intel, vec jednostavno ono sto sam napisao.... u jednom videu se (kad je to pay - per - purchase) prezentiraju blago napuhane stvari i brojke, dok se za isti hardver u nekim drugim slucajevima ipak govore malo realnije stvari....

 

Poanta - uzimam sa zrnom soli sve te jutub videe.... posebice ako je nesto ovako u descriptionu, zajedno sa linkom za kupnju

 

The above ...... product links provided by ....... are affiliate links and thus provide us with a financial 'kickback' in the event of purchases."

 

Naravno, mozda ja ne razumijem kako stvari funkcioniraju, no, nekom mojom logikom, ukoliko popularni jutuber nahvali odredjeni proizvod-marku-brend.... masa ljudi ce se odluciti za kupnju bas toga. Ili ce to odnjeti prevagu u odnosu na isti proizvod drugog proizvodjaca...

 

Bas kao sto sam nedavno kupovao stolicu, imao sam neke svoje kriterije koji su morali biti ispunjeni.... najjaci argument koji sam dobio, u prilog kupnje jedne odredjene stolice je bio - pa xxx ti takvu koristi.

 

Doduse, cuo sam za spomenutog jutubera, no stvarno nisam znao zasto je on relevantan za moju stolicu, to su mi naknadno objasnili 15-togodisnjaci....

 

No, da ne idem dalje u ot.... 

 

 

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 21:55 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa i nije OT, jubitouberi su postali glavna propagandna mašinerija današnjeg hardvera. Intel/AMD/Nvidia ne trebaju više ni kikirki uložiti u promociju, tu i tam neki logo u nekoj igri.

Pošalješ hardver na dvadesetak jubitoubera i oni sve obrade za tebe, dobro jednima i drugima. Jedni žive od prodaje, drugi od klikjova/gledanja. A di je lova tu je i...

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Pa i nije OT, jubitouberi su postali glavna propagandna mašinerija današnjeg hardvera. Intel/AMD/Nvidia ne trebaju više ni kikirki uložiti u promociju, tu i tam neki logo u nekoj igri.

Pošalješ hardver na dvadesetak jubitoubera i oni sve obrade za tebe, dobro jednima i drugima. Jedni žive od prodaje, drugi od klikjova/gledanja. A di je lova tu je i...

 

Da, ali oni koji su najjači su i najneutralniiji, to će uvijek tako biti.

 

Uostalom, ima i reviewa sa negativnom recenzijom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

Da, ali oni koji su najjači su i najneutralniiji, to će uvijek tako biti.

 

Uostalom, ima i reviewa sa negativnom recenzijom.

 

Nije sve to med i mlijeko.

 

Uvijek ima tu Fanboysa. I ja sam, ali treba bit realan.

Za nekoga kao ja tko je čekao novu platformu za upgrade sa Sandi Briđa i nisam nekako oduševljen Single Core performansama.

Hype je preveliki... Jedino dobro je to što se intel možda probudi iz sna pa izbaci nesto.

Jer budimo realni, za nas pljugere 3600 ne nudi ništa posebno naspram i5 coffe lejka.

Iskreno, očekivao sam novi soket... i ostao pomalo razočaran..jer sad je pitanje dokad cemo se vozit na AM4.

 

Najbolje od svega je to da Plavci nebudu nabijali cijene.

 

On Topic: Najjači baš i nisu bil neutralni, jer se mase zbuni sa multithread benčevima... meni to nije važno.. Pa nebudem cijeli dan vrtio cajnbenč.

U savakom slučaju za bilo kakvi posao je super. i do ja*a. ali real life performanse i gejming jednak je co cofelejk iste cijene.

 

 

I ne zaboravite.. i ja sam crveni .

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 6:25 (Zver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
Friday kaže...

Gledao sam malo X570 ploce na amazonu... Kao test za epilepsiju. Tek tu i tamo neka izgleda normalno, ovo sve ostalo kao za djecu koja hoce pokazivati frendovima u osnovnoj kako im je maticna sarena. Grozan dizajn.

BTW, brinu me hladnjaci na cipsetima. Koliko je to bucno?

 

 

Ako se chipset moze ohladiti heatsinkom od 2 eura onda se može i hladiti sa tim ventilatorčićem stavljenim na silent, a vjerovatno i sa ugašenim.

Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Ima li netko postavke za 4,2 na ryzen 5 3600 za ryzen  master ?

Interesiraju me voltaže , ako želim stabilnih 4.2 koje bi morao staviti .

 

Hvala

 Nema ti smisla zražiti all core overclock kad sa pbo dobiješ iste rezultate u gamingu. Ako ti treba viši all core za neki workload to je druga priča.

 

Problem je kaj sam za sada viđao reviewe gdje NE možeš ugasiti taj ventilator nego je lockan na nekih 2000RPM (mislim asus x570 strix gaming?). Nadam se da će to riješiti slijedećim biosom.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

u teskom sam iskusenju da upgrejdam svoj 2700X na 3900X :e

12 jezgreni 3900X ce biti poprilicno future proof i trebao bi biti dostatan za narednih 5g multi threaded igara

samo da cijena padne ispod 4000kn..

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cuj ovog gore veli da nije zadovoljan napredkom ipc-a od njegovog sandy bridga, lol😂😂😂😂najbolje da priceka da mu taj sandy napuni 20g mozda ce do tada biti vrijedno upgrade-a.😑
 
8 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zver kaže...
     Iskreno, očekivao sam novi soket... i ostao pomalo razočaran..jer sad je pitanje dokad cemo se vozit na AM4.

 

 

 Ti bi bas da te opale po djepu 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Zver kaže...
     Iskreno, očekivao sam novi soket... i ostao pomalo razočaran..jer sad je pitanje dokad cemo se vozit na AM4.

 

 

 Ti bi bas da te opale po djepu 

 AM4 biti ce podrzan do 2020g znaci jos ryzen 4xxxx serija poslje toga 2021-2022 dolazi ryzen 5xxx serija bazirana na 5nm, AM5 ploci i ddr5 memoriji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 10:16 (Iwan7SeVeN).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Iwan7SeVeN kaže...
HCgamingCRO kaže...
Zver kaže...
     Iskreno, očekivao sam novi soket... i ostao pomalo razočaran..jer sad je pitanje dokad cemo se vozit na AM4.

 

 

 Ti bi bas da te opale po djepu 

 AM4 biti ce podrzan do 2020g znaci jos ryzen 4xxxx serija poslje toga 2021-2022 dolazi ryzen 5xxx serija bazirana na 5nm, AM5 ploci i ddr5 memoriji.

  Tako je,vec se 2-3 godine zna AMD-ov roadmap ima ga online...samo je pitanje hoce li biti odma 5 NM ili 6 jel je taj chip tek u razvoju jos i nema potvrde ni od amd-a ni od tsmc-a da ce praviti 5 NM chipove 2021 g. Ionako su ti NM samo marketinska farsa-nije to ni sada 7NM u nanometrima bas.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

u teskom sam iskusenju da upgrejdam svoj 2700X na 3900X :e

12 jezgreni 3900X ce biti poprilicno future proof i trebao bi biti dostatan za narednih 5g multi threaded igara

samo da cijena padne ispod 4000kn..

 Trenutno je 6 jezgri maksimalno što igre efikasno iskorištavaju (možda postoji koja iznimka), procesori sa više jezgara tj threadova se bolje snalaze u tim igrama pošto ostatak ode na sustav pa kad igra upregne svih 6 jezgri dobije se nešto viši i stabilniji fps. Trenutno nema niti desetak takvih igara pa je teško za vjerovati kako će se broj iskorištenih jezgara poduplati kroz 5 godina, prije će biti važnija frekvencija i ipc pa ti je možda bolje pričekati novu generaciju ryzena.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prelazak sa 2,3 gen na 6,7 se itekako isplati.Igrao sam se na 4/4 , Ansha isto nije dzabe prelazio sa i5 7640x na threadrippera...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Prelazak sa 2,3 gen na 6,7 se itekako isplati.Igrao sam se na 4/4 , Ansha isto nije dzabe prelazio sa i5 7640x na threadrippera...

Sta ne znaci da 7640X nije dosta brzi u puno stvari od Threadrippera... Otvaranje aplikacija npr. je dosta brze bilo, brzi viewport u max-u, vecina igara jos uvijek itd.. Naravno, sami rendering je na TR-u skoro 4x brzi...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

u teskom sam iskusenju da upgrejdam svoj 2700X na 3900X :e

12 jezgreni 3900X ce biti poprilicno future proof i trebao bi biti dostatan za narednih 5g multi threaded igara

samo da cijena padne ispod 4000kn..

 Stari ajmo realno za gaming. Što ćeš s time dobiti ? 

 

Nešto mrvu bolji IPC i 4 ekstra jezgre u idlu. Pa bokte alt tabam na svom 8 jezgrenom, gotovo uvijek 2 jezgre sviraju frulicu.

 

Neću prognozirat u kojem smjeru će se optimizirat igre, ali trenutno je takva situacija da fakat nema potrebe za jače od 6+HT/8+HT.

 

Ili pričekaj onu mrcinu 3950 pa kad je bal nek je maskenbal.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 11:14 (DarthMarkus).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Da, ali oni koji su najjači su i najneutralniiji, to će uvijek tako biti.

 

 

Da. to bi svakako trebalo tako biti, no.....

 

Cinjenica da svi ti poznati jutuberi oblikuju "stvarnost" i da se pri tome ne vode niti cistom objektivnoscu (jer je to realno cak i nemoguce), niti su bas tako bez interesa i "profita" u cijeloj prici....

 

Uzmi najnepoznatiji brend, neki proizvod za koji nitko nije ni cuo, najlosije sto postoji,  daj ga ekipi jutubera koji ce ga nahvaliti, izreklamirati.... stvorit ce se potraznja, sto ce proizvodjacu omoguciti prodaju, ali i ulaganje da proizvod bude bolji, i evo ti novog ludila za nekim komadom hardvera.

 

Uostalom, kako su danasnji sinonimi dosli do te pozicije, pa je nzxt postao sinonim za aio, kucista, fractal za kucista, noctua za hladnjake...

 

Ne  govorim da ti proizvodi ne valjaju, ali da su nahajpani preko svake mjere od strane "mocnih" jutubera, to svakako. Ono sto vecina ljudi zaboravi ili jednostavno ne zeli znati, je jednostavna cinjenica, nitko od tih likova ne kupuje svojim novcima to sto recenziraju (cast izuzetcima).....i normalno, moze se provuci kakva zamjerka, ali opet to nimalo ne ugrozava reklamu i promociju tog proizvoda.

 

Kao i uvijek, istina je negdje izmedju, sto se mene tice, ne vjerujem bas tim recenzijama, benchmarcima, usporedbama, jer sam previse puta vidio da ono sto oni pokazuju, i ono sto ja mogu ponoviti u identicnim uvjetima nije ni blizu...

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
Fanu kaže...

u teskom sam iskusenju da upgrejdam svoj 2700X na 3900X :e

12 jezgreni 3900X ce biti poprilicno future proof i trebao bi biti dostatan za narednih 5g multi threaded igara

samo da cijena padne ispod 4000kn..

 Trenutno je 6 jezgri maksimalno što igre efikasno iskorištavaju (možda postoji koja iznimka), procesori sa više jezgara tj threadova se bolje snalaze u tim igrama pošto ostatak ode na sustav pa kad igra upregne svih 6 jezgri dobije se nešto viši i stabilniji fps. Trenutno nema niti desetak takvih igara pa je teško za vjerovati kako će se broj iskorištenih jezgara poduplati kroz 5 godina, prije će biti važnija frekvencija i ipc pa ti je možda bolje pričekati novu generaciju ryzena.

 

DarthMarkus kaže...
Fanu kaže...

u teskom sam iskusenju da upgrejdam svoj 2700X na 3900X :e

12 jezgreni 3900X ce biti poprilicno future proof i trebao bi biti dostatan za narednih 5g multi threaded igara

samo da cijena padne ispod 4000kn..

 Stari ajmo realno za gaming. Što ćeš s time dobiti ? 

 

Nešto mrvu bolji IPC i 4 ekstra jezgre u idlu. Pa bokte alt tabam na svom 8 jezgrenom, gotovo uvijek 2 jezgre sviraju frulicu.

 

Neću prognozirat u kojem smjeru će se optimizirat igre, ali trenutno je takva situacija da fakat nema potrebe za jače od 6+HT/8+HT.

 

Ili pričekaj onu mrcinu 3950 pa kad je bal nek je maskenbal.

 

 

 

nagodinu izlaze nove konzole sa 8 (ili vise?) jezgrenim ryzenima i naviem sto znaci da ce PC igre biti jos zahtjevnije (jer uvijek su specifikacije jos gore za PC zbog dodatnog overheada od windowsa)

btw BFV mi uredno koristi svih 8 jezgri kao i Forza horizon

 

mislim da je 3900x dosta dobar izbor za nekog tko ne zeli razmisljati o promjeni procesora narednih 5g

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

nagodinu izlaze nove konzole sa 8 (ili vise?) jezgrenim ryzenima i naviem sto znaci da ce PC igre biti jos zahtjevnije (jer uvijek su specifikacije jos gore za PC zbog dodatnog overheada od windowsa)

btw BFV mi uredno koristi svih 8 jezgri kao i Forza horizon

 

mislim da je 3900x dosta dobar izbor za nekog tko ne zeli razmisljati o promjeni procesora narednih 5g

 PS4 ima 8 jezgara pa se to nije odrazilo na današnje igre.

 

Battlefield 5 skalira do 6 jezgara, sve iznad je kako sam i rekao više radi stabilnosti.

 

Dobar za 5g ovisno o primjeni, za gaming čisto sumnjam.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima igara gdje ce ako imas vise od 6 jezgri mozda cak biti manja performanca naspram 6 jezgri.Sve ovisi o developerima i njihovom napisanom kodu,hoce li se on paralelno izvoditi na vise jazgara ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 12:19 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Da, ali oni koji su najjači su i najneutralniiji, to će uvijek tako biti.

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma ništa novi ryzeni, r5 1600 i dalje daleki best buy, gledali i gaming i ostale stvari. Multi core je tu sve jasno, a što se tiče gaminga, usporedite cijenu i perfomanse r5 1600 i i5 9400f. 925kn vs 1173kn na nabavi, oko 25% skuplji za ne znam kolko, 10ak% više fpsa u igrama. Uzme se 16gb gskill aegis 3000mhz cl16 za 575kn, neka b350 ploča i vozi
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...

 PS4 ima 8 jezgara pa se to nije odrazilo na današnje igre.

 

 ima on 8 jezgri, ali mislim da developeri nemaju opciju svih 8 dat igri. mislim da sama konzola za os i svoje unutarnje potrebe koristi 1 ili 2 jezgre.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Zver kaže...
     Iskreno, očekivao sam novi soket... i ostao pomalo razočaran..jer sad je pitanje dokad cemo se vozit na AM4.

 

 

 Ti bi bas da te opale po djepu 

 Mislim da lik ne kuži čemu služi socket....

 

Ovo mi je usporedno kao da netko kaže da mu je žao što se nije promijenila standardna širina pruge do sada, pa vlakovi i dalje moraju imati istu širinu osovina na kotačima. Ko šljivi što je adekvatna i što je to u stvari dobra stvar, samo da je promjena....

 

"Drugi socket" ima smisla samo ako time nešto dobijaš, a do sada nisu imali potrebe za time. Hoće li neki slijedeći ryzen trebati više pinova iz bilo kojeg razloga? Hoće, naravno, ali dokle god je ovo dovoljno, ne utječe na performanse i dizajnirano je tako da izvadiš ryzen 1 i staviš ryzen 3 na istu matičnu sa istim ramom i coolerom, zašto je to loša stvar?!

 

Bolje intel što svaka generacija ima drugi socket pa moraš sve mijenjat... nema smisla mijenjat "samo procesor" , pogotovo što je potreba za zamjenom umjetno stvorena.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
avdma kaže...

 PS4 ima 8 jezgara pa se to nije odrazilo na današnje igre.

 

 ima on 8 jezgri, ali mislim da developeri nemaju opciju svih 8 dat igri. mislim da sama konzola za os i svoje unutarnje potrebe koristi 1 ili 2 jezgre.

Kaj se tiče starog zelenaša za igrice ja izdvojeno šest CPU jezgri, a OS sjedi na dvije CPU jezgre.

 

Zelenaš proc je apsurdno slabašan u usporedbi sa PS5/8/16 Zen 2 procom, i pogotovo Xbox novom konzolom u kojoš če trčat Zen 3.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/igrae-konzole/sony-playstation-5/269241.aspx?page=0&jumpto=5930750&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 20:52 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slab ili ne kad pogledaš da se na tom jaguaru 1.6 ghza i HD 7850 vrti GT sport full HD 60 fpsa i izgleda fenomenalno, pitaš se kakve to portove bacaju lopatrom na PC.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=lEAcaZVQ0EM

 

 

Moj PC  
6 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...
Zver kaže...
     Iskreno, očekivao sam novi soket... i ostao pomalo razočaran..jer sad je pitanje dokad cemo se vozit na AM4.

 

 

 Ti bi bas da te opale po djepu 

 Mislim da lik ne kuži čemu služi socket....

 

Ovo mi je usporedno kao da netko kaže da mu je žao što se nije promijenila standardna širina pruge do sada, pa vlakovi i dalje moraju imati istu širinu osovina na kotačima. Ko šljivi što je adekvatna i što je to u stvari dobra stvar, samo da je promjena....

 

"Drugi socket" ima smisla samo ako time nešto dobijaš, a do sada nisu imali potrebe za time. Hoće li neki slijedeći ryzen trebati više pinova iz bilo kojeg razloga? Hoće, naravno, ali dokle god je ovo dovoljno, ne utječe na performanse i dizajnirano je tako da izvadiš ryzen 1 i staviš ryzen 3 na istu matičnu sa istim ramom i coolerom, zašto je to loša stvar?!

 

Bolje intel što svaka generacija ima drugi socket pa moraš sve mijenjat... nema smisla mijenjat "samo procesor" , pogotovo što je potreba za zamjenom umjetno stvorena.

 Pa mislim to je bio glavna reklama cijelo vrijem za AMD kako ce se 3-4 generacije chipova vrtjeti na toj platformi...ni sam pcie 4.0 nije donio jedan pin vise-vjv ddr5 ce pa je tu vec poveznica za izlazak ddr5 negdje nagodinu rekao bi.

Ali ovo sam prvi puta cuo da je nekom zao sto je vec vise od 2 godine isti socket sto kazes ladno 1 generaciju izmjenis sa 3 i 4 vjv jos i ostaje sve drugo - dices bolje.. povuci poveznicu vamo sada kako je mozda sumnjivo da intel amo tamo stalno nove platforma salje a koliko je zapravo potrebno...Vidis da AMD uspio  ispuniti zelju microsofta i da na xbox mos vrtjeti i igre starih generacija(neznam jel ps4 tako nisam siguran) znas sta je to sa neki programerski tim napraviti cpu da cita kojekakve mozda zaboravljene naredbe,kodove vec sada 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto cijene starih Ryzena još malo niže,ili bivši flegšip cijenom rame uz rame Ryzen 5 3600.

 

https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-Processor-Wraith-Cooler/dp/B07B428M7F/?tag=georiot-us-default-20&ascsubtag=tomshardware-5324513795524843284-20

 

Kad smo več tu, eto kakve su undervolting kvalitete i energetska efikasnost R9 3900X.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 22:25 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nakon više od desetljeća evo me opet na AMD-u. Zadnjih 7 me je služio dobar stari Ivy

R5 3600, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i GSkill Aegis 16gb 3000mhz sretno kucaju. Sam sam flashao ploču, stavljen proc, Windows nanovo, novi chipset friveri i deri, sve šljaka super. Jedino da popeglaju bios od početnih mušica i onda je to to.

 

 

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Nakon više od desetljeća evo me opet na AMD-u. Zadnjih 7 me je služio dobar stari Ivy

R5 3600, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i GSkill Aegis 16gb 3000mhz sretno kucaju. Sam sam flashao ploču, stavljen proc, Windows nanovo, novi chipset friveri i deri, sve šljaka super. Jedino da popeglaju bios od početnih mušica i onda je to to.

 

 

 

 

Sta ucini sa hladnjakom na procesoru???

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice