AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.111.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel se nekom na x470 dogodilo da kad stavi racunalo u sleep ne zeli se wake upat ni bootat,pa sam reseta bios i odjednom magicno radi
Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Logigamer kaže...
Jel se nekom na x470 dogodilo da kad stavi racunalo u sleep ne zeli se wake upat ni bootat,pa sam reseta bios i odjednom magicno radi

 Bilo je često na x370 platformi pa su krpali sa raznim biosima.

 

Neznam koju verziju biosa imaš ali ako nisi nikada updateao svakako savjetujem da updateaš bios na zadnju stabilnu verziju, vrlo lako moguće da će izlječiti problem

#YOLO
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kupujem Ryzena 2700x. Tražim neku best buy ploču i rame za njega. Volio bih da su 2933mhz kao što je deklarirano na stranici od Amd.-a, što niže latencije za neku ok cijenu ajmo reć nekakav sweet spot. Cooler ostaje stock. Ne želim x370 ploču.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 14:15 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...
big smoke kaže...

Koji bi ste 2x8 GB kit preporučili za Aorus Gaming 5 ? Sad koliko uspijevam vidjeti na mobu, vidim da je jedino HyperX Predator 3000 Mhz (2x8GB) na listi od pločica koje sam uspio do sada provjeriti.

Imate možda preporuku za 2x8 GB kit (3000-3200 Mhz) koji provjereno šljaka na ovoj ploči a nije na qvl listi ? Na ploči je zadnja verzija BIOS-a.

 

Meni je G.Skill TridentZ serija (3000/3200 kitovi) radila na sve 3 AM4 ploče koje sam imao out-of-the-box s XMP profilima. Trenutno u HTPC-u na B450 AORUS ploči radi G.Skill TridentZ 3000Mhz kit (2x8GB) na XMP profilu, i to bez ikakvih dodatnih updateova.

 Odlično. Vjerojatno će mi TridentZ bit prvi pick.

E sad, za koji se odlučiti ?

G.SKILL TridentZ 2x8GB 3200MHz (F4-3200C16D-16GTZKW) ili G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz (F4-3200C16D-16GTZB)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 14:20 (big smoke).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
big smoke kaže...
mrsmith kaže...
big smoke kaže...

Koji bi ste 2x8 GB kit preporučili za Aorus Gaming 5 ? Sad koliko uspijevam vidjeti na mobu, vidim da je jedino HyperX Predator 3000 Mhz (2x8GB) na listi od pločica koje sam uspio do sada provjeriti.

Imate možda preporuku za 2x8 GB kit (3000-3200 Mhz) koji provjereno šljaka na ovoj ploči a nije na qvl listi ? Na ploči je zadnja verzija BIOS-a.

 

Meni je G.Skill TridentZ serija (3000/3200 kitovi) radila na sve 3 AM4 ploče koje sam imao out-of-the-box s XMP profilima. Trenutno u HTPC-u na B450 AORUS ploči radi G.Skill TridentZ 3000Mhz kit (2x8GB) na XMP profilu, i to bez ikakvih dodatnih updateova.

 Odlično. Vjerojatno će mi TridentZ bit prvi pick.

E sad, za koji se odlučiti ?

G.SKILL TridentZ 2x8GB 3200MHz (F4-3200C16D-16GTZKW) ili G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz (F4-3200C16D-16GTZB)

 

 Pa to su dva ista hahah, radi estetike biraj crni ako ti je crna matična ploča, sivi ako je siva...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Logigamer kaže...
Jel se nekom na x470 dogodilo da kad stavi racunalo u sleep ne zeli se wake upat ni bootat,pa sam reseta bios i odjednom magicno radi

Imao sam ja dugo problema sa sleep-om (čuveni "no-signal" na monitoru i jedino šta sam mogao nakon buđenja je restartat komp).

Nisam se imao previše vremena zajebavati sa istraživanjem ali znam sigurno da su mi svi driveri bili up to date i da je sve bilo posloženo kako si uvijek posložim.

Probao sam zbilja sve, od ful deinstalacije drivera za grafu, flashanja biosa, skeniranja anti-malware alatima, promjena kablova ali ništa nije pomoglo, barem u mojem slučaju.

Na kraju sam problem riješio sa "DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth" u cmd-u.

Ali kao šta kaže kolega AdR03 probaj flashat bios na zadnju verziju pa se možda u tvom slučaju problem riješi.

 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
big smoke kaže...

Odlično. Vjerojatno će mi TridentZ bit prvi pick.

E sad, za koji se odlučiti ?

G.SKILL TridentZ 2x8GB 3200MHz (F4-3200C16D-16GTZKW) ili G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz (F4-3200C16D-16GTZB)

 

 Pa to su dva ista hahah, radi estetike biraj crni ako ti je crna matična ploča, sivi ako je siva...

Ja imam ove sivo/crvene koji su meni ljepši od crno/bijelih

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Kupujem Ryzena 2700x. Tražim neku best buy ploču i rame za njega. Volio bih da su 2933mhz kao što je deklarirano na stranici od Amd.-a, što niže latencije za neku ok cijenu ajmo reć nekakav sweet spot. Cooler ostaje stock. Ne želim x370 ploču.

 To hoces i ti virtualke 

AMD AntiBoy
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fakat, sad sam tek skužio da sam linkao iste samo druge boje.

Da, mogu ti reći da se i meni više sviđaju sivo-crveni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 15:12 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
Kupujem Ryzena 2700x. Tražim neku best buy ploču i rame za njega. Volio bih da su 2933mhz kao što je deklarirano na stranici od Amd.-a, što niže latencije za neku ok cijenu ajmo reć nekakav sweet spot. Cooler ostaje stock. Ne želim x370 ploču.

 To hoces i ti virtualke 

 Ima da štancamo virtualke dok se ne useremo.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opaa, pola foruma otislo na ryzen.. Kak to? u čemu je caka?

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro sve ste mi odgovorili osim koju ploču i rame da uzmem

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Opaa, pola foruma otislo na ryzen.. Kak to? u čemu je caka?

 Zato jer je lako biti jak na jeziku i pričati kako nije dovoljno 135 nego baš treba 150 fpsa, iako je cijena ohoho veća, ali kad treba to unovčiti, tj. staviti svoje pare onda se ipak ide na best buy opciju

 

 

TLDR:

 

I naravno zato jer ako ćemo baš realno, intel ima predost samo u jako rijetkim scenarijima koji pogađaju možda 0.1% gaming populacije. I također imaju predost samo u gamingu, u ostalom puše debelo po price/performance, a naravno da nije istina da se svi samo igraju.

 

Ovaj video dobro pokriva trenutne best buy opcije:

 

 

I u gamingu, i u svemu ostalome, deeebeli best buy :) I osjećaj da ne daješ pare govnarima koji rade ovo:

 

 

 

I video koji pokazuje kako čak ni u krajnjem slučaju (2080ti sa bijednim 1080p ekranom) nije ni blizu opravdana cijena (prosjeci na 7:35):

 

 

Također ovo nije sa tjuniranim tajminzima, tako da ryzen ima još potencijala.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 16:45 (Jakovp).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
red_bull kaže...

Opaa, pola foruma otislo na ryzen.. Kak to? u čemu je caka?

 Zato jer je lako biti jak na jeziku i pričati kako nije dovoljno 135 nego baš treba 150 fpsa, iako je cijena ohoho veća, ali kad treba to unovčiti, tj. staviti svoje pare onda se ipak ide na best buy opciju

 

 

 

 

 Nije za mene PC brat želi isključivo Ryzena jer su ga na poslu uvijerili da je to zadnji krik tehnike moj glas je išao za i5 8600k ali neće tele nego kako on hoće.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Nije za mene PC brat želi isključivo Ryzena jer su ga na poslu uvijerili da je to zadnji krik tehnike moj glas je išao za i5 8600k ali neće tele nego kako on hoće.

 Naravno, ti biš mu htio uvaliti goru opciju, ali je on ipak pametniji od tebe. Možda si ipak ti tele...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Naravno, ti biš mu htio uvaliti goru opciju, ali je on ipak pametniji od tebe. Možda si ipak ti tele...

 Pa naravno da sam mu htio Intel uvalit ipak sam ja Intel huligan. No dobro zajebanciju na stranu to mu je za gaming tako da i5 mu nebi bio loš dapače bolji.

 Ali njegova lova pa neka napravi kako on misli da je najbolje za njega, samo sam mu rekao pitat ću ti ja na forumu ekipu koja to koristi iz prve ruke pa ti javim za ploču i rame.

 X470 best buy, rami 2933mhz best buy. Pa eto ako tko ima kakav savijet neka slobodno napiše.

 https://www.mall.hr/maticne-ploce/asus-maticna-ploca-prime-x470-pro-am4-atx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 https://www.hgshop.hr/memorija-kingston-16-gb-2x8-gb-ddr4-2933-mhz-dimm-hyperx-predator-cl15-xmp/proizvod/236773

 Ja mislim da mu je ovo best buy.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 17:08 (mislioc).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jakovp kaže...

 Naravno, ti biš mu htio uvaliti goru opciju, ali je on ipak pametniji od tebe. Možda si ipak ti tele...

 Pa naravno da sam mu htio Intel uvalit ipak sam ja Intel huligan. No dobro zajebanciju na stranu to mu je za gaming tako da i5 mu nebi bio loš dapače bolji.

 Ali njegova lova pa neka napravi kako on misli da je najbolje za njega, samo sam mu rekao pitat ću ti ja na forumu ekipu koja to koristi iz prve ruke pa ti javim za ploču i rame.

 X470 best buy, rami 2933mhz best buy. Pa eto ako tko ima kakav savijet neka slobodno napiše.

 Baš mora biti x470? b450 je malo bolji buy, osim ako nema neke specijalne prohtijeve. Rami neki sa što boljim tajmingom i ok cijenom, 2gen ryzen je prilično neizbirljiv što se tiče memorije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Baš mora biti x470? b450 je malo bolji buy, osim ako nema neke specijalne prohtijeve. Rami neki sa što boljim tajmingom i ok cijenom, 2gen ryzen je prilično neizbirljiv što se tiče memorije.

 Baš x470 hoće.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel puno dat za isprobanu Asus Rog Strix  X470-I Gaming  1040KN ima garancije jos 36 mjeseci ili ici na novo x470 msi gaming plus 1208Kn

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 17:12 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jakovp kaže...

 Baš mora biti x470? b450 je malo bolji buy, osim ako nema neke specijalne prohtijeve. Rami neki sa što boljim tajmingom i ok cijenom, 2gen ryzen je prilično neizbirljiv što se tiče memorije.

 Baš x470 hoće.

 Ja da si kupujem bih prvo pogledao ovaj video:

 

 

A onda malo cijene na nabavi ili na alzi ili caseking, pa vidio neku dobru kombinaciju, da nije ni preskupo, i da nije šrot kao npr asus x470 tuf.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Jel puno dat za isprobanu Asus Rog Strix  X470-I Gaming  1040KN ima garancije jos 36 mjeseci ili ici na novo x470 msi gaming plus 1208Kn

 Zašto dati 200kn više:

 

https://www.centro.hr/msi-main-board-desktop-x470-gaming-plus.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Tu je 1012 kn a ok je dućan.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rade najnormalnije, to tebe hebe delidator.

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 preporodio bi se jos i vise da si samo tog i5 4670k prodao i nadoplatio cca 500kn za neki polovni K i7 model... koliko sam vidio i dalje si s battlefieldom u gpu bottlenecku cak i s tom slabasnom gtx1060.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
mislioc kaže...
Jakovp kaže...

 Naravno, ti biš mu htio uvaliti goru opciju, ali je on ipak pametniji od tebe. Možda si ipak ti tele...

 Pa naravno da sam mu htio Intel uvalit ipak sam ja Intel huligan. No dobro zajebanciju na stranu to mu je za gaming tako da i5 mu nebi bio loš dapače bolji.

 Ali njegova lova pa neka napravi kako on misli da je najbolje za njega, samo sam mu rekao pitat ću ti ja na forumu ekipu koja to koristi iz prve ruke pa ti javim za ploču i rame.

 X470 best buy, rami 2933mhz best buy. Pa eto ako tko ima kakav savijet neka slobodno napiše.

 Baš mora biti x470? b450 je malo bolji buy, osim ako nema neke specijalne prohtijeve. Rami neki sa što boljim tajmingom i ok cijenom, 2gen ryzen je prilično neizbirljiv što se tiče memorije.

 Koja je najbolja b450 ploča ? 

 

Ja kontam na 2700x ili 9700k.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 19:18 (DarthMarkus).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Koja je najbolja b450 ploča ? 

Po meni MSI B450 TomaHawk ili ASUS B450 Plus.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što je s onom Gigom - elite ili tako nešto ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 19:28 (mislioc).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E ta ... Jel valja šta ? Druga ima  ALC1220 vidim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 19:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice