Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 

 Trenutno je pri vrhu za gaming, ali nikako best buy pored riže.

 

Na Caseu je npr. 9700k jeftiniji u preorderu nego 8700k.

 

8600k je odličan i super što mu nije cijena odletila gore, ali sad dolaze novi igrači.

 

Ne znam...Dios mio  dileme.

 

 Razlika u cijeni izmedu Ryzena 2600 i 8600k je 800kn kod nas, ajmo rec da uzmes plocu u istom rangu za Ryzena i 8600k pa si tu po cijeni izjednacen, ako zelis biti kolko tolko kompetentan za Ryzena moras uzeti b-die memoriju koja je kod nas oko 650kn skuplja od jedne 3000 cl15 memorije, dodemo do razlike od 150kn.

 

Znaci platis nesto vise, ali zato dobijes osjetne razike u performansama, po meni nema previse filozofije po tom pitanju.

 

Filozofija krece izlaskom novih Intela tj pitanje je kako ce se cijene ponasati kroz nekih mjesec dana posto bi i7 9700k mogao biti dobra opcija.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

A gle taman i da je cijena tu negdje opet dobiješ b-die  i smt.


Da uzimam striktno za gaming tu ne bih dvojio ni milisekunde i uzeo bih 8600k.

 

Kad se uzme u računicu ostala namjena, vrlo je upitan best buy.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 ...ali sad dolaze novi igrači

 nema tu novih igrača, to je osvježavanje skylakea po n-ti put

muzu staru kravu do zadnje kapi, još su poblesavili pa umjesto da spuste cijene zbog konkurencije, oni ih dižu

ošo intel a kvasinu, a nije ni čudo - jebe ih 10nm, jebe ih amd, a bogme ih jebu i investitori kojima gori pod nogama dok gledaju kako pada tržišni udio 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Cijelo vrijeme se prica o nekakvim gaming testovima itd pa sam i mislio da se iskljucivo o njemu i prica.

 

Cisto informativno, koja bi ostala namjena bila kod tebe koji si trenutno u potraznji za procesorom?

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 Trenutno je pri vrhu za gaming, ali nikako best buy pored riže.

 

Na Caseu je npr. 9700k jeftiniji u preorderu nego 8700k.

 

8600k je odličan i super što mu nije cijena odletila gore, ali sad dolaze novi igrači.

 

Ne znam...Dios mio  dileme.

 

 Razlika u cijeni izmedu Ryzena 2600 i 8600k je 800kn kod nas, ajmo rec da uzmes plocu u istom rangu za Ryzena i 8600k pa si tu po cijeni izjednacen, ako zelis biti kolko tolko kompetentan za Ryzena moras uzeti b-die memoriju koja je kod nas oko 650kn skuplja od jedne 3000 cl15 memorije, dodemo do razlike od 150kn.

 

Znaci platis nesto vise, ali zato dobijes osjetne razike u performansama, po meni nema previse filozofije po tom pitanju.

 

Filozofija krece izlaskom novih Intela tj pitanje je kako ce se cijene ponasati kroz nekih mjesec dana posto bi i7 9700k mogao biti dobra opcija.

 Dosadan si više s tom memorijom i naravno da se može normalno igrati i s "normalnom" memorijom na 3000Mhz ili 3200Mhz, tako da netko ne pomisli da nemoš gejmat uopće s Ryzenom ako ne kupiš b-die memoriju. Taj i5 8600K jeste bolji za gaming u apsolutnoj kategoriji (dakle kad ni jedan drugi kriterij nije u pitanju nego samo čiste performanse, ali je R5 2600 bolji za 98% gamera u relativnoj kategoriji (svi oni koji nemaju GTX 1080 Ti ili jače te 144Hz+ monitore) bez komentara. I bolja je kupovina s obzirom na cijene kad se gleda generalno bez pogovora. Nit ti treba specijalna memorija, nit si spomenuo da moraš kupit i cooler za i5 jer ga Intel škrti neda. Tako da ono, sve je jasno tu i zaista se nema šta puno komentirati. Ja se samo nadam da će tržište malo još ošamarti Intel, da se malo prizemlje.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 Dosadan si više s tom memorijom i naravno da se može normalno igrati i s "normalnom" memorijom na 3000Mhz ili 3200Mhz, tako da netko ne pomisli da nemoš gejmat uopće s Ryzenom ako ne kupiš b-die memoriju. Taj i5 8600K jeste bolji za gaming u apsolutnoj kategoriji (dakle kad ni jedan drugi kriterij nije u pitanju nego samo čiste performanse, ali je R5 2600 bolji za 98% gamera u relativnoj kategoriji (svi oni koji nemaju GTX 1080 Ti ili jače te 144Hz+ monitore) bez komentara. I bolja je kupovina s obzirom na cijene kad se gleda generalno bez pogovora. Nit ti treba specijalna memorija, nit si spomenuo da moraš kupit i cooler za i5 jer ga Intel škrti neda. Tako da ono, sve je jasno tu i zaista se nema šta puno komentirati. Ja se samo nadam da će tržište malo još ošamarti Intel, da se malo prizemlje.

 Normalno da se mozes igrati, ali tad su razlike jos vece i nema vise pozivanja na testove u kojima je redom koristen b-die.

 

Isto tako nije potrebna 1080 ti da bi se vidjele razlike, na full FHD-u je dovoljna 1070ti/1080 da se razlike itekako osjete. 

 

Sto se tice 144hz monitora pa normalno da cu njih spominjati u ovoj raspravi, cemu uopce pricati o ovakvih procesorima i monitorima od 60-75hz kad dobro znamo da tu nema razlike, za tu namjenu su dobro i puno slabiji procesori.

 

Izbor je jasan kao dan. 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 Dosadan si više s tom memorijom i naravno da se može normalno igrati i s "normalnom" memorijom na 3000Mhz ili 3200Mhz, tako da netko ne pomisli da nemoš gejmat uopće s Ryzenom ako ne kupiš b-die memoriju

 rajzen s non b-die ramom 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Cijelo vrijeme se prica o nekakvim gaming testovima itd pa sam i mislio da se iskljucivo o njemu i prica.

 

Cisto informativno, koja bi ostala namjena bila kod tebe koji si trenutno u potraznji za procesorom?

**drum roll**

 

 Virtualke.

 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Ne kužim pa Intel je već sada RIP

Pa to nije baš pokazatelj "R.I.P." Intel za koji ne znamo - tu je (u rujnu) ponestalo chipova, već odavno se priča o nestašici... AMD tu masovno koristi nedostatak sa Intel strane i svaka im čast na tome.

 

Problem je što AMD (žestoko) kaska, ili barem neopravdano oteže sa novim Ryzenima i novom Navi arhitekturom.

 

Ono što je dalje istina, je da je AMD okrenut poslovnoj strani priče i da im je gaming market trenutno marginaliziran (dovoljno dobre rezultate postižu i prodaju sve što proizvedu), jer poslovnjacima prodaju sa BRUTALNIM zaradama gdje Intel najviše i puši trenutno.

Intel generalno ima problema, 9900k i 9700k su nama interesantni (čak i 8700k ako ćemo gledat stariju generaciju), ali po količini prodanih, i margini koju donose Intelu to je na razini statističke pogreške u godišnjem izvještaju. Problemi su one ozbiljne stvari poput servera gdje AMD trenutno žestoko napada (što se vidi pak na nedostatku gamerske ponude jer 7nm koriste za servere i profesionalne grafičke po puuuno višim marginama i koriste moment koji je nastao).

 

Zanimljivo će mi bit pratit 2019. i 2020. , mogle bi se stvari malo zaokrenut na crveno. Nikad do kraja, naravno, i Intel neće nestat, past ili što već, prevelika su firma, sa previše sredstava.

AMDu fali proizvodnih pogona i maksimalno koriste one dostupne. Narasli su puno u proteklih nekoliko godina, kako su dobili tržište konzola (i xbox i plejka su njihovi chipovi, samo switch je nvidia dobila, ako se ne varam), slijedeću generaciju također su već ugovorili, te za razliku od ogromne pauze od 10ak godina, ponovo su se probili na serversko tržište, i u maltene godinu dana od 0 došli na dvoznamenkasti udio... profi grafičke jako dobro stoje, ali nisu zagrizli previše u smislu da na sve strane forsiraju. Pametno i oprezno ulaze i šire se, održivo u svakom slučaju, samo gameri malo pate... ili barem moraju čekat da AMD osigura nove pogone za proizvodnju.

 

Intel već dugo ima problema, upravo zbog toga što 8 godina kasni njihov 10nm.

i9 9900k ima taj jedan problem, da iako je to 14nm +++++... i iako su to samo probrani chipovi i iako... to je i dalje 8c16t chip... ogroman chip... koji nije nikad bio projektiran biti takav na 14nm. Nisu uspjeli preć na 10nm i sad pokušavaju izvest čuda sa onim što imaju. Nije on lemljen zato kaj je Intel odjednom odlučio pomoć korisnicima... On naprosto predstavlja maksimum što Intel može postić sa trenutno dostupnom tehnologijom i bit granično uspješan u tome. Formalno su najbolji... proizvodnja i yieldovi su takvi da tih čipova nebu more, i7 9700k je nusprodukt tog yielda i problema sa tim chipom, a platili bumo ga po finim cijenama, u stvari predstavlja "scrap" ili otpad koji je samo prenamijenjen u "high end chip".

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...
XXX kaže...

Ne kužim pa Intel je već sada RIP

Pa to nije baš pokazatelj "R.I.P." Intel za koji ne znamo - tu je (u rujnu) ponestalo chipova, već odavno se priča o nestašici... AMD tu masovno koristi nedostatak sa Intel strane i svaka im čast na tome.

 

Problem je što AMD (žestoko) kaska, ili barem neopravdano oteže sa novim Ryzenima i novom Navi arhitekturom.

 

Ono što je dalje istina, je da je AMD okrenut poslovnoj strani priče i da im je gaming market trenutno marginaliziran (dovoljno dobre rezultate postižu i prodaju sve što proizvedu), jer poslovnjacima prodaju sa BRUTALNIM zaradama gdje Intel najviše i puši trenutno.

Intel generalno ima problema, 9900k i 9700k su nama interesantni (čak i 8700k ako ćemo gledat stariju generaciju), ali po količini prodanih, i margini koju donose Intelu to je na razini statističke pogreške u godišnjem izvještaju. Problemi su one ozbiljne stvari poput servera gdje AMD trenutno žestoko napada (što se vidi pak na nedostatku gamerske ponude jer 7nm koriste za servere i profesionalne grafičke po puuuno višim marginama i koriste moment koji je nastao).

 

Zanimljivo će mi bit pratit 2019. i 2020. , mogle bi se stvari malo zaokrenut na crveno. Nikad do kraja, naravno, i Intel neće nestat, past ili što već, prevelika su firma, sa previše sredstava.

AMDu fali proizvodnih pogona i maksimalno koriste one dostupne. Narasli su puno u proteklih nekoliko godina, kako su dobili tržište konzola (i xbox i plejka su njihovi chipovi, samo switch je nvidia dobila, ako se ne varam), slijedeću generaciju također su već ugovorili, te za razliku od ogromne pauze od 10ak godina, ponovo su se probili na serversko tržište, i u maltene godinu dana od 0 došli na dvoznamenkasti udio... profi grafičke jako dobro stoje, ali nisu zagrizli previše u smislu da na sve strane forsiraju. Pametno i oprezno ulaze i šire se, održivo u svakom slučaju, samo gameri malo pate... ili barem moraju čekat da AMD osigura nove pogone za proizvodnju.

 

Intel već dugo ima problema, upravo zbog toga što 8 godina kasni njihov 10nm.

i9 9900k ima taj jedan problem, da iako je to 14nm +++++... i iako su to samo probrani chipovi i iako... to je i dalje 8c16t chip... ogroman chip... koji nije nikad bio projektiran biti takav na 14nm. Nisu uspjeli preć na 10nm i sad pokušavaju izvest čuda sa onim što imaju. Nije on lemljen zato kaj je Intel odjednom odlučio pomoć korisnicima... On naprosto predstavlja maksimum što Intel može postić sa trenutno dostupnom tehnologijom i bit granično uspješan u tome. Formalno su najbolji... proizvodnja i yieldovi su takvi da tih čipova nebu more, i7 9700k je nusprodukt tog yielda i problema sa tim chipom, a platili bumo ga po finim cijenama, u stvari predstavlja "scrap" ili otpad koji je samo prenamijenjen u "high end chip".

 Lijepo i objektivno sročeno! Potpisujem.

#YOLO
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

 

Ono što je dalje istina, je da je AMD okrenut poslovnoj strani priče i da im je gaming market trenutno marginaliziran (dovoljno dobre rezultate postižu i prodaju sve što proizvedu), jer poslovnjacima prodaju sa BRUTALNIM zaradama gdje Intel najviše i puši trenutno.

Intel generalno ima problema, 9900k i 9700k su nama interesantni (čak i 8700k ako ćemo gledat stariju generaciju), ali po količini prodanih, i margini koju donose Intelu to je na razini statističke pogreške u godišnjem izvještaju. Problemi su one ozbiljne stvari poput servera gdje AMD trenutno žestoko napada (što se vidi pak na nedostatku gamerske ponude jer 7nm koriste za servere i profesionalne grafičke po puuuno višim marginama i koriste moment koji je nastao).

 

Zanimljivo će mi bit pratit 2019. i 2020. , mogle bi se stvari malo zaokrenut na crveno. Nikad do kraja, naravno, i Intel neće nestat, past ili što već, prevelika su firma, sa previše sredstava.

AMDu fali proizvodnih pogona i maksimalno koriste one dostupne. Narasli su puno u proteklih nekoliko godina, kako su dobili tržište konzola (i xbox i plejka su njihovi chipovi, samo switch je nvidia dobila, ako se ne varam), slijedeću generaciju također su već ugovorili, te za razliku od ogromne pauze od 10ak godina, ponovo su se probili na serversko tržište, i u maltene godinu dana od 0 došli na dvoznamenkasti udio... profi grafičke jako dobro stoje, ali nisu zagrizli previše u smislu da na sve strane forsiraju. Pametno i oprezno ulaze i šire se, održivo u svakom slučaju, samo gameri malo pate... ili barem moraju čekat da AMD osigura nove pogone za proizvodnju.

 

Intel već dugo ima problema, upravo zbog toga što 8 godina kasni njihov 10nm.

i9 9900k ima taj jedan problem, da iako je to 14nm +++++... i iako su to samo probrani chipovi i iako... to je i dalje 8c16t chip... ogroman chip... koji nije nikad bio projektiran biti takav na 14nm. Nisu uspjeli preć na 10nm i sad pokušavaju izvest čuda sa onim što imaju. Nije on lemljen zato kaj je Intel odjednom odlučio pomoć korisnicima... On naprosto predstavlja maksimum što Intel može postić sa trenutno dostupnom tehnologijom i bit granično uspješan u tome. Formalno su najbolji... proizvodnja i yieldovi su takvi da tih čipova nebu more, i7 9700k je nusprodukt tog yielda i problema sa tim chipom, a platili bumo ga po finim cijenama, u stvari predstavlja "scrap" ili otpad koji je samo prenamijenjen u "high end chip".

ne znam od kuda izvlacis podatke 

 

intel nikada nije bolje poslovao, ovo im je treca rekordna godina za redom, do Q3 za koji tek trebaju napraviti izvjesce, tako da mi nije bas jasna ova tvoja "doomsday" analiza

 

Key Business Unit Revenue and Trends

 

Q2 2018 vs. Q2 2017


PC-centric
CCG $8.7 billion up 6%

Data-centric
DCG $5.5 billion up 27%
IOTG $880 million up 22%
NSG $1.1 billion up 23%
PSG $517 million up 18%

 

TOTAL up 26%

 

proces osvajanja trzista je dugotrajan i nije jednostavan, pogotovo kada se "mala" firma bori protiv velike, koji uz to sto maksimalno dominira, jos i igra prljavo, i ima izrazito lojajnu bazu kupaca

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Timo kaže...

 

 

intel nikada nije bolje poslovao, ovo im je treca rekordna godina za redom, do Q3 za koji tek trebaju napraviti izvjesce, tako da mi nije bas jasna ova tvoja "doomsday" analiza

 

 

 

Isto tako im se nikad nije dogodilo da imaju totalnu nestasicu procesora koja nije uzrokovana povecanom potraznjom, oni doslovno ne isporucuju procesore, cudnu igru igraju...

 

 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Timo kaže...

 

 

intel nikada nije bolje poslovao, ovo im je treca rekordna godina za redom, do Q3 za koji tek trebaju napraviti izvjesce, tako da mi nije bas jasna ova tvoja "doomsday" analiza

 

 

 

Isto tako im se nikad nije dogodilo da imaju totalnu nestasicu procesora koja nije uzrokovana povecanom potraznjom, oni doslovno ne isporucuju procesore, cudnu igru igraju...

 

 

to je istina da. 

 

isto tako vidimo da fali odredenih modela, a ne cijeli line up.

 

ne fali im 8600K i 8700K, a sljedeci tjedan im dolaze nasljednici, wierd

 

dok 8400 je nestao, kao i manje vise svi pentiumi i celeroni zadnje generacije

 

ipak, dok bude ovaca bit ce i vune 

 

ta hobotnica od intela ima prste svuda i u svakom dzepu, i uz ovo stanje na trzistu, opet AMD nece uzeti znacajan market share do kraja godine, i to ne zato sto nema bolji proizvod

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Timo kaže...
opet AMD nece uzeti znacajan market share do kraja godine, i to ne zato sto nema bolji proizvod

 Ocito nije dovoljno imati samo bolju cijenu. 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Isto tako im se nikad nije dogodilo da imaju totalnu nestasicu procesora koja nije uzrokovana povecanom potraznjom, oni doslovno ne isporucuju procesore, cudnu igru igraju...

intel to objašnjava jačom potražnjom od očekivane - link

e sad, jel su oni očekivali da će ih amd više satrat pa su smanjili proizvodnju ili jednostavno serendaju kvake kako bi opravdali više cijene nadolazeće serije, nije teško pogoditi

 

ustvari, pretpostavljam da su postepeno prebacivali resurse na 10nm s kojima imaju previše problema i sad umjesto da izbacuju 10nm čipove u većim količinama kako su očekivali i za kojima bi nastala navala da su ih izdali umjesto ovog osvježenog osvježenja, imaju problema i s isporukom 14nm čipova čiju su proizvodnju već ranije postepeno smanjivali, dakle greška u koracima zbog koje se nastavljaju saplitati čistom inercijom

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

 Ocito nije dovoljno imati samo bolju cijenu. 

Treba im žestoka fanboy ekipa, ti su kod Intela trenutno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 15:54 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Tu budu i ostali, snažno se utaborili još kod FX VS Pentium 4 izbora. Nema tu pomoći pa da napraviš neznam kaj

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Leak clockanog 9600k pokazuje 5.1ghz na 1.507V woohhh. Baš me zanimaju temperature

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
D3lBoy kaže...

Leak clockanog 9600k pokazuje 5.1ghz na 1.507V woohhh. Baš me zanimaju temperature

 

Napon po stjepkovom receptu

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
D3lBoy kaže...

Leak clockanog 9600k pokazuje 5.1ghz na 1.507V woohhh. Baš me zanimaju temperature

 

Napon po stjepkovom receptu

 tu tek zabava pocinjelp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i sta smo ustanovili, jel onaj ko kupi i9 glavni baja u kvartu il nije? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...

i sta smo ustanovili, jel onaj ko kupi i9 glavni baja u kvartu il nije? 

 

Ceka se ansha 

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neznalica90 kaže...

i sta smo ustanovili, jel onaj ko kupi i9 glavni baja u kvartu il nije? 

Dok ne dođe netko s gušćim brkovima/stazicama u selo... je.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
neznalica90 kaže...

i sta smo ustanovili, jel onaj ko kupi i9 glavni baja u kvartu il nije? 

 

Ceka se ansha 

Odjebo sam ih za sad, spori su i izgubljeni. Uzeo r7 1700 komp za "rad" a ovaj 7640X je odlican za igre pa mi ga nije hitno mijenjat.

 

A i imam osjecaj da kad krenu oni black friday-i da mozda naleti neki 7820X/7900X "jeftino"....

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
D3lBoy kaže...

Leak clockanog 9600k pokazuje 5.1ghz na 1.507V woohhh. Baš me zanimaju temperature

Mene zanima kako su uspjeli da im 14nm++++ bude losiji od 14nm+++... Toliki napon za taj takt je upravo kriminalno los primjerak. 

 

Za 9900K kazu da ide preko 90°C sa custom loop-om kad je na all-core 5ghz... 

 

8086K ostaje najbolji gaming cpu, ovo sve sta dolazi od intela je s obzirom na cijene i napredak jedan veliki fail.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kažu da je to engineering sample, tako da je moguce do tog. Ima tih ES modela po ebayu full jeftino, ispravni su, ali ne mogu dostic standardni takt i sl.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

..

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
D3lBoy kaže...

Leak clockanog 9600k pokazuje 5.1ghz na 1.507V woohhh. Baš me zanimaju temperature

moj i5 8600k u CB-u na 5ghz daje cca 1200+ score

  a na 5.2 cca 1300
  njihov primjerak novog i5 9600k daje "nesto" manje bodova, koliko vidim imaju lose hladenje(definitivno slabo za 1.5V), jako los ram(moj isto los za benchmarke), pitanje koliko im je setup bio stabilan na tih 1.5V i najvaznije koliki je bio cache clock, score u CB-u jako varira zbog svega navedenog sto se vidi iz rezultata i jos se cude kako tako slabo.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 23:45 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nisu stavili dovoljno napona.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:53 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice