Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.895
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
dreadmoore kaže...

Pa ova tema je ispricana vec jako dugo i vecina je u temi amd-a.Tako sto ti je dery rekao isti procesor plasiraju zadnjih 5 godina pa se nema sta puno mudrovati, jedina prednost intela je plug and play za razliku amd i njegovih mušica sa biosima, memorijom, naponom itd... Vidiš da je toxic u dva klika dosao na 5ghz dok sa amd kad ga klokas xy problema.

 za ryzen 5 2600 misija nemoguca niti na 4.2 samo tako... imao sam hrpu nekakvih nuspojava gasi,pali gasi pali non stop no to su cari :)

 

sad sam spustio na 1.33 za 5ghz stavio stress test i to radi sasvim lijepo.... pa cu onako postepeno to spustat i vidjet kako radi neda mi se sve odmah....

btw ovako to sada izgleda jos to malo trebam posloziti... trebam kupiti jos 3 venta 2 gorinja i straznji da mogu biti u nekoj drugoj boji osim crvenoj....

 

 

 Za R5 2600 je bio max maxeva za vecinu cipova 4.2ghz, a sumnjam da si imao bas neke srece da si dobio dobar cip. To je isto kao da sad  na ovom 10700k ga stavis na 5.3ghz i da imas nuspojave blue screen, freeze, gasenje ili sta vec na nekoj njihovoj preporucenoj voltazi od 1.35v.

 

 Sorry zbog duplog posta

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 15:23 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
dreadmoore kaže...

Pa ova tema je ispricana vec jako dugo i vecina je u temi amd-a.Tako sto ti je dery rekao isti procesor plasiraju zadnjih 5 godina pa se nema sta puno mudrovati, jedina prednost intela je plug and play za razliku amd i njegovih mušica sa biosima, memorijom, naponom itd... Vidiš da je toxic u dva klika dosao na 5ghz dok sa amd kad ga klokas xy problema.

 za ryzen 5 2600 misija nemoguca niti na 4.2 samo tako... imao sam hrpu nekakvih nuspojava gasi,pali gasi pali non stop no to su cari :)

 

sad sam spustio na 1.33 za 5ghz stavio stress test i to radi sasvim lijepo.... pa cu onako postepeno to spustat i vidjet kako radi neda mi se sve odmah....

btw ovako to sada izgleda jos to malo trebam posloziti... trebam kupiti jos 3 venta 2 gorinja i straznji da mogu biti u nekoj drugoj boji osim crvenoj....

 

 

 Za R5 2600 je bio max maxeva za vecinu cipova 4.2ghz, a sumnjam da si imao bas neke srece da si dobio dobar cip. To je isto kao da sad  na ovom 10700k ga stavis na 5.3ghz i da imas nuspojave blue screen, freeze, gasenje ili sta vec na nekoj njihovoj preporucenoj voltazi od 1.35v.

 

 Sorry zbog duplog posta

 mah sve ok.

proc maticna i cooler ostaju za kcer izbacujem stari i5... i sad kada cu npr prec na novu seriju grafickih tamo za jedno godinu, godinu i pol ona dobiva 1080ti.. i tak ce ici u krug...

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ako netko ne zna . svi cooleri s socketa 1151 pasu na socket 1200.

 

Dodatno ovaj coolermaster vodeno kojeg sam uzeo se da spojiti bez njegovog adaptera i radi odlicno.. bitno je da ploca ima addressable rgb (gigabyte, asus, asrock, msi) i to je to... A ovo sto dolazi s tim aio coolerom i upute su za ubit se... katastrofa... ali dobro hladi...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 15:59 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

Ne znam jesi napisao ili ne, dokle si došao sa memorijom? Ide bar na 3600 MHz CL15?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

ako netko ne zna . svi cooleri s socketa 1151 pasu na socket 1200.

 

Dodatno ovaj coolermaster vodeno kojeg sam uzeo se da spojiti bez njegovog adaptera i radi odlicno.. bitno je da ploca ima addressable rgb (gigabyte, asus, asrock, msi) i to je to... A ovo sto dolazi s tim aio coolerom i upute su za ubit se... katastrofa... ali dobro hladi...

  Moze kakav test, aida ili prime? samo navedi napon i kako su ti namjesteni ventilatori, trenutno sam u nedoumici ili 9900 ili 10700 ili cak novi ryzen 4xxxx po dostupnim informacijama ta serija bi napokon trebala pokopati Intela u svemu!

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 17:07 (Bag76).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
toxic kaže...

Ne znam jesi napisao ili ne, dokle si došao sa memorijom? Ide bar na 3600 MHz CL15?

 nisam nista dirao s memorijom. trenutno ne vidim apsolutno nikakve potrebe za time

Bag76 kaže...
toxic kaže...

ako netko ne zna . svi cooleri s socketa 1151 pasu na socket 1200.

 

Dodatno ovaj coolermaster vodeno kojeg sam uzeo se da spojiti bez njegovog adaptera i radi odlicno.. bitno je da ploca ima addressable rgb (gigabyte, asus, asrock, msi) i to je to... A ovo sto dolazi s tim aio coolerom i upute su za ubit se... katastrofa... ali dobro hladi...

  Moze kakav test, aida ili prime? samo navedi napon i kako su ti namjesteni ventilatori, trenutno sam u nedoumici ili 9900 ili 10700 ili cak novi ryzen 4xxxx po dostupnim informacijama ta serija bi napokon trebala pokopati Intela u svemu!

 sta tocno hoces da ti odvrtim a da nema na youtubeu ? , vrtit cu na 1.33v 5ghz za sada neda mi se igrat s naponom, vjerovatno moze i nize ali sada ti ovako odvrtim...

 

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

 nisam nista dirao s memorijom. trenutno ne vidim apsolutno nikakve potrebe za time

Pa upali si XMP barem ako nisi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
toxic kaže...

 nisam nista dirao s memorijom. trenutno ne vidim apsolutno nikakve potrebe za time

Pa upali si XMP barem ako nisi.

 pa jesam moji rami po defaultu rade na 3000mhz

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 Kod svih je bitno, i na intelu imas 20 fpsa razlike izmedju 3000 CL15-16 i 3600 CL16... Iako vidim da 10 generacija jos vise voli onaj ram koji je na 50000mhz 

 

 Na H470 nema nit clockanja nit rama brzih od 2666mhz, ako zelis iskoristit tu svoju memoriju (ili ako kupujes novu) onda ti nema druge nego Z370/390 (ako ides na 9 gen) ili Z470 ako ides na 10gen.

 

 Btw za sve ostale, evo sa zadnjim driverima

 kako sad ovo, kod tebe 6/12 procesor, duplo brži ram i opet ja sa prastarim 4/4 imam daleko bolji minimum

a još igra podešena za amd hw 

 

kako bi još bilo da mogu ovo staro smeće sparit s takvim ddr4 ramom 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ovo je cpu pod stresom, spustio sam na 1.32v

i dok ovo pisem vrti se stress test, ovaj peak na pocetku je dok se  ne pocnu vrtit ventovi na vodenom...

sada vrti u prosjeku 72-77 ovisno o coru

 

jel ovo oki? po zimi pretpostavljam da ce to otic dosta nize jos.

u igrama nisam vidio da ide preko 60

 

druga slika je i cpuz score kakav imam...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 21:10 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Kod svih je bitno, i na intelu imas 20 fpsa razlike izmedju 3000 CL15-16 i 3600 CL16... Iako vidim da 10 generacija jos vise voli onaj ram koji je na 50000mhz 

 

 Na H470 nema nit clockanja nit rama brzih od 2666mhz, ako zelis iskoristit tu svoju memoriju (ili ako kupujes novu) onda ti nema druge nego Z370/390 (ako ides na 9 gen) ili Z470 ako ides na 10gen.

 

 Btw za sve ostale, evo sa zadnjim driverima

 kako sad ovo, kod tebe 6/12 procesor, duplo brži ram i opet ja sa prastarim 4/4 imam daleko bolji minimum

a još igra podešena za amd hw 

 

kako bi još bilo da mogu ovo staro smeće sparit s takvim ddr4 ramom 

 U jbt pa imas bolji low fps od 6700k, svaka cast 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Možda je problem u ht, no s druge strane ti imaš noviji 6core, duplo bržu memu, optimizaciju za amd i opet... tjorak :))))
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Možda je problem u ht, no s druge strane ti imaš noviji 6core, duplo bržu memu, optimizaciju za amd i opet... tjorak :))))

 No on ima jaci single core i ima 8 threadova tako da nije bitno, optimizacija je ista i za amd i nvidiju, jedino radi bolje na amd grafickama i to je to :)))) Vec vidim frke kad se upali neka igra koja je zapravo, igra, kao BF5, onda bi bio tjorak za 4/4 i za 50 fpsa 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma ne govorim za grafičke, to će nevidija riješit driverima kao što je riješila druge radeon optimizirane igre poput hitmana.
Pitanje je zašto tvoj ryzen ima tako niski minimum fps kad i moje prastari 4core s duplo slabijom memom ima puno bolji rezultat - to se sa driverima ne da rješit
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 22:29 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Ma ne govorim za grafičke, to će nevidija riješit driverima kao što je riješila druge radeon optimizirane igre poput hitmana.
Pitanje je zašto tvoj ryzen ima tako niski minimum fps kad i moje prastari 4core s duplo slabijom memom ima puno bolji rezultat - to se sa driverima ne da rješit

 Taj se minimum dogodi tek na kraju kad prodje benchmark taman kad te prebaciva u menu igrice odnosno na rezultate.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kako se meni to ne dogodi, imao sam još dva testa, najniži minimum fps mi je bio 24, a njemu na rajzenu najprije 10, zatim 20
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma ne govorim za grafičke, to će nevidija riješit driverima kao što je riješila druge radeon optimizirane igre poput hitmana.
Pitanje je zašto tvoj ryzen ima tako niski minimum fps kad i moje prastari 4core s duplo slabijom memom ima puno bolji rezultat - to se sa driverima ne da rješit

 Taj se minimum dogodi tek na kraju kad prodje benchmark taman kad te prebaciva u menu igrice odnosno na rezultate.

 Neznam vjerovatno therdovi zezaju u tom momentu ili tko ce znati.Uglavnom dok god je aktivan bench nece pasti cim zavrsava zadnjih 2-3 sec padne.Pa kod mene recimo drugi test koji sam radio veci minimum mi je na ultra detaljima nego high 

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Kako se meni to ne dogodi, imao sam još dva testa, najniži minimum fps mi je bio 24, a njemu na rajzenu najprije 10, zatim 20

 Nisam ja taj koji sam 100 puta pokretao test pa ono. 2 puta pokrenio sa novim i starim driverima i mir. Eto ti dole sa 6700k jednom bilo 14, po tome je tvoj i5 odma bolji proc a ?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Kako se meni to ne dogodi, imao sam još dva testa, najniži minimum fps mi je bio 24, a njemu na rajzenu najprije 10, zatim 20

 Nisam ja taj koji sam 100 puta pokretao test pa ono. 2 puta pokrenio sa novim i starim driverima i mir. Eto ti dole sa 6700k jednom bilo 14, po tome je tvoj i5 odma bolji proc a ?

 Pa vecina radi testove 10 puta kad se s nekim natjece i uvjek najbolji se izbaci odradi 10 testova pa ces vidjeti kakve ces rezultate imati sigurno nece biti onaj minimu lakse receno svega ce biti.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da, to sam rekao i za i7 da može biti problem kod ht, možda je isto kod rajzena. Svejedno, igra nije neki reprezentativni primjer za gledanje napretka u hardveru jer je i bez tog minimum fps podatka premala razlika obzirom da on ima 12 thredova naspram mojih 4, da ne spominjem duplo brži ram.
Razlike između radeona i nevidije također ne pokazuju ništa, jer je riječ o igri koja je jednostavno pogodnija za radeon isto kao što ima igara koje isto tako puno više pogoduju nevidiji, da ne spominjemo da je lako moguće da to nvidija vrlo skoro ispravi novim driverima
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nisam bas ocekivao ovoliku razliku 2400 vs 3400 cl14, inace onaj ram sto sam uzeo evo i na bezgresnom intelu ne radi na deklariranim taktovima, 3400 cl14 za sad. Malo mi je pripomogao Ryzen master calculator za ram memoriju cisto da vidim najbolje postavke.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 9:22 (Bag76).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma nemoguće, to je privid,mora radit.  Šala, malo me podsjeća na one koji pljuju određene marke vozila, a kod svoje skrivaju kvarove i popravke. Lažu sami sebe.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Dali netko ima rtx 2080/s da usporedimo?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 18:53 (Bag76).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Bag76 kaže...

...

 mogu ja sa intel hd grafikom da vidiš usporedbu, nije loše za integriranu 

 

ne znam koji je kujac opet s upoloaderom da neže pokazat slike 

konačno

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 0:23 (picajzla0707).
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ima li ovdje ljudi koji imaju novi Comet? Trebam nekog s iskustvom neka mi se javi na pm..

 

Naime ne mogu shvatit zašto u biosu kada stavim neki napon on strasno undervolta a koliko sam shvatio nije do ploce nego do nekih sugavih postavki..

 

Npr da bih za 5ghz dobio 1.29 u biosu na ploci moram stavit 1.43, e sad tu sam onako dosta bio skeptican jer cpuz kaze oko 1.4 core temp hw info i intel xtu kažu 1.27 tj do 1.29 u full loadu... Kome vjerovati... Pretpostavljam da mi je proc zaista na 1.43 da bih u igrama imao puno vise od standardnih 50-60 stupnjeva.. to mi je neka logika a i prime95 blend ga ne zakuca vise od 75...

 

Sto napraviti a da to bude korektno, sad mi sve radi sve sam poriktao ali zelim da u biosu bude isto kao i u windowsima...

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 8:17 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

 Kome vjerovati... 

 

 

 Cpu-z i Hardware monitor mene nikad nisu razocarali uz obavezno najnovije drivere za ploču/windowse.

 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ovo je izgleda stabilno.. nize od ovog napona ne ide...

mlataro sam ga do iznemoglosti putem intel xtua

 

ovo prvi dio vidite dosta spajkove je gdje sam onaj bench za cpu pokreto jedan za drugim gdje se core smanjuje i povecava od 1 - 8 to sam odvrtio jedno 10 puta i zatim stress test sve na 100%..

radi ko beba

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 10:36 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
bik kaže...
toxic kaže...

 Kome vjerovati... 

 

 Cpu-z i Hardware monitor mene nikad nisu razocarali uz obavezno najnovije drivere za ploču/windowse.

 

cpuz je najnoviji i ima problem s prikazivanjem comet lake napona ocito.. u loadu ga smanji u idleu pokazuje ludost..

 

core temp, hw info i intel xtu pokazuju isto to mi je dovoljno...

samo ne mogu shvatit kako ploca radi... sumnjam da ploca od cca 1700kn moze ovako jebeno undervoltat neka postavka sigurno... iako sam gledao razne komentare to je kao uobicajno da u biosu stavis npr 1.4 da bi u stvarnom vremenu tj loadu imao tipa 1.28max

 

nikad se nisam sreto s ovak necim i samim time je tesko nariktat pravilno... sada 1.274 za 5ghz je za mene poprilicno impresivno a core cache na 4.7ghz...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 10:43 (toxic).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Mozda ti odgovor lezu u tome kako si namjestio LLC ? i kako on radi na toj ploči..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice