Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.637.919
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
alen4430 kaže...
Ma jesam,samo ona kaze da nesmijem ni jedan papir iznijeti iz razreda... navodno..nije mi se dalo svadat s njom..ma smotana..

ako ne smiješ ništa iznijet zaš ti nije onda uzel taj papir di si ekstra piso

+OmR.Nc96 kaže...
alen4430 kaže...
Ma jesam,samo ona kaze da nesmijem ni jedan papir iznijeti iz razreda... navodno..nije mi se dalo svadat s njom..ma smotana..

Cek ti si napiso pitanja za sljedeci razred? hm... pojasni plzzz.

 

i šta si iznosio van?......

pa iznio je valjda papir s pitanjima :P

Sir
13 godina
offline
Ah ta škola...
Pa u tome i je problem. Ja nisam nijedan papir iznio vani,jer mi ga je ona oba dva uzela...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
tonihrvat kaže...
alen4430 kaže...
Ma jesam,samo ona kaze da nesmijem ni jedan papir iznijeti iz razreda... navodno..nije mi se dalo svadat s njom..ma smotana..

ako ne smiješ ništa iznijet zaš ti nije onda uzel taj papir di si ekstra piso

+OmR.Nc96 kaže...
alen4430 kaže...
Ma jesam,samo ona kaze da nesmijem ni jedan papir iznijeti iz razreda... navodno..nije mi se dalo svadat s njom..ma smotana..

Cek ti si napiso pitanja za sljedeci razred? hm... pojasni plzzz.

 

i šta si iznosio van?......

pa iznio je valjda papir s pitanjima :P

 

[B]: hm? ak je do toga onda nemožemo govoriti da nije fer od profe jer to nije dopušteno (bar ne u mojoj školi)

13 godina
offline
Ah ta škola...
Pa nisam nista iznio iz razreda...
13 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
alen4430 kaže...
Pa nisam nista iznio iz razreda...

ok

sad sam se izgubio {#}

Sir
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2011 23:11 (tonihrvat).
13 godina
offline
Ah ta škola...

zrtvujes sebe za druge...preporucam ti da to ne radis!...ja sam isto tako pomagao frendu na polugodistu na kraju onaj test iz hrv..on dobio 4 ja 3 i nakraju sam imao 4 iz hrvatskog

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

škola sucks

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Secret Agent kaže...

škola sucks

Zašto, bolje ti je raditi na baušteli?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
thuglife kaže...
Secret Agent kaže...

škola sucks

Zašto, bolje ti je raditi na baušteli?

drito to...nemoras ti ic u skolu ako ti je draze kopat kanale i radit na bausteli...ovako bar mozes nesto nauciti, steci neko znanje...ako se potrudis pa upises faks(ko sto cu ja fer{#}) onda vec imas nesto sto ce ti osigurati buducnost...jos nesto...cure se ne pale na baustelce{#}

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
FiCoO kaže...
thuglife kaže...
Secret Agent kaže...

škola sucks

Zašto, bolje ti je raditi na baušteli?

drito to...nemoras ti ic u skolu ako ti je draze kopat kanale i radit na bausteli...ovako bar mozes nesto nauciti, steci neko znanje...ako se potrudis pa upises faks(ko sto cu ja fer{#}) onda vec imas nesto sto ce ti osigurati buducnost...jos nesto...cure se ne pale na baustelce{#}

Cure se pale na pare, ne način na kojk ih smogneš, sa svim ostalim se slažem

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
thuglife kaže...
FiCoO kaže...
thuglife kaže...
Secret Agent kaže...

škola sucks

Zašto, bolje ti je raditi na baušteli?

drito to...nemoras ti ic u skolu ako ti je draze kopat kanale i radit na bausteli...ovako bar mozes nesto nauciti, steci neko znanje...ako se potrudis pa upises faks(ko sto cu ja fer{#}) onda vec imas nesto sto ce ti osigurati buducnost...jos nesto...cure se ne pale na baustelce{#}

Cure se pale na pare, ne način na kojk ih smogneš, sa svim ostalim se slažem

pa odkad baustelac ima neku ogromnu placu..pogotovo kod nas

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

drito to...nemoras ti ic u skolu ako ti je draze kopat kanale i radit na bausteli...ovako bar mozes nesto nauciti, steci neko znanje...ako se potrudis pa upises faks(ko sto cu ja fer{#}) onda vec imas nesto sto ce ti osigurati buducnost...jos nesto...cure se ne pale na baustelce{#}

Cure se pale na pare, ne način na kojk ih smogneš, sa svim ostalim se slažem

pa odkad baustelac ima neku ogromnu placu..pogotovo kod nas

Ma nisam ciljao na bauštelce, ima ih dosta što škole nisu vidjeli a imaju para ko blata, na to sam mislio ( znam da je veća većina tih propala al' eto, just makin' a point {#} ).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
FiCoO kaže...

 

Primjer: U dizalu stojimo na vagi na oprugu koja pokazuje masu od 70 kg  . Dizalo 

krene prema gore s ubrzanjem od 2m/s

2

, nakon što prođe prvi kat ima stalnu brzinu 

sve do osmog kata , a onda mu se brzina smanjuje sa stalnim usporenjem od –2m/s

dok se ne zaustavi na desetom katu .Koliku vrijednost pokazuje vaga pri početnom 

ubrzanju , koju vrijednost tijekom vožnje od  prvog do osmog kata , a koju pri 

usporenju ? 

Pri ubrzanju a mi smo u ravnoteži u liftu (  prema unutrašnjosti lifta mirujemo ) što 

znači da je suma sila na naše tijelo jednaka nuli: 0

prividna

−mg ma − +W = . Ako je 

težina u mirnom liftu W , vrijedi donji izraz , a onda bi vaga pokazala m=84 kg . 

Napomena: masa se ne mijenja  .Vaga zapravo  mjeri silu  , težinu , pa promijenjeni 

iznos sile koja je potrebna da spriječi tijelo iste mase da ne pada slobodno vaga 

prikazuje kao promijenjenu masu. U ubrzanom sustavu lifta djeluje osim gravitacijske

sile i sila tromosti –ma u istom smjeru te pod silom Wprividna prema gore. Dok se lift 

giba stalnom brzinom, vaga pokazuje m=70kg , pri usporenju vaga pokazuje m=56kg. 

 

 

dakle iz ovoga mozemo zakljuciti da je masa pri stalnoj brzini jedanka pocetnoj =50kg a silu mozes dobiti F~G=g×m

                                        G=g×m

                                        G=10kg/N×50kg

                                        G=500N

imas masu imas tezinu raspali dalje:

a=f/m

a=500N/50kg

a=10 m/s2                             

 

ja nisam potpuno siguran ali trebalo bi tako

 

 

Naime u cijelom zadatku radi se o inercijskoj sili. On djeluje u neinercijalnim sustavima. Inercijalni sustavi su oni na koje ne djeluje nikakava sila i oni se gibaju pravocrtno stalnom brzinom i u njima nema inercijalne sile. Neinercijalni susavi su oni na koje djeluje neka sila pa se oni gibaju akcelerirano.

 

Općenito u zadacima sa liftom traži se pritisna sila na vagu. Ona ustvari pokazuje težinu tijela tj. masu no masu pokazuje pomoću težine. Tu se traži pritisna sila tijela na vagu, a ona je kod jednolikog gibanja ili mirovanja jednaka težini jer je inercijska sila jednaka nuli.

 

No kad se lift giba ubrzano, na svako tijelo djeluje inercijska sila pa je onda ukupna sila na vagu jednaka Fp=G+Fi. Fi je inercijska sila tijela koje pritišće vagu pa je onda jednaka m*a. Kad lift ide prema gore inercijska sila djluje prema dolje u istom smjeru kao i G pa će imati pozitivni predznak pa će onda stvarno biti Fp=G+Fi. No kad se tijelo giba prema dolje onda inercijaska sila djeluje prema gore pa će onda imati negativni predznak pa će biti:  Fp=G-Fi.

 

Ovo je objašnjeno na razini 1. srednje, pa se nadam da sam nešto pomogao.

 

EDIT: Inercijsku silu promatraj kao silu tromosti. 

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2011 20:22 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Ah ta škola...

Tocnije kada se dizalo spusta onda ide Fn=G-Fi, a kada se dize, onda je Fn=G+Fi

G=mxg, a Fi=mxa, pa iz toga slijedi Fn=mg+ma=m(g+a) ili m(g-a) kada se dizalo spusta.

Google is NOT your friend!!!
13 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
passat kaže...

Tocnije kada se dizalo spusta onda ide Fn=G-Fi, a kada se dize, onda je Fn=G+Fi

G=mxg, a Fi=mxa, pa iz toga slijedi Fn=mg+ma=m(g+a) ili m(g-a) kada se dizalo spusta.

a je aklceleracija

ali akceleracije nema

 

NAPOMENA: 8. sam razred pa nisam na vašoj razini {#}

Sir
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2011 20:24 (tonihrvat).
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
tonihrvat kaže...
passat kaže...

Tocnije kada se dizalo spusta onda ide Fn=G-Fi, a kada se dize, onda je Fn=G+Fi

G=mxg, a Fi=mxa, pa iz toga slijedi Fn=mg+ma=m(g+a) ili m(g-a) kada se dizalo spusta.

a je aklceleracija

ali akceleracije nema

 

NAPOMENA: 8. sam razred pa nisam na vašoj razini {#}

takoder i ja...samo smo htjeli pomoc{#}

Gamers Don't Die, They Respawn.
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Kako nema akceleracije??

 

"Primjer: U dizalu stojimo na vagi na oprugu koja pokazuje masu od 70 kg  . Dizalo 

 

krene prema gore s ubrzanjem od 2m/s

2

, nakon što prođe prvi kat ima stalnu brzinu 

sve do osmog kata , a onda mu se brzina smanjuje sa stalnim usporenjem od –2m/s

dok se ne zaustavi na desetom katu .Koliku vrijednost pokazuje vaga pri početnom 

ubrzanju , koju vrijednost tijekom vožnje od  prvog do osmog kata , a koju pri 

usporenju ? "

 

 

Kada covjek ide prema gore u dizalu, mase 70kg brzinom 2m/s2, ima silu F od 840N

a kada se spusta, 560N.

 

 

DAKLE: vaga pri pocetnom ubrzanju pokazuje 84kg(za g cemo reci da je 10m/s2)

Tijekom voznje (tj. od 1.do 8. kata) prikazuje 70kg, jer je brzina konstantna, dakle nema akceleracije pa nema ni inercijalnog(akceleriranog) sustava.

A pri usporenju, vaga prikazuje vrijednost od 56kg.

Google is NOT your friend!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2011 21:05 (passat).
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
passat kaže...
Kako nema akceleracije??

 

"Primjer: U dizalu stojimo na vagi na oprugu koja pokazuje masu od 70 kg  . Dizalo 

 

krene prema gore s ubrzanjem od 2m/s

2

, nakon što prođe prvi kat ima stalnu brzinu 

sve do osmog kata , a onda mu se brzina smanjuje sa stalnim usporenjem od –2m/s

dok se ne zaustavi na desetom katu .Koliku vrijednost pokazuje vaga pri početnom 

ubrzanju , koju vrijednost tijekom vožnje od  prvog do osmog kata , a koju pri 

usporenju ? "

 

 

Kada covjek ide prema gore u dizalu, mase 70kg brzinom 2m/s2, ima silu F od 840N

a kada se spusta, 560N.

 

 

DAKLE: vaga pri pocetnom ubrzanju pokazuje 84kg(za g cemo reci da je 10m/s2)

Tijekom voznje (tj. od 1.do 8. kata) prikazuje 70kg, jer je brzina konstantna, dakle nema akceleracije pa nema ni inercijalnog(akceleriranog) sustava.

A pri usporenju, vaga prikazuje vrijednost od 56kg.

ovo kaj si ti sad rekao sam ja postao u jednom svom postu na prethodnoj stranici mislim

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
DSQ kaže...

vi ste u pravu

kami profa nas je zakinula za bod

sad ne znam jel on to ozbiljno mislio {#}

Sir
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
FiCoO kaže...

ovo kaj si ti sad rekao sam ja postao u jednom svom postu na prethodnoj stranici mislim

sry, nisam sve pratio..

vidio sam zadatak, mislio sam ga odmah rijesit al onda sam vidio da vas 10 ima 10 teorija pa sam jednostavno presao cijelu stranicu ne citajuci je

never mind

Google is NOT your friend!!!
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
passat kaže...
FiCoO kaže...

ovo kaj si ti sad rekao sam ja postao u jednom svom postu na prethodnoj stranici mislim

sry, nisam sve pratio..

vidio sam zadatak, mislio sam ga odmah rijesit al onda sam vidio da vas 10 ima 10 teorija pa sam jednostavno presao cijelu stranicu ne citajuci je

never mind

thats ok {#}

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
FiCoO kaže...
thuglife kaže...
Secret Agent kaže...

škola sucks

Zašto, bolje ti je raditi na baušteli?

drito to...nemoras ti ic u skolu ako ti je draze kopat kanale i radit na bausteli...ovako bar mozes nesto nauciti, steci neko znanje...ako se potrudis pa upises faks(ko sto cu ja fer{#}) onda vec imas nesto sto ce ti osigurati buducnost...jos nesto...cure se ne pale na baustelce{#}

{#} svaka čast tako mlad a već si  isplanirao budučnost....drago mi je da vidim da ima takvih ambicioznih ljudi..samo naprijed želim ti svu sreću 

''Znam da ništa ne znam.''
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
ilija2010lukic kaže...
FiCoO kaže...
thuglife kaže...
Secret Agent kaže...

škola sucks

Zašto, bolje ti je raditi na baušteli?

drito to...nemoras ti ic u skolu ako ti je draze kopat kanale i radit na bausteli...ovako bar mozes nesto nauciti, steci neko znanje...ako se potrudis pa upises faks(ko sto cu ja fer{#}) onda vec imas nesto sto ce ti osigurati buducnost...jos nesto...cure se ne pale na baustelce{#}

{#} svaka čast tako mlad a već si  isplanirao budučnost....drago mi je da vidim da ima takvih ambicioznih ljudi..samo naprijed želim ti svu sreću 

hvala hvala...a gle..u informatici vidim neku dobru buucnost jer se sve razvija i sto god da danas narpavis treba ti informatika...tek sam 8. raz ali eto vec sam svladao neke osnove C jezika i tako...posto na infici nista neradimo{#}....prije nekoliko dana napravio sam i program i to jos sam i API ubacio da kako tako izgleda

Gamers Don't Die, They Respawn.
14 godina
offline
Ah ta škola...

Prije sam kobajgi mrzio skolu, all sad mi je Zakon. 
Haj sto sta naucim, vec se u skoli ismijm ko nigdje, svaki dan se kocim. Cesto zaje*ajem nastavnike.

8. sam razred, mada sam malo popustio u ucenju.

U 7. iz fizike ima0 5, sad dva Keca, all u pon popravljam, rekla mi je ona kucka da moze.  All sve u svemu u skoli mi je ekstra !! :D 

dzix
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
dzelo kaže...

Prije sam kobajgi mrzio skolu, all sad mi je Zakon. 
Haj sto sta naucim, vec se u skoli ismijm ko nigdje, svaki dan se kocim. Cesto zaje*ajem nastavnike.

8. sam razred, mada sam malo popustio u ucenju.

U 7. iz fizike ima0 5, sad dva Keca, all u pon popravljam, rekla mi je ona kucka da moze.  All sve u svemu u skoli mi je ekstra !! :D 

ajme covjece pa kako mozes to radit...fizika u 8 je bas dobra...pogotovo ono na pocetku(neznam za ostale ali mi smo svaki sat nesto spajali, pravili...cak smo i jedan komp uzeli pa gledali strujne krugove i bilo je super)

Gamers Don't Die, They Respawn.
14 godina
offline
Ah ta škola...

ma jebiga opustio sam se ba.  na polugodstu sam imao 4, a evo sad je tako ako je, all popravit cu. moram!

 

A kod nsa nema tih eksperimenata, bilo je u stvari u 1. polugodistu nesto all se ne sjecam sta. 

dzix
13 godina
offline
Ah ta škola...

ali kod nas sto je najbitnije....mi imamo takvog cara od profesora da bi zelio da ti bude tata a i fizika bi ti postala najdrazi predmet

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Da se pohvalim :D

 

Od sljedece sedmice sam tehnicar mehatronike :D

 

Fala bogu :D

I'm rapper. Screamer. Singer. I'm the dopest.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Aliser kaže...

Da se pohvalim :D

 

Od sljedece sedmice sam tehnicar mehatronike :D

 

Fala bogu :D

oho Aliser 
čestitam ti {#} 

Sir
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Aliser kaže...

Da se pohvalim :D

 

Od sljedece sedmice sam tehnicar mehatronike :D

 

Fala bogu :D

takoder cestitke..i to na najbolji dan(1.april)

Gamers Don't Die, They Respawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice