Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.539
|
čitano: 6.325.368
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Rast mišića i visina
sseennoonn kaže...

Dobio sam prijedlog  za taj 5x5 vec od jednog kolege...pa. mi drugi pak kaze da  radim nekaj drugo da ne  radim kao pocetnik deadlift da se ne ozljedim itd

Prije ili poslije ćeš morati (ili nećeš ) raditi i deadliftove, tako da bi bilo dobro da ih se naučiš izvoditi. Nećeš se ozlijediti od deadliftova kao deadliftova, nego ako ih nepravilno izvodiš, pogotovo s velikom težinom. Ispočetka si pogledaj videe na YouTubeu kako se deadliftovi izvode i ne izvode i kreni polako, s jako malom kilažom. Znači, ispočetka se uopće ne opterećuj kilažom kod deadliftova, nego se usredotoči na pravilno izvođenje, na mehaniku (ključna stvar je da si vizualiziraš deadlift ne kao podizanje utega s poda, nego kao da se držiš za šipku, a nogama odguruješ pod od sebe). A kad savladaš mehaniku pokreta, polako možeš povećavati kilažu s kojom se osjećaš sigurno, za koju osjećaš da nije dovoljno velika da bi se mogao ozlijediti čak i ako koji put pogrešno izvedeš pokret.

8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

evo veceras dosao iz teretane znaci do sad idem 4ti put i zivotu ..radio sam benc  sa 48kg  ..Deadlift nisam jos ..veslanje radim sa 60kg i lat masina 60kg  .  Moguće da malo i griješim ali eto istražujem još teretanu i kako di kud gdje . Al da shvacam da je pravilan rad bitniji od kilaze . Moje trenutne specifikacije stock su 94kg  178cm visine otprilike :D  biceps opseg 41cm  podlaktica 35 (desna ruka) ljeva je koji cm manja ,i nznm list na nozi mi je 46 cm opseg. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding (ex Rast mišića i visina)

Krećeš sa manjim kilažama, a prikaze izvođenja imaš na netu. Program je jednostavan do bola, nema filozofije, a radi odlično. Sve vježbe se rade sa velikim utegom i ne moraš puno razmišljati, filozofirati. Nema lat mašina, tricepsa, leg kurla i sličnih pizdarija koje kad radiš ne možeš ni popamtiti što je na redu. Čučanj, benč, veslanje i gotov trening. Popratiš sa hranom i car si. 

5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding (ex Rast mišića i visina)

Po svemu sudeći bi trebao skinuti nekih ...cca 10 kg? Problem kod utega je taj, ako kreneš žestoko probudiće ti se apetit, a on ti je već problem? Znači hranu (kontrolu iste) svakako uvedi u priču jer inače, kile idu još gore? Nije uopće lako uskladiti ishranu, trening i odmor. Treba puno truda da bi se to ostvarilo, pogotovo kada je riječ o nama, običnim ljudima.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding (ex Rast mišića i visina)
A ovako po nazivu teme bi rekao da je to kutak za kršne momke, širokih ramena i da ja, 70kg i 188cm, ne pripadam ovdje 😆
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 12:08 (Dex.pwn).
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding (ex Rast mišića i visina)

O i to kako pripadaš, samo je razlika u tome da pored utega ti moraš dosta povećati unos kalorija za razliku od nas "jačih". 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Kant kaže...

Neka se tema zove Izgradnja tijela!

 nadam se da se zajebavas :D 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
sseennoonn kaže...

Dobio sam prijedlog  za taj 5x5 vec od jednog kolege...pa. mi drugi pak kaze da  radim nekaj drugo da ne  radim kao pocetnik deadlift da se ne ozljedim itd

 taj drugi frend ne zna raditi dl, zbog toga ti i kaze to.. cuo je da se moze ozlijediti hehehe.. ali zato radi bench press half reps s majmunskih hvatom i spusta na vrat

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 taj drugi frend ne zna raditi dl, zbog toga ti i kaze to

 a lol kao nitko se nije ozlijedio tko ga je radio sa savršenim izvođenjem, a ne neki početnik koji će misliti da ga radi kako treba i onda će jedno jutro ostati ukočen 

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kako ste početnički podizali kilažu... U smislu vjezbanja na spravama npr za prsa.. Raditi 4 serije i da se prva krene sa npr 35 kg treca sa 40 pa 45 ...Da li zavrsiti tj probati 4tu sa 50 ili se spustiti sa 45 npr na 35 i odraditi koje ponavljanje više 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Nema nikakvog smisla povećavati kilažu iz serije u seriju jer time najveći teret podnosiš na zadnjoj seriji kada si najumorniji. Prvo se dobro zagriji - npr. samo sa šipkom 10 ponavljanja, pa 50% težine s kojom ćeš raditi 5 ponavljanja, pa puna težina jedno ponavljanje. Onda se odmori dok više nisi zadihan i kreni raditi prave serije. U tvom slučaju 6-8 ponavljanja s 40 kg. Ako sve 4 serije uspiješ napraviti barem 6 ponavljanja (zadnja će biti najteža) idući trening podižeš na 45 i opet nastojiš sve 4 serije barem 6 ponavljanja. Ako uspiješ opet podižeš idući trening, ako ne onda ostaješ na istoj kilaži, ali pokušaj povećati za barem jedno ponavljanje. Npr uspio si 7-6-5-5, sada barem treba biti 7-6-6-5 jer i to je napredak.
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja bi mu jedino savjetovao da ne skače po 5kg nego da diže po 2,5kg. Na nekim vježbama skok od 5kg se itekako osjeti

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

ovo je konkretno na benču itd  ili se moze i opcenito prenest na sve sprave . Jbg jos uvijek se lovim..gledam videe po jutubu pratim al tog je pun k i svak ima svoje misljenje.. Zasada pokusavam pratit savjete onog athlean Xa cini mi se covjek na mjestu fkt 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Neću puno pisati ali topli savjet: odaberite dobar program i držite ga se kao bibliju, biti ko guske u magli u teretani je najgori mogući oblik treniranja, gubiš vrijeme, trošiš pare, ozlijedit ćeš se gotovo sigurno.

Ja predlažem Starting Strength, pratim ga skoro godinu dana, moji liftovi (čisto da pokažem koliko je program efektivan kad ga se slijedi): čučanj 3x5 142.5, deadlift 1x5 142.5, press 3x5 55, bench 3x5 72.5, power clean 5x3 62.5, pullup 3x5 13.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 0:20 (EZY-E).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

Pa, kaj se toliko mučite se tim famoznim programima? Pa, svaki gym ima trenera ili nekog iskusnijeg što će vam pokazati kako što ide u startu.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
PzKpfw kaže...

 

Pa, kaj se toliko mučite se tim famoznim programima? Pa, svaki gym ima trenera ili nekog iskusnijeg što će vam pokazati kako što ide u startu.

 Dragi moj treneri danas su jad i bijeda, izlaze sa kifa bez da ih uče tehnike osnovnih liftova (a uče ih kako je jakost/snaga najbitnija ali ne i kako doći do nje), ne znaju razliku između high/low bar, tehnike gripa, disanja, ništa, glavno da znaju na staničnoj razini šta se događa u tijelu tokom treninga, to je ful bitno.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

@EZY-E

 

Eh, ne bi baš rekao. Treneri sa kojima sam se susretao imali su znanje, ali i kvalifikacije.

Problem je što nadobudna ekipa nešto pročita/čuje/vidi negdje, te onda misli da netko drugi ne zna, ali oni eto znaju. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
EZY-E kaže...

Neću puno pisati ali topli savjet: odaberite dobar program i držite ga se kao bibliju, biti ko guske u magli u teretani je najgori mogući oblik treniranja, gubiš vrijeme, trošiš pare, ozlijedit ćeš se gotovo sigurno.

Ja predlažem Starting Strength, pratim ga skoro godinu dana, moji liftovi (čisto da pokažem koliko je program efektivan kad ga se slijedi): čučanj 3x5 142.5, deadlift 1x5 142.5, press 3x5 55, bench 3x5 72.5, power clean 5x3 62.5, pullup 3x5 13.

 Tako je

 

1. naucite vjezbe, tj pokrete

2. uzmite program i pratite ga od A do Z i napradovat cete

 

 

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
PzKpfw kaže...

 

Pa, kaj se toliko mučite se tim famoznim programima? Pa, svaki gym ima trenera ili nekog iskusnijeg što će vam pokazati kako što ide u startu.

 trener ti moze pokazati samo izvodjenje vjezbi, ali ti sigurno nece dati dobar program, nego neki svoj broscience (osim nekih boljih trenera, ali oni ne radi tako random u teretanama)

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
PzKpfw kaže...

 

@EZY-E

 

Eh, ne bi baš rekao. Treneri sa kojima sam se susretao imali su znanje, ali i kvalifikacije.

Problem je što nadobudna ekipa nešto pročita/čuje/vidi negdje, te onda misli da netko drugi ne zna, ali oni eto znaju. 

 

 Znanje cega? vecina tih trenera ce te baciti na obicne bro treninge.. ili eventualno pull push legs i to je to.. zapravo trening sam po sebi i nije toliko bitan, mozes raditi 10 razlicitih treninga, ali je bitna progresija

 

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Do sad sam bio u 2 teretane i ne, ljudi tamo ne znaju šta rade, tebi možda izgleda da znaju jer možda izgledaju dobro i zvuče pametno ali kad mi početnike stave na nekakav split "program" gdje malo rade ruke, malo leđa, malo noge i gledaju da pokriju cijelo tijelo jer to zvuči logično.
Početnik se osjeća dobro jer si misli: u jebote cijelo tijelo sam odradio, sutra će biti gainsi a i trener se dobro osjeća jer je "sve pokrio".
Kod takvih likova nije bitna buducnost, progresija, nego samo današnji trening, tj. to onda nije trening uopće nego vjezbanje.
Iliti nekakav kružni trening, svi se uznoje, jedva dišu, "treneru svaka čast kako nas je izbio".
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Za pocetnika koji trenira 2-3x tjedno jedina opcije i je full body.Neces ga valjda stavit na 5x split?

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
perkoxcar kaže...

Za pocetnika koji trenira 2-3x tjedno jedina opcije i je full body.Neces ga valjda stavit na 5x split?

 Za početnika nije podjela tijela na dijelove nego treniranje osnovnih liftova: čučanj, deadlift, bench, press, s time se najbrže i najefikasnije napreduje.

Osim ako ne ideš u teretanu dobiti bice.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
perkoxcar kaže...

Za pocetnika koji trenira 2-3x tjedno jedina opcije i je full body.Neces ga valjda stavit na 5x split?

 Tako je, ali kroz osnovne pokrete.. nema potrebe za milion izolacija itd.. tj zapravo i nema potrebe za izolacijama ako si totalni pocetnik

 

radi osnove, jacaj, jedi,i rasti ces svuda..

 

full body ne znaci da ces u svakom treningu raditi bp dl i sq.. dl i sq se oboje racunaju kao lower body vjezbez tako da nema potrebe raditi oboje ako si pocetnik, kasnije mozes naravno ubaciti neke varijacije dl u leg danu, iako si radio squatse

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
perkoxcar kaže...

Za pocetnika koji trenira 2-3x tjedno jedina opcije i je full body.Neces ga valjda stavit na 5x split?

 Tako je, ali kroz osnovne pokrete.. nema potrebe za milion izolacija itd.. tj zapravo i nema potrebe za izolacijama ako si totalni pocetnik

 

radi osnove, jacaj, jedi,i rasti ces svuda..

 

full body ne znaci da ces u svakom treningu raditi bp dl i sq.. dl i sq se oboje racunaju kao lower body vjezbez tako da nema potrebe raditi oboje ako si pocetnik, kasnije mozes naravno ubaciti neke varijacije dl u leg danu, iako si radio squatse

 Po starting strength programu se i radi svaki trening čučanj, press/bench, deadlift (bench i press se alterniraju).

Uopće nije problem jer u početku niti ne dižeš tolki i najviše trebaš tehniku optimizirati, tako da se ni ne trebaš nešto puno oporavljati, u kasnijim stadijima se ubacuje power clean i zgibovi kao alternacija deadliftu (kad postane dosta težak za oporaviti se od njega).

Čučanj se radi svaki trening.

Glavno je da se rade osnovni liftovi i da postoji linearna progresija, bez tog dvoje samo sebi kompliciraš stvar i ideš kroz duže i nesigurne puteve.

A i ove podjele lower body-upper body su mi uvijek bile glupe, dođi sa čučnjem do 200 kg pa mi reci da ti ne rade leđa, ramena, podlaktice i nadlaktice, core da ne spominjem.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 20:43 (EZY-E).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
EZY-E kaže...
exer1234 kaže...
perkoxcar kaže...

Za pocetnika koji trenira 2-3x tjedno jedina opcije i je full body.Neces ga valjda stavit na 5x split?

 Tako je, ali kroz osnovne pokrete.. nema potrebe za milion izolacija itd.. tj zapravo i nema potrebe za izolacijama ako si totalni pocetnik

 

radi osnove, jacaj, jedi,i rasti ces svuda..

 

full body ne znaci da ces u svakom treningu raditi bp dl i sq.. dl i sq se oboje racunaju kao lower body vjezbez tako da nema potrebe raditi oboje ako si pocetnik, kasnije mozes naravno ubaciti neke varijacije dl u leg danu, iako si radio squatse

 Po starting strength programu se i radi svaki trening čučanj, press/bench, deadlift (bench i press se alterniraju).

Uopće nije problem jer u početku niti ne dižeš tolki i najviše trebaš tehniku optimizirati, tako da se ni ne trebaš nešto puno oporavljati, u kasnijim stadijima se ubacuje power clean i zgibovi kao alternacija deadliftu (kad postane dosta težak za oporaviti se od njega).

Čučanj se radi svaki trening.

Glavno je da se rade osnovni liftovi i da postoji linearna progresija, bez tog dvoje samo sebi kompliciraš stvar i ideš kroz duže i nesigurne puteve.

A i ove podjele lower body-upper body su mi uvijek bile glupe, dođi sa čučnjem do 200 kg pa mi reci da ti ne rade leđa, ramena, podlaktice i nadlaktice, core da ne spominjem.

 nisi me shvatio, ti si rekao da si protiv full body treninga, a SS i svaki pocetnicki plan treninga je full body... E sad problem je sto vecina trenera daju los program, pa se baziraju na nepotrebnim vjezbama umjesto osnova

 

SS radi samo u jednom danu sq i dl, u drugom ne 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
EZY-E kaže...
exer1234 kaže...
perkoxcar kaže...

Za pocetnika koji trenira 2-3x tjedno jedina opcije i je full body.Neces ga valjda stavit na 5x split?

 Tako je, ali kroz osnovne pokrete.. nema potrebe za milion izolacija itd.. tj zapravo i nema potrebe za izolacijama ako si totalni pocetnik

 

radi osnove, jacaj, jedi,i rasti ces svuda..

 

full body ne znaci da ces u svakom treningu raditi bp dl i sq.. dl i sq se oboje racunaju kao lower body vjezbez tako da nema potrebe raditi oboje ako si pocetnik, kasnije mozes naravno ubaciti neke varijacije dl u leg danu, iako si radio squatse

 Po starting strength programu se i radi svaki trening čučanj, press/bench, deadlift (bench i press se alterniraju).

Uopće nije problem jer u početku niti ne dižeš tolki i najviše trebaš tehniku optimizirati, tako da se ni ne trebaš nešto puno oporavljati, u kasnijim stadijima se ubacuje power clean i zgibovi kao alternacija deadliftu (kad postane dosta težak za oporaviti se od njega).

Čučanj se radi svaki trening.

Glavno je da se rade osnovni liftovi i da postoji linearna progresija, bez tog dvoje samo sebi kompliciraš stvar i ideš kroz duže i nesigurne puteve.

A i ove podjele lower body-upper body su mi uvijek bile glupe, dođi sa čučnjem do 200 kg pa mi reci da ti ne rade leđa, ramena, podlaktice i nadlaktice, core da ne spominjem.

 nisi me shvatio, ti si rekao da si protiv full body treninga, a SS i svaki pocetnicki plan treninga je full body... E sad problem je sto vecina trenera daju los program, pa se baziraju na nepotrebnim vjezbama umjesto osnova

 

SS radi samo u jednom danu sq i dl, u drugom ne 

 Ne, rekao sam da sam protiv podjele tijela na dijelove i gledanja na trening kao: "trebam pogoditi svaki dio tijela nekom vježbom".

U SS se čučanj radi svaki trening a alterniraju se deadlift/power clean i bench/press, +zgibovi (u 3.fazi).

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
8 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Dal netko od bildera iz Zagreba zna teretanu (u Zagrebu) koja ima:

- barem 3 mjesta za ravni bench press

- više od 1 seta bučica

- concept2 ergometar

- air bike

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

@ks95hr

 

 

Kao, prvo ovdje nemaš bildera. Bilderi ne idu baš na Internet, nego vježbaju. 

Ove sve tvoje želje ne znam dal' može baš neka teretana pokriti. 

Al' nije to sve potrebno da postigneš rezultate. 

 

Većinom ti ljudi iz gyma prodaju maglu, prave se pametni, te previše filozofiraju.

Oni koji se fakat žike i imaju znanje, više rade, a manje prodaju priče.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ok, filozof.

 

3 mjesta za bench trebam da ne moram čekati na red.

2+ seta bučica trebam da ne moram čekati na red.

concept2 ergometar trebam jer mi je veslanje najdraži oblik low impact cardia.

Air bike trebam/hoću za HIIT.

 

Sve to mi je NEOPHODNO da postignem rezultate KAKVE JA HOĆU.

 

Ostali, preporuke?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 15:10 (ks95hr).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice