Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.060.466
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...

 Moze li mi netko pojasniti radi cega moraju biti ovako?

 Ako sam dobro skuzi/informirao se, jedna salje valove uzduzno, a druga poprijeko tako da onda ide u sve smjerove.

Svakako bih volio prvo isprobati, najvjerojatnije je tako najbolje, al treba isprobati sve opcije. Nekako mora biti najbolje.

Kovačić
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Smjer određuju antene prema gdje su usmjerena a sa polarizacijama koje se razlikuju za 90° se uz "Mimo diversity" postiže puno veća brzina (Mbps)

Proguglajte  : mimo diversity

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

 bas to teski uzas, prije stabilnih 50, cak  je bilo i preko 80mbps, al unazad mj dana jedva 10, ista pozicija sve isto. mjerim sa sjeverne str odasiljaca tamo super brzina, kod mene uzas, kazu nisu nista dirali, al kako to da je brzina tako losa, i to jos mjerio oko 5 popodne, za moje zapadne str brzina 5-8mbps odem sa sjeverne tamo 10 puta vise. siugnal mi je max da ne moze biti bolji. morat cu probati a1 pa makar onih 200gb koristio.

 I dalje privlače nove korisnike. Već su krenule i Božićne reklame na tv-u. SMS-om šalju ponudu da dovedeš frenda na Tele2, pa ćete i frend i ti dobiti sve duplo sljedeće 2 godine.

 

Nije ti to samo tako na Tele2. I na HT-u ti je jedan dan brzina preko 100 megabita, a sada maloprije 19 megabita u downloadu.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Došlo ti je novih korisnika na baznu.....
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

a nije da sam u nekom naseljenom djelu grada. vise malo van grada, ajde preko ljeta je puno turista, al sada ne bi trebalo biti, kako sa sjeverne str te bazne stanice brzina pici u svako doba dana preko 70...

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ok,

 

Čitam i još uvijek neznam koju antenu prporučujete ...

 

Da li onu od slovenca ili kermana ili ...

 

Jeste li zadovoljni samim pojačanjem signala sa antenom ???

 

Dajte neki info,ima li možda nešto jeftinije od ovih 450 kn ???

 

thx

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

koliko ja znam kerman i slovenci prodaju iste antene od iskre, a iskra je slo firma. p46 mimo

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja se dvoumim oko tih antena nez dal bi sta poboljsale signal i kvalitetu 

Ovo je trenutna brzina http://www.speedtest.net/result/7830099838

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...
danmega kaže...

Ste primjetili da je sustav kako vrijeme prolazi sve gori i gori, brzina varira od 0.83 do 25 i to samo jutarnji sati, mislim da se pomalo vračam na iskon barem stabilnih 20

 bas to teski uzas, prije stabilnih 50, cak  je bilo i preko 80mbps, al unazad mj dana jedva 10, ista pozicija sve isto. mjerim sa sjeverne str odasiljaca tamo super brzina, kod mene uzas, kazu nisu nista dirali, al kako to da je brzina tako losa, i to jos mjerio oko 5 popodne, za moje zapadne str brzina 5-8mbps odem sa sjeverne tamo 10 puta vise. siugnal mi je max da ne moze biti bolji. morat cu probati a1 pa makar onih 200gb koristio.

 I kod mene ista stvar. Ja uzimam A1. Drek od TELE2 usred bijelog dana (stavljene antene,super signal itd.) 10 mbit/s a na mobu (A1) 60 mbit/s. 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cogent kaže...
dennocro kaže...
danmega kaže...

Ste primjetili da je sustav kako vrijeme prolazi sve gori i gori, brzina varira od 0.83 do 25 i to samo jutarnji sati, mislim da se pomalo vračam na iskon barem stabilnih 20

 bas to teski uzas, prije stabilnih 50, cak  je bilo i preko 80mbps, al unazad mj dana jedva 10, ista pozicija sve isto. mjerim sa sjeverne str odasiljaca tamo super brzina, kod mene uzas, kazu nisu nista dirali, al kako to da je brzina tako losa, i to jos mjerio oko 5 popodne, za moje zapadne str brzina 5-8mbps odem sa sjeverne tamo 10 puta vise. siugnal mi je max da ne moze biti bolji. morat cu probati a1 pa makar onih 200gb koristio.

 I kod mene ista stvar. Ja uzimam A1. Drek od TELE2 usred bijelog dana (stavljene antene,super signal itd.) 10 mbit/s a na mobu (A1) 60 mbit/s. 

 pa da, frend je donio a1 i mjerili preko 60, na tcom imam preko 150, znaci tele 2 tu steka na moju str nema druge. al bitno da kazu da je sve ok, a nije. al neka, otici ce ljudi brzo od njih...

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nisam siguran jel možda bilo ovo pitanje, ali: koristim već duže vremena internet tarifu BEZBROJ GB.

 

Nedavno sam skužio da nakon što skurim 5GB, pošaljem poruku NASTAVI (prema kojoj bi trebao imati još 2GB raspoloživog prometa te tako u nedogled), taj promet se smanjio na 500 MB...

Dakle, više nije u igri 2GB "naknadnog" prometa koji mogu nastavljati s gore navedenom porukom, nego samo 500 mb.

 

Ima li netko sličnog iskustva?

 

 

Moram priznat da nisam vidio promjete u Uvjetima korištenja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Moj brat ima tu tarifu. Jučer mu je bila nakon 2GB obnova. Piše tako i na njihovoj stranici.
Nazovi ih pa provjeri da im se nije nešto u sustavu zeznulo.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Čitam uvjete korištenja i nigdje se ne spominje 500 MB. Moj savjet ti je da kontaktiraš službu za korisnike, ili preko telefona na 095/1000-444 ili preko Facebook stranice Tele2.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa poludio sam jutros..Inače fakat ne skidam nikakve gluposti preko mob-a, ali jutro sam htio skinuti jednu sezonu serije (cca 12 gb) i rekoh, da se popodne ne zajebavam i skratim si vrijeme, skinut ću preko mob-a.

Kako sam u centru i 4g stvarno ubija, svakih 3-5 min mi dolazi poruka NASTAVI...Izračunam potrošnju od zadnje poruke, ono 500 mb....Opet su počeli sa ciganlukom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 trebala bi biti ok, al moras dvije u mimo. i taj je sirikopojasna pa daje manji signal nego neke koja je npr samo za 1800 koliko je tele

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 7:22 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

A kamo da uštekam drugu antenu u ovaj booster ???

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

 najbolje uvijek dvije u mimo, a ovaj booster nisam probao niti vidio da je iko testirao. mozes kupiti pa probati i oda nama preneses, ako nista drugo sa ove dvije yagi. nisu skupe.

  Ni slučajno ne uzimaj Yagi jer one jedva pokriju jedan mobilni band  a u nikojem slučaju više bandova, i nije dobit 28 dBi (pa nije parabola (grid) od 4m promjera.

 

Jedine antene koje pokrivaju sve bandove su LPDA , ali im zato dobit nije veća od 8 dBi ma što god pisali prodavači. Dovoljno je i ta dobit jer se sa vanjskom lokacijom može dobiti plus 20 dBm (bolja vidljivost mobilne postaje) i oduzme se samo gušenje koaksijalnog kabla koji nebi smio biti RG174 ili RG58 koji nisu za mikrovalne frekvencije.

 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

E ježiga, uzeo 2 antene,sad ćemo vidjeti ...

 

Javim rezultate kad to stigne i namontiram ...

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dobit 24dbi grid-ice zakon!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Dobit 24dbi grid-ice zakon!

 ja mogu staviti nazalost 15 antena al mi ni jedna ne pomogne. kad su nes shebali odasiljac.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pa kak su ga zmrdali slabiji ti signal nego prije ili su ti brzine pale a signal ostao isti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

pa kak su ga zmrdali slabiji ti signal nego prije ili su ti brzine pale a signal ostao isti?

 signal isti brzina nece preko 10, nekad jedva 30 al to jako malo. sa sjeverne str tog odasiljaca brzina 70-80, mjerio preko moba, dosao ispred svoje kuce di je prije bila brzina isto tako, sad jedva 10-20. to je mjereno u 5 popodne, iz teleta kazu da je sve ok da nisu nista dirali.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To ti je onda zbog opterećenosti odašiljača, vjerojatno sada na tvojoj lokaciji ima više korisnika pa zbog toga ne možeš postići veće brzine.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa to mu i ja objašnjavam. Njemu na zapadnu stranu je jedna bazna a na sjevernu stranu je druga bazna. Na njegovu koja gleda na zapad je došlo novih korisnika, na onu drugu za sada nije. Daj nam slikaj te bazne. Jel jesu bar dvije?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 4:40 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kuzim ja da je vise korisnika, al nije bas naseljeno ljudi u zadnjih god dana, to su vecinom apartmani.

 

antenska ulica pula, evo slike http://prntscr.com/lonjqt

 

ja sam na fazanskoj, cistina nema prepreka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 20:01 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Svaka gleda na svoju stranu. One jesu zajedno, ali je svaka za sebe.
Možda je netko privremeno doselio u te apartmane. Imaš wlan na mobu pa u šetnji upali i skužit ćeš jel ima koji tele2 wlan tamo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 23:17 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stigo mi danas Huawer b525 ruter za Tele2 za sad zadovoljan evo brzine pridvece

http://www.speedtest.net/result/7842359250?fbclid=IwAR2XRv9r_xZg_QBcPw42FFe4XKCtWdGg7Dreg-vifKBLCp9vhMlvRVQ5FvE

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice