Pitanja o plazmi

poruka: 1
|
čitano: 2.263
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pitanja o plazmi

Vlasnik sam Sony 40V4000 LCDa i namjeravam preci na plazmu.

TV koristim podjednako za gledanje MKVa putem HTPCa, tv programa (Bnet) te igranjem PS3 konzole.

Ako sam dobro shvatio, svi pisu kako treba prvih 200-300 sati "uhodati" plazmu (to je mojih 2 mjeseca gledanja), kako treba izbjegavati u igrama staticne djelove ( to mi je apsurdno za igraca) pa cak nesto i o crnim trakama u filmovima-serijama i sl. tome...

Posto se s nicim od ovih stvari nisam zamarao dosad sa LCD-ima, vec je bilo po principu upali (ako zelis, namjesti kontrast, boje, ostalo) i uzivaj u tv-u, kakvo je danas stanje sa plazma modelima iz 2010 godine?

Treba li se pazit na sve ovo? Na nekim forumima sam procitao da u razdoblju "uhodavanja" nebi trebali igrat igre te gledat mkv materijal radi gore nabrojenih stvari. Moram priznat da mi to djeluje obeshrabljujuce :(

 

A sad u kupnji plazme (vidim da vecina favoriziraju Panasonic) :)

Imam ograniceni budjet a bit ce oko 5000 do max 6000 kuna, ovisi o prodaji Sony 40V4000 LCDa (garancija jos oko 70-80 dana).

Tv inace gledam sa udaljenosti od 2.5 metra (trenutno ovaj 102cm LCD) pa pretpostavljam da mi je optimalna plazma od 42"?

Da li ici na Full HD ili ne s obzirom na udaljenost gledanja te koju mi preporucujete plazmu za kupiti a da je dostatna zamjena za Sony 40V4000 LCD :)

 

Zahvaljujem

 

 

 

madafaka
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice