Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

poruka: 130
|
čitano: 100.971
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

U pravu si. napokon sam uspio. SVCD PAL  tu sam se izludio jer od bezbroj konvertiranja vjerojatno jedino tu opciju nisam radio u 16:9. Hvala na strpljenju i razumijevanju.

11 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

e ovako napravio sam sve kako je pojašnjeno na slikama,prebacim film na usb stick ubodem ga u televizor,film radi titlovi su unutra sve 5,kad

pred kraj filma sve zabloka i prekine film,i tako svaki film sve radi dok ne dodje pred kraj filma, šta mi je činiti unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Pozdrav dečki, sve sam napravio kako je trebalo u prvom postu, i probao sam s 2 filma i neželi mi ih pokrenut kad ih stavim an usb i dvd. Konvertira inače u (MPEG4) Xvid ?

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

AVISub je jednostavno odličan program za ubacivanje titlova. Isprobajte ga.

12 godina
protjeran
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Tommy_123 kaže...

Pozdrav dečki, sve sam napravio kako je trebalo u prvom postu, i probao sam s 2 filma i neželi mi ih pokrenut kad ih stavim an usb i dvd. Konvertira inače u (MPEG4) Xvid ?

Skini si Media Coder.

 

On je pregazio Ffactory (meni je puno pouzdaniji jer bez greške pretvara sve živo i neživo u xvid-divix) i Freemake video converter u konvertiranju Mp4, h.264 i sličnih codeca u avi odn xvid-divix.

 

Evo korak po korak konverzija MKV u AVI;

1) prevuci fajlove koji ces konvertirati u prozor mediacodera

2) na kartici Audio podesiti:
stavi kvačicu ispred Auto Select
staviti kvačicu ispred Enable Audio
Encoder: LAME MP3
Channel: Stereo

3) Na kartici LAME podesiti:
Rate Mode: CBR
Channel: Joint Stereo
Bitrate/Quality: 128 kbps

4) Na kartici Video podesi:
Mode: Two-pass
*bitrate izracunaj bitrate kalkulatorom.
Preporucujem Aspect http://www.free-codecs.com/download/Aspect.htm  

Od bitratea zavisi koliki ce fajl biti. Ako zelis da fajl stane na jedan CD
onda za velicinu fajla izaberi 700 MB ili za svaki slucaj malo manje, recimo 690 MB.
Kalkulator ce ti prikazati koliki bitrate treba biti da bi dobio fajl te velicine.

Format: XviD
Container: AVI
stavi kvacicu ispred Auto Select
stavi kvacicu ispred Auto Select

5) Na kartici Picture podesi:
stavi kvacicu ispred resize
izaberi rezoluciju koju hoces
Crop: Disabled
Frame rate: 25.000
stavi kvacicu ispred Aspect Ratio
izaberi 4:3 ili drugi aspect ratio tvojeg videa

 

tut je c/p s jednog malog foruma, no više nemam taj link pa se ovim putem ispričavam autoru.

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 21:46 (Budokai).
13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Skužio sam s any video converterom. Sve super radi. Thanks anyway :)

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Sve OK. Bitno je da ljudi imaju više mogućnosti...i objašnjenja. Trebalo bi i ovdje kao i na Medija Playerima staviti jednu Sticky temu o konvertiranju codeca, lijepljenju titlova itd..da se ne baulja po forumu s dvadest sličnih raštrkanih tema.

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Ugl mislio sam da je sve dobro ali imam film skinut u mp4. fajlu i preko any video convertera ga konvertiram u recimo mpeg4 i radi ali ga pokreće svakih 5 sec, krene, izađe van i ponovo krene. Neke filmove mi uopće neželi pokrenut isto iz mp4- mpeg4. Telefunken je dvd al fakat, neznam šta da radim. Kakve prijedloge ?

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Moguće je da si negdje u postavkama enkodiranja stavio kvačicu na nešto, pa ispadne napredniji video (HQ), koji masa DVD playera baš i ne voli, jer su programirani na bazične postavke.

13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Evo slike, neznam kaj da radim opće, neki rade ko urica neki ne o.O

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Vidim Frame Size -Original,... Da li to znači da ostavljaš HD rezoluciju videa (1080) dok ga enkodiraš u divx (a bitrate 700 i kusur kb/s) i pokušavaš ga pokrenuti na standardnom DVD playeru ili...?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Ord Mantel kaže...

Vidim Frame Size -Original,... Da li to znači da ostavljaš HD rezoluciju videa (1080) dok ga enkodiraš u divx (a bitrate 700 i kusur kb/s) i pokušavaš ga pokrenuti na standardnom DVD playeru ili...?

Mogu birat rezoluciju koju želim, jel bi bilo dosta recimo 1280-720 za taj film. Šta točno znači bitrate ?

Da, na normalnom koji ima usb utor.

ELS BLAUGRANES <3
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Standardni DVD playeri imaju ograničenje rezolucije, koja ne smije biti veća od 720x576, a pošto je ti ostavljaš nepromijenjenu (1080) enkodiraš je kao HD video, koju standardni DVD playeri baš i ne ljube. Za pretpostaviti da je film ripan sa BluRaya (16:9), pa kao rezoluciju ukucaj npr 720x400. Bitrate je "količina materijala" kojom se iscrtava slika. Ako ga je malo, a za HD jeste, onda slika bude grozna. Za standardni divx može proći, iako bih ja stavio (na moju preporučenu rezoluciju) minimum 1200kb/s.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 0:44 (Ord Mantel).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Ord Mantel kaže...

Standardni DVD playeri imaju ograničenje rezolucije, koja ne smije biti veća od 720x576, a pošto je ti ostavljaš nepromijenjenu (1080) enkodiraš je kao HD video, koju standardni DVD playeri baš i ne ljube. Za pretpostaviti da je film u "kino formatu" (2,35:1), pa kao rezoluciju ukucaj npr 720x304. Bitrate je "količina materijala" kojom se iscrtava slika. Ako ga je malo, a za HD jeste, onda slika bude grozna. Za standardni divx može proći, iako bih ja stavio (na moju preporučenu rezoluciju) minimum 1200kb/s.

Imam samo 720x480 i 720x576. Znaći da stavim ovu prvu rezu i 1200 video bitrate ?

ELS BLAUGRANES <3
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Ako već imaš samo izbor od te dvije odaberi drugu (720x576), pa provuci film kroz Mpeg4 Modifier. U Display AR odaberi 16:9, pa ćeš imati film u Full PAL rezoluciji, a player će znati da ga treba reproducirati u 16:9 formatu. Za ovo ja bih ipak malo i podebljao bitrate, npr. na 1500kb/s.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 0:51 (Ord Mantel).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Ord Mantel kaže...

Ako već imaš samo izbor od te dvije odaberi drugu (720x576), pa provuci film kroz Mpeg4 Modifier. U Display AR odaberi 16:9, pa ćeš imati film u Full PAL rezoluciji, a player će znati da ga treba reproducirati u 16:9 formatu. Za ovo ja bih ipak malo i podebljao bitrate, npr. na 1500kb/s.

Neznam kako da ti zahvalim, stvarno si ljudina :)

EDIT: Stavio sam ovu rezoluciju i provukao kroz mpeg4 modifier i pokrenem film preko usba i nije u 16:9, nego je doslovno kocka, šta sada ?

Ja samo moram napraviti zoom da bi bilo kako si rekao -.-"

 

Samo još jedno pitanje, kako znam koji bitrate paše kojem videu, znaći za svaki video isti postupak radim ili ?

 

Evo slike ako ti pomaže :)

ELS BLAUGRANES <3
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 3:20 (Tommy_123).
12 godina
odjavljen
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Evo jos jedan nacin

Treba vam

 

Avisynth

avsPmod (nije nuzno potreban)

VSfilter plugin

ffms2 plugin

x264 encoder ili neki drugi ovisi o vama :)

 

kad ste to sve instalirali i odpakirali (Pluginove mozete stavit bilo gdje ili u avsynth plugins folder) napravite novi .avs file i otvorite ga sa avsPmod (ili sa notepad-om)

u njega ukucajte ovo

 

LoadPlugin("C:\Program Files (x86)\AviSynth 2.5\plugins\ffms2.dll")
LoadPlugin("C:\Program Files (x86)\AviSynth 2.5\plugins\vsfilter.dll")
ffvideosource("C:\1.mkv")
Spline36Resize(1280, 720)
TextSub("C:\1.srt")

U prvom i drugom redu su putanje do skinutih pluginova

3. red je putanja do ulaznog videa (video na koji hocete stavit titlove)

4. red je promjena rezolucije (kad to radite pazite da vam aspect ratio ne ispadne krivo (to je ono 16:9 ili 4:3 ... ) to si pravilno mozete izracunat ovjde http://andrew.hedges.name/experiments/aspect_ratio/ )

Ako ne mjenjate rezoluciju onda vam ovaj red ne treba

5. red je putanja do vasih titlova

 

to spremite kao .avs naravno i nadovezite na encoder

za x264 bi to ovak izgledalo

 

"C:\x264.exe" --fps 24000/1001 --crf 20 --ref=4 --bframes=4 --level 4.1 --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --psy-rd 1.00:0.00  --no-dct-decimate --deblock -1:-1 --sar 1:1 --keyint 240 --min-keyint 23 --me=umh --merange 24 --b-adapt=2 --weightp=2 --rc-lookahead 60 --qcomp=0.60 --no-fast-pskip --subme=9 --trellis 2 --b-pyramid 2 --output "C:\izlaz.mkv" "C:\1.avs"
ovdje pratite navodnike

u prvima je putanja do enkodera (znaci x264 koji ste skinuli) i na kraju skripte su drugi i treci navodnici

u drugima stavite putanju do izlaznog videa ,a u trece stavite putanju do avisynth skripte koju ste malo prije napravili

 

kvalitetu videa mozete kontrolirat uz pomoc "--crf 20" komande (cim manji broj to je veca kvaliteta i veca velicina file-a)


Ovaj napravljeni video ce bit bez zvuka i njega mozete ubacit iz orginala uz pomoc MkvToolnix-a

 

 

Ovo je dakako tezi nacin za ljepljenje titlova ,ali daleko najkvalitetniji i imate najvecu kontrolu nad oni sto radite

 

Primjer :

 

http://imgbox.com/abnsKERK

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 1:30 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Tommy_123 kaže...

EDIT: Stavio sam ovu rezoluciju i provukao kroz mpeg4 modifier i pokrenem film preko usba i nije u 16:9, nego je doslovno kocka, šta sada ?

Ja samo moram napraviti zoom da bi bilo kako si rekao -.-"

 

Samo još jedno pitanje, kako znam koji bitrate paše kojem videu, znaći za svaki video isti postupak radim ili ?

 

Na svakom playeru (na kojem sam probao) ovaj forsirani AR radi, pa je moguće da je kod tvog greška. Nema veze, jer kad si rekao da možeš birati samo između dvije rezolucije bilo mi je malo blesavo, pa sam si instalirao program da probam. Postoje ponuđene rezolucije, ali ti možeš ručno ukucati željenu, kao i željeni bitrate itd...

Pa tako, ako je film u 16:9, namjesti rezoluciju na npr. 720x400, a ako je u filmskom formatu (2,35:1) namjesti 720x304. Tako ćeš imati najveću moguću rezoluciju na playeru sa ispravnim formatom slike.

A što se tiče bitratea, u pravilu stavljaš veći bitrate kod 16:9 videa, jer ima veći broj linija. Moj prijedlog ti je da nađeš neki svoj ukus, vježbajući na kratkim segmentima( od 5 minuta), na najkompliciranijim dijelovima filma (brze, masovne scene...), sa dodavanjem bitratea da bi se izbjegla distorzija slike/fragmenti(kockice). S vremenom ćeš naći svoj izbor, ali bih ja stavljao npr; 720x400 - 1600kb/s, 720x304 - 1200kb/s.

postavke postavke
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 13:24 (Ord Mantel).
13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Sve je uspijelo kako si rekao, lijepo se slika vidi, ma super. Neznam kako da ti zahvalim :)

 

Ako ću imat pitanja na pm ti pošaljem :)

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Jel dovoljan bitrate 1024 za rezu 720x400 ?

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Ma može i manji, samo je pitanje kako će izgledati na kompliciranijim/masovnim scenama. Ako misliš ići na taj bitrate, a ako se pojave problemi, onda smanjuj rezoluciju na; 640x352, 576x320 itd... dok ne budeš zadovoljan.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Ord Mantel kaže...

Ma može i manji, samo je pitanje kako će izgledati na kompliciranijim/masovnim scenama. Ako misliš ići na taj bitrate, a ako se pojave problemi, onda smanjuj rezoluciju na; 640x352, 576x320 itd... dok ne budeš zadovoljan.

ne vidim kak ce bit zadovoljan

ako sa 1000 mu nije dovoljno smanjivanjem rezolucije nece dobit na kvaliteti slike

dobit ce manje artefakta ,ali izgubit ce ostrinu

nema druge nego da poveca bitrate

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2013 21:29 (Arnold Layne).
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Čuj, kolega je shvatio i ide mu, ali mu izgleda USB zadaje problema, pa se sumnja da je spor. To pokušava kompenzirati sa smanjivanjem bitratea, pa ako ga smanjuje treba smanjiti i rezoluciju, jer slijede artefakti. Naravno da neće imati najbolju sliku, ali bar se nada da će možda moći gledati.... Možda.

13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Sve super vrti na 720x400 i samo baci van kao na jedno 7, 8 minuti i kaže no usb i ponovo počinje film pa mislim da nema reza veze s time pošto ga normalno vrti prvih par minuta, sad sam stavio xvid pa će valjda radit kak spada. Bio je prije u mpeg4.

Ali ako neće radit, uzet ću novi usb zasigurno.

ELS BLAUGRANES <3
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2013 22:54 (Tommy_123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Ord Mantel kaže...

Čuj, kolega je shvatio i ide mu, ali mu izgleda USB zadaje problema, pa se sumnja da je spor. To pokušava kompenzirati sa smanjivanjem bitratea, pa ako ga smanjuje treba smanjiti i rezoluciju, jer slijede artefakti. Naravno da neće imati najbolju sliku, ali bar se nada da će možda moći gledati.... Možda.

ispravan usb nebi smio zadavat probleme kod 1000kbps

to je minimum

http://revohd.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Arnold Layne kaže...
Ord Mantel kaže...

Čuj, kolega je shvatio i ide mu, ali mu izgleda USB zadaje problema, pa se sumnja da je spor. To pokušava kompenzirati sa smanjivanjem bitratea, pa ako ga smanjuje treba smanjiti i rezoluciju, jer slijede artefakti. Naravno da neće imati najbolju sliku, ali bar se nada da će možda moći gledati.... Možda.

ispravan usb nebi smio zadavat probleme kod 1000kbps

to je minimum

Nisam probao, upravo mi se konvertirao pa ću kasnije probat odgledat i javim.

ELS BLAUGRANES <3
13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

I dalje ništa, reza je 720x400 i normalno vrti prvih par min i kaže mi onda no usb i baci van, a malo prije sam gledao seriju na njemu i normalno je radilo. Sumnjam da je do dvd-a jer sam na njemu pogledal sve 2 sezone walking deada, mslm da me usb hebe, uzet ću u ponedjeljak kingstone od 16gb pa ćemo vidjet. Imate kakav prijedlog ?

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

taj video ti na kompu radi skroz normalno ?

http://revohd.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Arnold Layne kaže...

taj video ti na kompu radi skroz normalno ?

Da, ide bez problema na kompu o.O

ELS BLAUGRANES <3
12 godina
protjeran
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Tommy

 

Konvertiranje radi s programom koji sam ti preporučio odn Media coder.

Meni konvertira u xvid/divix 100%-nim rezultatom  razne druge codece.

Probao sam i Taj Any video converter i dosta drugih komercijalnih programa no jedino mi Media Coder bez greške konvertira sve što želim u xvid.

 

Lp

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice