Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.115
|
čitano: 13.264.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

A i sol je u otopini i ona je glavni odleđivac.

Ja bi rekao da se kod nas ne koristi zbog cijene.

Zbog cijene su poceli mjesat sol s kamencicima sto je najgore za aute.

Prvo ti kamencici ogrebu zastitu i onda sol jede metal.

 Sto ukazuje samo na jedno - cestari su autolimari u fushu :)

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
nul-3 kaže...

Da 5. brzina, i preko 3000 ode. Auto je dosta glasan vec i na 100, ne mogu zamislit put od preko 100km na autoputu u njemu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lCcZayS4xzo 

 

Ako dobro brojim, na 0:33 je u 5 i isto je preko 3000, jelda?

 

Kad vidim kako ovo ne ide s mjesta, mozda i bolje da je stavljen kraci mijenjac ako nisi cesto na autocesti/otvorenoj cesti.

Mojih 60ks je raketa prema ovome 

 Kako 60ks, kaj ne voziš ti onu zvjerku od 128Ks i vvt bregastom?

BTW: baš sam i ja to htio napisati i mojih 60ks živahnije dijeluje

Po speckama 1.9sdi 17.5sec do 100km/h, hm, baš me zanima kad bi se izvadila unutrašnjost, sve van, samo vozačevo sjedalo i volan, spremnik goriva nikad preko pola, koliko bi onda išao?
weight reduction ftw

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Auto je i udoban i sve, i prostora ima, lijepo izgleda za svoje godine (subjektivno), ne smeta mi ni što nije jak, no velika je buka na 100km/h.

 

Saznao sam sad od prijašnjeg vlasnika da je mjenjan mjenjač, no on ništa ne zna. Samo ga je odvezao i pokupio poslije i platio. 

 

Autoputa ionako nikad neće vidjet 

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mogao je bar staviti posten mjenjac ovako je to patnja, pogotovo po gradu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 23:13 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Kako 60ks, kaj ne voziš ti onu zvjerku od 128Ks i vvt bregastom?

BTW: baš sam i ja to htio napisati i mojih 60ks živahnije dijeluje

Po speckama 1.9sdi 17.5sec do 100km/h, hm, baš me zanima kad bi se izvadila unutrašnjost, sve van, samo vozačevo sjedalo i volan, spremnik goriva nikad preko pola, koliko bi onda išao?
weight reduction ftw

 

Ta zvjerka je nazalost prodana prije pol godine, ako ne i vise. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sta ja znam, do 100kmh mi je sve ok, a i ne vozam po gradu 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 23:37 (nul-3).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Auto je i udoban i sve ... lijepo izgleda za svoje godine (subjektivno).. 

 

daj nemoj 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da sam negdje pročitao da je taj sok od repe još gori za aute jer je ljepljiv pa ostaje duže na karoseriji. A vidiš dosta videa amera kako se skližu jer neznaju vozit, vozačku dobiju sa 16 godina za nekih 50-tak $ i polože doslovno za jedno popodne. Jednostavno imaju drugačiji mentalitet vožnje ,kod njih ti je bfg premium guma dok je ona kod nas neka sredina.Većina njih ima ljetne ili cjelogodišnje gume i misle ako imaju pogon na sve kotače da im netreba zimska guma.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Mislim da sam negdje pročitao da je taj sok od repe još gori za aute jer je ljepljiv pa ostaje duže na karoseriji. A vidiš dosta videa amera kako se skližu jer neznaju vozit, vozačku dobiju sa 16 godina za nekih 50-tak $ i polože doslovno za jedno popodne. Jednostavno imaju drugačiji mentalitet vožnje ,kod njih ti je bfg premium guma dok je ona kod nas neka sredina.Većina njih ima ljetne ili cjelogodišnje gume i misle ako imaju pogon na sve kotače da im netreba zimska guma.

 

Drugim riječima - Ameri 😂

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma kod njih je sve vezano uz aute koma.

Znaci ti mozes voziti bez zmigavca ako mases s rukama neke znakove kamo ides...

Mozes voziti bez pola auta i nikome nista.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mozes imat sve 4 razlicite gume, i opet je sve to uredu ako imaju dovoljno profila.

 

Ne usporedjivati debile sa ostatkom svijeta. Oni su najveci zagadjivaci,

jer kad je doveden zakon o ekologiji, taj zakon je izuzimao kamione,

te je zbog toga kod njih oduvjek da vozis "truck" sa 400Ks-a,

i podlijezes zakonu o ekologiji.

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Apropos Amera...

 

priča jedan kako je skoro pomeo na highwayu auto koji je prestigao...s 95 mph... kod njih je 150 kmh izgleda warp brzina... ali isto tako veli (pametno) da on nikada neeće dati više od 25000$ za auto... da se sve da iscjenkati kod njih...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
gamer34 kaže...
nul-3 kaže...

Da 5. brzina, i preko 3000 ode. Auto je dosta glasan vec i na 100, ne mogu zamislit put od preko 100km na autoputu u njemu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lCcZayS4xzo 

 

Ako dobro brojim, na 0:33 je u 5 i isto je preko 3000, jelda?

 

Kad vidim kako ovo ne ide s mjesta, mozda i bolje da je stavljen kraci mijenjac ako nisi cesto na autocesti/otvorenoj cesti.

Mojih 60ks je raketa prema ovome 

 Kako 60ks, kaj ne voziš ti onu zvjerku od 128Ks i vvt bregastom?

BTW: baš sam i ja to htio napisati i mojih 60ks živahnije dijeluje

Po speckama 1.9sdi 17.5sec do 100km/h, hm, baš me zanima kad bi se izvadila unutrašnjost, sve van, samo vozačevo sjedalo i volan, spremnik goriva nikad preko pola, koliko bi onda išao?
weight reduction ftw

 

 

Frend je imo polo sdi 2003, nije ga štedio, vozio ga je da je pratio normalno promet i sve. Motor je traktor, al nema veze ak je muzika unutra iako rokće kroz muziku.

Peglo ga je na autocesti max kolko može pisalo je 170 na 4200rpm ja mislim, al realno bi reko 155-160. Čak i nije tolko bučan, motor je bučan, a ne auto. :)

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod amera mi se sviđaju 3 stvari.

1.Cijena goriva.Baš sam sad pogledao ispada 5.71 kn/L u kaliforniji a oni skuplji nego u ostatku SAD-a.

2.Jeftini auti. 5.0 v8 mustang novi košta oko 35 000$, a kod nas za te novce dobije pasata,talismana ili tako nešto slično.

3.Garancija na aute.Njih nije briga jesi mijenjao ulje u ovlaštenom ili kod kuće i dali si mijenjao npr. auspuh ako imaš garanciju oni će popravit. I ako kupuješ polovno od carmaxa ili nešto slično možeš doplatit za garanciju "bumper to bumper unlimited mileage warranty" kao što je Doug Demuro uzeo za svojeg range rovera dao je oko 4000$ za garanciju za 6 godina i ukupno je pokrila trošak od oko 21000$ (ne nisam napisao 0 viška).

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postoji li velika razlika između original VW dijagnostike i ovih VAGcom/vcds derivata?

Imam neku zanimljivu grešku sa električnom parkirnom kočnicom. Blica žuta lampica, ova neoriginal dijagnostika kaže da se zadnji desni elektromotor opire kretanju, ali me zbunjuje to što mi ni auto hold ne radi, a on je vezan na ABS, ne na ručnu, a za njega nema nikakvih grešaka.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato nikada necu uzeti el. rucnu, hill hold ti ne radi jer u slucaju crkavanja "vaznijeg" dijela svi pomocni sustavi se gase, a to moze ukljucivati i ESP. Vodi na dijagnostiku mozda samo treba kalibraciju napraviti. Provjeri za opozive isto. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 17:14 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...
1BIT kaže...
gamer34 kaže...
nul-3 kaže...

Da 5. brzina, i preko 3000 ode. Auto je dosta glasan vec i na 100, ne mogu zamislit put od preko 100km na autoputu u njemu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lCcZayS4xzo 

 

Ako dobro brojim, na 0:33 je u 5 i isto je preko 3000, jelda?

 

Kad vidim kako ovo ne ide s mjesta, mozda i bolje da je stavljen kraci mijenjac ako nisi cesto na autocesti/otvorenoj cesti.

Mojih 60ks je raketa prema ovome 

 Kako 60ks, kaj ne voziš ti onu zvjerku od 128Ks i vvt bregastom?

BTW: baš sam i ja to htio napisati i mojih 60ks živahnije dijeluje

Po speckama 1.9sdi 17.5sec do 100km/h, hm, baš me zanima kad bi se izvadila unutrašnjost, sve van, samo vozačevo sjedalo i volan, spremnik goriva nikad preko pola, koliko bi onda išao?
weight reduction ftw

 

 

Frend je imo polo sdi 2003, nije ga štedio, vozio ga je da je pratio normalno promet i sve. Motor je traktor, al nema veze ak je muzika unutra iako rokće kroz muziku.

Peglo ga je na autocesti max kolko može pisalo je 170 na 4200rpm ja mislim, al realno bi reko 155-160. Čak i nije tolko bučan, motor je bučan, a ne auto. :)

 Malo je reci traktor, imam kod kuće  traktor koji je tiši od golfa u leru 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Elektricne rucne su nesto najgore sto je moglo doci.

Kao prvo to je prije svega EMERGENCY brake ili POMOCNA kocnica sto znaci da mora biti mehanicka i nista drugo.

Ako oni to zovu parkirna kocnica onda bi morala postojati jos 1 u slucaju nekog kvara.

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zato nikada necu uzeti el. rucnu, hill hold ti ne radi jer u slucaju crkavanja "vaznijeg" dijela svi pomocni sustavi se gase, a to moze ukljucivati i ESP. Vodi na dijagnostiku mozda samo treba kalibraciju napraviti. Provjeri za opozive isto. 

 Ide sutra ujutro u ovlašteni pa ćemo vidjeti što ga je snašlo ovaj put. U 11 godina i 280000km ovo je tek drugi put da zajebaje, i oba puta na desnoj strani.

CroNk3r kaže...

Elektricne rucne su nesto najgore sto je moglo doci.

Kao prvo to je prije svega EMERGENCY brake ili POMOCNA kocnica sto znaci da mora biti mehanicka i nista drugo.

Ako oni to zovu parkirna kocnica onda bi morala postojati jos 1 u slucaju nekog kvara.

 

Da, sjebano je ovako, ako u vožnji upališ ovakvu el. ručnu ABS aktivira normalne kočnice što neće pomoći ako su neispravne. Naravno da imaš ispravne kočnice nebi ni pokušavao kočiti sa el. ručnom

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nista onda od opoziva mislio sam da je noviji.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Umra je el. motor. Pokazali su mi strujnu shemu u ovlaštenom, sve je na istom strujnom krugu, tako da kvarom jedne komponente ostajem bez sve elektronike, ABS, ESP, auto hold, BAS.

 

Doslovno mi jedan kvar pretvori auto u golfa 1, čak je jedinica bolja jer bar ima ručnu, ja ni to.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zato nikada necu uzeti el. rucnu, hill hold ti ne radi jer u slucaju crkavanja "vaznijeg" dijela svi pomocni sustavi se gase, a to moze ukljucivati i ESP. Vodi na dijagnostiku mozda samo treba kalibraciju napraviti. Provjeri za opozive isto. 

 

U prilicno bliskoj buducnosti ce svi imati el. rucne pa neces bas imat izbora hoces ili neces ako ces htjeti novi auto.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupiti cu pocetnu opremu pa neka se j*bu ili cu voziti stara auta. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kupiti cu pocetnu opremu pa neka se j*bu ili cu voziti stara auta. 

 Ovako nekako?

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imao sam slucaj na dvoristu da na jednom golfu vozac nije znao iskljuciti el.rucnu(trebalo je pritisnuti obicnu kocnicu da se rucna otkoci, bilo je to nakon paljenja auta). Neznam dal je neka greska ili inace mora tako biti.

I sad sam si ja mislio da imam takav auto i parkiran mi je na ulazu u dvoriste i zasteka rucna.

Ja taj auto ne mogu ni odgurati nekud da s drugim izadem iz dvorista...

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Nekako si zamišljam driftere kako koriste el. ručnu...

Hhahahahaha 😂

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 20:13 (Dex.pwn).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Imao sam slucaj na dvoristu da na jednom golfu vozac nije znao iskljuciti el.rucnu(trebalo je pritisnuti obicnu kocnicu da se rucna otkoci, bilo je to nakon paljenja auta). Neznam dal je neka greska ili inace mora tako biti.

I sad sam si ja mislio da imam takav auto i parkiran mi je na ulazu u dvoriste i zasteka rucna.

Ja taj auto ne mogu ni odgurati nekud da s drugim izadem iz dvorista...

 To je zbog sigurnosti napravljeno, da ne bi slučajno "spustio" ručnu.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Nekako si zamišljam driftere kako koriste el. ručnu...

Hhahahahaha 😂

 To se ne može koristiti za to, auto će se u vožnji pritiskom e-ručne sam automatski zaustavit, ne na mjestu nego kao pritiskom obične kočnice do punog zaustavljanja.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj se desava u slucaju kvara.

Primjerice auto ti nece upalit, nema struje - ostao si na kolniku. Kak maknut auto ? El. rucna je automatski zakocena dok je auto ugasen... (ili se varam :/)

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Kaj se desava u slucaju kvara.

Primjerice auto ti nece upalit, nema struje - ostao si na kolniku. Kak maknut auto ? El. rucna je automatski zakocena dok je auto ugasen... (ili se varam :/)

Zoves pauka 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice