Access - baza skladišta

poruka: 4
|
čitano: 9.522
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Access - baza skladišta

Lijep pozdrav!

 

Radim jednostavnu bazu za vođenje skladišta sa osnovnim funkcionalnostim (unos artikla, unos deklaracije, unos kupca, izdavanje računa...)

Forma za izdavanje računa je složena forma u koju se unose osnovni podaci o računu te stavke računa.

Unos računa i stavki normalno funkcionira i pritiskom na Add record se sve pohranjuje u bazu. Moj problem je sljedeći: 

Kako oduzeti izdane artikle sa skladišta (stanje skladišta bilježi se za svaki artikal u atributu raspoloživa_količina)?

U subformi Stavke sam stavio dodatni stupac "Novo stanje" koji od raspoložive_količine oduzima količinu koju prodavač unese (dakle ako je raspoloživa_količina nekog proizvoda 50 i prodavač upiše na račun 2 * taj proizvod, u polju Novo stanje će pisati 48). Dakle, potrebno je na artikal.raspoloživa_količina napraviti UPDATE sa vrijednosti iz čelije Novo stanje. Ima li netko ideju kako to napraviti?

 

Trenutna ideja: na button Add record dodati Event Procedure za update, međutim ne znam kako napisati tu VBA skriptu

tablice tablice
izdavanje računa izdavanje računa
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Access - baza skladišta

Preko macroa to napraviš. Dakle imaš query za update i kada kupac klikne add onda će se pokrenuti macro koji će napraviti update podataka.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Access - baza skladišta

Ok, a kako napisati taj querry? problem je pošto treba pokupiti podatke sa forme :/

9 godina
neaktivan
offline
Re: Access - baza skladišta

To nije query to je macro.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice