Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

poruka: 267
|
čitano: 162.695
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
14 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Evo da se uključim u temu.Naime u sobi imam mali 37cm CRT televizor i nakon što su danas ugasili signal,kanala više nema(normalno),ali ne svih.Novu TV još uvijek mogu gledati!!!

Sad me zanima da li mi itko može reći kako je to moguće?

U dnevnom boravku imam jedan receiver ali mislim da on ne igra nikakvu ulogu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Regular John 19 kaže...

Evo da se uključim u temu.Naime u sobi imam mali 37cm CRT televizor i nakon što su danas ugasili signal,kanala više nema(normalno),ali ne svih.Novu TV još uvijek mogu gledati!!!

Sad me zanima da li mi itko može reći kako je to moguće?

U dnevnom boravku imam jedan receiver ali mislim da on ne igra nikakvu ulogu.

...da ti si u regiji D5 i to je tak danas je ugašeno a što se tiče Nove tv i to bi trebalo biti riješeno!!!

Koliko sam ja saznao na jednom forumu nova tv dobija signal preko satelita koji onda ide u analogni odašiljač,ali kako stvari stoje i to bi trebalo biti isključeno!!!!!!

Tak da još malo gledaj ali mislim da to neče dugo trajati.....kao ni lokalni programi u regiji D5 za sad idi i analogno i digitalno ali u dogledno vrijeme iči če samo digitalno!!!!!Smijeh

14 godina
protjeran
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

 Kvaliteta ovisi o dizajnu i komponentama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2010 10:59 (Stack Overflow).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

posto sam totalni noob sto se tice digitalne televizije, zamolila bi pomoc:

imam LCD i ugradenim dvb-t om...

sad me zanima kako se zapravo ukljuciti, posto trenutno ne primamo nikakav signal, na svom daljenskom nemam opcije za hvatanje digitalnog signala iako sam sve pregledala...

hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Regular John 19 kaže...

Evo da se uključim u temu.Naime u sobi imam mali 37cm CRT televizor i nakon što su danas ugasili signal,kanala više nema(normalno),ali ne svih.Novu TV još uvijek mogu gledati!!!

Sad me zanima da li mi itko može reći kako je to moguće?

U dnevnom boravku imam jedan receiver ali mislim da on ne igra nikakvu ulogu.

Valjda Novu lovis preko drugog odasiljaca.

 

sqoteri kaže...

posto sam totalni noob sto se tice digitalne televizije, zamolila bi pomoc:

imam LCD i ugradenim dvb-t om...

sad me zanima kako se zapravo ukljuciti, posto trenutno ne primamo nikakav signal, na svom daljenskom nemam opcije za hvatanje digitalnog signala iako sam sve pregledala...

hvala :)

Uzmes upute od televizora/monitora i citas. Namigiva Jesi (ponovno) isla na trazenje programa za digitalni signal (DVB-T)? Jeli ti televizor pronasao DVB-T programe?

16 godina
moderator
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
sqoteri kaže...
ovako imam LGov LCD model 37LC51... kupljen je prije godinu dana, pa pretpostavljam da ima ugraden DVB-t...
stvar je u tome sto na meniu nema opcije prebaci na digialni, niti pise ista o analognom... ima opciju samo trazi programe rucno i automatski...
rekli su mi da moram podesiti kanal za nase podrucje (navodno kanal 28 i 54) sto i jesam, al opet ne hvatam nase programe vec slovenske i neke trash televizije... sad mi nije jasno dali eventualno trebam antenu namjestiti, nastimati drugi kanal ili ukljuciti jos nesto na televiziju kako bi mogla naci te programe...

Taj model nema digitalni TV (DVB-T) prijamnik, nego samo obicni analogni. Znaci, moras si kupiti vanjski DVB-T prijamnik, poput vecine ostalih ljudi (svih onih s obicnim CRT televizorima).

15 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Imam nekoliko pitanja pa ako ima tko vremena da dade odgovore...

 

1. Mogu li se na digitalnom prijemniku loviti i analogni signali

2. Jel mi netko može preporučiti prijemnik do 500 kuna, ali da čita Xvid,Avi i slične formate i da brzo mjenja između programa

3. Kak titlovi moraju biti da bi ih očitavao prijemnik

4. Ima li koji prijemnik da može prepoznati prijenosni hard u NTFS file systemu

 

Imam katodni televizor...Hvala

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2010 20:14 (Ad4pt3r).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Ad4pt3r kaže...

Imam nekoliko pitanja pa ako ima tko vremena da dade odgovore...

 

1. Mogu li se na digitalnom prijemniku loviti i analogni signali

2. Jel mi netko može preporučiti prijemnik do 500 kuna, ali da čita Xvid,Avi i slične formate i da brzo mjenja između programa

3. Kak titlovi moraju biti da bi ih očitavao prijemnik

4. Ima li koji prijemnik da može prepoznati prijenosni hard u NTFS file systemu

 

Imam katodni televizor...Hvala

1. Ne, ali ako ima tzv antenna loop, može proslijediti RF signal do TV-a, pa na njemu gledaš normalno i dalje analogne kanale.

2. Nisam siguran za Xvid (nisam probao), ali (za neke avi (DivX) i i mpg sadržaje) to bi bili Nytrobox NB-4001 T (cca 250 kn), Strong SRT 5203 (cca 300 kn) i Optibox PVR (cca 500 kn).

3. Istog imena i u istom folderu kao film (.srt)

4. Za sad ne.

KaeR
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
KaeR kaže...
Ad4pt3r kaže...

Imam nekoliko pitanja pa ako ima tko vremena da dade odgovore...

 

1. Mogu li se na digitalnom prijemniku loviti i analogni signali

2. Jel mi netko može preporučiti prijemnik do 500 kuna, ali da čita Xvid,Avi i slične formate i da brzo mjenja između programa

3. Kak titlovi moraju biti da bi ih očitavao prijemnik

4. Ima li koji prijemnik da može prepoznati prijenosni hard u NTFS file systemu

 

Imam katodni televizor...Hvala

1. Ne, ali ako ima tzv antenna loop, može proslijediti RF signal do TV-a, pa na njemu gledaš normalno i dalje analogne kanale.

2. Nisam siguran za Xvid (nisam probao), ali (za neke avi (DivX) i i mpg sadržaje) to bi bili Nytrobox NB-4001 T (cca 250 kn), Strong SRT 5203 (cca 300 kn) i Optibox PVR (cca 500 kn).

3. Istog imena i u istom folderu kao film (.srt)

4. Za sad ne.

E hvala...
Ovaj od optiboxa misliš na ovaj prijemnik :

http://www.hdtehnika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=226&Itemid=64

I jel ima tko iskustva s njim...Ako sad kupim prijemnik koje programe mogu loviti ( u Zagrebačkoj sam županiji )

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2010 20:42 (Ad4pt3r).
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

hvala na odgovoru Smijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?
Već sam ovo pitanje postavio u jednom drugom podforumu ali možda je bolje da ga tu postavim...

Dakle, zanima me da li netko ima informaciju o kakvom dvb-t prijemniku koji ima mogućnost reprodukcije DivX/XviD/Avi filmova s titlovima ali da uz mp3 format podržava i AC3 format zvuka u filmovima? Naime na sva usta hvaljeni i najrašireniji Nitro Box reproducira filmove kodirane s AC3 zvukom - bez zvuka! To je totalna nebuloza, pa AC3 se pomalo počeo uvlačit kao standard i svi noviji filmovi unazad najmanje 3 godine su kodirani s tim formatom zvuka.

Ako netko ima provjerenu informaciju koji model to ima bio bih jako zahvalan na informaciji (cijena ne mora biti u visini cijene Nitro Boxa, može i viša...)!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Trebao bih za hotel digitalni prijemnik ukupno 91 televizor,čuo sam da ima u HR zastupnik firme "Karman" ili nekako tako nisam siguran.Ideja je da preko jednoga recivera spojimo sve televizore.Da li netko ima informaciju više o takvim uređajima.Hvala

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Nesto takvo je bilo spominjano na TV-u u nekoj emisiji (Potrosacki kod?) - taj neki prijamnik lovi digitalnu TV, spoji se u zgradi umjesto dosadasnje antene za analognu TV i "konvertira" digitalnu u analognu, ako sam dobro shvatio... Ne znam o kojoj firmi se radi...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Igor_76 kaže...

Trebao bih za hotel digitalni prijemnik ukupno 91 televizor,čuo sam da ima u HR zastupnik firme "Karman" ili nekako tako nisam siguran.Ideja je da preko jednoga recivera spojimo sve televizore.Da li netko ima informaciju više o takvim uređajima.Hvala

Traba ti distributivni sistem..to ti je jako skupo..neznam proizvođača.

 

googlaj!

Random chance seems to have operated in our favor.
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
deya100 kaže...
Već sam ovo pitanje postavio u jednom drugom podforumu ali možda je bolje da ga tu postavim...

Dakle, zanima me da li netko ima informaciju o kakvom dvb-t prijemniku koji ima mogućnost reprodukcije DivX/XviD/Avi filmova s titlovima ali da uz mp3 format podržava i AC3 format zvuka u filmovima? Naime na sva usta hvaljeni i najrašireniji Nitro Box reproducira filmove kodirane s AC3 zvukom - bez zvuka! To je totalna nebuloza, pa AC3 se pomalo počeo uvlačit kao standard i svi noviji filmovi unazad najmanje 3 godine su kodirani s tim formatom zvuka.

Ako netko ima provjerenu informaciju koji model to ima bio bih jako zahvalan na informaciji (cijena ne mora biti u visini cijene Nitro Boxa, može i viša...)!

Mislim da sam uspio pokrenuti i AC3 kada su mi stavili novu verziju u MKE-u, dodana je i mogućnost uštede energije-Auto Stand by, a i txt je malo poboljšan.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

E imam jedno pitanje. Bar sam tako čitao u nekoj recenziji. Dok se stavi novi softwer, da li se mijenjaju se neke funkcije na nekim tipkama? Mislim da ove šarene tipke, bar su tamo tako nešto spomenuli.

Je li probao tko staviti novi soft? Imam ovaj loop, pa mi ne prikazuje dobro č,ć (bilo koji font, ili kako se to zove, odabrao)... znači da nemam noviju verziju softwera

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Igor_76 kaže...

Trebao bih za hotel digitalni prijemnik ukupno 91 televizor,čuo sam da ima u HR zastupnik firme "Karman" ili nekako tako nisam siguran.Ideja je da preko jednoga recivera spojimo sve televizore.Da li netko ima informaciju više o takvim uređajima.Hvala

To i mene zanima, ako netko nađe neka podijeli sa ostatkom

Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Ag008 kaže...
deya100 kaže...
Već sam ovo pitanje postavio u jednom drugom podforumu ali možda je bolje da ga tu postavim...

Dakle, zanima me da li netko ima informaciju o kakvom dvb-t prijemniku koji ima mogućnost reprodukcije DivX/XviD/Avi filmova s titlovima ali da uz mp3 format podržava i AC3 format zvuka u filmovima? Naime na sva usta hvaljeni i najrašireniji Nitro Box reproducira filmove kodirane s AC3 zvukom - bez zvuka! To je totalna nebuloza, pa AC3 se pomalo počeo uvlačit kao standard i svi noviji filmovi unazad najmanje 3 godine su kodirani s tim formatom zvuka.

Ako netko ima provjerenu informaciju koji model to ima bio bih jako zahvalan na informaciji (cijena ne mora biti u visini cijene Nitro Boxa, može i viša...)!

Mislim da sam uspio pokrenuti i AC3 kada su mi stavili novu verziju u MKE-u, dodana je i mogućnost uštede energije-Auto Stand by, a i txt je malo poboljšan.

Da li mi to možeš sa sigurnošću provjerit, da staviš film za koji si siguran da je kodiran s AC3 zvukom pa da vidiš da li ima zvuka i da li radi kakve druge probleme?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Alex55 kaže...

Analogni signal se ukida tek 2011....

Nije tocno u potpunosti ali blizu istine.Gasenje analognog signala ide po fazama u razlicitim regijama.Zadnji ZG ostaje bez analogije krajem 11.mjeseca.Eto bio si blizu nekih mjesec dana.:))))

dasHHa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
klimama kaže...
archer02 kaže...

Bogami ljepu količinu štiva ste ovdje obradili :) Taman da popijem kavu dok sve pročitam.

 

Kaj se tiče tih dvb-t uređaja koje zdušno dijeli vlada... iskreno nemam pojima kakvi su.

Dobio onaj bon, pročitao, podrapao i bacio u smeće. Razlog?

 

Mogao si uštedjeti koju kunu, jer Vlada ne dijeli nikakve uređaje, nego samo kupone koje možeš iskoristiti kao popust pri kupnji bilo kojeg digitalnog prijemnika u nekoj od trgovina s popisa na ovoj stranici:

Vlada Republike Hrvatske - POPIS PRODAJNIH MJESTA

 

Digitalne prijemnike koji se spominju u reklami koja dođe s bonom za popust prodaje Hrvatska pošta.

 

  ...i za mjesec-dva stize uplatnica za HRT pretplatu svima koji su iskoristili kupone od 75 kn.Svaki kvalitetniji DVB-T STB ima cijenu od 300 kn pa i vise,ovisi o dodatnim opcijama i kvaliteti komponenti ugradjenih u kuciste.Mogao je HRT podjeliti kvalitetne STB-e i onda vjerujem da bi vecina placala pretplatu.

 

dasHHa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
dasHHa kaže...

 

  ...i za mjesec-dva stize uplatnica za HRT pretplatu svima koji su iskoristili kupone od 75 kn..

 

  Kupone su i mogli dobiti samo oni koji plaćaju TV pretplatu.

Tko ne plaća pretplatu nije niti dobio kupon.

 

14 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Ja taj digitalni signal dobivam u sklopu kablovske.... imam kablovsku s jedno 40 kanala i Sony lcd TV s ugrađenim DVB-T prijemnikom... prilikom pretrage kanala uredno mi nađe 40 "analognih" kablovskih i 8 digitalnih.... signal 100%, a npr. HRT2 s kablovske ima nešto slabiju kvalitetu nego ovaj digitalni, tako da sam zadovoljan s ovim prelaskom na digitalni signal.

Samo šteta da nisu ponudili kanale u HD kvaliteti i malo veći broj kanala...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2010 15:04 (MatkoBB).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
deya100 kaže...
Već sam ovo pitanje postavio u jednom drugom podforumu ali možda je bolje da ga tu postavim...

Dakle, zanima me da li netko ima informaciju o kakvom dvb-t prijemniku koji ima mogućnost reprodukcije DivX/XviD/Avi filmova s titlovima ali da uz mp3 format podržava i AC3 format zvuka u filmovima? Naime na sva usta hvaljeni i najrašireniji Nitro Box reproducira filmove kodirane s AC3 zvukom - bez zvuka! To je totalna nebuloza, pa AC3 se pomalo počeo uvlačit kao standard i svi noviji filmovi unazad najmanje 3 godine su kodirani s tim formatom zvuka.

Ako netko ima provjerenu informaciju koji model to ima bio bih jako zahvalan na informaciji (cijena ne mora biti u visini cijene Nitro Boxa, može i viša...)!

AC3(Kontejner koji koristi i Dolby Digital)je digitalni zvuk i kao takav da bi ga cuo moras imati digitalni(coalxial/Optical SPDIF)izlaz na STB-u i Dolby dekoder u A/V receiveru ili u zvucnicima!

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2010 15:21 (dasHHa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
MatkoBB kaže...

Ja taj digitalni signal dobivam u sklopu kablovske.... imam kablovsku s jedno 40 kanala i Sony lcd TV s ugrađenim DVB-T prijemnikom... prilikom pretrage kanala uredno mi nađe 40 "analognih" kablovskih i 8 digitalnih.... signal 100%, a npr. HRT2 s kablovske ima nešto slabiju kvalitetu nego ovaj digitalni, tako da sam zadovoljan s ovim prelaskom na digitalni signal.

Samo šteta da nisu ponudili kanale u HD kvaliteti i malo veći broj kanala...

DVB-T tuner ne lovi digitalni signal putem kabelske.Ako tvoj provider daje digitalni signal za to ti je potreban DVB-C digitalni tuner.

DVB-H

DVB-S

DVB-S2

DVB-T

DVB-C

DVB-M

Svi ovi protokoli koriste razliciti pojas radijske frekvencije i samim time ne love jedan drugog!

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Strong SRT 5203 čita diskove formatirane u NTFS. Isprobano s vanjkim Verbatimovim 250GB 2,5'' hardom (onaj od T-coma). Nazalost ne valjaju za snimanje, jer nakon 5-7 minuta reprodukcije snimljenog materijala slika pocne preskakati i ton kasniti. Isto tkao pojavi se obavijest da je disk prespor. Uglanvom vanjski diskovi moraju biti 3,5'' s napajnjem brzine 7,200 okretaja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2010 0:23 (Bigfoot).
16 godina
moderator
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Bigfoot kaže...

Strong SRT 5203 čita diskove formatirane u NTFS. Isprobano s vanjkim Verbatimovim 250GB 2,5'' hardom (onaj od T-coma). Nazalost ne valjaju za snimanje, jer nakon 5-7 minuta reprodukcije snimljenog materijala slika pocne preskakati i ton kasniti.

Mislim da je to problem s tim tvojim uredjajem - isto ti se moze dogoditi ako DVB-T MPEG-ove pokusas reproducirati na racunalu - ovisi o programu, splitterima i kodecima.

 

Bigfoot kaže...

Nazalost ne valjaju za snimanje, jer nakon 5-7 minuta reprodukcije snimljenog materijala slika pocne preskakati i ton kasniti. Isto tkao pojavi se obavijest da je disk prespor. Uglanvom vanjski diskovi moraju biti 3,5'' s napajnjem brzine 7,200 okretaja.

Prespor? DVB-T kod nas je kodirana u 4 Mbit/s, znaci potrebna brzina je samo 0,5 megabajta po sekundi! Cak i ako uzimas da se snima cijeli multipleks, to je nekih 25 Mbit/s, dakle 4 megabajta/s. E, sad - ako mi nadjes prijenosni 2,5"-ni disk koji to nije u stanju zapisati...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
dasHHa kaže...
deya100 kaže...
Već sam ovo pitanje postavio u jednom drugom podforumu ali možda je bolje da ga tu postavim...

Dakle, zanima me da li netko ima informaciju o kakvom dvb-t prijemniku koji ima mogućnost reprodukcije DivX/XviD/Avi filmova s titlovima ali da uz mp3 format podržava i AC3 format zvuka u filmovima? Naime na sva usta hvaljeni i najrašireniji Nitro Box reproducira filmove kodirane s AC3 zvukom - bez zvuka! To je totalna nebuloza, pa AC3 se pomalo počeo uvlačit kao standard i svi noviji filmovi unazad najmanje 3 godine su kodirani s tim formatom zvuka.

Ako netko ima provjerenu informaciju koji model to ima bio bih jako zahvalan na informaciji (cijena ne mora biti u visini cijene Nitro Boxa, može i viša...)!

AC3(Kontejner koji koristi i Dolby Digital)je digitalni zvuk i kao takav da bi ga cuo moras imati digitalni(coalxial/Optical SPDIF)izlaz na STB-u i Dolby dekoder u A/V receiveru ili u zvucnicima!

Znam ali na običnom DVD playeru koji ima mogućnost reprodukcije DivX filmova nema problema s tim zvukom, jednostavno ih reproducira u stereu, dok koliko čujem Nitro Box takve filmove reproducira skroz bez zvuka...

14 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
dasHHa kaže...
MatkoBB kaže...

Ja taj digitalni signal dobivam u sklopu kablovske.... imam kablovsku s jedno 40 kanala i Sony lcd TV s ugrađenim DVB-T prijemnikom... prilikom pretrage kanala uredno mi nađe 40 "analognih" kablovskih i 8 digitalnih.... signal 100%, a npr. HRT2 s kablovske ima nešto slabiju kvalitetu nego ovaj digitalni, tako da sam zadovoljan s ovim prelaskom na digitalni signal.

Samo šteta da nisu ponudili kanale u HD kvaliteti i malo veći broj kanala...

DVB-T tuner ne lovi digitalni signal putem kabelske.Ako tvoj provider daje digitalni signal za to ti je potreban DVB-C digitalni tuner.

DVB-H

DVB-S

DVB-S2

DVB-T

DVB-C

DVB-M

Svi ovi protokoli koriste razliciti pojas radijske frekvencije i samim time ne love jedan drugog!

Ne znam onda kako je to moguće, ali ja u TV uključim antenski kabel čiju utičnicu imam na zidu i TV mi uredno pronađe 40 kablovskih i 8 digitalnih... Znači dig. signal nekako isporučuju uz kablovske kanale... kako, nemam pojma...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
deya100 kaže...
dasHHa kaže...
deya100 kaže...
Već sam ovo pitanje postavio u jednom drugom podforumu ali možda je bolje da ga tu postavim...

Dakle, zanima me da li netko ima informaciju o kakvom dvb-t prijemniku koji ima mogućnost reprodukcije DivX/XviD/Avi filmova s titlovima ali da uz mp3 format podržava i AC3 format zvuka u filmovima? Naime na sva usta hvaljeni i najrašireniji Nitro Box reproducira filmove kodirane s AC3 zvukom - bez zvuka! To je totalna nebuloza, pa AC3 se pomalo počeo uvlačit kao standard i svi noviji filmovi unazad najmanje 3 godine su kodirani s tim formatom zvuka.

Ako netko ima provjerenu informaciju koji model to ima bio bih jako zahvalan na informaciji (cijena ne mora biti u visini cijene Nitro Boxa, može i viša...)!

AC3(Kontejner koji koristi i Dolby Digital)je digitalni zvuk i kao takav da bi ga cuo moras imati digitalni(coalxial/Optical SPDIF)izlaz na STB-u i Dolby dekoder u A/V receiveru ili u zvucnicima!

Znam ali na običnom DVD playeru koji ima mogućnost reprodukcije DivX filmova nema problema s tim zvukom, jednostavno ih reproducira u stereu, dok koliko čujem Nitro Box takve filmove reproducira skroz bez zvuka...

DVD player decodira Dolby Digital 5.1(Ako je audio stream u filmu kodiran u DD5.1.)u stereo ukoliko nema digitalni izlaz ili je on iskljucen u postavkama.Ne znam kakav je software u Nitro boxu.Koji je puni naziv i model tvog Nitro boxa?

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
MatkoBB kaže...
dasHHa kaže...
MatkoBB kaže...

Ja taj digitalni signal dobivam u sklopu kablovske.... imam kablovsku s jedno 40 kanala i Sony lcd TV s ugrađenim DVB-T prijemnikom... prilikom pretrage kanala uredno mi nađe 40 "analognih" kablovskih i 8 digitalnih.... signal 100%, a npr. HRT2 s kablovske ima nešto slabiju kvalitetu nego ovaj digitalni, tako da sam zadovoljan s ovim prelaskom na digitalni signal.

Samo šteta da nisu ponudili kanale u HD kvaliteti i malo veći broj kanala...

DVB-T tuner ne lovi digitalni signal putem kabelske.Ako tvoj provider daje digitalni signal za to ti je potreban DVB-C digitalni tuner.

DVB-H

DVB-S

DVB-S2

DVB-T

DVB-C

DVB-M

Svi ovi protokoli koriste razliciti pojas radijske frekvencije i samim time ne love jedan drugog!

Ne znam onda kako je to moguće, ali ja u TV uključim antenski kabel čiju utičnicu imam na zidu i TV mi uredno pronađe 40 kablovskih i 8 digitalnih... Znači dig. signal nekako isporučuju uz kablovske kanale... kako, nemam pojma...

Koji je TV?Puni naziv i model?

dasHHa
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice