Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 693.330
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Anđeo bez falinge kaže...

Istina je uvijek okrutna. 

svejedno  

 Nemoj kolegu pogresno shvatiti. Nije te htio podcijeniti vec da se ne isplati kupiti nista u tom rangu ako imas pristojan mob pa ti niko nece dati nekakav pametan savjet....

8 godina
online
Pomoć oko odabira fotoaparata

Mozda bi se i dal nac neki stariji dslr koji jos uvijek daje donkele rezultate za 1300kn, al bez objektiva on ti je barem jos kakvih 800kn 

Evo netko jeftino prodaje D3200 koji je odlican i nije zastario http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/d3200-tijelo-oglas-22445552 
1100kn 24mpix , odlican senzor no bez objektiva

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 12:18 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

 Nemoj kolegu pogresno shvatiti. Nije te htio podcijeniti vec da se ne isplati kupiti nista u tom rangu ako imas pristojan mob pa ti niko nece dati nekakav pametan savjet....

Nisam ga pogrešno shvatio i zato sam stavio smajli jer mi je smiješno kako me je kulturno otpilio.. 

Nego, svaka čast Baksi. Razumije se on u te stvari.. 

Santana kaže...

Mozda bi se i dal nac neki stariji dslr koji jos uvijek daje donkele rezultate za 1300kn, al bez objektiva on ti je barem jos kakvih 800kn 

Evo netko jeftino prodaje D3200 koji je odlican i nije zastario http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/d3200-tijelo-oglas-22445552 
1100kn 24mpix , odlican senzor no bez objektiva

Svjestan sam da je to bolji stroj, nego, tražim baš džepni fotić sa dobrim zumom da ne moram vucarati tu grdosiju jer se ne mislim ozbiljnije baviti fotografijom.

Da, JA lično i osobno !
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Anđeo bez falinge kaže...
Svjestan sam da je to bolji stroj, nego, tražim baš džepni fotić sa dobrim zumom da ne moram vucarati tu grdosiju jer se ne mislim ozbiljnije baviti fotografijom.

A gle... Koji god kupiš - i dobro bude (imat ćeš fotić koji ćeš moći nanašati sa sobom) i ne bude dobro (dobit ćeš dobre fotke pod suncem, ali ne baš toliko dobre u drugim uvjetima, pogotovo kao ćeš zumirati, jer ti se onda pritvara blenda). A ne vjerujem baš da je među fotićima u toj klasi razlika u kvaliteti slike tolika da bi si morao razbijati glavu time. Pronađi si nekoliko interesantnih modela, pejstaj ovdje linkove na specifikacije pa ti možemo reći nešto o tome, na što eventualno moraš paziti i to je to. Kupi, uživaj. Ak neš uživat, a j*biga, morat ćeš kupiti onda nešto za 2-3x višu cijenu.

 

Fizika/optika/elektronika su tu u pitanju. Nemreš dobiti bogznakakvu sliku s malim senzorima i svjetlosno slabim objektivima. A veliki senzori i svjetlosno jaki objektivi koštaju. Solidni aparati imaju senzore od bar 1" - kak su neki Sonyjevi RX modeli - koji su ujedno ultrakompaktni, ali skupi ko sam vrag.

12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Uzeo bih curi neki entry model SLR-a. Čitajući prethodne stranice, odlučio sam se za Nikon D3300 (s obzirom da 3200 nema nigdje za kupiti, osim na njuskalu - a isti ne prima rate). Zanima me isplati li mi se odmah uzeti i neki kvalitetniji objektiv umjesto KIT-a? Iako je ona amater u fotografiji, nekako bih radije odmah uzeo nesto kvalitetnije - naravno, ukoliko mi to budzet dopusti...

 

Molim cijenjene bugovce za preporuku... Hvala svima unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 20:55 (skoosha).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
skoosha kaže...

Uzeo bih curi neki entry model SLR-a. Čitajući prethodne stranice, odlučio sam se za Nikon D3300 (s obzirom da 3200 nema nigdje za kupiti, osim na njuskalu - a isti ne prima rate). Zanima me isplati li mi se odmah uzeti i neki kvalitetniji objektiv umjesto KIT-a? Iako je ona amater u fotografiji, nekako bih radije odmah uzeo nesto kvalitetnije - naravno, ukoliko mi to budzet dopusti...

 

Molim cijenjene bugovce za preporuku... Hvala svima unaprijed

 Ako mislis da nece skupljat prasinu nakon mjesec dana isplati se

Obicno se preporuca Sigma 17-50 f/2.8 

16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Važno je znati što točno bi ona fotografirala.

 

U globalu, za početnike je dovoljan kit-objektiv i svjetlosno jak normalni objektiv (50mm f/1.8 za portretiće i situacije s malo svjetla) jer kit-objektiv obično dođe s aparatom, a 50-ke su u pravilu najjeftiniji svjetlosno jaki objektivi.

 

A onda poslije, kad čovjek uvidi ograničenja kit objektiva i brze 50-ke, onda će znat što mu/joj dalje treba - treba li širi kut, treba li ultraširoki, treba li tele objektiv, treba li brzi tele-objektiv, treba li dugački zum... Iskustvo je tu bitno - upućeniji već po žarišnoj duljini ili rasponu žarišnih duljina i blendi ili rasponu blendi već unaprijed mogu pretpostaviti hoće li nekim objektivom moći uslikati ono što su si zamislili ili ne.

 

 

Ti jeftini Nikoni su sasvim dovoljni za početnike, za ulazak u svijet fotografije - imaju dobre senzore za to koliko koštaju, jedino su kućišta neuvjerljiva i kontrole malo ograničavajuće. Al svatko od nečeg takvog mora početi, osim ako se ne kupa u novcu...

 

EDIT: 

Da, i ovaj objektiv kojeg je kolega Santana predložio - to bi možda bilo i najbolje - kupiti samo tijelo, bez kit objektiva, pa kupiti taj Sigmin. Samo što je to nešto veći financijski izdatak (i manja blenda pri 50 mm).

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 21:36 (mbaksa).
8 godina
online
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja jos sad ne znam :D ja bi sve haha

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...

Ja jos sad ne znam :D ja bi sve haha

Dobro poznata stvar. 

 

Ja sam se u istoj situaciji našao kad pojma nisam imao o bicklima, a došao kupiti malo bolji bicikl, a trgovac me pita što bih vozio. A kaj ja znam... Od svega pomalo.  Kaj opće postoji? Al već nakon prvog spusta sa Sljemena znao sam što bih vozio i skužio da sam kupio skupi bickl koji ne odgovara mojim potrebama! Al onda je već bilo kasno... A naknadno mijenjanje komponenti je dosta skuplje nego da odmah kupiš bicikl kakav ti odgovara.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
skoosha kaže...

Uzeo bih curi neki entry model SLR-a. Čitajući prethodne stranice, odlučio sam se za Nikon D3300 (s obzirom da 3200 nema nigdje za kupiti, osim na njuskalu - a isti ne prima rate). Zanima me isplati li mi se odmah uzeti i neki kvalitetniji objektiv umjesto KIT-a? Iako je ona amater u fotografiji, nekako bih radije odmah uzeo nesto kvalitetnije - naravno, ukoliko mi to budzet dopusti...

 

Molim cijenjene bugovce za preporuku... Hvala svima unaprijed

 

Za entry level bih ti prije preporučio da uzmeš Pentax K-50. Puno kompletniji aparat. Što e objektiva tiče možeš uzet kit Pentaxov - otporan na kišu i prašinu pa ne mora brinuti zbog kiše ili uzmeš Sigmu 17-50 ili Tamron 17-50.

Sigma je marginalno optički bolja ali je nešto skuplja i teža. Ja bih prednost dao Tamronu zbog kompaktnosti i manje mase.

6 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pogrešna je pretpostavka da je svatko tko pita za nekakav mali fotić početnik.

Bavio sam se desetak godina od 13-e godine života analognom fotkom, imao studio, sam razvijao fotke, prvo nekakav očev Canon u lijepoj smeđoj futroli, pa onda kako Baksa kaže skontaš da nisi zadovoljan fotkama i pokopčaš da ima boljih, te sam krenuo na Zenit, Pentacon, Yashica, Konica, danas većini omladine nepoznati "sustavi" fotografiranja.

 

To sam batalio vrlo rano pa nisam dugo ništa fotkao i onda sam 2004 kupio digitalac Olympus za nekih 2t kn i skužio da je smeće u odnosu na moje analogne fotiće te sam razočaran prestao fotkati.

 

Dakle, početnik za digitaliju jesam ali za fotografiju općenito nisam.

 

Kao što Baksa reče uzet ću si taj Nikon i znam da ima ograničenja, no više mi ne treba za moje negdašnje poluprofi fotografiranje nego, tražio sam nešto što nije mobitel, stane lako u džep, ti pixeli mi ne igraju ulogu već solidni zoom i kakva taka optika.

Eto, malo sam ova dva dana surfao pa vidim ni nema nešto bolje za te novce a polovno ne želim.

 

Dakle, znam što očekivati za nekih 200€ ali bolje mi ne treba, niti ću sad "skužiti" kako mi to nije dovoljno kvalitetan fotić pa ću kupiti bolji.

Neću, jer imam iskustvo. 

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...

Mozda bi se i dal nac neki stariji dslr koji jos uvijek daje donkele rezultate za 1300kn, al bez objektiva on ti je barem jos kakvih 800kn 

Evo netko jeftino prodaje D3200 koji je odlican i nije zastario http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/d3200-tijelo-oglas-22445552 
1100kn 24mpix , odlican senzor no bez objektiva

 mene zanima taj fotic, jel moze preporuka nekog objektiva(takoder na njusci, ili ako ima novi da mu je cijena ok) da dobijem donekle solidan zoom(barem 40x), jel ima kaj takvo?!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
Santana kaže...

Mozda bi se i dal nac neki stariji dslr koji jos uvijek daje donkele rezultate za 1300kn, al bez objektiva on ti je barem jos kakvih 800kn 

Evo netko jeftino prodaje D3200 koji je odlican i nije zastario http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/d3200-tijelo-oglas-22445552 
1100kn 24mpix , odlican senzor no bez objektiva

 mene zanima taj fotic, jel moze preporuka nekog objektiva(takoder na njusci, ili ako ima novi da mu je cijena ok) da dobijem donekle solidan zoom(barem 40x), jel ima kaj takvo?!lp

 40x zomm na dslr-u???????????????? Koji bi to objektiv bio 10-400??????????

12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

nekuzim se u objektive i te mjere zato pitam jel ima nekaj solidno a da ne kosta ko kuca!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...

nekuzim se u objektive i te mjere zato pitam jel ima nekaj solidno a da ne kosta ko kuca!

 Ne postoji uopste ;) Cisto da zadovoljim radoznalost. Cemu 40x zoom?????

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata
Ljudi opcenito brkaju zoom sa zarisnom duljinom. Pa da nekaako laicki to objasnim; Cim veca zarisna duljina tim ce nam subjekt koji fotografiramo izgledati blizi. Stvar se komplicira ovisno o velicini senzora pa necu u detalje. A zoom je obican omjer najvece i najmanje zarisne duljine koju objektiv postize. Znaci ako je najveca zarisna duljina 240mm, a najmanja 24mm, zoom je (240/24=) 10x Jos jedna bitna stavka koju treba znati - cim je taj zoom veci tim je objektiv u pravilu losiji i opticki slabiji.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Anđeo bez falinge kaže...

Svjestan sam da je to bolji stroj, nego, tražim baš džepni fotić sa dobrim zumom da ne moram vucarati tu grdosiju jer se ne mislim ozbiljnije baviti fotografijom.

 

Ja sam za prijatelja tražio nešto slično, i jedino što se donekle čini u redu je Sony HX60. Dođe oko 1800kn u nekim trgovinama pa pogledaj. To po mom mišljenju najmanje novca što se može dati da se dobije kompaktni koji nešto vrijedi, tj da daje fotografije koje su bolje od onih napravljenim mobitelom. Jeftiniji aparati ili imaju manje senzore, ili lošije funkcije, ili loše baterije... 

 

 

skoosha kaže...

Uzeo bih curi neki entry model SLR-a. Čitajući prethodne stranice, odlučio sam se za Nikon D3300 (s obzirom da 3200 nema nigdje za kupiti, osim na njuskalu - a isti ne prima rate). Zanima me isplati li mi se odmah uzeti i neki kvalitetniji objektiv umjesto KIT-a? Iako je ona amater u fotografiji, nekako bih radije odmah uzeo nesto kvalitetnije - naravno, ukoliko mi to budzet dopusti...

 

Molim cijenjene bugovce za preporuku... Hvala svima unaprijed

 

Ja sam kao početnik uzeo Nikon D3300 s kit objektivom 18-105mm. I mogu reći da je to objektiv koji za početak pokriva sva područja i ja sam jako zadovoljan. Cijena aparata s tim objektivom je oko 4300kn, a ako se uzima s 18-55mm je oko 3500kn. Što se tiče kvalitete slike, vjerujem da su tu negdje, ali što se tiče toga koliko brzo će dosaditi tu postoji razlika  A gore spomenuta Sigma, odnosno Tamron 17-50mm je sigurno bolji objektiv zbog boljih stakala i većeg otvora blende, ali i koštaju koliko i samo tijelo aparata. Tako da mislim da je svakom početniku bolje kupiti ovakvo nešto na čemu će vidjeti zanima li ga uopće fotografija, koje područje, što voli i želi slikati i slično. Nema smisla kupiti 50mm ako nekom treba 300mm za slikanje životinja i daljine i sportskih događaja, ili kupiti taj 300mm ako će se raditi portreti. A sve to košta naravno.

12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...
Stjepanj kaže...

nekuzim se u objektive i te mjere zato pitam jel ima nekaj solidno a da ne kosta ko kuca!

 Ne postoji uopste ;) Cisto da zadovoljim radoznalost. Cemu 40x zoom?????

 sta je ovo?

https://www.amazon.com/gp/product/B01K5EYY0M/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=chrs-20&camp=1789&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B01K5EYY0M&linkId=8020b0ecf250edf731506888ed9d5a30

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Trebalo bi biti jasno iz naslova i slika - objektiv za Sony E-mount, žarišne duljine 500 mm i otvora blende f/8, s 2x telekonverterom (kad ga staviš, pretvara taj objektiv u 1000 mm f/16).

 

Riječ je o svjetlosno slabom objektivu jako uskog kuta snimanja, znači jako velikog uvećanja (slika je jako zumirana).

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
Torent kaže...
Stjepanj kaže...

nekuzim se u objektive i te mjere zato pitam jel ima nekaj solidno a da ne kosta ko kuca!

 Ne postoji uopste ;) Cisto da zadovoljim radoznalost. Cemu 40x zoom?????

 sta je ovo?

https://www.amazon.com/gp/product/B01K5EYY0M/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=chrs-20&camp=1789&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B01K5EYY0M&linkId=8020b0ecf250edf731506888ed9d5a30

 

 1x zoom ;)nema veze sa 40x zoom objektivom....

 

http://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product-archive/camera-lenses/af-s-nikkor-500mm-f4g-ed-vr.html#tab-ProductDetail-ProductTabs-TechSpecs

 

Ovo bi bio odgovarajuci po zarisnoj duzini za nikon DSLR i tezak je 4 kg

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 7:04 (Torent).
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala svima na pomoći.

 

S obzirom da će u početku biti slikanja svega - od hrane pa do prirode, uzet ću "starter" kit (a veliku ulogu igra i budžet)... Kad se već malo ispraksira i ako bude htjela step forward, razmišljat ćemo o upgradeu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ne vidim potrebu za tak velikom zarisnom duljinom osim za fotografiranje zivotinja, a za to opet treba puno brzi objektiv i tijelo sa dobrim AF-om. Tu su vec malo vece cifre.

 

Uz to bez obzira na ostrinu objektiva uvjeti moraju bit idealni za ostru sliku, ako je oblacno zaboravi. Atmosfera radi protiv tebe..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

moze preporuka fotica(novo/polovno) s najboljim omjerom senzora i veceg zooma do cca 2200kn, gledam sve i svasta i nemogu se odluciti pa ako moze pomoc u odluci!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...

moze preporuka fotica(novo/polovno) s najboljim omjerom senzora i veceg zooma do cca 2200kn, gledam sve i svasta i nemogu se odluciti pa ako moze pomoc u odluci!

"Veći zoom" je subjektivna kategorija, nešto ovakvo?

12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

nasao sam nikon b700 za 2200kn, no pristao bi na manji zoom s vecim senzorom...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ok došli smo i do finala...

 

 

Tu je usporedba na jubitou....

 

Razlika u cijeni je oko 540 kn...

 

 

Hvala unaprijed...

 

 

Pozz

 

1 Nikon D3400
3 Nikon D5300
Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemohte zaboraviti da oni to jesu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 20:47 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Razlika je vise af tacaka i preklopni ekran....
Procijeni sam... Sve ostale djidje slobodno zanemari wifi gps i sl... Koliko vidim d5300 ima slabiju bateriju....
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

da, pojede ju gps i wifi...i ja razmisljam o tome...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemohte zaboraviti da oni to jesu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć oko odabira fotoaparata

Samo flip screen vrijedi tih novaca ak se mene pita, a tu imas jos prednosti

Baterija ti nece bit problem. Ne moras razmisljat o tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
slaven96 kaže...

 Ja sam za prijatelja tražio nešto slično, i jedino što se donekle čini u redu je Sony HX60. Dođe oko 1800kn u nekim trgovinama pa pogledaj. To po mom mišljenju najmanje novca što se može dati da se dobije kompaktni koji nešto vrijedi, tj da daje fotografije koje su bolje od onih napravljenim mobitelom. Jeftiniji aparati ili imaju manje senzore, ili lošije funkcije, ili loše baterije... 

bome, dobro što nisam danas naručio onaj Nikon za 1300 kn.

ovaj tvoj ima CMOs senzor i tri klase je jači od onog nikona...

 

A i na eBayu cijena skoro ista, bez poštarine novi 240 €

 

Sutra ulijećem u kupovinu.. (a stvarno je to bolest. Na kraju ću doći do 4 t kn )

"Bolje je ne probati bolje"

 

Riješeno, ne da mi se više čekati.

 

 

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 1:09 (Anđeo bez falinge).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice