AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.662.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma ne ciljam uopće flagship to mi ne treba, ali cu biti zadovoljan sa jednom 2080ti, 3070, 3060 i 6700xt 5700xt ali naravno puno nizom cijenama.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 9:02 (dreadmoore).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo jos malo poslastica. Znaci,sad mi je jasno zasto je AMD na zenu  ostao na "normalnom" 7nm, i zasto ova navi ima toliki klok. Pa zato sto je Lisa pamenta i zeli sto vise prodati tj sto vise ljudi da dobiju i proc i grafu,zato je navi na 7nm ff+ a zen ce vjv proljece/ljeto prebaciti proces na to sa 5000xt serijom.

Evo odmah da vam kazem i cijene ako vas zanima: 6800xt perf 3080 ce se prodavati za 550 eura msrp a 6700xt za 450 eura msrp. 

https://coreteks.tech/articles/index.php/2020/10/21/making-sense-of-the-rx-6800-and-6800xt/

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Evo jos malo poslastica. Znaci,sad mi je jasno zasto je AMD na zenu  ostao na "normalnom" 7nm, i zasto ova navi ima toliki klok. Pa zato sto je Lisa pamenta i zeli sto vise prodati tj sto vise ljudi da dobiju i proc i grafu,zato je navi na 7nm ff+ a zen ce vjv proljece/ljeto prebaciti proces na to sa 5000xt serijom.

Evo odmah da vam kazem i cijene ako vas zanima: 6800xt perf 3080 ce se prodavati za 550 eura msrp a 6700xt za 450 eura msrp. 

https://coreteks.tech/articles/index.php/2020/10/21/making-sense-of-the-rx-6800-and-6800xt/

Po ovom linku bi 6800XT trebao biti jedva u rangu 2080Ti, tj. 3070

 

Jel' to znači da su oni u biti zadirkivali 3080 s 6900XT na prezentaciji Ryzena??

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 9:49 (mrsmith).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo jos malo poslastica. Znaci,sad mi je jasno zasto je AMD na zenu  ostao na "normalnom" 7nm, i zasto ova navi ima toliki klok. Pa zato sto je Lisa pamenta i zeli sto vise prodati tj sto vise ljudi da dobiju i proc i grafu,zato je navi na 7nm ff+ a zen ce vjv proljece/ljeto prebaciti proces na to sa 5000xt serijom.

Evo odmah da vam kazem i cijene ako vas zanima: 6800xt perf 3080 ce se prodavati za 550 eura msrp a 6700xt za 450 eura msrp. 

https://coreteks.tech/articles/index.php/2020/10/21/making-sense-of-the-rx-6800-and-6800xt/

Po ovom linku bi 6800XT trebao biti jedva u rangu 2080Ti, tj. 3070

 

Jel' to znači da su oni u biti zadirkivali 3080 s 6900XT na prezentaciji Ryzena??

 

 

Ne citam sve sta pisete ali pa zar nije bilo ocigledno da je AMD tizzao Big Navi na toj presici.

Ne budu tizzali low end model ili srednji lol.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Ne citam sve sta pisete ali pa zar nije bilo ocigledno da je AMD tizzao Big Navi na toj presici.

Ne budu tizzali low end model ili srednji lol.

Za dobrobit svih AMD fanova, iskreno se nadam da neće morati kupovati 6900XT (da citiram majstore: "very limited edition, only reference design, super power hungry, possibly only water cooled - AMD TITAN, krema svih krema") da bi dobili tek 3080 performanse LOL

 

Inače ćemo imati puno materijala za zabavu u danima koji dolaze...

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Tko se zadnji smije najslađe se smije
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Tko se zadnji smije najslađe se smije

Pa on je poslao link :D ja samo čitam tamo i izvlačim činjenice.

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ja samo kazem vidjet ćemo tko će se u ovoj priči smijati dali zeleni ili crveni tabor, meni je svejedno jer ja volim niske cijene od kojih napravim da mi budu još niže.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Ja samo kazem vidjet ćemo tko će se u ovoj priči smijati dali zeleni ili crveni tabor, meni je svejedno jer ja volim niske cijene od kojih napravim da mi budu još niže.

Nazalost koliko god da dignu frekvencije da preskoce 3080 rasterizacijom....tehnologija ide naprijed a ne nazad i dok je Nvidia od 2018 gradila svoju podrsku za Raytrace kroz RT i Tensor jezgre AMD to nije predvidio i sad su morali modificirat da i oni podrze.

Kao sto rekoh Cyberpunk ce pokazat sto mogu next platforme.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Taj cayberpunk ili će biti nešto novo ili totalni fail.Ne pratim uopće neznam ni o kakvoj se igri radi iskreno, vidio sam da je openworld sad jel mp ili sp nemam pojma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Taj cayberpunk ili će biti nešto novo ili totalni fail.Ne pratim uopće neznam ni o kakvoj se igri radi iskreno, vidio sam da je openworld sad jel mp ili sp nemam pojma.

SP u startu, MP mod kao DLC kasnije (u smislu GTA Online)

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Taj cayberpunk ili će biti nešto novo ili totalni fail.Ne pratim uopće neznam ni o kakvoj se igri radi iskreno, vidio sam da je openworld sad jel mp ili sp nemam pojma.

Najiscekivanija igra desetljeca.

Ocito ne igras igre,od kuda ovaj tvoj interes za gaming grafe?..

 

Ova igra je ostvarenje snova nas koji smo u devedesetima citali SF romane/knjige i mastali da jednog dana dodje igra koja moze prikazat te bogate mastovite SF svijetove/price iz knjiga.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 10:28 (MEGATAMA).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
Taj cayberpunk ili će biti nešto novo ili totalni fail.Ne pratim uopće neznam ni o kakvoj se igri radi iskreno, vidio sam da je openworld sad jel mp ili sp nemam pojma.

Najiscekivanija igra desetljeca.

Ocito ne igras igre,od kuda ovaj tvoj interes za gaming grafe?..

 

Ova igra je ostvarenje snova nas koji smo u devedesetima citali SF romane/knjige i mastali da jednog dana dodje igra koja moze prikazat te bogate mastovite SF svijetove/price iz knjiga.

 

 

 

 

 Pa ni mene zasada ne zanima cayberpunk. Ali ti zato nikad neces otkrit gust koje ti moze pruzit My Little Pony: Friendship Is Magic, jer samo pratis trendove. 

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Igram mp, mmo i sp neke igre:wow classic, wow shadowlands, eve, cod mp, warzone, evo bas jučer zavrsio Mafiu nakon 2002 god.Ove ostale neću ni igrati.Gta 5 igrao Sp i Mp, Arma 2 OA Mp Dayz, Dayz-mod, Arma 3 mp Red Dead 2 Bf1 BFV itd.
13 godina
offline
AMD Navi

Ajde da pokupim malo DT-ova kad ste se uhvatili Cyberpunka...

 

Kako vi najavljujete, Cyberpunk je drugi dolazak Isusa Krista. Ljudi se trude potrošiti ~8000kn na grafu kako bi oni igrali to sa RT-om. Igra (meni) ne djeluje posebno ni sa tehničke strane, pa da bi trebalo imati flagship, ni sa strane gameplaya. Čemu forsanje prvog lica, melee combat izgleda očajno, gore od Skyrima. Sumjam da će igra biti na razini Witchera. Vjerojatno je većini vas setting prejeben, meni osobno nije ništa prenapeto. 

 

A sam RT ne izgleda kao nešto prije neviđeno pa se mora imati 3080, ili čak 2000 seriju. 

Moj PC  
5 0 hvala 4
16 godina
offline
AMD Navi

Mislim da je citav hype vise zbog same tematike igre a ne gameplaya, grafike i sl. Ajde prica ce vjerojatno biti dobra. Naravno, ovo ne znaci da ce igra biti losa ili da nece biti "igretina", komentar se odnosi citav na citav taj hype oko igre.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
AMD Navi

Na kraju će igra ostati u sjeni Witchera. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo jos malo poslastica. Znaci,sad mi je jasno zasto je AMD na zenu  ostao na "normalnom" 7nm, i zasto ova navi ima toliki klok. Pa zato sto je Lisa pamenta i zeli sto vise prodati tj sto vise ljudi da dobiju i proc i grafu,zato je navi na 7nm ff+ a zen ce vjv proljece/ljeto prebaciti proces na to sa 5000xt serijom.

Evo odmah da vam kazem i cijene ako vas zanima: 6800xt perf 3080 ce se prodavati za 550 eura msrp a 6700xt za 450 eura msrp. 

https://coreteks.tech/articles/index.php/2020/10/21/making-sense-of-the-rx-6800-and-6800xt/

Po ovom linku bi 6800XT trebao biti jedva u rangu 2080Ti, tj. 3070

 

Jel' to znači da su oni u biti zadirkivali 3080 s 6900XT na prezentaciji Ryzena??

 

 

 Hmm neznam odkud ti ta racunica? Prosjek sto Sam sada pogledao je da 5700xt zaostaje 30-35% za 2080ti.

Ostalo mozes sam izracunati neidu mi %

Znaci raw Performance kao 3080 malo slabije malo jace ovisi o igri.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Prosjek sto Sam sada pogledao je da 5700xt zaostaje 30-35% za 2080ti

Ovo se zove klasa optimist

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

evo da se ne svadjate  5700xt v 2080ti

na4k 5700xt je 35% sporija, a 2080ti 56% brza. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Znači rx6800xt = 2080ti= rtx3070, cijena jampera i navija će bit jednaka vidit češ.Navi ima više rama jamper manje i cijena jednaka, bmk za ram daj mi mid range za 300$.Ah moje želje sanjarenja.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Znači rx6800xt = 2080ti= rtx3070, cijena jampera i navija će bit jednaka vidit češ.Navi ima više rama jamper manje i cijena jednaka, bmk za ram daj mi mid range za 300$.Ah moje želje sanjarenja.

 nije bas tako crno bijelo.

 

ovo gore je na 4k, na nizim rezolucijama je to 35% do 45% u korist 2080ti. plus, ovo su brojevi od izlaska 5700xt kada je ona zaostajala za 2070S 10%-15% a danas su u egalu. cisto sumnjam da je AMD lani razmisljao sta izbaciti pa rekao - ajmo gadjati 2080ti performanse kad su znali da ce nvidija ici preko toga. treba uzeti u obzir i da 30 serija jako lose skalira na nizim rezolucijama, da amd ima bolji proces... Tako da... ima tu razloga za debatu i prostora za spekulacije.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...
Prosjek sto Sam sada pogledao je da 5700xt zaostaje 30-35% za 2080ti

Ovo se zove klasa optimist

 Ma neka ti,nedaj Boze da se okrzne 3080 za 500tinjak eura pa to bi bila zadnja stvar sto zelim svima

https://mobile.twitter.com/patrickschur_/status/1319221360867086336

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Ma neka ti,nedaj Boze da se okrzne 3080 za 500tinjak eura pa to bi bila zadnja stvar sto zelim svima

https://mobile.twitter.com/patrickschur_/status/1319221360867086336

Ma jednostavno živiš u iluziji ako misliš da će se 6800XT (kakva god bila) prodavati za manje od 6000kn kod nas... Ako u najboljem slučaju bude jaka kao 3080, onda računaj 6000kn minimum, ako je 3080 7k+.. Misliš da će cijene ići dolje u HR ako stigne veći broj kartica? Čisto sumnjam.. pa dan danas se 2080Ti prodaje po 12-13k kn u HR iako je MSRP 999€.

 

Top end kartice po 3-4k kn, nažalost, možemo svi zajedno samo sanjati.

 

 

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
online
AMD Navi

ekipa kad je na kraju to predstavljanje Navija? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ma neka ti,nedaj Boze da se okrzne 3080 za 500tinjak eura pa to bi bila zadnja stvar sto zelim svima

https://mobile.twitter.com/patrickschur_/status/1319221360867086336

Ma jednostavno živiš u iluziji ako misliš da će se 6800XT (kakva god bila) prodavati za manje od 6000kn kod nas... Ako u najboljem slučaju bude jaka kao 3080, onda računaj 6000kn minimum, ako je 3080 7k+.. Misliš da će cijene ići dolje u HR ako stigne veći broj kartica? Čisto sumnjam.. pa dan danas se 2080Ti prodaje po 12-13k kn u HR iako je MSRP 999€.

 

Top end kartice po 3-4k kn, nažalost, možemo svi zajedno samo sanjati.

 

 

 Nazalost nezivim u HR. Necu ulaziti u to ali postoje izbori nije moguce da narod zeli tako zivjeti,ili da?

Ali nece sigurno biti 750-800 eura kako kazes,nema sanse.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Nazalost nezivim u HR. Necu ulaziti u to ali postoje izbori nije moguce da narod zeli tako zivjeti,ili da?

Ali nece sigurno biti 750-800 eura kako kazes,nema sanse.

 Kod nas u HR shopovima hoće sigurno.. vani, vjerojatno neće (ovisi o dostupnosti i potražnji). Pa kod nas je 5700XT bila preko 4.5-5k kn, a MSRP 449$.. o čemu pričamo (sad je doduše 3.5k)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 12:13 (mrsmith).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Nazalost nezivim u HR. Necu ulaziti u to ali postoje izbori nije moguce da narod zeli tako zivjeti,ili da?

Ali nece sigurno biti 750-800 eura kako kazes,nema sanse.

 Kod nas u HR shopovima hoće sigurno.. vani, vjerojatno neće (ovisi o dostupnosti i potražnji). Pa kod nas je 5700XT bila preko 5k kn

 E jbga onda. Fejl je drzava a ne Amd ili nvidia...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ma neka ti,nedaj Boze da se okrzne 3080 za 500tinjak eura pa to bi bila zadnja stvar sto zelim svima

https://mobile.twitter.com/patrickschur_/status/1319221360867086336

Ma jednostavno živiš u iluziji ako misliš da će se 6800XT (kakva god bila) prodavati za manje od 6000kn kod nas... Ako u najboljem slučaju bude jaka kao 3080, onda računaj 6000kn minimum, ako je 3080 7k+.. Misliš da će cijene ići dolje u HR ako stigne veći broj kartica? Čisto sumnjam.. pa dan danas se 2080Ti prodaje po 12-13k kn u HR iako je MSRP 999€.

 

Top end kartice po 3-4k kn, nažalost, možemo svi zajedno samo sanjati.

 

 

 Nazalost nezivim u HR. Necu ulaziti u to ali postoje izbori nije moguce da narod zeli tako zivjeti,ili da?

Ali nece sigurno biti 750-800 eura kako kazes,nema sanse.

 Nazalost ? Molim ? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice