FPS-ovi i FPS-ovi

poruka: 169
|
čitano: 55.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
dado8 kaže...

  Moguce da se radi o neakvom bugu u netcodeu. A i onako kao što sam prije rekao MW2 nema nikakve veze sa COD4 po tom pitanju jer je citav kod vezan za upload i djeljenje paketa na server kompletno nanovo napisan i taj engine nema gotovo pa nikakve veze sa Q3. Isto kao i COD4, COD2 = Obje igrei njihovi engini sadrzavaju samo jako male stvari iz Q3 engine poput file sistem-a i nesto codea za bsp.

 

Zasto se to dogada to nitko sa sigurnoscu nemoze znat, kladim se da cak ni oni samo u infinity wardu neznaju zasto se to tocno dogada. Zbog toga a i pirata i lakseg porta na konzole su vjerovatno krenuli na onakav dizajn kao onaj u MW2.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi
na cod mw2...

ali mene zaniam taj vsync sta da onda to upalim ili ne.. .
meni se cini kada to upalim da mi steka..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Weky kaže...
dado8 kaže...

  Moguce da se radi o neakvom bugu u netcodeu. A i onako kao što sam prije rekao MW2 nema nikakve veze sa COD4 po tom pitanju jer je citav kod vezan za upload i djeljenje paketa na server kompletno nanovo napisan i taj engine nema gotovo pa nikakve veze sa Q3. Isto kao i COD4, COD2 = Obje igrei njihovi engini sadrzavaju samo jako male stvari iz Q3 engine poput file sistem-a i nesto codea za bsp.

 

Zasto se to dogada to nitko sa sigurnoscu nemoze znat, kladim se da cak ni oni samo u infinity wardu neznaju zasto se to tocno dogada. Zbog toga a i pirata i lakseg porta na konzole su vjerovatno krenuli na onakav dizajn kao onaj u MW2.

 da modern warfare2 je cudna biljka u usporedbi s ostatkom serijala

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 13:45 (dado8).
15 godina
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Lacko kaže...
na cod mw2...

ali mene zaniam taj vsync sta da onda to upalim ili ne.. .
meni se cini kada to upalim da mi steka..

opcenito vsync sinkronizira frame koji vidis s rezolucijom monitora i locka ti fps na 60. u mom slucaju sam UVIJEK imao vise fps sa iskljucenim vsyncom.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi
tako i aj uvijek ga iskljucim a nisam ni znao sta je to.. ali ono iskljucivo sam ga jer sam znao da mogu vise fps i da mi ne steka igrica... meni svaka igra steka kada to upalim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

ja sad malo ovo čitam i zanima me da mi netko ukratko objasni nešto.

ja sad igram bulletstorm,dirt 3,deus ex human revolution i gleam fps-ove pomoču fraps-a

maximum mi je 60 uglavnom na svim igrama a varira izmedu 58-60.

sad mene zanima dali je 60 fps sasvim normalno nešto opčenito u igrama ili svaka igra ima za sebe fps.? i kako se to može povečati ako je moguče ?. hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
tepih kaže...

ja sad malo ovo čitam i zanima me da mi netko ukratko objasni nešto.

ja sad igram bulletstorm,dirt 3,deus ex human revolution i gleam fps-ove pomoču fraps-a

maximum mi je 60 uglavnom na svim igrama a varira izmedu 58-60.

sad mene zanima dali je 60 fps sasvim normalno nešto opčenito u igrama ili svaka igra ima za sebe fps.? i kako se to može povečati ako je moguče ?. hvala

ukljucen ti je vertical synchronisation zato ti ne moze fps preci 60,probaj ga iskljuciti u postavkama drivera pa vidi .

a povecati mozes kupnjom jaceg hardwarea ili smanjenjem nepotrebnih grafickih postavki npr :sijena,svijetla i drugih efekata i prekomjernog AA i anistrophic filtera

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
crozoki kaže...
tepih kaže...

ja sad malo ovo čitam i zanima me da mi netko ukratko objasni nešto.

ja sad igram bulletstorm,dirt 3,deus ex human revolution i gleam fps-ove pomoču fraps-a

maximum mi je 60 uglavnom na svim igrama a varira izmedu 58-60.

sad mene zanima dali je 60 fps sasvim normalno nešto opčenito u igrama ili svaka igra ima za sebe fps.? i kako se to može povečati ako je moguče ?. hvala

ukljucen ti je vertical synchronisation zato ti ne moze fps preci 60,probaj ga iskljuciti u postavkama drivera pa vidi .

a povecati mozes kupnjom jaceg hardwarea ili smanjenjem nepotrebnih grafickih postavki npr :sijena,svijetla i drugih efekata i prekomjernog AA i anistrophic filtera

Zašto bi trebao uopće povećavati? Pa neće valjda čovjek igrati bez Vsynca...

16 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Mirko935 kaže...
crozoki kaže...
tepih kaže...

ja sad malo ovo čitam i zanima me da mi netko ukratko objasni nešto.

ja sad igram bulletstorm,dirt 3,deus ex human revolution i gleam fps-ove pomoču fraps-a

maximum mi je 60 uglavnom na svim igrama a varira izmedu 58-60.

sad mene zanima dali je 60 fps sasvim normalno nešto opčenito u igrama ili svaka igra ima za sebe fps.? i kako se to može povečati ako je moguče ?. hvala

ukljucen ti je vertical synchronisation zato ti ne moze fps preci 60,probaj ga iskljuciti u postavkama drivera pa vidi .

a povecati mozes kupnjom jaceg hardwarea ili smanjenjem nepotrebnih grafickih postavki npr :sijena,svijetla i drugih efekata i prekomjernog AA i anistrophic filtera

Zašto bi trebao uopće povećavati? Pa neće valjda čovjek igrati bez Vsynca...

neka igra kako ga volja,ja sve igre igram bez vsynca,jer vsync samo sinkronizira fps-ove graficke sa frame refreshom monitora znaci ako ti monitor ima 60 hz imati ce max 60 fraemova u sekundi ako ga ostavis ukljucenog.

ako ga iskljucis granica max fraemova ovisi jedino o jacini graficke.vsync samo sprijecava "kidanje" slike do koje moze doci ako monitor i graficka pocnu raditi ne sinkronizirano,a to se rijetko dogadja kod novijih monitora i grafickih.

neka proba iskljuciti pa igrati

sve dok ima ukljucen vsync fraemovi mu nece preci 60 fps pa makar imao dvije 6990 u crossfireu

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

@crozoki

 

imam grafičku ati radeon 4800

evo to je ovo predpostavljam:

slika:

http://www.slike.com/slike/hHZRJ.jpg

 

 

e sad da ja samo maknem kvacicu ili da stavljam sam level i filter?

jer nemam iskustva sa ovime a nebi htio zeznit grafičku ili nešto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 16:03 (tepih).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
crozoki kaže...
neka igra kako ga volja,ja sve igre igram bez vsynca,jer vsync samo sinkronizira fps-ove graficke sa frame refreshom monitora znaci ako ti monitor ima 60 hz imati ce max 60 fraemova u sekundi ako ga ostavis ukljucenog.

ako ga iskljucis granica max fraemova ovisi jedino o jacini graficke.vsync samo sprijecava "kidanje" slike do koje moze doci ako monitor i graficka pocnu raditi ne sinkronizirano,a to se rijetko dogadja kod novijih monitora i grafickih.

neka proba iskljuciti pa igrati

sve dok ima ukljucen vsync fraemovi mu nece preci 60 fps pa makar imao dvije 6990 u crossfireu

Pa normalno da neće preći 60, ni ne trebaju, osim za benchmark i takve stvari, šta će ti inače preko 60 fps? No ako njemu ne smeta što će mu se slika kidati, nek' uživa :D

16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

ne mozes zeznuti nista

ne znam gdje se to tocno nalazi u catalist control centru jer nikad nisam radeon,ali trazi vsync  ili ga probaj iskljuciti u grafickim postavkama igre pa probaj igrati i vidi jel imas vece fraemove.

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

kad iskljucim vsync dode mi do maximum 62. a inače 60 isti vrag.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

hebi ga to ti je max zbog graficke,poiskljucuj ili smanji nepotrebne stvari u igri npr light,sjene,efekte razne,stavi aa na 2x ili max 4 sve drugo iznad toga se ne primjeti a dosta lakse graficka radi.

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 18:10 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

posto sam novi htjeo bi vas sve pozdraviti!!!!

muci me jedan problem

dok igram Deus Ex Human Revolution FPS bude 25 i naglo padne na 4 pa onda nakon 30 sekundi popnese na 25 (neka i na 30) i tako stalno

a kada tek ulazim u igru bude mi na 85 

iskljucio sam vertikal sync uradio update drauvera za graficku i opet isto

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Meni sve igre koje rade preko 60 fps idu usporeno. A čim upalim Vsync rade super na 60 FPS.

Zanimljivo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

da ne otvaram novu temu.
Zanima me koliko je moguce postici Fps-ova u ihri Hunting ultimate 2009 sa grafickom pod "moj PC" tj "GeForce 6100SE"  ?!

Neznam se potpisat..xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
IMVK kaže...

da ne otvaram novu temu.
Zanima me koliko je moguce postici Fps-ova u ihri Hunting ultimate 2009 sa grafickom pod "moj PC" tj "GeForce 6100SE"  ?!

Odokativno 43,6.

World Championships: 7, GP started: 293, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
12 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
F1-IVO kaže...
IMVK kaže...

da ne otvaram novu temu.
Zanima me koliko je moguce postici Fps-ova u ihri Hunting ultimate 2009 sa grafickom pod "moj PC" tj "GeForce 6100SE"  ?!

Odokativno 43,6.

Kod mene nije nikad preslo 25 u igrici kad igram.

a nekada zna biti i 2.

Jel se to me oze kako povecat,i da windows experience index mi je 3,zbog grafe.

kako to povecat?

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

pozdrav svima.imam problem sa frejmovima u igricama gta4 i mw3.prije dok sam imao nvidiu gt240 1gb gddr5 gta mi je isao glatko na medium detaljima a mw3 na extra detaljima sam imao oko 80 fps kad igram ono special ops a znalo je bit i 100fps zavisno od faze.promijenio sam graficku na hd6870 i sad mi se događa nesto cudno.kad igram gta 4 na istim detaljima imam 25-30fps a mw3 imam 25-40fps.cudno je to sto procesor radi 10-20% pri ovim igama a hd6870 gpu usage ide od 0% do 25%.dok npr igram bf3 na ultra detaljima bez AA 1440x900 i imam od 50-70fps.gpu usage bude 99% a procesor negdje oko 50%.imam sve najnovije drivere i uradio sam fresh instalaciju win7 ultimate x64.pomoccc molim vas

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 12:27 (killer223).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Cheezl kaže...

Evo da vam objasnim

 

Sto je vise FPS-a to je bolji gameplay. TO VRIJEDI SAMO ZA COD!!

Znaci cod2, cod4, cod5...

 

Sto imas vise fps-a precizniji si, dalje i vise skaces, manji recoil, tiši si dok hodas, bolje se ljepe meci...

 

Al ponavljam to vrijedi samo u codu dok lockas FPS na 91, 125, 250, 333 i sl.

 

 

EDIT: u cod6 to ne vrijedi jer je broj fps-a ogranicen na 91.

kolko imas godina?{#}

xfact
12 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

22 godine :)

12 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Na osnovu ovih komentara pored grafičke kartice bitan je i kvalitetan monitor(120 Hz) za veći fps.

Kako vidjeti koliki je fps tijekom neke igrice ? Nisam nikada pratio pa zato pitam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Nije bitan vizualni FPS. U CoD engine (Quake il neš?) naprimjer, ovisi o FPS-u, kao što je gore citirano, bolje kretanje, veći firerate, manji recoil... Iz iskustva govorim.

A za prikazivanje FPS-a, neke igre imaju u opcijama za uključiti/isključiti, u nekima uključiš preko konzole, a za ostale je najbolje third party program, PlayClaw, Fraps... i slično.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 0:00 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ma sve u svemu bitan je fps u igrama to znam.

 

Koliki pad fps mora biti da bi  igrica bila ne igriva tj.da postane spora da kasne neke naredbe i sl.

 

Pretpostavljam ispod 30fps

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Meni je recimo nekih 40 FPS minimum minimuma za normalan gameplay jer se ispod toga, barem meni, miš nekako počne "vući", postane trom kako bi rekao, i cijela igra više ne ide glatko. Ovo je dosta subjektivna tema, ali ja mislim da je ovako većini.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 0:15 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Evo gledam benchmark na youtube crysis 3 fps oscilira od 35-42 i izgleda da ide glatko,brzo se okreće lijevo desno nišani brzo precizno, sad ne znam kako je to u igri na tom broju fps.

11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ovisi dosta i o tome kakva je igra, recimo Battlefield 3 na Xbox-u, ako si ikad vidio, je 30 FPS-a i nema lag-a kao u nekim drugim igrama.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 0:29 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

A da ovisi i od same igre kako je optimizirana.Nisam gledao na x-box pšto ne pratim konzole.

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Danny_HR kaže...

Da napišem nešto ukratko.

 

Monitor će uvijek pokazivati samo onoliko frameova koliki mu je refresh rate.

Postoje dvije varijante.

Sa vertical syncom uključenim, grafička će kartica renderirati samo onoliko fps-a koliki je monitorov refresh rate. 

A sa isključenim vertical syncom, kartica može renderirati frameova koliko god može, ipak, na monitoru će se i dalje prikazivarti samo onoliko koliki je njegov refresh rate uz mogućnost 'preklapanja' frameova.

 

Konkretno, sve i da kartica renderira 100 FPS-a, na monitoru sa 75 Hz refresh rateom prikazat će ih samo 75. Kraj priče.

 

EDIT:

 

Ovo što Ukay piše je točno, ali, ne odnosi se na sam prikaz igre na monitoru. Dakle, ako ti kao u COD-u više fps-a ne donosi neku prednost zbog buga u igri nema smisla stavljati fps na više nego što ti monitor može prikazati.

 

Ipak, većina igara ne funkcionira kao COD, i nisu osjetljive na fps.

Samo kratko da napisem da ovo nije tocno i da nema veze sa vezom! - moj monitor ima max 75 Mhz Refresh rate no broj frameova naravno da neovisi o tome iskljucivo!

PR0MATRAC
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 10:27 (PR0MATRAC).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice