FPS-ovi i FPS-ovi

poruka: 169
|
čitano: 55.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ovo se lako moze testirati vrijede li nam svi ti silni FPS-ovi (posto vecina nas ima 60Hz monitore biti ce jos i lakse... i da, moze se testirati za svaku igru). Skinite si Bandicam i preko njega mozete lockati max FPS po zelji (usput, to je jedini video recorder koliko znam koji vam to omogucuje ali bez potrebe za snimanjem videa odnosno opterecivanjem CPU-a), vrlo korisno.

 

Ovo sto govorite za CoD4, istina je jer sam i osobno vise puta testirao (iste postavke na serveru ofc)..... sto vise FPS-a imas, bolje je igrati jer su meci zbilja brzi bez obzira na to sto se u oba slucaja (s manje i vise FPS-a) igrate na 60 Hz monitoru. S druge strane..... primjetio sam da npr. GTA igre imaju isto problema i to ako imate previse FPS-a (da, suprotni efekt od CoD-a), npr. u GTA SA (dakle, tice se konkretno GTA SA jer sam to detaljno analizirao): lockajte si FPS 30 i plivajte, poslije toga lockajte na 60 i opet plivajte. Zakljucak za GTA SA, sto imate vise FPS-a to cete sporije plivati, takoder ako zelite jos brze plivati (tapkajuci onu tipku za plivanje) bolje je imati sto manje FPS-a odnosno ako imate 60 fps-a morat cete duplo brze pritiskati tipku od nekoga koji ima 30 FPS-a. Isto se dogada i s GTA IV-om (samo nije u pitanju plivanje odnosno to nisam testirao) ali zato sam tstirao u zadnjoj misiji kada se treba uci u onaj helic, dakle, potrebno je lupati konstantno po istoj tipci kako biste usli u helic (ovaj dio), no, ja to sa 60-70 FPS-a  jednostavno nisam mogao (mozda je bilo i vise FPS-a na tom dijelu jer nije bas neka zahtjevna scena za CPU/GPU), a probao sam sigurno jedno 20-tak puta (btw na tom dijelu niti nema checkpointa tako da mozete misliti koliko sam bio uporan hh), a cim sam lockao FPS na 30 (zahvaljujuci Bandicamu), misiju sam prosao doslovno iz prve bez ikakvih problema. 

 

Probajte sami i uvjerite se (ofc ako imate dovoljno jaku konfiguraciju za visak FPS-a ili kao sto vec znate, smanjite postavke u igri i lako cete doci do puno veceg FPS-a cak i na slabijim konfiguracijama).

 

Konacni zakljucak... jedni kazu: "FPS-ovi pomazu", drugi pak kazu: "FPS-i ne pomazu" i sto je istina od toga? Prava istina je u tome da LAZU jedni i drugi jer vecina koja to govori nije nikada niti analizirala neku igru (ne odnosi se konkretno na nikoga u ovoj temi), nuff said. Kada smo vec kod toga, jos su gori oni koji imaju ultra mocne konfiguracije i tvrde da sa vise FPS-a imamo itekakve koristi i nitko ne kaze da to nije istina ali pitanje je u kojoj igri. Srecom, to se lako provjeri zbog Bandicama, a drugo, pojedinci zaboravljaju da mnogi od nas mozemo bez problema "simulirati" jacu konfiguraciju, kako i na koji nacin? pa sve postavke na low i onda prakticki svi mogu dobiti cak i previse FPS-a, zar ne? Ugl, svaka igra je drukcija, a srecom, kao sto rekoh, vrlo lako se moze testirati doslovno svaka igra, tako da, prije nego sto sljedeci put povjerujete nekome na lijepe rijeci i oci (kao nasim politicarima) bilo u korist vise FPS-a ili manje, moj ce vam odgovor na to biti: PROBAJTE SAMI (brojke ne lazu) i rijesen problem (Bandicam).

 

P.S. Bas me zanima kakvo je stanje po tom pitanju za vecinu danasnjih modernijih igara, prevladava li kod vecine ovaj "CoD" ili "GTA" sindrom (ovo dvoje sam detaljno testirao tako da ne zelim lupetati prazne price za druge igre).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 2:21 (lovac82).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Za GTA SA je istina, na starom kompu sam igrao, misije sa plivanjem išle ok (ono kad moraš roniti kroz stijene do broda neke kineze oslobodit) jer je FPS u postavkama bio lockan. Kad sam uzeo novi komp, naravno sve moguće igre opet igram, uživat, ali GTA: SA jednostavno nema šanse da stignem preroniti i preplivati taj dio bez da ostanem bez zraka, jer sam u postavkama ugasio FPS limiter. Za GTA IV ne znam.

A fore u COD4 ti rade u svakom sljedećem COD-u, i radit će i u novome, jer je sve isti Quake engine. Mislim da postoje određene vrijednosti FPS-a na kojima že ti recoil i fire rate biti konstantan i najbrži, zbog toga što engine vrijednosti zaokružuje (valjda na manje decimale dijeli frameove o kojima ovisi recoil, fire rate i slicne fore) pa ne bude konstantno. Osim toga, evo fora jedna vezana za Quake engine; trči uz ravan zid, recimo tvoje desno rame u igrici je uz zid, i drži tipku naprijed i desno (kao dijagonala) odjednom i trčat ćeš otprilike 15% brže. Ovo se događa jer engine zbraja vektore kretanja naprijed i u stranu, ali pošto je zid, ta zbrojena brzina ide u jednom smjeru i krećeš se dosta brže.

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Nisu svi Cod serijali rađeni u istom enginu

 

http://en.wikipedia.org/wiki/IW_engine

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

To je sve modificirani Quake engine, koji se koristi od COD4 pa nadalje, do sada.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
rapture686 kaže...

To je sve modificirani Quake engine, koji se koristi od COD4 pa nadalje, do sada.

Nastali su od Quake engina ali nije to sada isti engine i ne možeš u svim Cod serijalima sve isto raditi. Neke stvari su poboljšane a i novi Ghost se radio u potpuno novom Enginu tako da ne možeš reći da svi imaju isti Engine jer to nije istina.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Griješiš.

To je sve modificirani Quake engine, opet ti kažem. Ghost također, nije uopće novi engine nego je opet samo poboljšan. Informiraj se.

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

A šta se dešava ako grafička kartica daje 60-70 fps a monitor ima osvježenje 120 Hz ?

 

Koliko onda dobivamo sličica u sekundi kao konačnica.

 

Dali monitor tu razliku redefinira ili ostaje tih 60-70 fps ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Mislim da je ista stvar kao kad imaš manje od 60 na 60Hz monitoru - ništa posebno. Jednostavno ne ide glatko kao sa više FPS, ali se na 120Hz vidi razlika između 60 i 120 FPS-a.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
rapture686 kaže...

Mislim da je ista stvar kao kad imaš manje od 60 na 60Hz monitoru - ništa posebno. Jednostavno ne ide glatko kao sa više FPS, ali se na 120Hz vidi razlika između 60 i 120 FPS-a.

Ma sve je to meni jasno. Kako monitor to prikazuje ?

Ako mu je 120HZ osvježenje a ja imam 60-70 fps kao primjer dajem.

 

Znam da su fps i refresh rate dvije odvojene cijeline koje funkcioniraju zasebno.

 

Dakle,odgovor koji se traži,je: Koliko ću imati u konačnici sličica u sekundi u datom primjeru ?

11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ne znam sigurno, ali mislim da bi imao onoliko koliko i dobivaš.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Treba mi neki free program koji dobro pokazuje parametre FPS-a tijekom igranja.

Može preporuka.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Imas fps koliko ti daje grafa, samo ato ce ti izgledati fluidno i neces imati teringa slike - refresh rate ima veze sa brojem frameova samo kad je ukljucen v sync - i to opet samo u slucaju kad je broj frameova veci od refresh ratea pri ukljucenom v syncu - povecanje rr na monitorima  je u svrhu da nebude teringa slike jer se sve vise u igrama inzistira povecan broj frameova (vise frameova veca igrivost fluidnost agilnost...) sto omogucuju moderne grafe i procesori pa i monitori to moraju pratit - 

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Glavas kaže...

Imas fps koliko ti daje grafa, samo ato ce ti izgledati fluidno i neces imati teringa slike - refresh rate ima veze sa brojem frameova samo kad je ukljucen v sync - i to opet samo u slucaju kad je broj frameova veci od refresh ratea pri ukljucenom v syncu - povecanje rr na monitorima  je u svrhu da nebude teringa slike jer se sve vise u igrama inzistira povecan broj frameova (vise frameova veca igrivost fluidnost agilnost...) sto omogucuju moderne grafe i procesori pa i monitori to moraju pratit - 

Veca fluidnost.... da, ali da se neki nebi zaletili, to ugl znaci fluidnije animacije, kretnje objekata itd... ali mehanika igra se nebi trebala mijenjati (tako je bar kod modernijih igara odnosno trebalo bi biti), dakle, trebao bi biti isto brz kao i netko tko ima manje FPS-a odnosno od tocke A do tocke B bi trebali stici u isto vrijeme.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 5:26 (lovac82).
10 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
lovac82 kaže...
Glavas kaže...

Imas fps koliko ti daje grafa, samo ato ce ti izgledati fluidno i neces imati teringa slike - refresh rate ima veze sa brojem frameova samo kad je ukljucen v sync - i to opet samo u slucaju kad je broj frameova veci od refresh ratea pri ukljucenom v syncu - povecanje rr na monitorima  je u svrhu da nebude teringa slike jer se sve vise u igrama inzistira povecan broj frameova (vise frameova veca igrivost fluidnost agilnost...) sto omogucuju moderne grafe i procesori pa i monitori to moraju pratit - 

Veca fluidnost.... da, ali da se neki nebi zaletili, to ugl znaci fluidnije animacije, kretnje objekata itd... ali mehanika igra se nebi trebala mijenjati (tako je bar kod modernijih igara odnosno trebalo bi biti), dakle, trebao bi biti isto brz kao i netko tko ima manje FPS-a odnosno od tocke A do tocke B bi trebali stici u isto vrijeme.

Bilo bi super da je tako (to je prednost konzola) ali nije tako, ja igram Bf3 i tocno se vidi razlika izmedju 60 i 100fps doslovno se brze kreces sa vise fps - okreces se brze odaziv je brzi - razlika u igrivosti izmedju ultra i low poatava je i vise no ocigledna iz razloga broja fps mnogi igraju na low ukljucujuci i mene tek sa mesh postavom na high.

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
15 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Glavas kaže...

Bilo bi super da je tako (to je prednost konzola) ali nije tako, ja igram Bf3 i tocno se vidi razlika izmedju 60 i 100fps doslovno se brze kreces sa vise fps - okreces se brze odaziv je brzi - razlika u igrivosti izmedju ultra i low poatava je i vise no ocigledna iz razloga broja fps mnogi igraju na low ukljucujuci i mene tek sa mesh postavom na high.

Nez za BF3 jer ne igram vec odavno i nisam obracao pozornost na to ali kod nekih igara kada ti bas ono zasteka, server te ne vidi kao da ti je zastekalo vec te vidi kao da si normalno hodao (a na kompu doma je efekt takav da ti stane slike, a kada se odmrzne onda si skroz na drugom mjestu), ofc uz uvjet da cijelo vrijeme drzis tipku W odnosno tipku za hodanje naprijed.

 

Nez, opet kazem... sa Bandicamom se lako moze testirati, lockati FPS na 30 i hodati od tocke A do B i nakon toga ponoviti postupak sa znatno vise FPS-a (60 ili vise npr.).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 8:13 (lovac82).
12 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi
Pošto vidim da je Crysis davno prevaziđen i to prvi dio pitanje sam premjestio u ovu temu pošto su tijesno povezani.

Pitanje glasi:



Igram Crysis sve na Very High postavkama,antialiasing 8x,rezolucija 1980x1080 na 27" monitoru i imam od 45-75 fremova.

Dali bi trebao imati više s tim da se radi o GTX 690 ili je igra tako ptimizirana ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Instaliraj MSI afterburner i nakon par minuta igrannja igre vidi u afterburneru krivulju GPU usagea, ako je većinom preko 90% onda je sve okey, tj. grafa/e te koče. Iako sumnjam da je do toga..

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Šta misliš da bi trebao imati veći fps ?
16 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

A ne znam, teško je ovako napamet reći, al probaj ovo gore pa ćemo znat..

Jel ti vsync uključen?

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 12:48 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
OK, dakle pokrenem program uđem u igru normalno igrami i tijekom igre će mi biti vidljivi rezultati ili nakon što izađem iz igre ?
16 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
darijoman kaže...
OK, dakle pokrenem program uđem u igru normalno igrami i tijekom igre će mi biti vidljivi rezultati ili nakon što izađem iz igre ?

Nakon što izađeš iz igre će ti u tom programčiću bit iscrtan dijagram GPU usage-a, tj. zauzeća GPUa. Tebi će ja mislim bit dva ta dijagrama, za svaki GPU posebno. Eto probaj pa javi rezultate ili još bolje napravi screenshot pa da vidimo.

12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Javim rezultate,hvala.
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Penryn kaže...
darijoman kaže...
OK, dakle pokrenem program uđem u igru normalno igrami i tijekom igre će mi biti vidljivi rezultati ili nakon što izađem iz igre ?

Nakon što izađeš iz igre će ti u tom programčiću bit iscrtan dijagram GPU usage-a, tj. zauzeća GPUa. Tebi će ja mislim bit dva ta dijagrama, za svaki GPU posebno. Eto probaj pa javi rezultate ili još bolje napravi screenshot pa da vidimo.

Prijatelju pokrenuo sam program ali nema nigdje tog dijagrama kad izađem iz igre.

16 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
darijoman kaže...

Prijatelju pokrenuo sam program ali nema nigdje tog dijagrama kad izađem iz igre.

A treba ti unutar tog MSI Afterburnera biti nekoliko dijagrama, od GPu usagea, temperature, takta itd.

12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Žao mi je ali dijagrama nema ili sam ja čorav{#}

Ima dosta informacija o grafičkoj, među njima takt i temperatura ali dijagrama nema i ono što meni treba je test iskorištavanja grafičke u igrici o ćemu smo pričali.

Ima li neki drugi program koji pokazuje iskorištavanje procesora i grafičke tijekom igranja ?

16 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Nema ti ovakvih dijagrama desno, GPU temperature, GPu usage itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
darijoman kaže...
Pošto vidim da je Crysis davno prevaziđen i to prvi dio pitanje sam premjestio u ovu temu pošto su tijesno povezani.

Pitanje glasi:



Igram Crysis sve na Very High postavkama,antialiasing 8x,rezolucija 1980x1080 na 27" monitoru i imam od 45-75 fremova.

Dali bi trebao imati više s tim da se radi o GTX 690 ili je igra tako ptimizirana ?

Sve je ok, gpu usage sa vise grafi nikada ne moze biti na max u c1.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 17:53 (Leopard_st).
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Leopard_st kaže...
darijoman kaže...
Pošto vidim da je Crysis davno prevaziđen i to prvi dio pitanje sam premjestio u ovu temu pošto su tijesno povezani.

Pitanje glasi:



Igram Crysis sve na Very High postavkama,antialiasing 8x,rezolucija 1980x1080 na 27" monitoru i imam od 45-75 fremova.

Dali bi trebao imati više s tim da se radi o GTX 690 ili je igra tako ptimizirana ?

Sve je ok, gpu usage sa vise grafi nikada ne moze biti na max u c1.

Vise sam mislio na broj slicica u sekundi,nekako mi malo,jer koliko ce onda imati crysis 3.

Mozda je i opitimizacija igre u pitanju.

 

13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

To ti je odprilike to za C1, fazon je sto bas i driver optimizacija nije najbolja za nove grafe jer je stara igra, a C1 je drama zahtijevan, a i radeoni od HD 6000 pa na dalje rade nesto bolje nego konkurentna nvidia u doticnom naslovu.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Leopard_st kaže...

To ti je odprilike to za C1, fazon je sto bas i driver optimizacija nije najbolja za nove grafe jer je stara igra, a C1 je drama zahtijevan, a i radeoni od HD 6000 pa na dalje rade nesto bolje nego konkurentna nvidia u doticnom naslovu.

 

Ide sve fluidno bez ikakvih trzavica nekad i 100fps a  u nekim scenama gdje se vodi borba i gdje je puno zbivanja, eksplozije i ostalo pada oko 50fps.

Baš me zanima Crysis 3 na very high ?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice