NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 589.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nije iskoristiv ni blizu, sama Nvidija je to potvrdila jer je prezahtjevno renderat scenu punu ray traceva, a kamoli real time u igrama. Ovo je više global illumination sa dobrim sjenama, a igra kao igra izgleda buralno sa i bez "ray tracinga" kao i svaki Metro.

U BF V closed alpha sam primjetio isto global illumination na snijegu kad gori vatra ili netko puca blizu, kao i na puškama i ostalim bliskim objektima. Ali kazem nije to nista novo, pogotovo ne da bi zbog toga trebao novi GPU. Također se nadam da ce Turing sirovom snagom napredovati, a ne da su oni postoci racunati iskljucivo u RT igrama.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 15:18 (D3lBoy).
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

10/10 da budemo umrli od flickanja dok to ne usavrše

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Vidjet cemo u ponedjeljak, ako se onaj adoreTV leak pokaže istinit za 2080 valjda će bit istinit i za ostale kartice. A ako će se pokazati istinit moram reći da nisam imopresioniran napredkom, kako je rekao kolega, draže bi mi bilo da su išli na sirovu snagu nego te điđa-miđe. Tko zna u kakvim uvjetima su oni uspoređivali novu i staru seriju, vjerojatno neku scenu s tim RT gdje se Pascal guši. Na kraju me cijena najviše zanima, više od svega, to jedva čekam... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Opet će prodavati muda pod bubrege...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ako ce pratiti isti nacin izdavanja kao do sad, onda bi 2070 trebao bit jak kao (ili malo jaci) 1080ti. Al' nešto mi govori da nece bit tako, jer bi onda imali 1080ti za 3 i nešto po oglasnicima, što bi bio veliki flop za Nvidiju odnosno za njihove lower end kartice. Jedino ako ne ciljaju na 4k sa 2080/ti to bi bilo lijepo, ali svega par posto steam usera koristi 4k. Nit ima nešto zahtjevnih igara na vidiku osim BF V i Metroa.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 16:39 (D3lBoy).
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

TD sam sebi zbog postanja WCtecha, ali jamiii...

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-custom-graphics-card-teaser/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

"The graphics card is said to feature a price of $649 US which is slightly lower than the $699 US price of the GeForce GTX 1080 and also the GeForce GTX 1080 Ti."

 

Kaj? To misle u odnosu na foundersicu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Tu je prikazana Gainward, no ne znam jel se cijena odnosi na Gainward ili opcenito. Vjerojatno founders msrp, iako samo glasine

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

To bi značilo da će snizit cijene u odnosu na Pascal i njegov MSRP za foundersice. To bi bilo kontra svih očekivanja, svi predviđaju povećanje cijena. Ne znam koliko je to realno (da barem bude tako), Nvidia si može dopustit povećanje cijena, konkurencije nema, pohlepni jesu...savršena situacija. 

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Sve zavisi o perfomansama.

 

Nerealno je ovo da je brža od TITAN V-a...

 

Uz taj leakani price, nema šanse da bude puno brža od 1080ti.

 

Ili je Nvidija potpuno prešvikala. Konkurencija im trenutno još radi bušeće kartice.

 

Bumo vidili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Možda i bude brža od titana v, u jednom pažljivo odabranom testu u kojem se iskorištava neka tehnologija koju titan v ne podržava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Na spomenutih 2.5ghz ce vrlo vjerojatno i bit brza od stock Titan V-a....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Iskreno ray tracing cekam od kada ga je carmack (John) spomenia, i to je bas rekao da je raytracing zasigurno budućnost samo je bilo pitanje vrimena. 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Da za CGI filmove ce napraviti cuda, bit ce lakše izraditi fotorealisticne scene i efekte. Ali u gamingu eehhh ja nebi još skoro ocekivao ništa, znaci da rendera onoliko rayeva kao u onom Star Wars videu koji sam postao ranije, da sve flicker free refleksije imaju svoju flicker free refleksiju (Što u biti jedino izgleda realisticno na možda kromiranim površinama). A ovo, odbijanje svjetla od npr. pod na zid u sjeni, nije apsolutno ništa novo. Postoji vec fakeanje sa svjetlima i global illumination koji je pomican i nema nekakav flicker - barem ne u CryEngineu. Ambient occlusion možda da, ali to nije ništa toliko drasticno da treba bit HW level. Al' dobro možda stvarno bude miljon miljona jezgri unutri i bude se sve laštilo tko zna

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Zanimljivo, još samo fale cijene ...

  

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 7:18 (Sickness).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Iskreno fale samo službene informacije da prestanemo nagađati cijene, performanse i slično... a i datum izlaska je nepoznat.

 

Od toga da dobijamo "titan killera" za 600-700$, do toga da dobijamo to isto za 1100$, pa do toga da su navedene quadro, a da se o novim GTX/RTX ne zna ništa...

Previše je bilo tih poluinformacija o novoj seriji nVidie u zadnjih godinu-dvije dana da bih do službene objave išta uzeo kao relevantno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Zanimljivo je kako će 2080 imati drugačiji čip nego 2070, dok kod Pascala to nije bio slučaj. Još k tome se nVidia pokušava segmentirati odvajajući tako GTX i RTX seriju grafičkih. Naziv "GTX" će se koristiti za 2060 i niže serije kartica, dok "RTX" za 2070 i više serije. Ujedno, 2070 će imati 7GB GDDR6, a 2080 8GB GDDR6, dok valjda 11-12GB čuvaju za 2080Ti. Živi bili pa vidili, ponedjeljak je vrlo blizu.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

To bi značilo da će snizit cijene u odnosu na Pascal i njegov MSRP za foundersice. To bi bilo kontra svih očekivanja, svi predviđaju povećanje cijena. Ne znam koliko je to realno (da barem bude tako), Nvidia si može dopustit povećanje cijena, konkurencije nema, pohlepni jesu...savršena situacija. 

nije ništa kontra očekivanja, ako pratiš seriju xx70/xx80 lako se vidi da je msrp uvijek tu negdje, čak su s maxwellom izašli sa 50usd nižom cijenom od keplera - a svi su očekivali veće cijene, čak je i amd po izlasku gtx970 doslovce u jednom danu bio prisiljen spuštati cijene 290/290x i do soma kuna

 

kod pascala su izvodili gluposti sa 100usd premiuma za foundersice, a prve non-blower su trebale biti 100usd jeftinije kad izađu - i opet 50usd skuplje od maxwella, što ih je tek vratilo na razinu keplera

onda se umiješao majning i sve je ošlo u tri krasne matere

 

također da uzmemo u obzir i faktor (ne)konkurencije - i pascal je izašao bez ikakve konkurencije - amd tada baš ništa nije imao u tom segmentu, vega je kasnila poprilično - i opet su pascal grafe trebale biti cijenom vrlo slične kepleru (50usd skuplje od maxwella)

dakle i kad nema baš nikakve konkurencije nvidia drži msrp na otprilike istoj razini, 50 usd dolje ili gore, tako da je 600-650usd sasvim očekivana cijena za nove 2080

...osim ako ne iskoriste rt hardver kao izliku za povećanje cijene i razliku od onih niže klase koje će, kako izgleda ostati bez rt - zato su i najavili razliku u imenu rtx 2070/2080/2080ti, dok će ove niže biti gtx 2050/2060

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

To bi značilo da će snizit cijene u odnosu na Pascal i njegov MSRP za foundersice. To bi bilo kontra svih očekivanja, svi predviđaju povećanje cijena. Ne znam koliko je to realno (da barem bude tako), Nvidia si može dopustit povećanje cijena, konkurencije nema, pohlepni jesu...savršena situacija. 

nije ništa kontra očekivanja, ako pratiš seriju xx70/xx80 lako se vidi da je msrp uvijek tu negdje, čak su s maxwellom izašli sa 50usd nižom cijenom od keplera - a svi su očekivali veće cijene, čak je i amd po izlasku gtx970 doslovce u jednom danu bio prisiljen spuštati cijene 290/290x i do soma kuna

 

kod pascala su izvodili gluposti sa 100usd premiuma za foundersice, a prve non-blower su trebale biti 100usd jeftinije kad izađu - i opet 50usd skuplje od maxwella, što ih je tek vratilo na razinu keplera

onda se umiješao majning i sve je ošlo u tri krasne matere

 

također da uzmemo u obzir i faktor (ne)konkurencije - i pascal je izašao bez ikakve konkurencije - amd tada baš ništa nije imao u tom segmentu, vega je kasnila poprilično - i opet su pascal grafe trebale biti cijenom vrlo slične kepleru (50usd skuplje od maxwella)

dakle i kad nema baš nikakve konkurencije nvidia drži msrp na otprilike istoj razini, 50 usd dolje ili gore, tako da je 600-650usd sasvim očekivana cijena za nove 2080

...osim ako ne iskoriste rt hardver kao izliku za povećanje cijene i razliku od onih niže klase koje će, kako izgleda ostati bez rt - zato su i najavili razliku u imenu rtx 2070/2080/2080ti, dok će ove niže biti gtx 2050/2060

gledajuci financijske izvjestaje crvenih i zelenih, gdje kazu da im je udio prodaje rudarima oko 10%, cini se da su oni samo iskoristili to kripto ludilo, kao izgovor nabijanju cijena

 

a onda se moramo opet zapitati, ako je 10% udio, cemu sve one nestasice robe i ostala sranja, povecanje cijena napajanja i memorija takoder, neko nekog tu jebe

 

moguce je da AMD uopce nije niti imao graficke za isporuku, a ne da su ih pokupovali rudari, u tome razdoblju, jer uglavnom njihove je bilo tesko za nabaviti, zeleni su manje vise imali robe

 

ne znam da li se proizvode na istoj traci, amd grafe i grafe za ps4, ako da, moguce je da su rekli, fak it, ajmo puni kapacitet proizvodnje prebacit na ps4, jer se to prodaje ionako ko ludo trenutno, manje troska, veca potraznja, a ljudi ionako kupuju vise nvidiju nego nase proizvode, pa cemo robi koju imamo na lageru nabit cijenu do bola, pa sta bude bude, jer kao sto vidimo cijena playki nije bas poskupila, a i za nju treba memorije, procesora, napajanje i graficka

 

prema van su si svi kao konkurencija i ne vole se, a inace su si super duper, cak su neki i rodjaci 

 

 

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...

gledajuci financijske izvjestaje crvenih i zelenih, gdje kazu da im je udio prodaje rudarima oko 10%, cini se da su oni samo iskoristili to kripto ludilo, kao izgovor nabijanju cijena

 krivo gledaš ili krivo piše u izvješćima ili još to nije stiglo do izvješća... nestašica grafi nije bila izmišljena, trgovine doslovce nisu mogle doći do više od par komada i to bi se razgrabilo u jednom danu

ja sam mjesecima ganjao grafu po normalnoj cijeni i gdje god bi bila kakva akcija nestale bi prije nego sam stigao naručiti i to bez obzira što sam bio prijavljen da mi stiže mejl čim budu dostupne

na kraju sam uspio u protisu uzeti doslovce zadnju 1070 po cijeni 3.900 kuna iz pošiljke, i to već pred kraj mining ludila i mogao sam je odmah drugi dan prodati za 5000 kuna

 

drugi dan sam gtx 1050ti staru godinu i pol dana prodao za 100 kuna manje nego sam je kupio u trgovini, isti dan kad sam je stavio na njuškalo, a upiti su stizali još danima poslije jer sam zaboravio ugasiti oglas par dana

ne, nabijanje cijena nije nastalo zbog neke imaginarne potražnje, nego su se grafe stvarno kamionima kupovale za mining i zbog te ogromne potražnje su cijene letile u nebo

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 13:44 (picajzla0707).
12 godina
offline
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

 a cuj ispod ježa od 10cm debljine, lol, 5 slot gpulp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ne bih se čudio da je ta "Ti" zapravo ono što bismo inače dobili pod običnom xx80 budući da su sad xx70 i xx80 različiti čipovi ako sam dobro shvatio. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
tomglo kaže...

Ne bih se čudio da je ta "Ti" zapravo ono što bismo inače dobili pod običnom xx80 budući da su sad xx70 i xx80 različiti čipovi ako sam dobro shvatio. 

 Bingo !

 

Moja prva misao. Onda bude 2080 = 1080ti, a ovo bi trebala biti  prava nova 2080-tka.

 

Klasična Nvidija.

 

Uvjek nađu način kako da nam metnu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 14:54 (DarthMarkus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...
tomglo kaže...

Ne bih se čudio da je ta "Ti" zapravo ono što bismo inače dobili pod običnom xx80 budući da su sad xx70 i xx80 različiti čipovi ako sam dobro shvatio. 

 Bingo !

 

Moja prva misao. Onda bude 2080 = 1080ti, a ovo bi trebala biti  prava nova 2080-tka.

 

Klasična Nvidija.

 

Uvjek nađu način kako da nam metnu.

 Jos ako ti to naplate 10 soma kuna mozemo ponosno rec da su nam ga dobro metnuli ;)

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Do yaya....Ali samo ako kupimo...

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

 Sve to stoji, ali nisi uzeo u obzir majnanje...Fluktuacija od 50$ gore dolje nije ništa strašno. Ali pošto se tek sad Pascal približava MSRP-ju, bilo bi logičnije da dignu za 50$ nego da spuste, a i ako se dogodi opet mining boom po izlasku kartica (ako se one pokažu bolje i efikasnije),  on bi "opravdao" dizanje cijene. U svakom slučaju ako je istina da će bit 50$ niža cijena, nisam budala, neću se žaliti, baš me briga za razlog iza tog. 

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

 Sve to stoji, ali nisi uzeo u obzir majnanje...Fluktuacija od 50$ gore dolje nije ništa strašno. Ali pošto se tek sad Pascal približava MSRP-ju, bilo bi logičnije da dignu za 50$ nego da spuste, a i ako se dogodi opet mining boom po izlasku kartica (ako se one pokažu bolje i efikasnije),  on bi "opravdao" dizanje cijene. U svakom slučaju ako je istina da će bit 50$ niža cijena, nisam budala, neću se žaliti, baš me briga za razlog iza tog. 

ma to su samo moje pretpostavke i malko analize prijašnjih cijena, a pretpostavka je, kako znamo, majka svih zajeba 

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nakon MSI Trio (dugine boje-RGB edišn), evo i Palit izbacuje nešto, iako je ružno da boli. KLIK

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

Nakon MSI Trio (dugine boje-RGB edišn), evo i Palit izbacuje nešto, iako je ružno da boli. KLIK

 

 Bubu si mi bacio sa prokletim minerima.

 

Pa neće valjda opet ? jel nije GPU mining mrtav ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice