PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

poruka: 15
|
čitano: 7.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

E ovako, racunalo mi je staro 7 mjeseci.. i sada sam kupio novu graficku.. geforce 7600gt fatality 256 ddr3, maticna je as rock.. proc. amd athlon 4200.. tj. 2200x2.. i 3 gb ddr2. problem se dogodio kada sam stavio spomenutu graficku.. a problem je sljedeći: kada palim komp nekada mi stane na welcome screen i zamrzne se, a nekada se ni to ne pokaze, vec samo plavi ekran.. I stalno mi se pojavljuje poruka: A problem has been detected. The device driver got stuck in an infinite loop. The device itself or with the device drive programming the hardware incorretly.. stop: 0x000000EA.. Nv4_disp. Begining dump of physical memory, Physical memory dump complete. Molim vas da mi pomognete, sa starom karticom sve je normalno.. a sa ovom ne.. isprobana je na drugom kompu i radi.. i da.. instalirao sam njezine drivere i onda mise neke crte pojavljuju.. a kada instaliram neke stare sa bug dvd onda mi par puta uđe u windowse i sve ok al vec neki drugi put taj mi je problem. Reinstalirao sam windowse i sve. ali nista ne pomaze.. POMAGAJTE!!!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Vista ili xp...ako si reinstalirao windows i instalirao ispravne drivere i idalje se pojavljuje to onda definitivno

 1.Nisi instalirao ispravne drivere

 2.Nije ispravna graficka

 3.Pojasni nam malo te crtice i izgled ekrana kada palis bez drivera jer mi to sve pocinje licit na neispravnu memoriju na grafickoj...dali to izgledao kao ovakvo nesto link ili ovako link

 

AMD Athlon 4400+ x2,DDR2 4G (800mhz),M2N,Nvidia 8600GT Fata1ty profesional,Technisat ss2,LG 19 ws
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Ma neee nije tako.. samo male crtice.. npr. nije mi bilo starta vec neke crtice.. al kad sam instalirao druge drivere tih crtica nema vise.. da je memorija onda mi uopce ne bi radila, ne? al meni radi i udje u igru i sve je ok.. al samo nece nekada u windowse.. imam Xp service pack 3 na netu sam trazio problem taj kao nv4_disp. i jako puno ih ima.. ima i neki fix. za to .. al ipak cekam strucnu pomoc

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!
Kruno_21 kaže...

Ma neee nije tako.. samo male crtice.. npr. nije mi bilo starta vec neke crtice.. al kad sam instalirao druge drivere tih crtica nema vise.. da je memorija onda mi uopce ne bi radila, ne? al meni radi i udje u igru i sve je ok.. al samo nece nekada u windowse.. imam Xp service pack 3 na netu sam trazio problem taj kao nv4_disp. i jako puno ih ima.. ima i neki fix. za to .. al ipak cekam strucnu pomoc

 Mislio sam na memoriju od kartice...sretao sam se sa takvim slucajevima..ako su bile crtice neke sa nepravilnim bojama ili nesto vrlo lako da je ostecena memorija graficke kartice,u tom slucaju dakle racunar moze radit , moze palit i moze cak neko vrijeme radit a onda pocnu problemi kao sto su gubljenje slike,restart racunara ili BSOD....kada graficku koristis bez drivera instaliranih ona ne koristi 3d akceleraciju,i dakle ono sto kazes crtica pojavilo se je al i dalje radi,medjutim cim si instalirao driver aktivira se i 3d chip jer to mu dozvoljavaju driveri i tada pocinje intenzivnije koristenje memorije a samim tim i njeno vece zagrijavanje i opterecenje..i tada puca driver i pada windows.....
AMD Athlon 4400+ x2,DDR2 4G (800mhz),M2N,Nvidia 8600GT Fata1ty profesional,Technisat ss2,LG 19 ws
16 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Meni je samo jednom bio taj problem ali sam iste sekunde reagirao

 

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=4432

tu ti je rješenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Imao sam  i ja asrock, tocnije 4 coredual, i kad sam ju upario s X800 XT PE, isti simptomi su mi se javljali, instaliram drivere, i vise ne moze uci svaki put u windowse, vec se jednostavno zaustavi, probao sam sve, na kraju kupio 7600gt, ta mi je pak dobivla neke crte u igri i gluposti, problem sam rijesio tako sto sam nabavio gigabyte P35 DS3 i sve je radilo ko na ledu..... Ti buduci da si na athlonu, pogledaj da li si socket am2 i mijenjaj maticnu... nisu  vise skupe!

gigabyte p35 ds3, q6600 2.4@3.2, asus hd 4850 @ 700/2200 512mb, 4gb @ 800 mhz, Wd 640gb, Vista 64bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Probat cu.. Ma meni radi normalno u igri kad uspijem uci u windowse.. a na drugom kompu radi bez pogreške sa istim driverima.. vidjet cemo sta ce biti kad instaliram fix.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

ee nista mi ne pomaze.. izvadio sam je i ponovno stavio i nista ne dobivam ni time.. skinuo sam onaj program sto brise drivere i instalirao sam najnovije i onda mi normalno radi toca grid na high al nakon 2, 3 paljenja pocinju problemi sa zamrzavanjem slike i j.... infinte loop

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Jel ima tko savjet??? imam 3 gb rama 2+1.. imam alive sata2 glan maticnu jel trebam promjeniti raspored rama???

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

prvo izvadi jednu od plocica rama pa probaj jer grafika ne uvjetuje dizanje vindovsa

a drajver i to dobar imaš na bugovom cd od 12 miseca 2008

MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 1-TB-NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Ma instalirao sam 5 drivera, novih, starih... orginal al i dalje zeza

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!
Kruno_21 kaže...

Ma instalirao sam 5 drivera, novih, starih... orginal al i dalje zeza

 pa jesan ti reka da skineš rame i brobaj grafa ne uvjetuje dizanje Xp a moguće daš morat minjat i vindovse
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 1-TB-NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

Ja se ispričavam sto nisam azuran.. Ovako.. Grafička je isprobana u drugom kompu i radi sasvim normalno.. Pomislio sam da je matična onda definitivno u pitanju, ali pazite sada.. Stavio sam u nju Ati Radeon 3870 i radi bez problema.. Rame sam također mijenjao stavio prvo jedan pa drugi slot Kingmax ddr2 800 mhz... od po 1 gb. Molim vas da mi pomognezte.. Nosio sam ga u servis, no oni ne mogu dokučiti u čem je problem..

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

imao sam i ja problema sa ZOTAC 9800 GTX+, ali sa najnovijim driverima su nestali.

šta se tiće, meni se čini da se ploća ne slaže sa grafičkom, naime prije par godina frend je imao sličnih problema sa ATI 9600 XT na neku asrockovoj ploći gdje uopće nije bootao, pa se ispostavilo da tele nije gledao u priručnik od matične gdje piše da ne podržava neke grafičke jer ima neki AGI umjesto AGP slot.

Abit AB9 PRO | Q6600 | 4 GB DDR2 800 | Zotac 9800 GTX+ AMP! | 2 x 320 GB Seagate RAID + 256 GB Western digital | 2 x LG DVD pržilice | DVB-S | i šlag na kraju SAMSUN FLOPPY
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM oko nvidie.. plz pomoć!!

imam nvidiu gf 7600 gs i kada upalim kompjuter nakon ucitavanja win xp pojavi se poruka POWER SAVING MODE i monitor postane crn. trebam pomoc. Kada udem preko Safe mode ucita ali po ekranu budu ljubicaste crte. Ako neko zna plz pomozite.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice