Temperatura grafičke

poruka: 215
|
čitano: 69.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Temperatura grafičke
tepih kaže...

mene zanima sljedeće.

 

imam grafičku Ati radeon HD 4800 sa preformancama u slici dolje.

 

Nezelim ju clockat, nemam razloga za to.

No zanima me dali ja njoj mogu naštetiti ako ja prije nego što ču nešto počet igrati uključim njen ventilator na 100%. ?

Inače u normalnom radu zagrijava se na nekih 55 stupnjeva,al meni nesmeta buka od ventilatora pa neka se hladi.

hvala.

Slobodno stavi, ako ti ne smeta :)

14 godina
offline
Re: Temperatura grafičke

Meni je GTX570 u idle oko 35-40 *C, a kad rokam nešto onda se kreće 75-85 *C, ovisno o igrici ... I onda kad završim nakon 5 min je opet na 35-40 *C

14 godina
odjavljen
offline
Re: Temperatura grafičke
mabencic kaže...

Meni je GTX570 u idle oko 35-40 *C, a kad rokam nešto onda se kreće 75-85 *C, ovisno o igrici ... I onda kad završim nakon 5 min je opet na 35-40 *C

Moglo bi to i mrvičicu hladnije, možda da malo povećaš brzinu ventilatora ili poboljšaš protok zraka.

14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Mene znaima još jedna stvar.

Što mogu napraviti u vezi grafičke da se ona još hladi ?

još ventilatora  ili što napraviti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Temperatura grafičke
tepih kaže...

Mene znaima još jedna stvar.

Što mogu napraviti u vezi grafičke da se ona još hladi ?

još ventilatora  ili što napraviti ?

Poboljšati cirkulaciju zraka u kućištu, temeljito očistiti prašinu, staviti kvalitetniju pastu...

14 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
mabencic kaže...

Meni je GTX570 u idle oko 35-40 *C, a kad rokam nešto onda se kreće 75-85 *C, ovisno o igrici ... I onda kad završim nakon 5 min je opet na 35-40 *C

fek, moja 6970 u idle 40-45, u igrama nerjetko ode na 90, imam 6komada 12mm coolera, ostale komponente neidu u full loadu preko 45, isto poslje gameanja se smanji na idle temp, jedino manualno fan porihtat onda i to je to, i istina je kad se zagrije kartica padaju mi frameovi i to opako :)

13 godina
protjeran
offline
Re: Temperatura grafičke

Sramota najbolja AMD single karta. Ne znam jbg ne smete vise nikada tako da letite i verujete strucnjacima na forumima i benchmark testovima. 

Ja pre nego sam kupio EAH6970 procitao sam rewiev jednog od najpoznatijih srpskih sajtova za testiranje svega gde je pisalo

"Dani buke sa AMD kartama su gotovi, karta je u Furmarku 85C..." Ja dosao kuci, 90% igrica za 5 minuta 95C, Furmark 98C karta 75% ventilator ne cujem ljude u sobi. 

I reklamirao sam jel te temp nisu dobre za moj komp. Inace ja sam apsolutno znao da ce 505 tih karti da bude tako vrelo, a ostale 10C samo nize.

I to sam rekao ASUS-u ne budu li mi zamenili kartu izaci cu u novine i reci da su napravili karte koje po def rade nas 90-95C i da sledece mogu napraviti da rade na 150C ali to ljude ne zanima ako je to vrelo za ostale delove kompa.

Non stop preko 50%. Ja odem i reklemiram kartu i gotovo. Ja ne bi kupio Cayman 6970-6990 ni da kosta 100e sada. Iskreno. Ni GTX580 sem EVGA.

Cena je nebitna bila ona 50e ili 350e imam neki princip koji necu pregaziti. Kao sto nema pardona nikada da i ako mi se svidja nesto od Coprsair kupim nesto drugo njegovo ako ono sto zelim nema.

Citiracu taj forum pa cu reci Dani takvog ponasanja mog su gotovi. Da uzmem nesto jel drugo nema - NIKADA.

E da isto je bila u idle 45-50C kada sam imao EAH6970 a to za GTX570-GTX580 zato nisam hteo referentne modele jel sam znao da su oni sam,o 5-10C nize ali imaju mnogo tisi fan.

Ja ne znam sta je AMD-U. on je menjao taj ventilator, kako su tako nenormalni da zatvore kartu. To je propust ravan mentalno poremecenim ljudima koji prave prvu kartu.

Ja ne mogu da ne pomislim da je to namerno. Nove karte ce biti bolje i kostace 450-500e kao serija 5870 i bolje hladiti i imati stabilniji frame.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2011 10:08 (Vlada011).
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Kratkoročno,ne. Ali u nekom duljem roku mogli bi otići ležajevi od ventilatora i slično. Ne znam baš nikoga osobno tko je dulje vrijeme držao ventove svojih grafa stalno na 100%, nije mi poznato. Štetno po temperature i vijek kartice nije sigurno, ali vijek venta,hm..u svakom slučaju.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Temperatura grafičke

Ni ja ne znam da je drzao tako dugo, niti znam nekoga ko moze da izdrzi tu buku.

Na 60% se vec posle 1/2h ustaje od komap i u fazonu si "Smorio sam se, gasi ovo".

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
13 godina
offline
Temperatura grafičke

@Vlada mislim kako nisi u pravu naime imam dotičnu HD 6970 mislim kako je Rev.1 i temperature mi nikada ali zaista nikada nisu bile na 80stupnjeva.

Ljepo sam u Afterburneru podesio grafikon i temp. ne ide preko 75 i to je bilo kad je vani bilo barem 38,a idle nikako preko 42 isto kad je vani 38stupnjeva.

Iz ovoga mislim kako nisi u pravu jer za vrhunske komponente moraš imati dobro kućište s velikim protokom zraka.

Naravno ovo je moje osobno mišljenje a nisam baš neki stručnjak na ovom polju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Moja HD6950 sa dva venta zasad nije vidjela ni 75c sudeći po ovih 5,6 igara koje sam probao. Kućište je Chieftec, jedan 120mm vent iza, 800rpm najslabiji S-Flex.

Cemetary gates
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Ako slučajno zaželite mijenjati TIM na referentnim 6950 i 6970, bolje nemojte jer kasnije hladnjak jako teško nasjeda. Ja sam to radio zimus i priuštio sam si samo posla, a napravio nisam pod milim bogom ništa. Tvornički je nanesena neka vraški gusta pasta, gotovo kao da su zalijepili žvakaću gumu gore na vapor chamber. Skinia sam je dole i nanio arctic ceramique ravnomjerno po čipu. Činilo se sve ok no kad sam zatvarao karticu činilo se da cooler jako teško nasjeda, ali dobro. Kasnije sam uplaio komp, idle 38c, reko dobro je prošlo. Pokrenem Furmark i temperatura u sekundi na 80c sa 50% venta i penje se prema 100.

 

Ispostavilo se da baza vapor komore gotovo da nije nasjela na čip već samo po rubovima di je ostalo malo više paste od razmazivanja. Deblji sloj paste je popravio stvar i morao sam se vraški namučiti da zategnem to kako treba ali ipak su na koncu temperature ispale čak malo lošije nego prije.

 

Možda im se čak to desi i kod ugradnje coolera, ko bi ga znao, pa zato ta situacija kod Vlade. Accelero staviš na čip, lagano zavidaš i ćao đaći dok se s ovim đubretom namučiš ko stoka da na koncu dobiješ qurac od ovce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Temperatura grafičke
Pozdrav, imam pitanje koja bi bila idealna temperatura za Sapphire HD6850 Vapor X grafu u stanju mirovanja a koja u loadu...?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Temperatura grafičke

eto i ja imam pitanje, makar sam već pomalo i odustao...

dakle, gtx 550ti na testu (occt gpu 3d) nakon 20-30 sekundi dođe na 86 stupnjeva i izbaci je

...u igrama na rezi od 1280×1024 nisam imao problema, skyrim na very high drži na 55-60 fps-a, ako smanjim na high zakuca na 60 i ne pada (više valjda nejde jer je monitor malo stariji i to mu je max na opcijama), znači problem samo u testu (probao sam i neki drugi test)

ali imam i staru 9600gso i ona radi satima na testu i ne prelazi 60 stupnjeva 

...što je najgore, uskoro gtxici ističe garancija, a ja (baksuz) nemam pojma di mi je račun

 

također, kad je gledam iz profila prema svjetlu čini mi se da na par mjesta između hladnjaka i čipa prolazi svjetlo, kao da pasta nije dobro nanesena

 

savjet?

 

EDIT: eh, zaboravio sam navesti da je u idle temp 46 stupnjeva

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2013 18:58 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
ibme74 kaže...
Pozdrav, imam pitanje koja bi bila idealna temperatura za Sapphire HD6850 Vapor X grafu u stanju mirovanja a koja u loadu...?

evo da dodam na ovo pitanje, sada sam ju testirao, igrao sam Far Cry 3 na jako visokim postavkama sa rezolucijom 1024x768 jedno 10-15 min i mjerio sam temperaturu u GPU-Z, u idlu je bila 42c a max je izmjerilo 67c a prosjek toga je izracunat na 55.2c ... dali je to dobra temperatura?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke
ibme74 kaže...
ibme74 kaže...
Pozdrav, imam pitanje koja bi bila idealna temperatura za Sapphire HD6850 Vapor X grafu u stanju mirovanja a koja u loadu...?

evo da dodam na ovo pitanje, sada sam ju testirao, igrao sam Far Cry 3 na jako visokim postavkama sa rezolucijom 1024x768 jedno 10-15 min i mjerio sam temperaturu u GPU-Z, u idlu je bila 42c a max je izmjerilo 67c a prosjek toga je izracunat na 55.2c ... dali je to dobra temperatura?

Ok je tempertatura.

11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
Almin94 kaže...
ibme74 kaže...
ibme74 kaže...
Pozdrav, imam pitanje koja bi bila idealna temperatura za Sapphire HD6850 Vapor X grafu u stanju mirovanja a koja u loadu...?

evo da dodam na ovo pitanje, sada sam ju testirao, igrao sam Far Cry 3 na jako visokim postavkama sa rezolucijom 1024x768 jedno 10-15 min i mjerio sam temperaturu u GPU-Z, u idlu je bila 42c a max je izmjerilo 67c a prosjek toga je izracunat na 55.2c ... dali je to dobra temperatura?

Ok je tempertatura.

Ok, hvala na odgovoru {#}, dakle ok je da u idle bude 42c? evo sad nakon tog igranja stoji već neko vrijeme na 44c a fan speed je 26% ...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke
ibme74 kaže...

Ok, hvala na odgovoru {#}, dakle ok je da u idle bude 42c? evo sad nakon tog igranja stoji već neko vrijeme na 44c a fan speed je 26% ...

Ok je temperatura za idle, nista previse, ali mozes izvaditi karticu ako ti nije mrsko, ocistiti je, najbolje propuhati kompresorom i ocistiti lopatice od ventilatora, temperatura ce sigurno jos pasti ;). Do koliko ide nakon vise vremena igranja?

11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
Almin94 kaže...
ibme74 kaže...

Ok, hvala na odgovoru {#}, dakle ok je da u idle bude 42c? evo sad nakon tog igranja stoji već neko vrijeme na 44c a fan speed je 26% ...

Ok je temperatura za idle, nista previse, ali mozes izvaditi karticu ako ti nije mrsko, ocistiti je, najbolje propuhati kompresorom i ocistiti lopatice od ventilatora, temperatura ce sigurno jos pasti ;). Do koliko ide nakon vise vremena igranja?

Ne znam, nisam još ništa igrao duže, tek sam ju danas ubacio u komp... kažem max je bio 67 izmjeren ali s tim dok sam igrao par puta sam tabao i bila je od nekih 52-57c ...

11 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Pokreni program Furmark i to će ti pokazat definitivno najveću temp.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
picajzla0707 kaže...

eto i ja imam pitanje, makar sam već pomalo i odustao...

 

EDIT: eh, zaboravio sam navesti da je u idle temp 46 stupnjeva

 Trebalo bi reinstalirati hladnjak sa svježom pastom.

13 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
ibme74 kaže...
Almin94 kaže...
ibme74 kaže...

 

 

Za HD 6850 sve do čak 90C nemaš brige tako da si siguran i to debelo ako je ispod 70C.

11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
itomic009 kaže...
ibme74 kaže...
Almin94 kaže...
ibme74 kaže...

 

 

Za HD 6850 sve do čak 90C nemaš brige tako da si siguran i to debelo ako je ispod 70C.

U redu, hvala ja se već zabrinio da je puno jer gledam po netu da u idle bude na 36-38 a kod mene 42 a kad sam igrao bila max 67...

11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
Almin94 kaže...
ibme74 kaže...

Ok, hvala na odgovoru {#}, dakle ok je da u idle bude 42c? evo sad nakon tog igranja stoji već neko vrijeme na 44c a fan speed je 26% ...

Ok je temperatura za idle, nista previse, ali mozes izvaditi karticu ako ti nije mrsko, ocistiti je, najbolje propuhati kompresorom i ocistiti lopatice od ventilatora, temperatura ce sigurno jos pasti ;). Do koliko ide nakon vise vremena igranja?

evo sada sam igra NFS The Run 2 puta po pola sata u par sati razmaka u GPU-Z je Max izmjereno 67c (tu temp nikada ne prelazi) s tim da uglavnom dok igram kad god tabam i pogledam bude 62-63c... {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 2:32 (ibme74).
13 godina
offline
Temperatura grafičke

To je jos u granicama normale po pitanju temp.  !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Bolje od mojih 102c dok igram Far Cry 3 {#}

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
rapture686 kaže...

Bolje od mojih 102c dok igram Far Cry 3 {#}

opa {#} , malo sauna, a mene brine 67c {#}, jbg prvi put imam ovako moćnu grafu pa ne znam, bolje pitati nego se misliti {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 6:41 (ibme74).
11 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Imao sam ja tu grafu, Sapphire obična, išla je do koji 55, 60 maximalno, tu su one. Ali mislim da sa mojom 7870 nešto nije u redu, sve se nadam riknit će pa da nosim na garanciju da dobijem novu {#}

Toni
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 6:42 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
picajzla0707 kaže...

eto i ja imam pitanje, makar sam već pomalo i odustao...

 

EDIT: eh, zaboravio sam navesti da je u idle temp 46 stupnjeva

itomic kaže...

 Trebalo bi reinstalirati hladnjak sa svježom pastom.

 

 

jel bi to bilo dovoljno, kako sam dosad čuo i lošije nanesena pasta odgovorna je na nekoliko stupnjeva plus minus, a moja grtafička na testu pređe 85 stupnjeva za max 30 sekundi i tako bi vjerojatno nastavila do usijanja da je ne prekine...

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 9:20 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Temperatura grafičke

 Pa probaj pa ćeš vidjeti kako će biti. Može biti i 15C razlike s promjenom paste ako je stara loše nanesena u originalu ili ako se sasušila i orunila. Nije to toliko komplicirano. Odšarafi i skini cooler i onda očisti gpu chip i površni hladnjaka sa 70% alkoholom i krpicom koja ne ostavlja dlačice te kad se osuši nanesi na sredinu chipa novu termalnu pastu po principu zrna riže i prišarafi polako natrag pa provjeri kakvo je stanje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice