AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Navi

Prijedlog za gpu rx 5700xt, koja verzija je najbolja ??

Strix, red devil, msi gaming x, sapphire nitro +

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ja imam nitro i zadovoljan sam. Takt je uglavnom veci od deklariranog.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Prijedlog za gpu rx 5700xt, koja verzija je najbolja ??

Strix, red devil, msi gaming x, sapphire nitro +

 Sve tri su super, pa koja ti se više sviđa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Prijedlog za gpu rx 5700xt, koja verzija je najbolja ??

Strix, red devil, msi gaming x, sapphire nitro +

Kod nas je Pulse neki best buy. Vrh su Red Devil i Nitro+ ali i koštaju više.

Na normalnim tržištima u kategoriji best buy Gigabyte Gaming OC šiša Pulse ali neznatno, kod nas je Pulse znatno jeftinija pa je i bolja kupnja.

MSI Evoke, Asus TUF i referentna (ako nećeš mijenjati hladnjak) su najgore.

MSI Gaming X, Red Dragon i Asus Strix su OK ako podnosiš buku.

Ostale nisu toliko loše, ali sve imaju neku manu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...

MSI Gaming X, Red Dragon i Asus Strix su OK ako podnosiš buku.

Ostale nisu toliko loše, ali sve imaju neku manu.

 Msi gaming je najtiša od svih 5700xt pa i najbolja možda .

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 13:22 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Msi gaming je najtiša od svih 5700xt pa i najbolja možda .

 Najtiša? U čijem testiranju?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
AMD Navi

Dajte mi recite za red devil, gaming x i za nitro + 

Temperatura buka iskreno skeptican sam oko red devila da nebi bilo 2400 okretaja pri gamingu nakokn par mjeseci 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...
dery kaže...

 Msi gaming je najtiša od svih 5700xt pa i najbolja možda .

 Najtiša? U čijem testiranju?

 Pogledaj na 5:10, sva srece Stevi se moze vjerovati...

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Dajte mi recite za red devil, gaming x i za nitro + 

Temperatura buka iskreno skeptican sam oko red devila da nebi bilo 2400 okretaja pri gamingu nakokn par mjeseci 

 

Nitro temperatura 70+ stupnjeva, buka podnosljiva. Ja sam poprilicna picajzla sto se tice buke pa mislim da bi svi normalni ljudi trebali biti poprilicno zadovoljni sa akustikom. Malo je glasnija od 2080 Phoenix ali ta je stvarno bila gotovo neugodno tiha

Freak Show Inc.
10 godina
offline
AMD Navi

Koliko se meni cini od ovih manje vise sve će biti zujalice za 1.5 god

Bero
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Koliko se meni cini od ovih manje vise sve će biti zujalice za 1.5 god

 

Zujalice?

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Bero_ng95 kaže...

Koliko se meni cini od ovih manje vise sve će biti zujalice za 1.5 god

 

Zujalice?

Vjerovatno je mislio da s vremnom postaju bucnije i toplije kako se na njima talozi prljavstina i sl sto je istina, osobno 70+°c za novi gpu iz vrecice mi je previse za bilo kakvu karticu unutar kucista.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
191x7 kaže...
dery kaže...

 Msi gaming je najtiša od svih 5700xt pa i najbolja možda .

 Najtiša? U čijem testiranju?

 Pogledaj na 5:10, sva srece Stevi se moze vjerovati...

 

 A na cemu taj Stevo testira kartice, nemogu naci taj podatak? otvoreni test bench ili neko zatvoreno midi kuciste? 76°c kartice izvadene tek iz staticne vrecice.

edit. ok nasao sam Corsair Crystal 570X je u pitanju koji ima odlican airflov, no test je raden na 21°c ambijentale, uzeti sve to u obzir tokom odabira.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 15:40 (MaximumBugovac).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

U corsair crystal kucistu popunjenom sa fanovima. Jel ti nisi vidio ovih 67 stupnjeva pri 1300 rpma il se samo volis praviti mutav?

 

edit: Corsair crystal je kuciste sa prosjecnim air flowom, a testove svi rade na slicnoj sobnoj temp.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 15:44 (DonOscar).
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Vidim ja itekako dobro no tvoje shvacanje onogo sto vidis izgleda je jako plitko, odlicno kuciste takoder vjerovatno bez trunke prasine, test raden na 21°c, gpu izvaden tek iz staticne vrecice, kako se  veli pametnom dosta idealni uvjeti ne?!, konstatirao sam post od gore forumasa Bero_ng95 da ce svaka rx-ica prozujati nakon 1.5g s cime se u nacelu poprilicno slazem, vecina ih je blize 80°c da ne pricam kaj ce se desiti u prosjecnom midi kucistu i u dogledno vrijeme koristenja. Izdvajati jedan gpu kao referencu za sve ostale je jos plice.

Forumas Friday je dao svoje iskustvo citiram "Nitro temperatura 70+ stupnjeva, buka podnosljiva" to mi je dovoljno kao i kad vidim da u testu gpu usage pada i za 20% nize

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 16:01 (MaximumBugovac).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
moderator
offline
AMD Navi

Kod mene u bf5 ne ide preko 68 stupnjeva,zalman neo kučište.

O kakvih 80 stupnjeva ti pričaš?

سمندری ڈاکو
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Koji model? U bf5 gpu ti je na 99%?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...
Koji model? U bf5 gpu ti je na 99%?

 Pa nitro,e jbg neznam sad jel 99...al koju god igru igrao ne ide preko 71 .

سمندری ڈاکو
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Koliko se meni cini od ovih manje vise sve će biti zujalice za 1.5 god

 A ti si expert za kartice i znaš što će se dogodit u budućnosti, ljudi ti daju link gdje je lik testirao i red devil i nitro i msi i gigabyte, i doslovno vidiš na koliko RPMA radi u loadu sve i jedna kartica i koliko ima koja stupnjeva, tako da napisati bezveze da se bojiš da će red devil ići na 2400rpma kraj videa gdje lik testira tu karticu je nebuloza, isto tako u ovoj temi imaju ljudi koji su kupili i nitro i red devil, da si pročitao na prošloj stranici post gdje je dečko napisao na koliko mu radi RPMA red devil pri loadu i na koliko stupnjeva, nebi pričao gluposti na pamet, a ti slobodno daj 1000kn više za rtx 2070 super i uživaj u 10 fpsa više puno će ti značit nakon 5 godina igranja na 20fpsa 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
@pirat Fps ti je otkljucan? Nemas upaljen mozda freesync?
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 17:04 (MaximumBugovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...
@pirat Fps ti je otkljucan? Nemas upaljen mozda freesync?

 Nemam.

Zadnje mjereno fps min 108 avg 163 max 207...

fps monitor programom.

سمندری ڈاکو
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...

Vidim ja itekako dobro no tvoje shvacanje onogo sto vidis izgleda je jako plitko, odlicno kuciste takoder vjerovatno bez trunke prasine, test raden na 21°c, gpu izvaden tek iz staticne vrecice, kako se  veli pametnom dosta idealni uvjeti ne?!, konstatirao sam post od gore forumasa Bero_ng95 da ce svaka rx-ica prozujati nakon 1.5g s cime se u nacelu poprilicno slazem, vecina ih je blize 80°c da ne pricam kaj ce se desiti u prosjecnom midi kucistu i u dogledno vrijeme koristenja. Izdvajati jedan gpu kao referencu za sve ostale je jos plice.

Forumas Friday je dao svoje iskustvo citiram "Nitro temperatura 70+ stupnjeva, buka podnosljiva" to mi je dovoljno kao i kad vidim da u testu gpu usage pada i za 20% nize

 

 Jel ti to ozbiljno govoris o necijem plitkom znanju i onda se u istoj recenici pozivas na prasinu i antistaticku (btw) vrecicu? Isti fan na jednoj msi kakvog ima i rtx kartica ce prozujati dok ova druga nece? Izdvajanje jednog gpua dok su jos tri kartice (nitro, devil pa cka i gigabyte oc) par stupnjeva toplije i pri tome jednako glasne ili malo glasnije? Kao secer na kraju zacementiras svoju razinu znanja sa ovih "20% gpu usagea", e to je pametnom dosta...

4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Pa najozbiljnije, neznam tko slabo vidi sry, kartici gpu load pada za skoro 20% lijepo se vidi u videu(neznam kako su to zanemarili), frekvencija joj je na "bijednih" 1.8ghz a treba biti na 2ghz u loadu(takoder teski propust), nije niti cudno kaj je toliko "hladna" zato sam i pitao pirat-a koliki mu je gpu load.

Ne napadam ja tu nikoga vec zelim shvatiti test Hardware Unboxed-a kojeg i sam pratim i nemogu se sloziti s tocnoscu u ovom videu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 18:43 (MaximumBugovac).
Moj PC  
0 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Ono sto se na kraju gleda je konacni avr fps i 1% low fps, tu i tamo nekakav pad u mhz je nebitan. I ne, na bijednih 1800mhz nije niti referentna u prosjeku, a primjerice gaming x o kojoj pricamo u prosjeku radi na skoro 2000mhz sto se vidi na 15:55

 

 

Smijesno je kako na kraju da nikoga ne papadas, a razbacujes se nekakvim nasumicnim brojkama i pretpostavkama temeljenima na znanju o "statickoj" vrecici...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 19:15 (DonOscar).
4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Dakle sad pricamo o nekom drugom videu? sry nebum se upustao u danju raspravu vidim da s tobom to neide.

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...

frekvencija joj je na "bijednih" 1.8ghz a treba biti na 2ghz u loadu(takoder teski propust), 

 Kaj vam se svima diže na frekvenciju? Razlika u performansama između 1,8 i 2,0GHz je gotovo nikakva. Realno sve iznad 1,9GHz je gubitak, samo dodatno grijete karticu nizašto.

4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Pa dobro 200mhz bas i nije mala razlika vec poprilicna, u brojkama 100mhz cak ispod referentne izvedbe, koliko vidim ta Msi mora kucati na 2ghz u loadu to si vec izgubio 10% perfomansi

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 19:24 (MaximumBugovac).
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MaximumBugovac kaže...

Pa dobro 200mhz bas i nije mala razlika vec poprilicna, u brojkama 100mhz cak ispod referentne izvedbe, koliko vidim ta Msi mora kucati na 2ghz u loadu to si vec izgubio 10% perfomansi

 Kakvih 10%??? Je li tebi jasno da se performanse ne skaliraju savršeno prema frekvenciji?

 

Odvrti si bench na 1,8, 1,9 i 2,0 pa vidi sam ako mi ne vjeruješ. A imaš i neke moje rezultate negdje pri početku teme.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...
MaximumBugovac kaže...

Pa dobro 200mhz bas i nije mala razlika vec poprilicna, u brojkama 100mhz cak ispod referentne izvedbe, koliko vidim ta Msi mora kucati na 2ghz u loadu to si vec izgubio 10% perfomansi

 Kakvih 10%??? Je li tebi jasno da se performanse ne skaliraju savršeno prema frekvenciji?

 

Odvrti si bench na 1,8, 1,9 i 2,0 pa vidi sam ako mi ne vjeruješ. A imaš i neke moje rezultate negdje pri početku teme.

 Mislis na svoj test u Superpositionu? to si mjerio na 1080p(fullhd) ako jesi, tu ti je kartica vjerovatno bila u teskom bn zato si imao samo 2 fps-a razlike. Taj rang gpu-a taj test jedva izgura 6core intel na 5+ghz. Treba puno vecu rezoluciju i detalje izabrati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 19:35 (MaximumBugovac).
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Ajd da si bar pogledao postavke... Jasno ti piše da je korišten 4K optimized preset, znači praktički najbolji mogući uvjeti

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice