Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.305
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...

 

Najžalosnije je što je tako samouvjereno izvalio totalnu dezinformaciju i neistinu, kao da je jako dobro upućen u te stvari i netko tko ne zna vjerojatno bi ga i poslušao.

 

Ljudi, ne odlučujte se na kupnju skupih stvari na temelju savjeta "znalaca" s foruma.

 

Onda najbolje da ne sluša ovog "znalca" nego da prouči sam iskustva sa burn in-om ispričana od strane vlasnika OLED-a. I sam sam htio kupiti LG CX 55" i na kraju sam uzeo Samsung-ov QLED model. Nakon nekoliko tjedana istraživanja shvatio sam da su burn in i relativno nizak peak brightness dva dovoljna razloga da ga zaobiđem OLED u potpunosti. Samo na Reddit-u sam našao dovoljan broj priča ljudi koji su specijalno pazili da variraju sadržaj i TV-i su svejedno stradali.

 

I sljedeći put kad odgovaraš, mani se ad hominem taktika i radije dokaži sve načine na koji je moj post netočan.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sjebo si se
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Q-Tip kaže...

 

Najžalosnije je što je tako samouvjereno izvalio totalnu dezinformaciju i neistinu, kao da je jako dobro upućen u te stvari i netko tko ne zna vjerojatno bi ga i poslušao.

 

Ljudi, ne odlučujte se na kupnju skupih stvari na temelju savjeta "znalaca" s foruma.

 

Onda najbolje da ne sluša ovog "znalca" nego da prouči sam iskustva sa burn in-om ispričana od strane vlasnika OLED-a. I sam sam htio kupiti LG CX 55" i na kraju sam uzeo Samsung-ov QLED model. Nakon nekoliko tjedana istraživanja shvatio sam da su burn in i relativno nizak peak brightness dva dovoljna razloga da ga zaobiđem OLED u potpunosti. Samo na Reddit-u sam našao dovoljan broj priča ljudi koji su specijalno pazili da variraju sadržaj i TV-i su svejedno stradali.

 

I sljedeći put kad odgovaraš, mani se ad hominem taktika i radije dokaži sve načine na koji je moj post netočan.

 
Ja niti jedne sekunde nisam ništa varirao od sadržaja. MaxTV radi skoro pola dana, često čak ostane i na glavnom statičnom izborniku jer klinci upale pa odu. Glupo je dokazivati kontra nečega što je rekla kazala. Peak brightness je tolko nizak da oči bole u HDRu kad zabljesne te sve subtitle fontove moram staviti u sivo umjesto bijelog. A burnin tek trebamo vidjeti. Ako se pojavi nakon par godina, ako, ionako će već biti vrijeme za novi televizor. Do onda će biti uživancija u najboljem panelu do sad.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Bitanga kaže...
Gogy7 kaže...
Poceo je Weekend Sale PS5 igara na PS Storeu.
Returnal 450kn/$50
Spiderman Miles Morales 300kn/$30
Demon's Souls 450kn/$50
NIOH Collection 450kn/$50
Sackboy 375kn/$40
Ponuda traje do 29.6.2021.
Link: https://store.playstation.com/en-hr/category/16617674-2165-4899-9dbc-d56a68992cef/1

 

Prije su to bile release price haha. Jebote čem se ti veseliš :-)

 Pa jel napisao igdje da se veseli? Čovjek samo stavio informaciju ako nekoga zanima.

 
Ma sve ok, al covjek koji se ne veseli ne bi to sve natipkao u dvije valute, nego samo stavio link na Sale, a i svi znamo Gogya. ;) No hard feelings.

 

No stvarno je žalosno da su sad 60€ cijene ustvari akcija.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
Bitanga kaže...
Gogy7 kaže...
Poceo je Weekend Sale PS5 igara na PS Storeu.
Returnal 450kn/$50
Spiderman Miles Morales 300kn/$30
Demon's Souls 450kn/$50
NIOH Collection 450kn/$50
Sackboy 375kn/$40
Ponuda traje do 29.6.2021.
Link: https://store.playstation.com/en-hr/category/16617674-2165-4899-9dbc-d56a68992cef/1

 

Prije su to bile release price haha. Jebote čem se ti veseliš :-)

 Pa jel napisao igdje da se veseli? Čovjek samo stavio informaciju ako nekoga zanima.

 
Ma sve ok, al covjek koji se ne veseli ne bi to sve natipkao u dvije valute, nego samo stavio link na Sale, a i svi znamo Gogya. ;) No hard feelings.

 

No stvarno je žalosno da su sad 60€ cijene ustvari akcija.

Da vidio sinoc ove cijene i kao akcija 🤣🤣🤣🤣

Sto se tice vase rasprave o oledima ja sam rekao da mi u obzir dolazi opet uzet samo oled sa evo panelom i to prvenstveno LG koji sad nudi 5 godina garancije na panel...to mi pruza dozu sigurnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 10:14 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Da vidio sinoc ove cijene i kao akcija 🤣🤣🤣🤣

Sto se tice vase rasprave o oledima ja sam rekao da mu u obzir dolazi opet uzet samo oled sa evo panelom i to prvenstveno LG koji sad nudi 5 godina garancije na pabel...to mi pruza dozu sigurnosti.

 

Evo panel ima samo LG G1, koji je 3k kn još skuplji.

Još jedna razlika između LGa i Samsunga, možda ne toliko bitna u gamingu, je što je LG fully invested u Dolby Vision, a Samsung u HDR10+. Tek neke druge firme poput Philipsa podržavaju oba standarda.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Da vidio sinoc ove cijene i kao akcija 🤣🤣🤣🤣

Sto se tice vase rasprave o oledima ja sam rekao da mu u obzir dolazi opet uzet samo oled sa evo panelom i to prvenstveno LG koji sad nudi 5 godina garancije na pabel...to mi pruza dozu sigurnosti.

 

Evo panel ima samo LG G1, koji je 3k kn još skuplji.

Još jedna razlika između LGa i Samsunga, možda ne toliko bitna u gamingu, je što je LG fully invested u Dolby Vision, a Samsung u HDR10+. Tek neke druge firme poput Philipsa podržavaju oba standarda.

Razlika je oko 100 eura.

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwijyva177TxAhWR4ncKHRuVDoEYABAPGgJlZg&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2FF00j9OiG61BhaXf4SC2KEHtdTnzNDzww7PqRcFv3iT3LZe3ynGfwOV3NwXNMkksArj_K3d0T2w_Xzz7Lr0&sig=AOD64_0d8m9qMkZaIFLAbGKWyTw1PQJyvg&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjWrO2177TxAhUH16QKHWDFACQQwg96BAgCEGo&adurl=

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjEvYbc77TxAhWPzXcKHf-TAJ8YABAGGgJlZg&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2XSNjb4SZMyOiJtIQxSEm53wNniu-ai5I7fg45KVwEva3J6u-SeAabCpKYIasaauUJamPcXH39VLcM36q7cI&sig=AOD64_3OTLN4PShPhJjWOVuRM3wZL3iFfQ&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjah_7b77TxAhUP76QKHaeoCAwQwg96BAgBECE&adurl=

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Da vidio sinoc ove cijene i kao akcija 🤣🤣🤣🤣

Sto se tice vase rasprave o oledima ja sam rekao da mu u obzir dolazi opet uzet samo oled sa evo panelom i to prvenstveno LG koji sad nudi 5 godina garancije na pabel...to mi pruza dozu sigurnosti.

 

Evo panel ima samo LG G1, koji je 3k kn još skuplji.

Još jedna razlika između LGa i Samsunga, možda ne toliko bitna u gamingu, je što je LG fully invested u Dolby Vision, a Samsung u HDR10+. Tek neke druge firme poput Philipsa podržavaju oba standarda.

Razlika je oko 100 eura.

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwijyva177TxAhWR4ncKHRuVDoEYABAPGgJlZg&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2FF00j9OiG61BhaXf4SC2KEHtdTnzNDzww7PqRcFv3iT3LZe3ynGfwOV3NwXNMkksArj_K3d0T2w_Xzz7Lr0&sig=AOD64_0d8m9qMkZaIFLAbGKWyTw1PQJyvg&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjWrO2177TxAhUH16QKHWDFACQQwg96BAgCEGo&adurl=

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjEvYbc77TxAhWPzXcKHf-TAJ8YABAGGgJlZg&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2XSNjb4SZMyOiJtIQxSEm53wNniu-ai5I7fg45KVwEva3J6u-SeAabCpKYIasaauUJamPcXH39VLcM36q7cI&sig=AOD64_3OTLN4PShPhJjWOVuRM3wZL3iFfQ&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjah_7b77TxAhUP76QKHaeoCAwQwg96BAgBECE&adurl=

 

Ne znam ti ja šta su euri, ja gledam kod nas u dućanima u ovom sad trenutku.

LG C1 je 10.500 kn cca, a LG G1 je 13.200 kn cca. Novi su modeli.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 10:40 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Da vidio sinoc ove cijene i kao akcija 🤣🤣🤣🤣

Sto se tice vase rasprave o oledima ja sam rekao da mu u obzir dolazi opet uzet samo oled sa evo panelom i to prvenstveno LG koji sad nudi 5 godina garancije na pabel...to mi pruza dozu sigurnosti.

 

Evo panel ima samo LG G1, koji je 3k kn još skuplji.

Još jedna razlika između LGa i Samsunga, možda ne toliko bitna u gamingu, je što je LG fully invested u Dolby Vision, a Samsung u HDR10+. Tek neke druge firme poput Philipsa podržavaju oba standarda.

Razlika je oko 100 eura.

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwijyva177TxAhWR4ncKHRuVDoEYABAPGgJlZg&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2FF00j9OiG61BhaXf4SC2KEHtdTnzNDzww7PqRcFv3iT3LZe3ynGfwOV3NwXNMkksArj_K3d0T2w_Xzz7Lr0&sig=AOD64_0d8m9qMkZaIFLAbGKWyTw1PQJyvg&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjWrO2177TxAhUH16QKHWDFACQQwg96BAgCEGo&adurl=

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjEvYbc77TxAhWPzXcKHf-TAJ8YABAGGgJlZg&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2XSNjb4SZMyOiJtIQxSEm53wNniu-ai5I7fg45KVwEva3J6u-SeAabCpKYIasaauUJamPcXH39VLcM36q7cI&sig=AOD64_3OTLN4PShPhJjWOVuRM3wZL3iFfQ&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjah_7b77TxAhUP76QKHaeoCAwQwg96BAgBECE&adurl=

 

Ne znam ti ja šta su euri, ja gledam kod nas u dućanima u ovom sad trenutku.

LG C1 je 10.500 kn cca, a LG G1 je 13.200 kn cca. Novi su modeli.

Ima i ovdje jeftinijih c1 i g1 u drugim trgovinama ali sam za svrhu primjera dao iz iste trgovine obadva modela.

Sto se tice Dolby Visiona koliko sam vidio za gaming ce ga podrzat i na X seriji dok je za seriju 9 recimo c9 nejasna situacija.

XsX ga vec podrzava kao i C1 te G1 od LGa.

Sony tu nazalost malo steka pa jos cekamo VRR koji je izuzetno bitan jer uz njega ja na Village xsx verziji ne mogu primjetit niti jedan frame drop tako da ne ocekujem da ce Sony podrzat Dolby Vision za gaming u nekoj blizoj buducnosti...ako i uopce jer ako se dobro sjecam MS ima vremensku ekskluzivu na taj tech godinu ili dvije.

16 godina
offline
Sony PlayStation 5
Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Samo bi podijelio iskustvo s reklamacijom kontrolera u SD. Vrlo fin momak u Westgate poslovnici, potvrdio moje tvrdnje da je R2 mekan, kaže valjda pukla opruga.

Veli on, nemam bijeli samo crni, ja mislim ok zamjenski. Kad ono, odmah zamjena. Svaka čast 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
champion20 kaže...

Samo bi podijelio iskustvo s reklamacijom kontrolera u SD. Vrlo fin momak u Westgate poslovnici, potvrdio moje tvrdnje da je R2 mekan, kaže valjda pukla opruga.

Veli on, nemam bijeli samo crni, ja mislim ok zamjenski. Kad ono, odmah zamjena. Svaka čast 

 Kako mi nece riknut joyo da dobijem crvenog 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel ima netko iskustva sa "ljepljivim" gumbima na Dualsenseu?

U zadnje vrijeme mi se zna dogoditi na X gumbu da se nekako sporo vrati nazad. Ocistim alkoholom okolo i nakon par dana opet se dogada. Nije da se prljavim ili masnim rukama drzi kontroler pa da je do toga.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Jel ima netko iskustva sa "ljepljivim" gumbima na Dualsenseu?

U zadnje vrijeme mi se zna dogoditi na X gumbu da se nekako sporo vrati nazad. Ocistim alkoholom okolo i nakon par dana opet se dogada. Nije da se prljavim ili masnim rukama drzi kontroler pa da je do toga.

 Imao ja problem, nasao na netu da svi govore da se naprsce malo onog contact cleanera za elektroniku, sto sam i uradio i nikad vise problema.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ok thx. Vidim da WD ima takvo sto pa sutra skoknem kupiti.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ima i ovdje jeftinijih c1 i g1 u drugim trgovinama ali sam za svrhu primjera dao iz iste trgovine obadva modela.

Sto se tice Dolby Visiona koliko sam vidio za gaming ce ga podrzat i na X seriji dok je za seriju 9 recimo c9 nejasna situacija.

XsX ga vec podrzava kao i C1 te G1 od LGa.

Sony tu nazalost malo steka pa jos cekamo VRR koji je izuzetno bitan jer uz njega ja na Village xsx verziji ne mogu primjetit niti jedan frame drop tako da ne ocekujem da ce Sony podrzat Dolby Vision za gaming u nekoj blizoj buducnosti...ako i uopce jer ako se dobro sjecam MS ima vremensku ekskluzivu na taj tech godinu ili dvije.

Ne znam što je nejasno na C9 ali imam ga tri godine i dolby vision radi savršeno. Isto tako niti nakon tri godine nisam primjetio burn in na ekranu a moram priznati da ga ništa posebno ne pazim. Žena gleda netflix i ostavi tv u glavnom meniju i ode iako joj stalno govorim kada prestane gledati da ga bar prebaci na neki program. Inače kod mene tv radi svaki dan oko 10 sati. Odemo van kuće i ne gasimo tv, ostane raditi. Stvarno se ne zamaram glupostima već uživam u tv prikazu. Filmovi nikad nisu bili u boljem svjetlu nego sada. Uglavnom ih gledam u 4k u full kvaliteti. Imam 16TB filmova u 4k u full kvaliteti. Igranje je isto jako ugodno. U svakom slučaju kada ovaj rikne opet kupujem oled ako u međuvremenu ja ne riknem prije njega.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam nedavno uzeo 65" CX i bome ga ne štedim. PS5, Netlix, Youtube, 4k filmovi..sve ..i apsolutno mi puca ona stvar za burn in..Ako i dođe do njega, halo servis, mijenjaj, uopce me ne zanima. Uostalom, kao što je naveo i kolega Bitanga, kroz 3 god ionako idem po novi..

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
MEGATAMA kaže...

Ima i ovdje jeftinijih c1 i g1 u drugim trgovinama ali sam za svrhu primjera dao iz iste trgovine obadva modela.

Sto se tice Dolby Visiona koliko sam vidio za gaming ce ga podrzat i na X seriji dok je za seriju 9 recimo c9 nejasna situacija.

XsX ga vec podrzava kao i C1 te G1 od LGa.

Sony tu nazalost malo steka pa jos cekamo VRR koji je izuzetno bitan jer uz njega ja na Village xsx verziji ne mogu primjetit niti jedan frame drop tako da ne ocekujem da ce Sony podrzat Dolby Vision za gaming u nekoj blizoj buducnosti...ako i uopce jer ako se dobro sjecam MS ima vremensku ekskluzivu na taj tech godinu ili dvije.

Ne znam što je nejasno na C9 ali imam ga tri godine i dolby vision radi savršeno. Isto tako niti nakon tri godine nisam primjetio burn in na ekranu a moram priznati da ga ništa posebno ne pazim. Žena gleda netflix i ostavi tv u glavnom meniju i ode iako joj stalno govorim kada prestane gledati da ga bar prebaci na neki program. Inače kod mene tv radi svaki dan oko 10 sati. Odemo van kuće i ne gasimo tv, ostane raditi. Stvarno se ne zamaram glupostima već uživam u tv prikazu. Filmovi nikad nisu bili u boljem svjetlu nego sada. Uglavnom ih gledam u 4k u full kvaliteti. Imam 16TB filmova u 4k u full kvaliteti. Igranje je isto jako ugodno. U svakom slučaju kada ovaj rikne opet kupujem oled ako u međuvremenu ja ne riknem prije njega.

Procitao pocetak i daljnje baljezganje mi se nije dalo.

Dolby Vision za gaming NEMAS vec 3 godine,nemas ga uopce i u ovom je trenutku upitno hoce li serija 9 bit podrzana.

 

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ima li netko netflix premium viška da se dogovorimo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Nađes još dvije osobe i onda plačaš netflix svaki treči mjesrc. Balkan stayl.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prica se da ce slijedeci State of Play biti posvecen God of War 2, igra bi mogla biti najavljena na PS Experience Eventu nakon kojeg ce uslijediti State of Play s prikazom gameplaya.
No igra izlazi tek pocetkom slijedece godine. Budemo vidjeli 😄
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam bas planirao uzeti taj g1 jer mi se svidio oni flat design i njihov nosac. Sto se tice slike ona me odusevila kad sam je vidio u trgovini. Sad me zanima jel se isplati iskesirat jos ekstra za g1 pored c serije? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Procitao pocetak i daljnje baljezganje mi se nije dalo.

Dolby Vision za gaming NEMAS vec 3 godine,nemas ga uopce i u ovom je trenutku upitno hoce li serija 9 bit podrzana.

 

Nemoj, čitaj ove genijalce koji iako nemaju tv znaju da je burn in najveći problem ovog tv. Ja ti kažem da ga imam 3 godine i da ga tretiram kao i svaki drugi tv i nemam nikakvih problema. Ako problem tražiš onda ćeš ga i naći. Dok sam na parkingu gledao da se odmaknem od prvog auta do sebe da me ne ogrebe, uvijek me je netko ogrebao. Kada sam prestao paziti više me nitko nije nikad ogrebao. I s tv je tako. Ako strepiš sasvim sigurno imaš dobre šanse da mu se nešto dogoditi. Stoga, jebe mi se za tv. Kupio sam ga jer ima najbolju sliku na tržištu i to mi je dovoljan razlog. Druge razloge koji su protiv nisam tražio. U filmovima dolby vision radi savršeno. ne znam zašto ne bi radio i u igrama?

 

Kada neki uređaj spojiš s tv on prepozna ima li tv podršku za dolby vision i u opcijama ti ga omogući, pa ne vidim niti jedan razlog zašto bi bio problem s C9 koji ima podršku za dolby vision i hdr. Nema podršku za hdr 10+ i moram priznati da me to smeta iako trenutno nema previše 4k uhd filmova s podrškom za hdr10+. Kada spojim PS5 na tv, konzola odmah prepozna da tv ima podršku za 120Hz i hdr. Zašto konzola kada bude podržavala DV ne bi odmah prepoznala da tv isto tako ima podršku i za dolby vision i na isti način ti to omogućila. Moram priznati da mi ovo objašnjenje kako konzola neće podržavati DV s C9 televizora izgleda blentavo. Logično mi je da se podržava usluga poput DV a ne marka televizora. Moj media player raspoznaje ima li tv DV a ne koja je marka televizora pa da tek onda prepoznaje što taj tv podršava. No dobro, ti imaš nejasne informacije pa možda postanu jasnije jednog dana pa ćemo vidjeti što je istina a što nije istina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 21:08 (movie).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
MEGATAMA kaže...

Procitao pocetak i daljnje baljezganje mi se nije dalo.

Dolby Vision za gaming NEMAS vec 3 godine,nemas ga uopce i u ovom je trenutku upitno hoce li serija 9 bit podrzana.

 

Nemoj, čitaj ove genijalce koji iako nemaju tv znaju da je burn in najveći problem ovog tv. Ja ti kažem da ga imam 3 godine i da ga tretiram kao i svaki drugi tv i nemam nikakvih problema. Ako problem tražiš onda ćeš ga i naći. Dok sam na parkingu gledao da se odmaknem od prvog auta do sebe da me ne ogrebe, uvijek me je netko ogrebao. Kada sam prestao paziti više me nitko nije nikad ogrebao. I s tv je tako. Ako strepiš sasvim sigurno imaš dobre šanse da mu se nešto dogoditi. Stoga, jebe mi se za tv. Kupio sam ga jer ima najbolju sliku na tržištu i to mi je dovoljan razlog. Druge razloge koji su protiv nisam tražio. U filmovima dolby vision radi savršeno. ne znam zašto ne bi radio i u igrama?

 

Kada neki uređaj spojiš s tv on prepozna ima li tv podršku za dolby vision i u opcijama ti ga omogući, pa ne vidim niti jedan razlog zašto bi bio problem s C9 koji ima podršku za dolby vision i hdr. Nema podršku za hdr 10+ i moram priznati da me to smeta iako trenutno nema previše 4k uhd filmova s podrškom za hdr10+. Kada spojim PS5 na tv, konzola odmah prepozna da tv ima podršku za 120Hz i hdr. Zašto konzola kada bude podržavala DV ne bi odmah prepoznala da tv isto tako ima podršku i za dolby vision i na isti način ti to omogućila. Moram priznati da mi ovo objašnjenje kako konzola neće podržavati DV s C9 televizora izgleda blentavo. Logično mi je da se podržava usluga poput DV a ne marka televizora. Moj media player raspoznaje ima li tv DV a ne koja je marka televizora pa da tek onda prepoznaje što taj tv podršava. No dobro, ti imaš nejasne informacije pa možda postanu jasnije jednog dana pa ćemo vidjeti što je istina a što nije istina.

 

A ne radi u igrama jer u igrama i konzolama (te i na PCu) je uglavnom donekle pristojno implementiran HDR10 koji je defacto postao osnovni standard.

HDR10+ i Dolby Vision nisu supported za sad na PS5, a moguće da budu u nekom updejtu, no nije za sad spomenuto u planovima.

Dolby Vision je podržan za sad samo na Xbox Series X, i to u par MSovih igara (Gears 5 and Halo: The Master Chief Collection, as well as indie racer Wreckfest).

 

Nije neka drama, ali je zanimljivo za vidjeti kako je sve kompliciranije i kompliciranije kupiti nove tehnologije i koliko je to sve međusobno isprepleteno i koji su tu sve interesi kompanija u igri.

Od izbacivanja DTS-a, pa do favoriziranja standarda kojih su dio, i na kraju sam korisnik mora dobro paziti za što mu treba i što kupuje jer se može na kraju iznenaditi da mu nešto ipak fali na TVu od 10k kn.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 21:21 (Bitanga).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vi znate da postoji tema bas za odabir televizora?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Neki dan nisam uspio upalit plejku iz rest moda. Svjetlilo je bijelo al bez signala. Nisam htio iskapčat iz struje pa sam držao gumb za paljenje nekih 20 sekundi i restartao konzolu preko safe moda. E sad, nakon kaj se upalila, normalno je ostalo tamo di sam sve zaustavio al mi se CX prebacio na normal mode a game moda nije bilo za odabrat. Tek nakon gašenja i paljenja konzole se ponovno pojavio game mod. 

 

Igram na njemu jer jedini nema lag.

 Izbilo me to na živce. Meni se čak upali, na TV se pojavi samo PS znak i da pritisnem na kotroleru button a kontroler samo blinka plavo i ne trza. Na Samsungu mislim da sam uspio riješiti s gašenjem HDMI CEC ali na Sonyu i dalje zeza. 

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

jel itko od vas probao spojit svoje bluetooth slušalice (ne nužno Sony) a PS5 preko bluetooth adaptera?

Koji ste koristili?

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bombilakus kaže...

Ja sam bas planirao uzeti taj g1 jer mi se svidio oni flat design i njihov nosac. Sto se tice slike ona me odusevila kad sam je vidio u trgovini. Sad me zanima jel se isplati iskesirat jos ekstra za g1 pored c serije? 

 Po većini reviewova koje sam gledao ljudi kažu da se baš i ne isplati, nekih 15% veći peak brightness koji se u većini contenta i ne primjeti. A panel je osim toga isti i sve drugo što ima G1, ima i C1.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
maxy0 kaže...

Vi znate da postoji tema bas za odabir televizora?

 Moras ih svatit da ljudi nemaju sta pisati sad kad su uzeli konzolu jer nema nekog ni novog materijala za igrati a da to nemozes na ps4, i onda vecinom im je izgasen i kazu si koji đava sam se zivcira kad ce mi doci konzola.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A plague Tale Innocence PS5 (moguca ps plus igra za Srpanj) ce teziti oko 34GB (4GB manje od PS4 Verzije)
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice