iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

poruka: 31
|
čitano: 10.495
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal".
15 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

a koja je to država - "prvi kvartal"? jel smiju cucki u hotele? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
Ajar kaže...

a koja je to država - "prvi kvartal"? jel smiju cucki u hotele? 

 Piše u tablici - država "global"

...
10 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
Iphone x kupuju sponzorušama, a iphone 8 kupuju normalni ljudi.
Moj PC  
0 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
Miro kaže...

 Piše u tablici - država "global"

 aaaa! to je ona na rubu zemljine ploče . ali u tablici piše "isporučeno", odn. "pošiljke", a ne i "prodano". izgleda kako se najviše telefonira u skladištima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Najskuplji uređaj je ujedno i najprodavaniji.

 

Dokaz da smartphone tržište još raste i da se, na žalost, mogu očekivati više cijene.

 

Moj PC  
16 0 hvala 0
10 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Ima se $$, moze se. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

E moj Matija (a i dragi komentatori), u tekstu napišeš 12 puta riječ isporuka i isporučenih i onda, nekom meni nejasnom tehnikom i razlogom, u naslov staviš riječ prodanih.

Šta, kako, zašto, jesam ja glup pa ne kužim?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Dobro, unatoč zbunjivanju sa isprukama-prodajama, ne sumnjam da se iphoneX dobro prodaje. Još uvijek postoji u dobrom dijelu svijeta izražen kompleksaški osjećaj premiuma ako se uzme najskuplji primjerak potrošne prolazne elektronike najrazvikanijeg brenda. 
Nadam se da im se isplatilo barem u glavi tj. da su si istinski ispunjeni i sretni akvizicijom tih par tjedana koliko obično oduševljenje takvim materijalnim stvarima traje. Ja fakat neznam kakav mi je trenutno telefon na stolu. Potpuno mi je isti "osjećaj" dali u tom trenu odgovaram na poziv sa iphonetom ili huaweijem. Ili slušalicom na sobnom fiksnom telefonu. Prognozu vremena, krativrijeme i chat aplikacije danas nudi sve - od pretplatničkog fona za 9 kuna do eto tog famoznog kralja i oca notch trenda.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
13 0 hvala 4
12 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Ma kakav ovo laz! Masoni i Vatikan ovo izmisljaju! Zemlja je ravna ploca! Moj S3 Neo Samsung moze sve kao i iPhone X, samo vas zbunjuju, iPhone korisnici su ovce najvece, jako glupi ljudi, budale rade da kupe iPhone, a ja na primjer zivim sa roditeljima i igram League of Legends cijeli dan.

 

iPhone korisnike truju prasinom koju bacaju avioni, sve ja znam! Samo su oni glupi da to skontaju, ja recimo kupim S3 Neo i mogu sve kao onaj glupan sa iPhone X, ahahah eto vam ga krk! 

Darko
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 19:12 (DarkoKwon).
 
2 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
uuY kaže...

Najskuplji uređaj je ujedno i najprodavaniji.

 

Dokaz da smartphone tržište još raste i da se, na žalost, mogu očekivati više cijene.

 

 Tržište je u padu, ako si propustio prethodnu vijest.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
EZY-E kaže...

E moj Matija (a i dragi komentatori), u tekstu napišeš 12 puta riječ isporuka i isporučenih i onda, nekom meni nejasnom tehnikom i razlogom, u naslov staviš riječ prodanih.

Šta, kako, zašto, jesam ja glup pa ne kužim?

Pa nitko ne može znati koliko je točno neke robe po skladištima širom planeta. Proizvođač isporuči, a proda se kad se proda. Bitno je samo da se ne miješaju brojke. Nije sad da je u pitanju neka potpuno nova stvar pa da svi ti operateri i trgovci ne mogu procijeniti koliko će čega i u kojem roku stvarno prodati plus minus sezonske i ine oscilacije. Uglavnom nebitno, na kraju se sve ionako dozna, svi veliki igrači su javne kompanije koje periodički, po zakonu, moraju objaviti stanje biznisa.

Ja rekoh
6 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
a kako će se tek prodavati kada dođe do iPhone XXX modela 🤗
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

mobitel vrijedi koliko je budala spremna platiti za njega

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Bolje biti bogat cijeli život, nego siromašan 2 sata.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
hakintosrh kaže...

mobitel vrijedi koliko je budala spremna platiti za njega

 Kao i sve ostalo. Recimo ove dolje plastične naočale koštaju 1380 dolara. Više od iPhoneaX. A sramota je pojaviti se u istima na više mjesta, kamoli dvije godine za redom. Tako, da kad već pričamo o "statusnim simbolima", hajd, iPhone je prilično funkcionalniji. I smiješ s njime dvije večeri za redom u izlazak.
Ali, koliko god se DarkoKwon trudio biti ironičan i ciničan iz ljudi koji kažu da taj smartfon ne nudi dovoljno bang for buck - proglašavajući ih (nas?) razmaženim klincima koji igraju cijeli dan lol, i tvrde da je zemlja ravna i nemam pojma što još... činjenica je da je to objektivno ničim poseban smartphone, osim brandom koji ga gura. Poput ovih dolje naočala. Na kraju, pa ne pričamo to mi, klinci koji igraju lol, nego gomila recenzenata koji osobno i iskusno recenziraju vagone tih proizvoda. Dakle, kupuje se status tamo gdje već odavno statusa nema. Ako se ne hvališeš prijatelju na kavi, kolegi u školi, rođaku ili na pauzi posla, nitko drugi neće šljiviti 5% kakvu sad letvu imaš na uhu ili u nju blejiš prelistavajući autistično playliste i odgovore na tweetove.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 22:52 (overhaul).
12 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
overhaul kaže...
hakintosrh kaže...

mobitel vrijedi koliko je budala spremna platiti za njega

 Kao i sve ostalo. Recimo ove dolje plastične naočale koštaju 1380 dolara. Više od iPhoneaX. A sramota je pojaviti se u istima na više mjesta, kamoli dvije godine za redom. Tako, da kad već pričamo o "statusnim simbolima", hajd, iPhone je prilično funkcionalniji. I smiješ s njime dvije večeri za redom u izlazak.
Ali, koliko god se DarkoKwon trudio biti ironičan i ciničan iz ljudi koji kažu da taj smartfon ne nudi dovoljno bang for buck - proglašavajući ih (nas?) razmaženim klincima koji igraju cijeli dan lol, i tvrde da je zemlja ravna i nemam pojma što još... činjenica je da je to objektivno ničim poseban smartphone, osim brandom koji ga gura. Poput ovih dolje naočala. Na kraju, pa ne pričamo to mi, klinci koji igraju lol, nego gomila recenzenata koji osobno i iskusno recenziraju vagone tih proizvoda. Dakle, kupuje se status tamo gdje već odavno statusa nema. Ako se ne hvališeš prijatelju na kavi, kolegi u školi, rođaku ili na pauzi posla, nitko drugi neće šljiviti 5% kakvu sad letvu imaš na uhu ili u nju blejiš prelistavajući autistično playliste i odgovore na tweetove.

 Ja nisam cinican, ja sam skroz ozbiljan. Tvoj je problem sto obozavas iPhone... Ja sam siguran da je ova vijest lazna, jer to zli amerikanci izmisljaju vijesti kako bi ispali bolji od rusa i kineza. Pa amerikanci nikad nisu sletjeli na mjesec, i to su uspijeli izmisliti. Ja uzmem svoj SAMSUNG, instaliram ROM i on bolje radi nego iPhone X, samo sto su vama zli kapitalisti i americki presjednik reptil isprali mozak, ne znate sami da razmisljate, vec primate samo ono sto vam se ponudi. Vi kada bi bili pametniji kao mi Android korisnici, mogli bi na primjer da namjestate sami svoje ikonice, a to na iPhone ne mozes.... eto vam ga krk

Darko
15 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
Prije nekog vremena na bug.hr procitam da zbog slabe prodaje apple upola smanjuje proizvodnju iphona x.
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
bnaci kaže...
Prije nekog vremena na bug.hr procitam da zbog slabe prodaje apple upola smanjuje proizvodnju iphona x.

 ah, Buffet je zagrizao i uložio 13 milijardi u dionice applea. Ništa čudno da je u ovom kvartalu bila najveća serija loših vijesti, glasina i nagađanja o propasti applea.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
Feudalac kaže...
bnaci kaže...
Prije nekog vremena na bug.hr procitam da zbog slabe prodaje apple upola smanjuje proizvodnju iphona x.

 ah, Buffet je zagrizao i uložio 13 milijardi u dionice applea. Ništa čudno da je u ovom kvartalu bila najveća serija loših vijesti, glasina i nagađanja o propasti applea.

 Koliko se sjećam, nije bilo smanjenje proizvodnje zbog slabe prodaje, nego problemi s isporukom upravo onog ružnog notch oled ekrana. Pa su tražili kao druge, ali nisu zadovoljili, i bilo je nekih dropova i u dionicama u tim periodima zbog takvih vijesti. 
Ali jasno, čim je drop, ekipa pohrli kupovati pa se brzo vrati. Dapače evo poslije ove vijesti, dionice otišle fiju. To je tak. američka ikona, jedna im od vodećih firmi... vjerujem da bi im trebao neznam proraditi yellowstone supervulkan da bi se to uzdrmalo. 
dapače, kako su skontali da su s ovim "x" faktorom potrefilii u žicu konzumerističkih sljedbenika, spremaju cijelu ergelu; iPhone X2, iPhone X Plus pa i iPhone X SE... naravno svi sa najnovijim apple fičerima: maknutim utorom za slušalice, doplatom za fast chargere ((jer tko će za taj novac ugurati Qcharger, to je nemoguće), notchem na kvadrat, a možda i disejblanim mikrofonom prilikom razgovora. It's a feature :P

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
overhaul kaže...
Feudalac kaže...
bnaci kaže...
Prije nekog vremena na bug.hr procitam da zbog slabe prodaje apple upola smanjuje proizvodnju iphona x.

 ah, Buffet je zagrizao i uložio 13 milijardi u dionice applea. Ništa čudno da je u ovom kvartalu bila najveća serija loših vijesti, glasina i nagađanja o propasti applea.

 Koliko se sjećam, nije bilo smanjenje proizvodnje zbog slabe prodaje, nego problemi s isporukom upravo onog ružnog notch oled ekrana. Pa su tražili kao druge, ali nisu zadovoljili, i bilo je nekih dropova i u dionicama u tim periodima zbog takvih vijesti. 
Ali jasno, čim je drop, ekipa pohrli kupovati pa se brzo vrati. Dapače evo poslije ove vijesti, dionice otišle fiju. To je tak. američka ikona, jedna im od vodećih firmi... vjerujem da bi im trebao neznam proraditi yellowstone supervulkan da bi se to uzdrmalo. 
dapače, kako su skontali da su s ovim "x" faktorom potrefilii u žicu konzumerističkih sljedbenika, spremaju cijelu ergelu; iPhone X2, iPhone X Plus pa i iPhone X SE... naravno svi sa najnovijim apple fičerima: maknutim utorom za slušalice, doplatom za fast chargere ((jer tko će za taj novac ugurati Qcharger, to je nemoguće), notchem na kvadrat, a možda i disejblanim mikrofonom prilikom razgovora. It's a feature :P

 Odi im objasni kako da naprave telefon.

Darko
8 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
overhaul kaže...

 Koliko se sjećam, nije bilo smanjenje proizvodnje zbog slabe prodaje, nego problemi s isporukom upravo onog ružnog notch oled ekrana. Pa su tražili kao druge, ali nisu zadovoljili, i bilo je nekih dropova i u dionicama u tim periodima zbog takvih vijesti. 
Ali jasno, čim je drop, ekipa pohrli kupovati pa se brzo vrati. Dapače evo poslije ove vijesti, dionice otišle fiju. To je tak. američka ikona, jedna im od vodećih firmi... vjerujem da bi im trebao neznam proraditi yellowstone supervulkan da bi se to uzdrmalo. 
dapače, kako su skontali da su s ovim "x" faktorom potrefilii u žicu konzumerističkih sljedbenika, spremaju cijelu ergelu; iPhone X2, iPhone X Plus pa i iPhone X SE... naravno svi sa najnovijim apple fičerima: maknutim utorom za slušalice, doplatom za fast chargere ((jer tko će za taj novac ugurati Qcharger, to je nemoguće), notchem na kvadrat, a možda i disejblanim mikrofonom prilikom razgovora. It's a feature :P

 Ja sam implicirao manipulaciju tržištem jer je, na kraju, posve jasno da nemaju nikakvih problema s prodajom, dapače. Drže se bolje od ostatka tržišta. Njihova dionica baš i nije omiljena na Wall streetu; imaju PE kao trgovina hranom ili željeznica; stalno očekuju da će iPhone propasti u jednom danu; muči ih Kina i tako redom.

Ja rekoh
13 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Opa Feudalac je i vuk s Wall Streeta. Kako se u tvoju tvrdnju uklapa odnos INTC, AMD i NVDA, zasto Coca Cola ima PE 144 (food sektor), zasto Daimler, BMW i Porsche imaju PE 6 i zasto je Berkshire Hathaway kupio neki dan dionice AAPL za 14 mlrd dolara cime su dosli do udjela od 3,4% uz najavu da ce ici do 6%?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
AAPL ima PE 17.06 o cemu ti pricas?

Uostalom ne znam tko gleda P/E u sektoru koji raste, gledaj PEG rade.

AAPL je po PE uzasno jeftin u odnosu na konkurenciju, no pitanje je koliko dugo jos moze rasti, kao i Amazon.
13 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Pusti, naucio je da postoji P/E, a cuo je i za Gordonovu formulu po kojoj AAPL ispada jako lose ulaganje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

iPhoneX za 90 dana otišao u 16M primeraka

Galaxy S9+ za 15 dana* otišao u 5.3M primeraka

 

 

* S9+ je dostupan od 16.3.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
Mitch kaže...
AAPL ima PE 17.06 o cemu ti pricas?

Uostalom ne znam tko gleda P/E u sektoru koji raste, gledaj PEG rade.

AAPL je po PE uzasno jeftin u odnosu na konkurenciju, no pitanje je koliko dugo jos moze rasti, kao i Amazon.

 Njima je manje-više isti PE otkad su izbacili iPhone. 2010. im je bio oko 10 što dovoljno govori o povjerenju wall streeta, trenutno su malo poludjeli kad su vidjeli Buffeta da se uključio. Što se mene tiče, ne moraju rasti. PE od 15 je 6,5% na godinu; nema banke s tom kamatom :-)

Ja rekoh
13 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

Bez obzira koliko ih je isporučeno, odnosno prodano, pojam kvalitete u općem smislu postoji! 

Prijatelj je uzeo sebi iPX 64GB interne memorije a sinu iP8+ sa 256GB interne memorije, i njima će trajati jedno dvije godine najmanje, dok se ne sjete uzeti neki novi iPhone. 

U slučaju Apple-a i njegovih gadgeta, najveće i najbolje pitanje je njihova trajnost, i na kraju balade podrška sa nadogradnjama na stare modele, i onda nije problem imati gadget četri pa i pet godina, a trendovi marketinga tu malo šepaju! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
ATJLučko kaže...

Pojam kvalitete u općem smislu postoji! 

Prijatelj je uzeo sebi iPX 64GB interne memorije a sinu iP8+ sa 256GB interne memorije, i njima će trajati jedno dvije godine najmanje, dok se ne sjete uzeti neki novi iPhone. 

U slučaju Apple-a i njegovih gadgeta, najveće i najbolje pitanje je njihova trajnost, i na kraju balade podrška sa nadogradnjama na stare modele, i onda nije problem imati gadget četri pa i pet godina, a trendovi marketinga tu malo šepaju! 

 A čuj, imaš i ovdje na Bugu, Što misliš da fali ovom Huaweiju? Kvaliteta? Hm, neznam... da nisu i oni ugurali taj iPhoneX notch, ovo bi bio trenutno možda najbolji/najkvalitetniji smartphone koji možeš kupiti. Ako ne vjeruješ meni, pročitaj linkani BUG članak.
Jasno, ime nije ikona jabuke, ali trude se. Misliš da ovaj fon neće trajati dvije godine? Zašto? Ponavljam, "pojam kvalitete" applea: http://piunikaweb.com/2018/02/19/thousands-of-iphoners-still-face-mic-issues-during-calls/
dakle, ne tvrdim da je iPhoneX smeće, ali da je prosječan smarphone sa manama kao i bilo koji drugi više klase, to tvrdim. Uz ekstra premium cijenu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kvartal

iPhone i kvaliteta, samo mi prođu flashbackovi njihovih "kvalitetnih" kablova koji se otvore ko cvijet nakon nekog vremena, ili "ispoliranosti" iOS-a, ili "kvaliteti" zaslona koji se pokida ako pogleda pod.

Nije apple što je nekad bio.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: iPhone X najprodavaniji smartphone u prvom kva
Appleovi punjaci (originalni) su losije kvalitete nego kineski aftermarket.

To je cinjenica.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice