Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da gov

poruka: 201
|
čitano: 29.902
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da gov".
2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Zar da ja dokazujem da cjepivo nije efikasno?

Evo čekaj da skupim ljude za peticiju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 9:33 (Theophilus Ruy).
12 godina
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Zar da ja dokazujem da cjepivo nije efikasno?

Evo čekaj da skupim ljude za peticiju.

 Za cjepiva je dokazana učinkovitost (uključujući Sputnik). Pošto je riječ o mutirajućem respiratornom virusu učinkovitost je različita za različite sojeve, što je i očekivano. Da postoji način za imati univerzalno cjepivo odavno bi ga imali za gripu.

Ko papagaj ponavljaš kako učinkovitost nije dokazana a to je laž.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Ne vjerujem ti ni najmanje.

Više vjerujem EMA-i koja je odobrila samo 4 cjepiva, a daljnjih 5 uzela na razmatranje, a što je s ostalim cjepivima?
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 9:47 (Theophilus Ruy).
16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Ne vjerujem ti ni najmanje.

Više vjerujem EMA-i koja je odobrila samo 4 cjepiva, a daljnjih 5 uzela na razmatranje, a što je s ostalim cjepivima?

Kojih ostalih?

 

Ti ne shvaćaš da nitko, a najmanje EMA neće nešto staviti na listu upotrebljivih cjepiva samo tako?!?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Iggy dogovori se s BlueMaxom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 10:13 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Iggy riješi to s BlueMaxom.

 Ti ne razlikuješ učinkovitost i sigurnost?

16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Iggy dogovori se s BlueMaxom.

Nemamo se nas dva što dogovarati, na istoj smo liniji...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Ček ti tvrdiš da su sva cjepiva efikasna protiv korone, super. Ja ne tvrdim to.

Dokaži onda.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 10:21 (Theophilus Ruy).
15 godina
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Ček ti tvrdiš da su sva cjepiva efikasna protiv korone, super. Ja ne tvrdim to.

Dokaži onda.

 -efikasan je i domestos.. problem je samo aplikacija i pacijent koji ne preživi.

 

-sva cijepiva su manje-više efikasna, manje-više sigurna, manje-više interes, politika, .. sigurnost? to nam jamče institucije, proizvođači. .. osim kad kao za covid upravo to ne jamče, jer..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Ne pričam o domestosu, ali kad bi i pričao nije na meni da dokazujem.

16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Ček ti tvrdiš da su sva cjepiva efikasna protiv korone, super. Ja ne tvrdim to.

Dokaži onda.

Sva cjepiva u upotrebi su dokazano efikasna i sigurna, s dokazanim postupcima proizvodnje, kontrole kvalitete itd.

Sva cjepiva koja su u evaluaciji moraju pokazati ovo gore.

 

Sad, razdvoji efikasnost i sigurnost. EMA i ostali moraju povrditi oboje da bi dali dozvole.

12 godina
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Old Iggy kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Ček ti tvrdiš da su sva cjepiva efikasna protiv korone, super. Ja ne tvrdim to.

Dokaži onda.

Sva cjepiva u upotrebi su dokazano efikasna i sigurna, s dokazanim postupcima proizvodnje, kontrole kvalitete itd.

Sva cjepiva koja su u evaluaciji moraju pokazati ovo gore.

 

Sad, razdvoji efikasnost i sigurnost. EMA i ostali moraju povrditi oboje da bi dali dozvole.

 Sad će ti se netko uhvatiti za ovo boldano. Ništa na svijetu nije sigurno no po tom pitanju cjepiva su istraženija od bilo čega što možeš kupiti u dućanu (hrana, piće) i korist je milijunima puta veća od potencijalnog rizika.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Kakve to ima veze?

Uostalom odgovorio sam danenu da

1. nije na meni da dokazujem neefikasnost, nego već drugi moraju meni dokazati efikasnost ako to tvrde.

2. A kad bi i zbog nekog razloga dokazivao neefikasnost cjepiva, napravio bih to kao i ostali, peticijom.



Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 10:45 (Theophilus Ruy).
16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...

Sva cjepiva u upotrebi su dokazano efikasna i sigurna, s dokazanim postupcima proizvodnje, kontrole kvalitete itd.

Sva cjepiva koja su u evaluaciji moraju pokazati ovo gore.

 

Sad, razdvoji efikasnost i sigurnost. EMA i ostali moraju povrditi oboje da bi dali dozvole.

 Sad će ti se netko uhvatiti za ovo boldano. Ništa na svijetu nije sigurno no po tom pitanju cjepiva su istraženija od bilo čega što možeš kupiti u dućanu (hrana, piće) i korist je milijunima puta veća od potencijalnog rizika.

Točno. zato i kažem sigurna.

A u odnosu na samu bolest, nekoliko veličina mjere sigurnija.

Theophilus Ruy kaže...
Kakve to ima veze?

Uostalom odgovorio sam danenu da

1. nije na meni da dokazujem neefikasnost, nego već drugi moraju meni dokazati efikasnost ako to tvrde.

2. A kad bi i dokazivao neefikasnost cjepiva, napravio bih to kao i ostali, peticijom.


Prvo moraš definirati efikasnost i neefikasnost, tu malo brkaš termine.

Znači, "standardna cjepiva" su do sada bila proglašavana "efikasnim" ako su imala efikasnost od 40 - 60%. To je, recimo, rang veličine trenutnih "standardnih" kineskih cjepiva protiv Covida.

 

Peticijom proglašavati neefikasnost? Ti to ozbiljno?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Iggy, jesi li ti danen?

Danen tvrdi da je znanstvenik.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 10:53 (Theophilus Ruy).
16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Iggy, jesi li ti danen?

Ni danen ni nenen.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 11:33 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...

Gdje vidiš peticije?

Sad shvaćaš zašto EMA traži detalje?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Old Iggy kaže...
Theophilus Ruy kaže...

Gdje vidiš peticije?

Sad shvaćaš zašto EMA traži detalje?

 

Članak o učinkovitosti sputnik v je prihvaćen u  The Lancet. 

Ali ovih 40 znanstvenika svojim potpisom traži više... 

 

 Raw data u fcs formatu ? Koji članak to ima? 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 11:56 (Theophilus Ruy).
16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Old Iggy kaže...

Gdje vidiš peticije?

Sad shvaćaš zašto EMA traži detalje?

 

Članak je prihvaćen u  The Lancet. 

 

 Raw data u fcs formatu ? Koji članak to ima? 

 

Shvaćaš li ti što je to peticija?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Old Iggy kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Old Iggy kaže...

Gdje vidiš peticije?

Sad shvaćaš zašto EMA traži detalje?

 

Članak je prihvaćen u  The Lancet. 

 

 Raw data u fcs formatu ? Koji članak to ima? 

 

Shvaćaš li ti što je to peticija?

Shvačaš li ti da nijedan članak nema raw podatke u fcs formatu. 

16 godina
online
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Theophilus Ruy kaže...
Old Iggy kaže...

Shvaćaš li ti što je to peticija?

Shvačaš li ti da nijedan članak nema raw podatke u fcs formatu. 

Mislim da nema ni grah sa zeljem...

8 godina
offline
Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da gov

Znanost ne služi učvrščivanju predrasuda nego otkrivanju istine. 40 godina sam radio u znanosti, i to baš u Institutu za medicinska istraživanja i medicinu rada, i nikad nisam doživio ni čudo da bi netko u bilo kojem smislu bio ometen od "moćnika" u istraživanju, ili bio od nekoga potplaćen. Prije dvadesetak godina mnogo smo na institutu istraživali trovanje olovom, pa je zahvaljujući naporima svih znanstvenika na tom području na kraju proizvodi na bazi olova povućeni iz prodaje. Ne znam zašto se protiv nas nisu digli vlasnici rudnika i topionica olova, a posebice naftna industrija koje je dodavala u benzin tetraetilolovo? No neki na ovom forumu, a i šire, hoće da netko potvrdi njihove predrasude, a ako to ne može onda je nestručnjak, ucijenjena ili prodana duša, naivac itd., itd. Takvima preporučujem da još jednom pročitaju prvu rečenicu u ovom postu: Znanost ne služi učvršćivanju predrasuda nego otkrivanju istine. 

 
6 0 hvala 3
2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
" Ne znam zašto se protiv nas nisu digli vlasnici rudnika i topionica olova, a posebice naftna industrija koje je dodavala u benzin tetraetilolovo?"

Zašto bi to netko radio?



 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
danen kaže...

Znanost ne služi učvrščivanju predrasuda nego otkrivanju istine. 40 godina sam radio u znanosti, i to baš u Institutu za medicinska istraživanja i medicinu rada, i nikad nisam doživio ni čudo da bi netko u bilo kojem smislu bio ometen od "moćnika" u istraživanju, ili bio od nekoga potplaćen. Prije dvadesetak godina mnogo smo na institutu istraživali trovanje olovom, pa je zahvaljujući naporima svih znanstvenika na tom području na kraju proizvodi na bazi olova povućeni iz prodaje. Ne znam zašto se protiv nas nisu digli vlasnici rudnika i topionica olova, a posebice naftna industrija koje je dodavala u benzin tetraetilolovo? No neki na ovom forumu, a i šire, hoće da netko potvrdi njihove predrasude, a ako to ne može onda je nestručnjak, ucijenjena ili prodana duša, naivac itd., itd. Takvima preporučujem da još jednom pročitaju prvu rečenicu u ovom postu: Znanost ne služi učvršćivanju predrasuda nego otkrivanju istine. 

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31438900/

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29161267/

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27617709/

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
"i nikad nisam doživio ni čudo da bi netko u bilo kojem smislu bio ometen od "moćnika" u istraživanju"

Nitko to ni ne tvrdi.. Da moćnici ometaju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 13:07 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
"No neki na ovom forumu, a i šire, hoće da..."

Tko?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
danen kaže...

Znanost ne služi učvrščivanju predrasuda nego otkrivanju istine. 40 godina sam radio u znanosti, i to baš u Institutu za medicinska istraživanja i medicinu rada, i nikad nisam doživio ni čudo da bi netko u bilo kojem smislu bio ometen od "moćnika" u istraživanju, ili bio od nekoga potplaćen. Prije dvadesetak godina mnogo smo na institutu istraživali trovanje olovom, pa je zahvaljujući naporima svih znanstvenika na tom području na kraju proizvodi na bazi olova povućeni iz prodaje. Ne znam zašto se protiv nas nisu digli vlasnici rudnika i topionica olova, a posebice naftna industrija koje je dodavala u benzin tetraetilolovo? No neki na ovom forumu, a i šire, hoće da netko potvrdi njihove predrasude, a ako to ne može onda je nestručnjak, ucijenjena ili prodana duša, naivac itd., itd. Takvima preporučujem da još jednom pročitaju prvu rečenicu u ovom postu: Znanost ne služi učvršćivanju predrasuda nego otkrivanju istine. 

 -slažem se.. uz primjedbu-pitanje, koji vlasnici rudnika olova? koja naftna industrija? .. kao i koji institut, možda neki kao propali imunološki zavod, možda je zato propao što nemamo rudnike olova ili zato da netko preuzme važan posao sa serumima kao zmijski protuotrov koji je među boljima, no sad uvozimo francuski-skuplji itd.. tj tko financira istraživanja-institute-zavode? novac, .. ne država sama po sebi jer ona 'ne postoji' tj ona je samo porezni rezultat i pravna osoba, ne fizička pa tako ni ne može ona biti ta koja recimo daje (stvara) novac, znanje i sl. nego je to sustav, koji pretače kroz fondove taj novac iz džepa onih koji novac imaju u ostale džepove, pa tako i školstvo-znanost-zdravstvo-ostalo.. no na kraju svi ovise o novcu ili resursima kako god ih nominalno nazovemo kao i to da oni koji su 'pogodni' prije-lakše dođu do novca-resursa nego neki drugi, ako ništa drugo netko ima više sreće pa uhvati fond ili slobodno parking mjesto, jer prečesto nema dovoljno za sve pa tko prvi.. drugi možda, posljednji teško ... a tad ni kriteriji nisu čisto etičko-neutralni ili znanstveni, nego tko je kome kum, tko ima pozitivno-negativno mišljenje ili stav + kad se na to doda izvor novca, tad ni mediji recimo ne pišu protiv todorića, jer previše oglasnog prostora se tad gubi .. no naravno, u idiličnom lalalandu to ne postoji, sve je po kriterijima struke-znanja-sposobnosti, ne po recimo političkoj ili nekoj drugoj volji, pa čak ni po tome što netko ima bolje sise ako je muška osoba na mjestu koje odlučuje.. kao pokojni bandić i sl. .. koji je kapom i šakom dijelio gradski novac, čak recimo za izbore u bih kad je trebao za milanbandić365 kampanju.. i mada je teški krimos, za života uz bezbrojne pokušaje vlasti-uskoka i sl. nije presuđen, par puta u istražnom.. što nam to govori? Čak i kad se zna, kad ga se recimo želi kazniti.. na takvo stanje pričati o idiličnom sustavu koji nema recimo zloupotreba pa i kod dodjeljivanja novca za istraživanje bilo čega .. rekao bi naivno, no moguće da griješim, štoviše radije sam u takvom mišljenju na vašoj strani kao nekoj nadi .. recimo navijam za takvo društvo, no za sad ne vjerujem-skeptik.. daleko je lalaland.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da gov

Lobiranja ima svugdje, a da ne pričam između politike/filantropa i znanosti.

Naprotiv, lobiranje je "legalizirana" korupcija protiv koje se jako teško boriti.

 

I want to believe
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Plaćaju li farmaceutske tvrtke znanstvenike da
Naslov članka vara jer ne uzima u obzir lobiranje , ali odgovor je :da, 100%, ponekad se i to dogodi da znanstvenika plate da frizira ili laže na rezultatima.

Dokaz je masu retractanih članaka znanstvenika koje su ulovili. Vjerojatno još toliko koje nisu ulovili.

S druge strane lobiranje je puno češća pojava, tamo se plaća da se od neke stvari gledaju samo pozitivna svojstva ili samo negativna svojstva, a da se na "drugo oko zažmiri",

Jel smo sad riješili dilemu? Gasi sve.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 14:16 (Theophilus Ruy).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice