Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor zako

poruka: 10
|
čitano: 3.753
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor zako".
14 godina
offline
Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor zako

Odeš na transfuziju da ti spasi život, a vratiš se mrtav doma.

Odeš da te izliječe u bolnicu, a usput pokupiš bolničke superbakterije.

Odeš da ti naprave rutinsku operaciju uklanjanja slijepog crijeva, a oni ti posljedično od komplikacija odrežu nogu.

 

 
2 1 hvala 0
6 godina
offline
Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor zako

kakav covjek, kakv um i kakve knjige, OMG

 

najomiljenija mi je Nightfall, bas mi je sjela u trenucima kad sam je najvise trebao 

 

btw, fora sto ste ispod njegovih zakona, ili moralnih smernica, napisali njegov citat, koji bas pobija sve to sto je gore navedeno 

 

ili se ovi zakoni odnose samo na bas "robote", ali ne i na AI u smisllu singularnosti?

 

jer u onome trenutku kada superioriniji oblik zivota od nas, shvati da je najbolja stvar za habitat u kojem obitava, istrebljenje ljudi, ovi zakoni prestaju vrijediti , i ostaje samo cin ispravnosti koje se mora sprovesti, a kosi se sa tim istim zakonima

Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor zako
O Asimovu bi se dalo mnogo više reći nego da je otac zakona robotike. Mene su najviše fascinirale njegove knjige iz povijesti znanosti, napose kemije, jer je toj povijesti dao ljudsku dimenziju. Nažalost, to ne čine mnogi povjesničari koji u povijesti znanosti vide samo razvoj teorija ili znantvenih metoda.
 
4 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor
BarbaVeli kaže...

Odeš na transfuziju da ti spasi život, a vratiš se mrtav doma.

Odeš da te izliječe u bolnicu, a usput pokupiš bolničke superbakterije.

Odeš da ti naprave rutinsku operaciju uklanjanja slijepog crijeva, a oni ti posljedično od komplikacija odrežu nogu.

 

Uvjek imaš izbor. Možeš ne otići. 

42
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor
markoBT kaže...
BarbaVeli kaže...

Odeš na transfuziju da ti spasi život, a vratiš se mrtav doma.

Odeš da te izliječe u bolnicu, a usput pokupiš bolničke superbakterije.

Odeš da ti naprave rutinsku operaciju uklanjanja slijepog crijeva, a oni ti posljedično od komplikacija odrežu nogu.

 

Uvjek imaš izbor. Možeš ne otići. 

 I crknuti.

8 godina
offline
Re: Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor
O, kako sam gutao njegove knjige osamdesetih (moja srednja i faks). Pročitao sam sve što mi je bilo dostupno. I ne samo njegove. Asimov, Clarke, Le Guin, Herbert i mnogi drugi. Tih godina se mnogo prevodio SF na hrvatski i srpski. Bilo je više izdavača s priličnim nakladama. A onda su se sramežljivo počele uvoziti i originalne knjige, pa sam se odvažio čitati i na engleskom.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor
Tri zakona robotike
A BUG dodao još jedan?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor
3dfx kaže...

kakav covjek, kakv um i kakve knjige, OMG

 

najomiljenija mi je Nightfall, bas mi je sjela u trenucima kad sam je najvise trebao 

 

btw, fora sto ste ispod njegovih zakona, ili moralnih smernica, napisali njegov citat, koji bas pobija sve to sto je gore navedeno 

 

ili se ovi zakoni odnose samo na bas "robote", ali ne i na AI u smisllu singularnosti?

 

jer u onome trenutku kada superioriniji oblik zivota od nas, shvati da je najbolja stvar za habitat u kojem obitava, istrebljenje ljudi, ovi zakoni prestaju vrijediti , i ostaje samo cin ispravnosti koje se mora sprovesti, a kosi se sa tim istim zakonima

 

Zbog cega bi to superioriniji oblik zivota trebao da shvati da smo greska koju treba istrebiti?

Da li ikome mozda pada na pamet da su mozda ljudi upravo ono najbolje sto se moglo dogoditi planeti zemlji?

Zasto toliko danas imamo negativnosti prema samom coveku kao vrsti?

Ako pogledamo prirodu, vidjet ce mo da upravo priroda sama postuje i podupire jace, i da je cilj svega unapredjenje, a ne vegetiranje i ostavljanje svega u netaknutom stanju.

Da nema samih ljudi na planeti koga bi uopste bilo briga da li je zemlja samo pustinja ili puna zivota.

Mozda danas unistavamo prirodna bogastva, a mozda smo i na stepeniku evolucije koji trebamo da prodjemo da bi se unapredili u nesto jos vise.

Mozda u sutrasnjici zaslugom ljudi bude jos jako puno drugih planeta naseljivo i puno zivota.

Ok, mozda radimo dosta toga sto ne valja, ali dok se ne pogresi ne moze se ni nauciti. Ali ubedjenja sam, da sam covek donosi mnogo vise dobra nego losega, ali smo u zadnje vreme toliko svi prosto izbombardirani svakodnevno sa sve vise i vise crnila.

Gledam na index portalu tako imaju kao rubriku "znanost", ono nije rubrika znanosti, ono je rubrika za sirenje sto vise negativnosti medju ljudima, gora od sve i jedne crne hronike.

Niko se ne popravlja tako sto mu se govori da ne valja i isticu njegove mane, nego tako sto ga se uci sta valja i isticu njegove dobre osobine.

 

@3dfx nije mi cilj da tebe napadam ovom porukom, ovo je samo reakcija na vec jako ucestalu praksu koju vidim kod sve vise ljudi koji smatraju da su ljudi samo zlo za ovu planetu.

15 godina
offline
Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor zako

bio je pametan čovjek. takvih uvijek kronično nedostaje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prije 100 godina rodio se Isaac Asimov, autor
Znači od moje ideje o naseljavanju hrvatske robotima da se popune ove demografske praznine neće biti ništa jer je cilj bio da ti roboti imaju pravo glasa i da glasaju za zna se.

U tom slučaju bi ih ovi zakoni sprječavali da glasaju za zna se.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 17:58 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice