U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

poruka: 71
|
čitano: 13.138
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B".
5 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Koliko su ljudi naivni LOL da pristaju na takva obećanja

 

koliko puta se trebaš opeći na tuđim pričama

 

Neki šarlatan iz Rijeke obećaje 25% povrata na kripto svaki mjesec 

 

Sad je na pravnoj državi da zatvori kriminalca, dođe do novca i vrati ga ulagačima.... 

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Kripto i prevara? Šokiran sam.

Nadglednik dina
Moj PC  
19 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Nisu oni ulagali radi para, nego zato sto vjeruju u kripto koncept i anonimno placanje kave bez da itko moze locirati trag novca 🤣

 
25 0 hvala 1
15 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

ovo je zbilja uznemirujuće. još će se pokazati kako se u nas kriminal ne isplati i nije održiva djelatnost. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 11:39 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
Dajte im Zlatnu kunu
 
14 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
Ajar kaže...

ovo je zbilja uznemirujuće. još će se pokazati kako se u nas kriminal ne isplati i nije održiva djelatnost. 

 Ovisi na koliko dugo završiš u prdekani i koliko unutra trošiš... No uz blagu kaznicu  i ako unutra radiš, može biti održiva i isplativa djelatnost. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 11:48 (NoDe31).
2 godine
protjeran
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Sto je najgore vise ce oni nahebati nego ovi sto su prodapli plin za cent i okrenuli milione € 🤣🤣🤣

 
16 0 hvala 2
13 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

samo da znate sprdate se sa budućim ministrom financija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
26 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
kirat kaže...

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

 Da se mene pita ja bi tu pojavu dekriminalizirao i odjebao naivne budale da se pokušaju namiriti putem privatne tužbe. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
6 godina
online
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
boxer kaže...
kirat kaže...

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

 Da se mene pita ja bi tu pojavu dekriminalizirao i odjebao naivne budale da se pokušaju namiriti putem privatne tužbe. 

I ja isto! Da se napokon makne kriminalizacija prevara debila (bilo koje vrste naravno). /s

16 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
love2ml86 kaže...

I ja isto! Da se napokon makne kriminalizacija prevara debila (bilo koje vrste naravno). /s

 Pa zar nisu?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

jako pametno razmišljanje, ajmo onda ukinut i prometna pravila

tko se ne zna pazit neka zagine, za drugo i nisu

Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
Ako neko ocekuje da ce dobiti 25 % svaki mjesec, mora znati da ce neko biti prevaren u cijeloj prici. Ako vam neko na kraju mjeseca od vasih 10 kEur napravi 12.5 kEur, znajte da je nekog prevario. Ako nakon ulaganja 100kEur ne dobijete niste, ne cudite se sto ste sada vi prevareni.
To je po meni organizovani kriminal. Razlika od klasicnog organizovanog kriminala je samo sto su 'ulagaci' navodno posteni a ovi drugi lopovi. Lopovi su i jedni i drugi. Prvi su samo glupi loppvi a oni drugi malo pametniji.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Najzanimljivija stvar u svemu je, kak su tak naivni ljudi došli do toliko puno para, i onda ne znaju kud bi sa njima negi ih pohlepno ulažu kod Burazera 

Mi kaj ne znamo doć do velike pare ispadamo još gluplji od ovih 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Burke zna i vozi Nvidiju!

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Sad mu je bolje da se ne saginje po sapun.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Citao sam anonimnu ispovjest zene. Kaze, izmedu ostalog, da bi zaradu ulozila dalje u nekretnine, stoga zakljucak neki turizam je podloga i rekla je da ima neku agenciju. Na primjer, svako preuredenje vlastite kuce, a tek da ne pricam o stanu, zahtjeva dosta dokumenata, staticara, za vecinu stvari ovlastenog izvodaca radova, pravnu osobu. Nema veze sto vam je na primjer otac bivsi vlasnik gradevinskog obrta sa 25 godina iskustva u samostalnom radu, da ne pricam o ostalim godinama kao poslovoda projekata, ali to je bilo u doba mraka pa ne vrijedi. Tu moras platit papir i tako ti ljudi naplacuju svoje znanje, a bez papira riskiras kaznu, opet izlaze isti ljudi koje moras platit i riskiras rusenje objekta. Da ne pisem o potpunoj rekonstrukciji objekta. Na primjer, dvorisna zgrada. Imas rusevni sjenik, supu, garazu. Zelis uklonit sve do temelja, promjenit nosivu konstrukciju ili materijal, sa drva na ciglu, trebas papire. Uglavnom, ako imas dobar posao, vlastitu nekretninu, nije tesko ustedit nesto eura mjesecno tim ljudima, koji se kroz koju godinu nakupe. Sad je opet druga stvar kako mi obicni bez zaleda ne mozemo uc u takav posao. Za sve treba pocetni kapital, ali to je off topic. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

E da mi je znati tko radi projet za srusit supu il garažu 🤣🤣🤣, 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
Za ove koje su nasjeli i spušili pare evo kako se mogu izvuć iz govana brzo i lako:
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

Rade ljudi koji moraju. Zivim u sumi, ne doslovno, ali je malo selo. Ne smetam nikome, ugroza je samo prema meni jer raspored zemljista i parcela takav da ako se sve srusi, opet je sve na katastarski mojoj cestici. Ne, ne vrijede druga pravila i zakoni za mene, medutim ako susjed prijavi, inspekcija je duzna izac. Evo ti link za primjere sudske prakse, tu sam ja malo kopao i ima svega, medutim ne znam stvarno stanje. Evo ti SS, ne smijes dirat niti jednu nosivu konstrukciju. Sto se pojma garaze tice, mozda dimenzijski ne pricamo o istom. Za moje dvorisne zgrade je trebala gradevinska dozvola. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 22:10 (cvaja997).
14 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
kirat kaže...

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

Zašto kriminal, kad kretanje cijena kriptovaluta jasno pokazuje da je dobit od 25% moguća? Moguća je i puno veća dobit.

Kako legalna poslovna transakcija može biti kriminal ako je dobitak jedne strane 25%?

Iz tebe progovara čisti jal.

 

Ako ti kupiš kramu od automobila na njuškalu za €2000 i staviš ga odmah u oglas za €15000, hoćeš li ti biti kriminalac u trentku kad ja kupim taj automobil od tebe?

15 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
neutrino kaže...
kirat kaže...

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

Zašto kriminal, kad kretanje cijena kriptovaluta jasno pokazuje da je dobit od 25% moguća? Moguća je i puno veća dobit.

Kako legalna poslovna transakcija može biti kriminal ako je dobitak jedne strane 25%?

Iz tebe progovara čisti jal.

 

Ako ti kupiš kramu od automobila na njuškalu za €2000 i staviš ga odmah u oglas za €15000, hoćeš li ti biti kriminalac u trentku kad ja kupim taj automobil od tebe?

 ok, za taj argument ako ga želiš dokazati kao valjanjim, kupi kramu za 2000 i prodaj za 15.000.. i to ponovi više puta. tj argument ti je iz klase loto-jackpota, za par eura možeš dobiti stotine milijuna, da.. ako imaš sreće.

-kripto biz je nešto sasvim drugo, stvoren za prevaru, zbog prevare.. nema ništa drugo, nema čarobnog štapića tj ima, piramida, koja kao i lanci sreće može ići-rasti do neke mjere a tad mora puknuti-urušiti se.. ništa novo, tj novo je jedino tehnologija pa se prije to radilo pisanjem pisma na papiru, sad možeš mejlom.. itd. ili pogledaj malo svježe-ovogodišnje teme o kriptu, o broju suđenja.. nema čistog kripto biza, svaki je prevara-scam-krađa, svaki je piramida i sl. shema i traje kao balon-sapunica, kratko, dok ne pukne. .. pa kupi-prodaj auto, bilo koju robu, tj to je biz-trgovina i to trgovac radi s prosječnom maržom od 10-20% .. no ako tu zaradu mora dijeliti ili dati drugome još toliko tad ili će marža biti veća ili njemu neće ostati ništa.. a nitko ne želi raditi za ništa-đabe.. pa trguj, ne nužno autima, kruh, zlato, nafta, .. ili kripto? čime trguje kripto? sapunicom...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Heroji, a ne zločinci!

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
neutrino kaže...
kirat kaže...

'Ulagaca' mi je zao k'o onih sto se klade kod sibicara na trgu. Ocekivati 25 % mjesecno na ulozeno je kriminal sam za sebe. I jos drzava i poreski obveznici treba da stoje kao garant!

 

 

Zašto kriminal, kad kretanje cijena kriptovaluta jasno pokazuje da je dobit od 25% moguća? Moguća je i puno veća dobit.

Kako legalna poslovna transakcija može biti kriminal ako je dobitak jedne strane 25%?

Iz tebe progovara čisti jal.

 

Ako ti kupiš kramu od automobila na njuškalu za €2000 i staviš ga odmah u oglas za €15000, hoćeš li ti biti kriminalac u trentku kad ja kupim taj automobil od tebe?

 Dva su problema u tvojoj konstataciji.

 

1. Kontinuitet

 

2. Skalabilnost

 

I jedno i drugo nemoguće, nije moguće u kontinuitetu zarađivati 25% mjesečno, najbolji trgovci na svijetu to ne mogu, pa tako ni skladištar Burazer i harmonikaš Travalja.

Osim toga, i da je moguće (a nije) na ciframa preko 100k dolara imaš problem likvidnosti odn. primoran si trgovati samo s par tokena kao BTC i ETH koji tolike prinose nikako ne daju. Skladištar Burazer trgovao je uz polugu (leverage) pa zato sada više nema lako stečenog novca tzv. ulagača.

2 godine
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt

Btw. spreman sam braniti činjenicu da bi BitLucky propao i da je obećavao 2,5% mjesečno odn. 10 puta manje od 25%.

 

2022. na ljeto propao je najveći kripto fond koji nije bio prevara. Nisu obećavali ništa, a prinos im je bio oko 4% godišnje. I propali su. Imali su milijarde dolara u AUM-u, jednostavno je medvjeđi market bio prejak (uz pad FTX-a i propast LUNE).

14 godina
offline
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

možemo mi pričat što hoćemo, ima li dokaza da su oni uopće igdje trgovali? Onaj tko trguje ne nudi takav prinos, čak i da si genijalan trgovac nema tog leveragea kojim možeš ostvariti takav prinos in the long run. I još pokrit svoje troškove i želju za dobiti. Da je to uopće moguće ne bi tražio investitore i gnjavio se s nekakvim klijentima. Uložio bi sve što ima, pa i da je to samo 10k€ za 2 godine dođe do 2 milijuna. (25% mjesečno compounded na godinu je prinos od 1355%). Osim toga s manjim volumenom je lakše po pitanju likvidnosti, a ako nisi psiho-sociopat i psihološki je lakše raditi sa svojim novcem nego s tuđim. 

 

Predviđam da će suđenje trajati 10 godina, sve će se zaboravit, oni će na kraju bit oslobođeni zbog proceduralne greške u postupku ili u najgorem slučaju dobit 3 godine uvjetno i bit slobodni sa 20-tak milja eura koje su spremili sa strane.

Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
jozef kaže...

možemo mi pričat što hoćemo, ima li dokaza da su oni uopće igdje trgovali? Onaj tko trguje ne nudi takav prinos, čak i da si genijalan trgovac nema tog leveragea kojim možeš ostvariti takav prinos in the long run. I još pokrit svoje troškove i želju za dobiti. Da je to uopće moguće ne bi tražio investitore i gnjavio se s nekakvim klijentima. Uložio bi sve što ima, pa i da je to samo 10k€ za 2 godine dođe do 2 milijuna. (25% mjesečno compounded na godinu je prinos od 1355%). Osim toga s manjim volumenom je lakše po pitanju likvidnosti, a ako nisi psiho-sociopat i psihološki je lakše raditi sa svojim novcem nego s tuđim. 

 

Predviđam da će suđenje trajati 10 godina, sve će se zaboravit, oni će na kraju bit oslobođeni zbog proceduralne greške u postupku ili u najgorem slučaju dobit 3 godine uvjetno i bit slobodni sa 20-tak milja eura koje su spremili sa strane.

Mislim da netko tko je spremio 20 milijuna eura ne bi bio u svojoj kući, pobjegao bi i ne bi ga nitko više našao. Iskreno mislim da su oni stvarno većinu izgubili, ali nitko me ne može uvjeriti da im je portfolio 0,00 eura. Nešto je moralo ostati i lakše je reći sve smo izgubili i ostaviti taj ostatak sebi jer od tih mrvica ionako nikoga ne možeš namiriti.

 

Problemi su počeli otp. s padom FTX-a, tada su počela nagovaranja na još ulaganja i duže ugovore. Znači da ih je vjerojatno sjebao FTX i da su tamo imali puno novaca.

 

Uglavnom, svatko tko je sposoban zaraditi 25% mjesečno ne treba mu tuđi kapital već sve to može i sam, ovaj dio krivice je na 'ulagačima' kojima to nikako nije logično. I da kreneš s 1000 eura efekt ukamaćivanja to vrlo brzo digne.

14 godina
online
U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrtke B

Jeli bar jasno defininrano za sto su optuzeni? Jer sve sto je nabrojano je u hrvatskoj drzavi vise nego prihvatljiv i standardizirani poslovni model. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U Rijeci uhićeni osnivači kriptobrokerske tvrt
konjRR kaže...

...Jer sve sto je nabrojano je u hrvatskoj drzavi vise nego prihvatljiv i standardizirani poslovni model. 

 ne nije, iako je percepcija javnosti takva...

 

U odnosu na pravne osobe najveći broj kaznenih prijava podnesen je za
kaznena djela protiv gospodarstva iz Gl. XXIV Kaznenog zakona. Slijede kaznena
djela protiv radnog odnosa i socijalnog osiguranja (Gl. XII KZ), kaznena djela protiv
imovine (Gl. XXIII KZ), kaznena djela krivotvorenja (Gl. XXVI KZ) te kaznena djela
protiv opće sigurnosti (Gl.XXI KZ).

Struktura prijavljenog kriminaliteta na razini županijskih državnih odvjetništava
ostala je neizmijenjena u odnosu na prethodnu godinu.
Tako je u odnosu na odrasle osobe najveći broj kaznenih prijava podnesen za
kaznena djela protiv gospodarstva iz Gl. XXIV Kaznenog zakona. Slijede kaznena
djela protiv službene dužnosti (Gl. XXVII KZ), kaznena djela protiv života i tijela (Gl. X
KZ), kaznena djela protiv imovine (Gl. XXIII KZ) te kaznena djela protiv osobne
slobode (Gl. XIII KZ).

Struktura prijavljenog kriminaliteta na razini općinskih državnih odvjetništava
ostala je neizmijenjena u odnosu na prethodnu godinu.
Tako u odnosu na odrasle osobe najveći broj kaznenih prijava podnesen je za
kaznena djela protiv imovine iz Gl. XXIII Kaznenog zakona. Slijede kaznena djela
protiv osobne slobode iz (Gl. XIII KZ), kaznena djela protiv braka, obitelji i djece (Gl.
XVIII KZ), kaznena djela protiv gospodarstva (Gl. XXIV KZ) te kaznena djela protiv
sigurnosti prometa (Gl. XXII KZ).

Iz nadležnosti županijskih državnih odvjetništva od ukupnog iznosa oduzete
imovinske koristi od 67.243.977,87 kuna, najviše oduzimanja bilo je kod kaznenih
djela protiv imovine i gospodarstva, i to kaznenih djela zlouporabe povjerenja u
gospodarskom poslovanju iz članka 246. Kaznenog zakona

 

 

 

ovo su samo neki od izvadaka iz statističkih izvještaja dorh-a

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice