Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

poruka: 153
|
čitano: 25.149
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor".
15 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ja juče našao Poco M3 Pro 5G (6/128) za 395 KM, rekao sma kupujem samo ako nađete onog žutog. U Suprotognom kupujem Xperiu Pro od 3.000€.

Samsungu su telefonski impulsi odbrojani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Envy kaže...

Ja juče našao Poco M3 Pro 5G (6/128) za 395 KM, rekao sma kupujem samo ako nađete onog žutog. U Suprotognom kupujem Xperiu Pro od 3.000€.

Samsungu su telefonski impulsi odbrojani.

nema brige za Samsung, USA trziste je jos uvijek prejako i dok je bilo koja firma tamo u vrhu, nema problema za takvu firmu

 

na USA trzistu nema kineza, osim OnePlus koji je cjenovno pozicioniran kao i Samsung, a tamo je prica 55% Apple, 25% Samsung i onda svi ostali zajedno mrvice

14 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Timo kaže...
Envy kaže...

Ja juče našao Poco M3 Pro 5G (6/128) za 395 KM, rekao sma kupujem samo ako nađete onog žutog. U Suprotognom kupujem Xperiu Pro od 3.000€.

Samsungu su telefonski impulsi odbrojani.

nema brige za Samsung, USA trziste je jos uvijek prejako i dok je bilo koja firma tamo u vrhu, nema problema za takvu firmu

 

na USA trzistu nema kineza, osim OnePlus koji je cjenovno pozicioniran kao i Samsung, a tamo je prica 55% Apple, 25% Samsung i onda svi ostali zajedno mrvice

 a đe se ono Epl proizvodi....

Ju je je? Je ju je!
11 godina
online
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Timo kaže...

jedino tko prolazi sa visokim cijenama je Apple, ne zbog toga sto je iPhone bolji/kvalitetniji vec zbog komatibilnosti i rada cijele svoje linije proizvoda i cijelog tog njihovog "eko sistema"

to možda kod onih koji ajfon i koriste na takav način

kod onih koji ajfon koriste kao i 90% ostalih korisnika - za surfanje, naslikavanje i porukice, ajfon s visokim cijenama prolazi samo zato jer su umislili da nešto znači biti viđen sa skupom robom

10 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Timo kaže...

 nije do exynosa, vec do non stop dizanja cijena na S seriji gdje su u rangu iPhona, pa valjda ljudi koji kupuju top uredaje radije onda uzmu apple

 

a u low i mid segmentu, nema sta traziti pored Xiaomi koji za nizu cijenu od Samsunga nudi vise i bolje

 

mogu oni radit analiza koliko hoce, trziste jasno pokazuje da ljudi nisu spremni placati "apple" cijena za Android uredaje, jer je tu puno veca konkurencija i za dosta manje para kupis prakticki "isti" ili bolji uredaj kao Samsung

 

tak su i LG i HTC bili tvrdoglavi sa cijenama za svoje uredaje, pa su zavrsili tu di jesu. pogle i OnePlus takoder ni to vise nitko ne kupuje masovno kao prije kada su skoro za "pola" cijene imali uredaj u rangu samsunga

 

jedino tko prolazi sa visokim cijenama je Apple, ne zbog toga sto je iPhone bolji/kvalitetniji vec zbog komatibilnosti i rada cijele svoje linije proizvoda i cijelog tog njihovog "eko sistema"

 Xiaomi mi 11 ultra košta 9500 kuna kod nas. Dakle njihov top model ništa previše ne zaostaje za samsungom, iphoneom i ostalim. Nije Xiaomi bio (jest) jeftin zbog altruizma.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Otkako sam se zaposlio kupovao sam flagshipove ( Nokia, Xperia, pa Samsung), zadnji mi je bio Galxy Note 4 kojeg su mi zeznuli updejtom nakon 3 godine korištenja... U to vrijeme su cijene flagova otišle u nebesa, a za ono što meni treba ( Chrome, Gmail, Internet bankarstvo, YouTube, IPTV, filmove) ne dam više od 1500 kuna. Uzeo Xiaomi, mislim Note 4, radio 3 godine bez problema, a sad već 2 imam Note 7. Za te pare odličan, ako ga razbijem, izgubim ili nešto, kupim drugog i fućka mi se. 

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Timo kaže...
Envy kaže...

Ja juče našao Poco M3 Pro 5G (6/128) za 395 KM, rekao sma kupujem samo ako nađete onog žutog. U Suprotognom kupujem Xperiu Pro od 3.000€.

Samsungu su telefonski impulsi odbrojani.

nema brige za Samsung, USA trziste je jos uvijek prejako i dok je bilo koja firma tamo u vrhu, nema problema za takvu firmu

 

na USA trzistu nema kineza, osim OnePlus koji je cjenovno pozicioniran kao i Samsung, a tamo je prica 55% Apple, 25% Samsung i onda svi ostali zajedno mrvice

Ja sam sebi odabrao: Poco (valjda je to ex Xiaomi brand - nisam siguran) 6/128 Pro 5G žut ko bumbar ili Ožujsk pivo, i ja miran. Cijena 395 KM.

A ja da sada ulazim koliko S(r)amsung zarađuje - ne zanima me. Neka ima sve pare ove planete. Kod mene 2 monitora stoje rade ali sa XY pixela i mrtvih i jedno 100 DVD pržilica crknutih. Iste su i u DVD Playerovima.

Tema je da je u Evropi uzeo #1 uskoro će i u #1 i u svijetu... samo jedini problem je - inertnost cijelog sustava.

15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Entry Point kaže...
* * *

 Xiaomi mi 11 ultra košta 9500 kuna kod nas. Dakle njihov top model ništa previše ne zaostaje za samsungom, iphoneom i ostalim. Nije Xiaomi bio (jest) jeftin zbog altruizma.

Ajde ne pričaj gluposti.. ima OLED ekran na pozadini telefona što mu anulira rupu, zub, kapljicu ili ekran na prednjem zaslonu.

Košta koliko mora koštatati - top-dog komponente su u njega ugrađene.

15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
stiffler13 kaže...

Otkako sam se zaposlio kupovao sam flagshipove ( Nokia, Xperia, pa Samsung), zadnji mi je bio Galxy Note 4 kojeg su mi zeznuli updejtom nakon 3 godine korištenja... U to vrijeme su cijene flagova otišle u nebesa, a za ono što meni treba ( Chrome, Gmail, Internet bankarstvo, YouTube, IPTV, filmove) ne dam više od 1500 kuna. Uzeo Xiaomi, mislim Note 4, radio 3 godine bez problema, a sad već 2 imam Note 7. Za te pare odličan, ako ga razbijem, izgubim ili nešto, kupim drugog i fućka mi se. 

Amen! 

11 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Entry Point kaže...
Timo kaže...

 nije do exynosa, vec do non stop dizanja cijena na S seriji gdje su u rangu iPhona, pa valjda ljudi koji kupuju top uredaje radije onda uzmu apple

 

a u low i mid segmentu, nema sta traziti pored Xiaomi koji za nizu cijenu od Samsunga nudi vise i bolje

 

mogu oni radit analiza koliko hoce, trziste jasno pokazuje da ljudi nisu spremni placati "apple" cijena za Android uredaje, jer je tu puno veca konkurencija i za dosta manje para kupis prakticki "isti" ili bolji uredaj kao Samsung

 

tak su i LG i HTC bili tvrdoglavi sa cijenama za svoje uredaje, pa su zavrsili tu di jesu. pogle i OnePlus takoder ni to vise nitko ne kupuje masovno kao prije kada su skoro za "pola" cijene imali uredaj u rangu samsunga

 

jedino tko prolazi sa visokim cijenama je Apple, ne zbog toga sto je iPhone bolji/kvalitetniji vec zbog komatibilnosti i rada cijele svoje linije proizvoda i cijelog tog njihovog "eko sistema"

 Xiaomi mi 11 ultra košta 9500 kuna kod nas. Dakle njihov top model ništa previše ne zaostaje za samsungom, iphoneom i ostalim. Nije Xiaomi bio (jest) jeftin zbog altruizma.

 Napisao sam da je u LOW i MID segmentu jeftiniji a bolji od ostalih Androida, i sa prodajom tih jeftinih uredaja preuzimaju trzista,ne sa flagshipom 

U indiji valjda 70% trzista drze sa Xiaomi, Redmi, Poco i ostali njihovi podbrendovi

 

Osim Applea, nitko u Android svijetu ne biljezi rast u prodaji flagship uredaja, vidis da je taj segment u padu, a u padu je upravo zato sto cijene svakom generacijom idu gore, a razlika izmedu skupih i jeftinih androida je sve manja

 

za primjer Xiaomi Mi 11 vs Poco X3. jedan kosta 700 EUR a drugi 250 EUR. 450 EUR razlika u cijeni je ogromna, a razlika uredaja je minimalna

 

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Timo kaže...

 Napisao sam da je u LOW i MID segmentu jeftiniji a bolji od ostalih Androida, i sa prodajom tih jeftinih uredaja preuzimaju trzista,ne sa flagshipom 

U indiji valjda 70% trzista drze sa Xiaomi, Redmi, Poco i ostali njihovi podbrendovi

 

Osim Applea, nitko u Android svijetu ne biljezi rast u prodaji flagship uredaja, vidis da je taj segment u padu, a u padu je upravo zato sto cijene svakom generacijom idu gore, a razlika izmedu skupih i jeftinih androida je sve manja

 

za primjer Xiaomi Mi 11 vs Poco X3. jedan kosta 700 EUR a drugi 250 EUR. 450 EUR razlika u cijeni je ogromna, a razlika uredaja je minimalna

 

 

 Slažem se s tobom. Xiaomi je preuzeo dio tržišta za koje ostali nisu baš marili previše, low-mid. I sad im više nema povratka, jer ne mogu konkurirati. Usto tu je i negativna stigma prema proizvođačima skupih telefona.

Nadglednik dina
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
ZaliazniMacan kaže...

Samsung je mrtav u sljedećih 5 generacija u premium klasi imaš iPhone a u Android taboru počeli su dolazit kinezi sa boljim speckama a jeftiniji...  Davno sam rekao pa su se neki smijali da će Samsung jednog dana samo proizvodit komponente... Nešto slično ko LG... 

 Je moš misliti. Pa Samsung je king kong u svijetu tehnike. Pogledaj samo udio koji ima u Americi. Neće Samsung nigdje. Uostalom S21 Ultra je jedan od trenutno najboljih mobitela na tržištu.

 

zzz kaže...
 Mene njviše u svemu tome znima,kolika je zarada samsunga i xiaomia u europi,Jer imati veliku prodaju a malu zaradu ,nije garancija uspjeha na duge staze.Uskoro možemo očikivati i poskupljenje Xiaomiveih mobiteka,a tada čemo vidjeti u koji brend kupci imaju više povjerenja.

Možda i samsung tu popuši ,sve je moguče ,ali reći da je samsung mrtav,je daleko od istine,

U pitanju su javne tvrtke tako da su ti podaci i javno dostupni.

 

3dfx kaže...
Nista ne brini, isti tren kada zapad osjeti da im uzimaju dio kolaca tamo gdje ne smiju, stavit ce ih na listu i bit ce bye bye, a to je ono sto ne valja sa nama na zapadu, i zato bolje za sve nas da ne rastu previse i sva sreca da ih nema na americkom trzistu. jer ce se desiti isti scenario kao i Huawei, a onda mi krajnji kupci najvise najebemo, sto zbog zakinutosti za odlicne uredaje, sto zbog usporenja ravijanja tehnologije jer Apple Samsung i Google uredaji su spori u napredku, sve dok ih Kinezi ne poguraju 

Ne ide to baš tako. Već je Trump stavio Xiaomi na crnu listu, pa vidi kako je to završilo.

Jučer su zastupnici najvećih Američkih kompanija zatražili od Bidena da pod hitno uspostavi nove trgovinske pregovore sa Kinom jer im trenutno stanje nanosi ogromne troškove i probleme.

 

https://www.marketwatch.com/story/u-s-business-groups-ask-biden-to-restart-trade-talks-with-china-11628215210

 

southy kaže...
Svakako bi bilo zanimljivo vidjeti statistiku po segmentima, s jedne strane radi podataka o zaradama, a drugo je pitanje perspektive proizvođača. Činjenica je da kineski proizvođači dumpaju cijene jer ih ima tko pokriti, a na ovaj način ubijaju konkurenciji - pali su nekadašnji veliki proizvodjaci tipa HTC, LG, Sony, a ako padne Samsung igrat će se tržištem ko beba sa zveckom.

Podatke o zaradi imaš.

Kad je u pitanju Xiaomi njihovi rezultati su vrhunski, samo zadnji kvartal su gotovo poduplali EPS, znači zarada po dionici im je porasla gotovo x2, a revenue su premašili za gotovo 5 milijardi $.

Tako da te priče da rade bez zarade i slično ne drže vodu.

 

mbaksa kaže...

Redmi je tek prošle-pretprošle godine ili kad postao samostalni brend, ako se dobro sjećam. Dotad je bio pod Xiaomijevom markom, znači mobiteli su se zvali tipa Xiaomi Redmi Note 4. Redmi je (barem marketinški) izdvojen iz Xiaomija kao zasebni brend, no to nije neki treći proizvođač kojeg je Xiaomi kupio. Za Pocophone se ne sjećam. Ali koliko sam shvatio, Xiaomi Mi, Redmi i Pocophone su sve Xiaomijevi brandovi, odnosno Xiaomi ih razvija i proizvodi, zbog čega Redmi i dalje smatram Xiaomijem.

 Možeš još dodati i Black Shark, njihov brend za gejmerski segment.

 

pqweasdyxc kaže...

Kod xiaomija većina misli da ako je dobar omjer cijene i kvalitete znači da je i dobar mobitel. Mobiteli su puno gori nego se priča. Izgledaju lijepo i imaju dobar hardver za cijenu i to je to. Miui je sranje, kontrola kvalitete loša; kamere, zvučnici i sl. u najbolju ruku prosječni. Podrška modbitela loša, trebaš čekati pola godine za update da ti sve shebe, nikad ne bih preporučio xiaomi.

Nemaš ti pojma što pišeš.

 

U top 5 audio uređaja Xiaomi ima tri modela, toliko o lošim zvučnicima.

U top 5 kamera uređaja Xiaomi ima dva modela.

 

Moj mid-budget Xiaomi smiješne cijene provjereno šiša po pitanju kamere višestruko skuplje uređaje. Imam i top iPhone i u fotografiji nije konkurencija ovom jeftinom Xiaomiju.

 

Da prosječni. 

 

Marko :D kaže...

Zbog manjka kontrole kvalitete i oglasa u MIUI, cijena i jest tako mala. Iako se oglasi daju isključiti, kad kupiš Xiaomijev mobitel imaš dobre šanse da će, recimo, ekran požutit sa strane (problem s ljepilom). Ne bih uzeo Xiaomi mobitel, ali mislim da će mi idući bit tog brenda. Xiaomi u midrange klasi jednostavno nema konkurencije osim Samsunga, a Samsung mrzim iz dna duše. Od 50 uređaja naprave jedan s LCD ekranom kojeg baš želim. I dolazi s hrpom predinstaliranih aplikacija (pa i svojih) koje ne možeš niti isključiti.

Koji oglasi? Uopće ne kužim zašto ljudi spominju reklame unutar nekakvih aplikacija koje možeš i ne moraš koristiti. Nisu to reklame u OS-u, to su dodatne, besplatne aplikacije koje u dva klika zamijeniš onima koje ti bolje odgovaraju.

 

Po pitanju žutog ekrana, jednom mi se to u životu desilo i to gle čuda na iPhoneu, cijela serija je imala problema sa ljepilom.

 

Ne bi uzeo Xiaomi, ali će ti sljedeći biti Xiaomi? 

 

Apachy kaže...

napucaju dobar soc u mob, dobar ekran i to je u pravilu to, za sve osim za flagshipe. kamere imaju u pravilu dobar hardver, ali softverski je šitara, posebno napucani hdr. "sitne" stvari koji zapravo čine ugodu korištenja moba - dobri zvučnici, kvalitetna slušalica, čvrst haptic feedback, stabilni, redoviti i bug free updateovi, miui bloat - samsung i apple su tu doktori za njih.

 

drago mi je da su na tržištu iz jednog razloga - a to je da tjeraju cijene dolje kod konkurenata, al xiaomi više neće u moje ruke. rađe dam za jedan pixel 4a 2500kn koji ima slabiji soc, a sve ostalo barem za klasu više, nego za iste pare onaj poco x3 pro koji ima flagship soc od pred 2 god, a sve ostale nabrojane mane.

Ovako piše ekipa koja kupi Xiaomija od 1000-1500kn i onda očekuje da konkurira iPhoneu ili Samsungu od 9000kn.

 

Mi 11 i viši segment Xiaomija prema recenzentima imaju najbolje haptic motore na tržištu.

 

Poco X3 Pro košta 1800kn, a Pixel 4a 3200kn, znači gotovo duplo više. I što bi ti sad da taj Poco radi duplo bolje?

 

Stric_Jura kaže...

Prvi Xiaomi je bi Redmi 4 Prime, nakon 3 g. kod mene, već 2. ga koristi punica..

 

u toj klasi - metalno kućište, srednja klasa SoCa - SD 625...

 

to je još uvijek best buy ikada...

 

a propos fanboia - uvjerljivo najgore iskustvo sam imao s iPhoneom 3 GS - on je pokopao iPhone efikasno u mojim očima do dana današnjeg...

 

sad koristim 3. Xiaomi, Redmi Note 8T, klinka Redmi 9...

 

je ne dam novce za marketinške whizzove i njihova preseravanja, kupujem uređaj da mi služi...

Evo i kod mene još uvijek jedan Redmi 4 Prime, radi bez greške, čak je baterija odlična. Bacio na njega A11 i mobitel je pravi zmajček. Plaćen malo preko 1000kn prije nekih 5 godina.

 

igofanatic kaže...

nikad nisam imao kineza.

samsung S4 imao 4 godine, poslje se cura koristila još 2 i prodao ga sretnom kupcu

imam sad već 5 godina S7 i dragoj nabavio jedan. ne pada mi na pamet trenutno da idem na nešto drugo. bat i dalje odlične.

samsung A serija čujem da je isto dobra. ne vidim potrebnim da idem na nekog kineza, kad provjerena marka zadovoljava.

 E kad netko ovako napiše "nikad nisam imao Kineza" čovjek stekne dojam da je to nekakva tehnologija sa druge planete. 

Što vam je sa tim Kinezima? Zar i dalje netko misli da iz Kine stiže samo šrot roba?

Taj Kinez nema previše razlike po pitanju kvalitete, preciznosti izrade i tehnologije od iPhonea, Samsunga i ostalih. Uostalom svi oni koriste baterije, kamera senzore, display od istih ili sličnih proizvođača.

 

Nije tu pitanje je li Samsung A serija dobra ili nije, već što možeš dobiti za te novce kod drugih proizvođača.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
sinamapongole kaže...

Ne želim pametovati i glumiti demagoga, al sve te Kineske proizvode treba bojkotirati. Radi se u neljudskim uvjetima, izrabljuje se djecu, plaće su kriminalne i naravno da onda na kraju mogu ponuditi jeftiniji proizvod i "konkurirati" na tržištu. Na zapadu će radnik dobiti 2,3,4k eura plaću i još na tu cifru ide 1k eura doprinosa, a u Kineza dobiješ 200E mjesečno i oni preuzeli... pa kako neće preuzeti kad krše sva pravila poslovanja i konkurentnosti.

Ne želiš pametovati, ali si baš to napravio. 

 

Plaća u Kini nije direktno usporediva sa plaćom na zapadu jer nisu ni troškovi isti, tako da koliko netko ima plaću na zapadu ništa ne znači.

 

Možemo isto tako konstatirati da u USA kad završiš srednju dižeš kredit za školovanje koji ćeš otplaćivati sljedećih 20 godina života. Ajde pogledaj kako to ide u Kini.

Isto tako pogledaj porast višeg i srednjeg sloja u Kini i u Americi, iznenaditi ćeš se koliko robuješ stereotipovima i predrasudama.

 

I za kraj, na stolu mi je Dell na kojem piše made in China, na iPhoneu mi iza isto piše Assembled in China kao i na Macbooku s kojeg ovo pišem. Jučer rastavljam jedan INTEL Nuc i gle čuda unutra piše Made in China, tako da to moraliziranje oko bojkotiranja bi trebalo biti upravo obrnuto i trebalo bi onda bojkotirati velike korporacije koje trpaju dolare u svoje džepove preko svake mjere na račun jeftine radne snage. Zašto američki domoljubi nisu prebacili svoju proizvodnju u S.A.D. za vrijeme Trumpa? Zato što se nisu ludi odreći ogromne zarade.

 

I još jedna stvar, spočitava se tu kako Kinezi "financiraju" svoje tvrtke pa su nelojalna konkurencija, pogledajte malo koliko je Amerika upucala poticaja u Teslu i slične kompanije.

 

Nemojmo se zavaravati ovo što sada vidimo je američka škola, ništa drugo, Kinezi su samo preuzeli taj koncept i rekli zašto bi mi radili za druge kad možemo za sebe, a Ameri su se za*ebali kao i što su napravili kad su obučavali i naoružavali Talibane, a sada glume nekakav patriotizam dok su Kinezi zločesti komunisti. 

9 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Cijela porodica koristi Xiaomi telefone već dugo, reklame nitko nije nikada vidio, gdje se te reklame pojavljuju?
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
mzopg kaže...
Marko :D kaže...

Zbog manjka kontrole kvalitete i oglasa u MIUI, cijena i jest tako mala. Iako se oglasi daju isključiti, kad kupiš Xiaomijev mobitel imaš dobre šanse da će, recimo, ekran požutit sa strane (problem s ljepilom). Ne bih uzeo Xiaomi mobitel, ali mislim da će mi idući bit tog brenda. Xiaomi u midrange klasi jednostavno nema konkurencije osim Samsunga, a Samsung mrzim iz dna duše. Od 50 uređaja naprave jedan s LCD ekranom kojeg baš želim. I dolazi s hrpom predinstaliranih aplikacija (pa i svojih) koje ne možeš niti isključiti.

Koji oglasi? Uopće ne kužim zašto ljudi spominju reklame unutar nekakvih aplikacija koje možeš i ne moraš koristiti. Nisu to reklame u OS-u, to su dodatne, besplatne aplikacije koje u dva klika zamijeniš onima koje ti bolje odgovaraju.

Ako mi kojim slučajem novi mobitel bude Xiaomi; sve njihovo uninstall i instaliranje zamjenskih aplikacija. I da se ne lažemo, u nekoj MIUI bili su prisutni oglasi i u samom sustavu. Aplikacija za postavke ih je imala, a nju ne možeš zamijenit nekom drugom jer je dio sustava.

mzopg kaže...

Po pitanju žutog ekrana, jednom mi se to u životu desilo i to gle čuda na iPhoneu, cijela serija je imala problema sa ljepilom.

Ne znam za iPhone, ali znam za Xiaomi. Dosta kolega i kolegica na poslu ga ima, dakako različiti modeli, ali Xiaomi. Recimo da od 10 mobitela tog brenda, na bar 5 ih se to pojavilo nakon nekog vremena. 

 

mzopg kaže...

Ne bi uzeo Xiaomi, ali će ti sljedeći biti Xiaomi? 

Upravo tako, jer nemam izbora. Kao što rekoh, osim Xiaomija i Samsunga konkurencije nema, bar što se tiče mobitela s LCD. S obzirom da Samsung napravi dva mobitela godišnje s LCD-om, Xiaomi ostaje kao jedini izbor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 19:03 (Marko :D).
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

I Nokia  je bila King Kong koliko tehničkih firmi je bilo King Kong krivi potez i doviđenja....  Samsung dosta spašava što je sličan odnos države kao što je u nas bio prema konzumu pa ima ekskluzivne ugovore na brodogradnji željeznici vojnoj industriji osiguranju i ko zna čemu sve ne di južna koreja doslovno gura duo Hyundai  Samsung.... Da je to u nas tako odma bi eu posudila da to nije zakon slobodnog tržišta...  

Inace mobiteli i ovo sve je Samsungu još jedna rupa na fruli jer ni sami oni ne znaju što sve imaju...  

 

Što se tiče tih ekrana upisi Samsung screen issue.  Uzivaj..

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 19:31 (ZaliazniMacan).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Marko :D kaže...

Ako mi kojim slučajem novi mobitel bude Xiaomi; sve njihovo uninstall i instaliranje zamjenskih aplikacija. I da se ne lažemo, u nekoj MIUI bili su prisutni oglasi i u samom sustavu. Aplikacija za postavke ih je imala, a nju ne možeš zamijenit nekom drugom jer je dio sustava.

Možda kod Mi 2 verzije. 

Koristim ih godinama, deseci modela su mi prošli kroz ruke, pa čak i kineske verzije i ovo nikada nisam vidio.

MIUI se razvija jako brzo, tako da nema smisla suditi ako si vidio nekakvu MIUI verziju od prije 5 godina.

 

 

Marko :D kaže...
Ne znam za iPhone, ali znam za Xiaomi. Dosta kolega i kolegica na poslu ga ima, dakako različiti modeli, ali Xiaomi. Recimo da od 10 mobitela tog brenda, na bar 5 ih se to pojavilo nakon nekog vremena. 

 

Sudeći po tom nodgeu na slici to je uređaj star barem 4 godine. Xiaomi je tada imao 6 godina i nema smisla suditi današnje uređaje po tome.

 

Imaš toga koliko hoćeš i kod drugih proizvođača:

https://forums.macrumors.com/threads/odd-yellow-marks-on-my-iphone-11-screen.2249023/

 

Ljudi imaju običaj nositi mob sa sobom na tuširanje, a velika vlaga u zraku zna izazvati ovakve probleme. Ukoliko uređaj nije IP68 ili slično kod gumbova može doći do prodora i onda u kombinaciji sa toplinom eto problema.

 

Marko :D kaže...

Upravo tako, jer nemam izbora. Kao što rekoh, osim Xiaomija i Samsunga konkurencije nema, bar što se tiče mobitela s LCD. S obzirom da Samsung napravi dva mobitela godišnje s LCD-om, Xiaomi ostaje kao jedini izbor.

 Realme? OnePlus? ...

13 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
mzopg kaže...

Sudeći po tom nodgeu na slici to je uređaj star barem 4 godine. Xiaomi je tada imao 6 godina i nema smisla suditi današnje uređaje po tome.

 

Imaš toga koliko hoćeš i kod drugih proizvođača:

https://forums.macrumors.com/threads/odd-yellow-marks-on-my-iphone-11-screen.2249023/

 

Ljudi imaju običaj nositi mob sa sobom na tuširanje, a velika vlaga u zraku zna izazvati ovakve probleme. Ukoliko uređaj nije IP68 ili slično kod gumbova može doći do prodora i onda u kombinaciji sa toplinom eto problema.

Ne bih znao, ali sjećam se da su bili puni forumi tih problema, pogotovo Xiaomiji. 

mzopg kaže...
Marko :D kaže...

Upravo tako, jer nemam izbora. Kao što rekoh, osim Xiaomija i Samsunga konkurencije nema, bar što se tiče mobitela s LCD. S obzirom da Samsung napravi dva mobitela godišnje s LCD-om, Xiaomi ostaje kao jedini izbor.

 Realme? OnePlus? ...

To su sve brendovi od Oppa. Realme, koliko sam vidio većinom radi mobitele s MediaTek SoC-evima što je meni no, no. OnePlus nakon milijun skandala kojih su imali ne bih koristio niti da mi ga daju besplatno. 

 

Kod mobitela meni je važno da ima;

– Gorilla Glass

– LCD ekran (da se solidno vidi na suncu)

– Qualcomm SoC

– najmanje 6 GB RAM-a i 128 GB interne memorije

– podrška za SD kartice

– dobra kamera (ne tražim nešto flagship level, ali da je pristojna)

– stereo zvučnici & 3.5mm utor za slušalice

– najmanje Wi-Fi 5 (802.11ac), dual-band, hotspot

– najmanje Bluetooth 5.0

– NFC

– FM radio

– USB-C

– funkcionalan proximity senzor

– vrhunska baterija; 4800 mAh pa na dalje

 

Ono što bih volio da mobitel ima, ali nije obavezno;

– IPxx certifikat

– podrška za 5G

 

Najbliži uređaji koje sam pronašao su; Poco X3 Pro, Redmi Note 10 Pro, Mi 10T Lite 5G. Ni jedan sličan mobitel nisam pronašao od Samsunga ili nekog drugog proizvođača.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 20:20 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Marko :D kaže...
mzopg kaže...

Sudeći po tom nodgeu na slici to je uređaj star barem 4 godine. Xiaomi je tada imao 6 godina i nema smisla suditi današnje uređaje po tome.

 

Imaš toga koliko hoćeš i kod drugih proizvođača:

https://forums.macrumors.com/threads/odd-yellow-marks-on-my-iphone-11-screen.2249023/

 

Ljudi imaju običaj nositi mob sa sobom na tuširanje, a velika vlaga u zraku zna izazvati ovakve probleme. Ukoliko uređaj nije IP68 ili slično kod gumbova može doći do prodora i onda u kombinaciji sa toplinom eto problema.

Ne bih znao, ali sjećam se da su bili puni forumi tih problema, pogotovo Xiaomiji. 

mzopg kaže...
Marko :D kaže...

Upravo tako, jer nemam izbora. Kao što rekoh, osim Xiaomija i Samsunga konkurencije nema, bar što se tiče mobitela s LCD. S obzirom da Samsung napravi dva mobitela godišnje s LCD-om, Xiaomi ostaje kao jedini izbor.

 Realme? OnePlus? ...

To su sve brendovi od Oppa. Realme, koliko sam vidio većinom radi mobitele s MediaTek SoC-evima što je meni no, no. OnePlus nakon milijun skandala kojih su imali ne bih koristio niti da mi ga daju besplatno. 

 

Kod mobitela meni je važno da ima;

– Gorilla Glass

– LCD ekran (da se solidno vidi na suncu)

– Qualcomm SoC

– najmanje 6 GB RAM-a i 128 GB interne memorije

– podrška za SD kartice

– dobra kamera (ne tražim nešto flagship level, ali da je pristojna)

– stereo zvučnici & 3.5mm utor za slušalice

– najmanje Wi-Fi 5 (802.11ac), dual-band, hotspot

– najmanje Bluetooth 5.0

– NFC

– FM radio

– USB-C

– funkcionalan proximity senzor

– vrhunska baterija; 4800 mAh pa na dalje

 

Ono što bih volio da mobitel ima, ali nije obavezno;

– IPxx certifikat

– podrška za 5G

 

Najbliži uređaji koje sam pronašao su; Poco X3 Pro, Redmi Note 10 Pro, Mi 10T Lite 5G. Ni jedan sličan mobitel nisam pronašao od Samsunga ili nekog drugog proizvođača.

Šta fali mom Poco M3 Pro 5G? Mislim, kontao sam njega da si kupim. Ako ne bude žuti, onda ću ići na Note 10 Pro.

12 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i

mi 9 nije bio flagship? iza njega mi 9t pro isto nije bio flagship ili u najmanju ruku viša srednja klasa? imao sam od xiaomija redmi note 4, 5 pro, 7, mi a3, mi 9t pro i mi 9 - nakon ovog zadnjeg sam raskrtio s njima. dakle od njihovog buđet do flagship modela kroz duži niz godina, upoznat sam sa njihovim manama i vrlinama.

 

koga briga za poco m3? wtf? pixel 4a novi košta 2500kn. kakve faking 3200? poanta posta je da hardverko napucavanje soc-a i kamere ne znači dobar mobitel jer to sve treba popratit sekundarnim stvarima i još važnije softverom. tu oni padaju i jedino zašto su relevantni uopće je prodavanje ispod cijene konkurencije - i to je to.

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
13 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Envy kaže...

Šta fali mom Poco M3 Pro 5G? Mislim, kontao sam njega da si kupim. Ako ne bude žuti, onda ću ići na Note 10 Pro.

Ima MediaTek SoC. Jedina mana koju sam mu pronašao.

Apachy kaže...

mi 9 nije bio flagship? iza njega mi 9t pro isto nije bio flagship ili u najmanju ruku viša srednja klasa? imao sam od xiaomija redmi note 4, 5 pro, 7, mi a3, mi 9t pro i mi 9 - nakon ovog zadnjeg sam raskrtio s njima. dakle od njihovog buđet do flagship modela kroz duži niz godina, upoznat sam sa njihovim manama i vrlinama.

 

koga briga za poco m3? wtf? pixel 4a novi košta 2500kn. kakve faking 3200? poanta posta je da hardverko napucavanje soc-a i kamere ne znači dobar mobitel jer to sve treba popratit sekundarnim stvarima i još važnije softverom. tu oni padaju i jedino zašto su relevantni uopće je prodavanje ispod cijene konkurencije - i to je to.

Gdje to novi Pixel 4a košta 2.500 kn? Koliko vidim na nabava.net ga nema ispod 3.200 kn. 

 

Što se tiče samog Androida, tu se slažem. Čitam po internetu kako se svi žale da MIUI šteka.

15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Marko :D kaže...
Envy kaže...

Šta fali mom Poco M3 Pro 5G? Mislim, kontao sam njega da si kupim. Ako ne bude žuti, onda ću ići na Note 10 Pro.

Ima MediaTek SoC. Jedina mana koju sam mu pronašao.

* * *

To sam vidio.. ali šta mu fali.. meni treba da zovem samo.. manje više. WhatsApp, VIber i to je to - manje više. 

13 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i

Pa za to je u redu, ali za nešto više Qualcomm je bolji izbor jer je štedljiviji, developeri većinom optimiziraju aplikacije za isti i otvorenog je koda.

12 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i

Na njemačkom google storeu. uz dostavu u rh je 2600kn

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
16 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Marko :D kaže...
mzopg kaže...
Marko :D kaže...

 

Ako mi kojim slučajem novi mobitel bude Xiaomi; sve njihovo uninstall i instaliranje zamjenskih aplikacija. I da se ne lažemo, u nekoj MIUI bili su prisutni oglasi i u samom sustavu. Aplikacija za postavke ih je imala, a nju ne možeš zamijenit nekom drugom jer je dio sustava.

 

Da, postoje oglasi, ali isto tako svaka od tih aplikacija samog sustava u postavkama ima "disable" istih. Znači svaka, do jedne.

mzopg kaže...

Po pitanju žutog ekrana, jednom mi se to u životu desilo i to gle čuda na iPhoneu, cijela serija je imala problema sa ljepilom.

Ne znam za iPhone, ali znam za Xiaomi. Dosta kolega i kolegica na poslu ga ima, dakako različiti modeli, ali Xiaomi. Recimo da od 10 mobitela tog brenda, na bar 5 ih se to pojavilo nakon nekog vremena. 

 

Pa takav prosjek nije NOA imala, što se tiče "žutila" 

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Zechina kaže...
* * *

 

* * *

 

"da nam mali zuti spremaju scenarij sporo kuhane zabe" - paranoja se liječi, rvatino...

Da li se meni čini ili ćemo mi svi odlijepiti do kraja kolovoza? Znači kad ne upade sa stolice od smijeha sa ovim: "scenarijo kuhane žabe" i "paranoja se liječi, rvatino"

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Marko :D kaže...
Envy kaže...

Šta fali mom Poco M3 Pro 5G? Mislim, kontao sam njega da si kupim. Ako ne bude žuti, onda ću ići na Note 10 Pro.

Ima MediaTek SoC. Jedina mana koju sam mu pronašao.

Apachy kaže...

mi 9 nije bio flagship? iza njega mi 9t pro isto nije bio flagship ili u najmanju ruku viša srednja klasa? imao sam od xiaomija redmi note 4, 5 pro, 7, mi a3, mi 9t pro i mi 9 - nakon ovog zadnjeg sam raskrtio s njima. dakle od njihovog buđet do flagship modela kroz duži niz godina, upoznat sam sa njihovim manama i vrlinama.

 

koga briga za poco m3? wtf? pixel 4a novi košta 2500kn. kakve faking 3200? poanta posta je da hardverko napucavanje soc-a i kamere ne znači dobar mobitel jer to sve treba popratit sekundarnim stvarima i još važnije softverom. tu oni padaju i jedino zašto su relevantni uopće je prodavanje ispod cijene konkurencije - i to je to.

Gdje to novi Pixel 4a košta 2.500 kn? Koliko vidim na nabava.net ga nema ispod 3.200 kn. 

 

Što se tiče samog Androida, tu se slažem. Čitam po internetu kako se svi žale da MIUI šteka.

 

Apachy kaže...

Na njemačkom google storeu. uz dostavu u rh je 2600kn

 WTF kakav Pixel 4a? M3 Ako cemo gledati cijene gdje ti gledas Kosta ~800kn usporedba? Nema veze. 

Usporedi sa Mi10 tu su negdje po cijeni i hoces reci da je Pixel bolji?

 

Edit:ja isto nikad vise na Xiaomi od 100 eura. MIUI mi odgovara. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 22:39 (Kolacic).
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Kolacic kaže...
* * *

 WTF kakav Pixel 4a? M3 Ako cemo gledati cijene gdje ti gledas Kosta ~800kn usporedba? Nema veze. 

Usporedi sa Mi10 tu su negdje po cijeni i hoces reci da je Pixel bolji?

 

Edit:ja isto nikad vise na Xiaomi od 100 eura. MIUI mi odgovara. 

 

Kolega uz dužno poštovanje ja vas ništa ne razumijem.

Valja li ovaj Poco M3 Pro 5G ili ne valja?

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Iskreno da ne znam sto sam mislio dok sam pisao ni sam ne bih razumio.

Ne znam. Nisam isprobao M3.

 

Ove usporedbe mobitela razlicitog cjenovnog ranga nemaju smisla.

Istina da sam zadovoljan kamerom po danu s xiaomijem od 100 eura i iPhone 11. Moje potrebe i misljenje. Za neke druge stvari ipak osobno mob 300+ eura. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Kolacic kaže...

Iskreno da ne znam sto sam mislio dok sam pisao ni sam ne bih razumio.

Ne znam. Nisam isprobao M3.

 

Ove usporedbe mobitela razlicitog cjenovnog ranga nemaju smisla.

Istina da sam zadovoljan kamerom po danu s xiaomijem od 100 eura i iPhone 11. Moje potrebe i misljenje. Za neke druge stvari ipak osobno mob 300+ eura. 

 

Ja sam jednoj državi i pola njenih kolonija obezbjedio Redmi Note 9s (pro) i nikome ali nikome taj telefon se nije ni pokvario i u odnosu na moj Len ovo Tab4 8" to je warp pogon što se brzine tiče. Ja kada vidim ovako da mi kaže da mu je Redmi otišao meni dođe da odem i uzmem taj telefon i fino ga kao ukras u staklenu vetrinu izloži.

Tako da za samo telefon max maximuma 200€ mogu dati. Tako osim što mi se dizajnom sviđa, to je manje više to što mi treba - telefoniranje.
Još uvijek ne kontam je li Poco se odvojio od Xiaomia ili ne... ali to nas ovdje ne zanima.

Jer imam profi Nikon Full Frame kada hoću da slikam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice