Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

poruka: 91
|
čitano: 16.086
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije ".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
ATI HD3870 kaže...

Heba vas Samsung i iphone...postoje i drugi brendovi koji isto zaslužuju veću pozornost...izgleda da se sve vrti oko skupljeg...sad kad su vam zamazali okice...lagano isperite mlazom hladne vode.... 

Sve je to isto shranje i nekuzim oko cega se vi zivcirate?

Kupi micro sd i nabij je unutra i netrkeljaj bezveze, neces stavljat blue ray filmove na mobitel.

Shvatite da je to ipak mobitel a ne desktop, fakat vam smeta svaki ..urac.

 

{#}

Što hladnije to bolje...
16 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Isuse Kriste, 7 GB za mobilni OS s aplikacijama? Pa koji k?

Malo starija verzija desktop OS-a (Ubuntu) sa svim predinstaliranim desktop aplikacijama koje dodu s njim zauzima cca 7-8 GB.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Pa evo kako korsnik Nokie N97 na Symbianu nisam pojma imao da je ovakva situacija na Androidu i iOS-u. Na N97 32GB svih je 32 GB dostupno. Druga je stvar što je za sistem napravljena premala particija i što ako se stvarno svih 32 GB napune mobitel postaje užasno spor, ali 32 GB su tu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

"Ni HTC nije puno štedljiviji od Samsunga, a model One se isporučuje sa 7,14 GB zauzetog prostora. S druge strane, primjerice iPhone 5 i Lumia 920 isporučuju se s preko 80% slobodnog prostora od deklariranog kapaciteta."

 

Neznam zasto nije navedena u tekstu kao primjer Xperia Z (mozda zato sto ima jako malo zauzeto Gb) haha!!!???

Sony Xperia Z koja ima 16Gb slobodno je 11Gb!! Inace imam na Z i jos instaliranih par progama koje sam ja sam ubacio! uzeto je samo 5Gb po ovome znaci skoro pa nista!  {#}  {#}

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Android OS s osnovnim aplikacijama zauzima oko 200MB. Ostalo je nepotrebno smeće što uguravaju proizvođači mobitela.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
19 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
kowach kaže...

Android OS s osnovnim aplikacijama zauzima oko 200MB. Ostalo je nepotrebno smeće što uguravaju proizvođači mobitela.

  Istina! Definitivno se s ovim slazem!

Zato postoje custom romovi!   {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor

Dobro to sad nije stvar koliko što zauzima, to bi se već moglo i nazvati lažnim oglašavanjem. Kako je tehnologija danas vrlo napredna, mislim da ih ne bi ubilo da naprave nešto kako spada, pa da li je toliki problem u toliki uređaj ugurati tih 4GB memorije koja je potrebna njihovom softveru? 

GL&HF
16 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Stvarno se zapitam čega oni toliko natrpaju u te prop ROMove. Moj Nexus 4 je imao ispod GB roma kad sam ga kupio, a s custom romom i gappsima je pao ispod 300 MB. Radi ko urica, sve što mi treba je na njemu, tako da realno ja niti vidim niti znam što bi moglo zauzeti dodatnih 7 GB prostora.. FullHD 2 satni promo video proizvođača?

Why so serious???
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

znači, samo prvi kupci? drugi i treći ne? iskrena sućut prvim kupcima (i kupicama), a ostalima (sedmim kupcima od 49?) više sreće u sljedećem krugu izvlačenja.

 

ne razumijem niti formulaciju "pola memorije". čaša ionako niti je dopola puna niti dopola prazna, već joj je volumen prevelik u odnosu na sadržaj. {#}

 

 

Moj PC  
2 8 hvala 0
14 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Nije stvar u tome da li fali tih x GB ili ne, takodjer nije ista stvar kao hard disk. Hard disk mozete formatirati i dobiti cisti disk sa tocnim kapacitetom (manje format i manje razlika u mjernim jedinicama, naravno).

 

Mob ne mozete formatirati da dobijete ijedan dio od tih zauzetih X GB (ako ne racunamo root i custom ROMove, naravno). Dakle, proizvodjac je usera "osudio" na instalirane aplikacije i bilo bi u redu taj kapacitet ne racunati u ukupni kapacitet memorije jer te stvari ne mozemo maknuti kad kupimo mob.

sig
 
3 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Gledajte meni jako smeta sto na svom s2 od 16 gb imam slobodno samo 11.2 gb pa nek onda napisu koliko daju jer nas prave glupim.

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

A fala k***u pa je memorija skupa u pm pa se moraju blamirat tak. Trebali bi osigurat zaseban prostor za OS+Touchwiz i onda na to dodat 16/32/64 GB (minus prostor koji zauzimaju eventualno predinstalirane aplikacije). Za te pare koliko košta to bi se trebalo podrazumijevati.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
ITman kaže...

A fala k***u pa je memorija skupa u pm pa se moraju blamirat tak. Trebali bi osigurat zaseban prostor za OS+Touchwiz i onda na to dodat 16/32/64 GB (minus prostor koji zauzimaju eventualno predinstalirane aplikacije). Za te pare koliko košta to bi se trebalo podrazumijevati.

Nije kolko košta nego kolko stane..ipak govorimo o uređaju debljine manje od jednog centimetra.

 

No bez obzira na to, ovo je stvarno krajnji pederluk da je od 16GB iskorišteno 7...  Naprosto ne vjerujem kako je to uopće moguće.

 

P.S. Koristio sam HTC One prije par dana i prvo što sam išao pogledati je količina dostupne interne memorije i na moju radost pisalo je svih 32GB (od čega je slobodno bilo nekih 29). Ne znam kako se sad našao podatak o 8GB zauzeću OS-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 15:48 (buraas).
15 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Kad već se spominje kako i hdd ima manje kapaciteta nego sto je deklarirano, na svim diskovima sto sam imao prilike vidjeti pise na ploci ili ima neki sticker sa upozorenjem da nazivna vrijednost hdd-a nemora odgovarati stvarnom prostoru nakon formatiranja diska.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

S jedne strane je to lukav potez, sad će ljudi nakon što su ovo pročitali kupovat 32gb model koji više košta daklem više love ide Samsungu u džep.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
bus kaže...

pa ima toliko memorije koliko je i deklarirano, a to šta je 8 GB na OS i osnovne programe, to je do samog OSa,,,  Ali šta su pobogu sve utrpali u njega, kako su ga isprogramirali da je toliko veliki?

 

Appleov iOS je poprilično manje ako se ne varam, šta su oni toliko inteligentiji u načinu programiranja OSa? Pa onda im i ne treba mrcina od jezgri i ostalih detalja da to sve fino fluidno pokreće

Trebao si probati iPhone 4 od moje cure, star godinu i 3 mj. Sve originalno na njemu, sa 2 stranice aplikacija, znaci skoro nista, i kamera bi se otvarala 5 sek, face aplikacija kontinuirano crashala. Pri paljenju, "Slide to unlock" bi proradio tek nakon par minuta.Mobitel kao nov, prodan za 1800kn. Nikad pao ili sl. Ako netko jos spomene "fluidnost iOS-a" nisam odgovoran za svoje postupke.

SE T200-Siemens C45-Nokia 3200-LG U8180-LG U880-Nokia 6120c-Nokia 3120c-Nokia C3-01-Galaxy Fit-Xperia U-Xperia SL-SGS3 LTE
14 godina
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
Matijasever kaže...
bus kaže...

pa ima toliko memorije koliko je i deklarirano, a to šta je 8 GB na OS i osnovne programe, to je do samog OSa,,,  Ali šta su pobogu sve utrpali u njega, kako su ga isprogramirali da je toliko veliki?

 

Appleov iOS je poprilično manje ako se ne varam, šta su oni toliko inteligentiji u načinu programiranja OSa? Pa onda im i ne treba mrcina od jezgri i ostalih detalja da to sve fino fluidno pokreće

Trebao si probati iPhone 4 od moje cure, star godinu i 3 mj. Sve originalno na njemu, sa 2 stranice aplikacija, znaci skoro nista, i kamera bi se otvarala 5 sek, face aplikacija kontinuirano crashala. Pri paljenju, "Slide to unlock" bi proradio tek nakon par minuta.Mobitel kao nov, prodan za 1800kn. Nikad pao ili sl. Ako netko jos spomene "fluidnost iOS-a" nisam odgovoran za svoje postupke.

A verzija istog tog ios-a je prva koja je dolsa sa cetvorkom?  Ja neznam o kakvim ti stvarima baljezgas ali moja cetvorka i dan danas radi istom brzinom kao i prvog dana, a i od mnogih koje znam, ili peh da je tebe dopao, pardon tvoju curu neki zeznut ueredaj ili je mozda i pao a da neznas =). Ako nikad ni jedna aplikacija nije instalirana na njemu to je veoma cudno.

11 godina
protjeran
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
toninho kaže...
Matijasever kaže...
bus kaže...

pa ima toliko memorije koliko je i deklarirano, a to šta je 8 GB na OS i osnovne programe, to je do samog OSa,,,  Ali šta su pobogu sve utrpali u njega, kako su ga isprogramirali da je toliko veliki?

 

Appleov iOS je poprilično manje ako se ne varam, šta su oni toliko inteligentiji u načinu programiranja OSa? Pa onda im i ne treba mrcina od jezgri i ostalih detalja da to sve fino fluidno pokreće

Trebao si probati iPhone 4 od moje cure, star godinu i 3 mj. Sve originalno na njemu, sa 2 stranice aplikacija, znaci skoro nista, i kamera bi se otvarala 5 sek, face aplikacija kontinuirano crashala. Pri paljenju, "Slide to unlock" bi proradio tek nakon par minuta.Mobitel kao nov, prodan za 1800kn. Nikad pao ili sl. Ako netko jos spomene "fluidnost iOS-a" nisam odgovoran za svoje postupke.

A verzija istog tog ios-a je prva koja je dolsa sa cetvorkom?  Ja neznam o kakvim ti stvarima baljezgas ali moja cetvorka i dan danas radi istom brzinom kao i prvog dana, a i od mnogih koje znam, ili peh da je tebe dopao, pardon tvoju curu neki zeznut ueredaj ili je mozda i pao a da neznas =). Ako nikad ni jedna aplikacija nije instalirana na njemu to je veoma cudno.

Na mobitelu nije bilo znaka pada ili sl. Nisam rekao da nije bilo aplikacija, ali ih je bilo vrlo malo. Nikad jb. Ako ona koja se ne kuzi u te specifikacije kaze da joj je s3 mini brzi i ugodniji za koristenje, vjeruj mi da je tako. Pri prodaji, upalim ja uredjaj a on se nece otkljucati...kasnije mi je cura rekla da je tako radio svaki put kad bi ga ugasila pa ponovo upalila.

SE T200-Siemens C45-Nokia 3200-LG U8180-LG U880-Nokia 6120c-Nokia 3120c-Nokia C3-01-Galaxy Fit-Xperia U-Xperia SL-SGS3 LTE
14 godina
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
Matijasever kaže...
bus kaže...

pa ima toliko memorije koliko je i deklarirano, a to šta je 8 GB na OS i osnovne programe, to je do samog OSa,,,  Ali šta su pobogu sve utrpali u njega, kako su ga isprogramirali da je toliko veliki?

 

Appleov iOS je poprilično manje ako se ne varam, šta su oni toliko inteligentiji u načinu programiranja OSa? Pa onda im i ne treba mrcina od jezgri i ostalih detalja da to sve fino fluidno pokreće

Trebao si probati iPhone 4 od moje cure, star godinu i 3 mj. Sve originalno na njemu, sa 2 stranice aplikacija, znaci skoro nista, i kamera bi se otvarala 5 sek, face aplikacija kontinuirano crashala. Pri paljenju, "Slide to unlock" bi proradio tek nakon par minuta.Mobitel kao nov, prodan za 1800kn. Nikad pao ili sl. Ako netko jos spomene "fluidnost iOS-a" nisam odgovoran za svoje postupke.

 

onda ti nešto sa mobitelom ili iOSom nije bilo u redu, imam taj mobitel i sve radi super, na svim verzijama OSa koji su izašli

12 godina
protjeran
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Matija, sve je moguce, pa i to da je ona dobila uredjaj sa greskom. U tom slucaju isti se reklamira, a ne podvaljuje nekom.

A sto se tice same fluidnosti, iOS tu pojede Android za dorucak.

 
11 3 hvala 0
12 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

16GB je nepotreban model.. trebali su direktno na 32GB i to je to. Nebi se primjetio toliko "manjak" prostora..

 

Mada mi je malo nejasno kako toliko variraju ti podatci u zadnjih 10-ak dana. Počelo je sa 9.8 slobodno, pa 9.6..... pa sad 8.8 slobodno... Dok mobač dođe do mene bit će oko 5 slobodno :P

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
EchoOne kaže...

16GB je nepotreban model.. trebali su direktno na 32GB i to je to. Nebi se primjetio toliko "manjak" prostora..

 

Mada mi je malo nejasno kako toliko variraju ti podatci u zadnjih 10-ak dana. Počelo je sa 9.8 slobodno, pa 9.6..... pa sad 8.8 slobodno... Dok mobač dođe do mene bit će oko 5 slobodno :P

 misliš na 23.2 GB model? {#}

13 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

ako ste ga imali u Bug-u, zasto to niste napisali na one 4 stranice?

Aventador
Moj PC  
15 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Memorije sve manje a aplikacije sve veće i veće, pogotovo ove HD.  Npr. Asphalt7 zauzima 1.5 GB. Ovo je premalo internog prostora, podsjeti me odmah na HTC Desire koji sam imao (naravno nije tako drastično) na kojem sam da bi instalirao jednu aplikaciju drugu morao brisat{#}

ex Quilombo23
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Prije svega Samsung ce zgu*iti koga i kako moze ukljucujuci i kupce ;) To je jedna od firmi na svijetu kojoj moral i postenje nije jaca strana. Drugo meni je tih 8 GB vise nego dovoljno :) A trece, rutovacu ga pa pobacati smece i aplikacije koje proizvodjac isporucuje kao sto sam uradio sa svakim drugim telefonom :)

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
rustweaver kaže...
AmD kaže...

Meni to nikad nije jasno .. Ako lijepo deklariraju 16GB onda neka naprave malo više za sve te svoje potrepštine, a čistih 16GB neka bude dostupno korisniku. To je idiotski po meni ..

Meni to nije idiotski. To su specifikacije hardwarea, a ne popis onoga što preostaje korisniku. Što je slijedeće? Hoćemo li računati i koliko CPU vremena otpada na operacijski sustav pa frekvenciju procesora preračunavati u ono što je korisniku efektivno dostupno?

 

Kada kupuješ PC konfiguraciju, žališ li se što napisani kapacitet tvrdog diska nije umanjen za veličinu operacijskog sustava?

 

Ako se dobro sjećam stara računala (komodorac i ekipa) su u specifikacijama imala navedeno nešto tipa

total memory: bla bla bla
available to user: bla bla bla

 

Trebamo li se vraćati na to? :D

Kad kupuješ PC možeš staviti neki minimal linux ili možeš staviti full instalaciju tri različita OS-a.   Ako se računalo isporučuje s Office-om, a tebi Office ne treba, kad ti fali prostora, uninstaliraš office.

 

Ja na svom mobitelu imam aplikacije koje nikad ne koristim

- Timescape

- Facebook

- Vijesti i Vrijeme

- 3D fotoaparat

 

+ još par koje ponekad i upotrijebim, ali bih ih rađe uklonio jer ima i boljih, a samo zauzimaju mjesto. Na PC-u takve aplikacije mogu ukloniti.

 

 

Ako reklamiraš da nešto ima 16 GB, a korisnik može pristupiti samo polovici onda to mora biti napisano JASNO i ISTAKNUTO.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Svi očekujemo više manje da će određeni dio memorije biti zauzet,al ovo je ipak previše.

Meni osobno to nije nikakav problem,al bi bilo fer da negdje na kutiji bude upozorenje da je dostupno tolko i tolko memorije,ne znam jel ima to,tipa 16 GB model, 8.8 GB available.

 

Uostalom,ak budem uzeo četvorku,sigurno ću ga rootat i uklonit sav tmobile-ov bloatware i Samsungove džidže koje mi ne trebaju. I za 150 kn kupit 32 GB Sandisk Ultra karticu.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
zlatkor kaže...

pa ista stvar je i sa HDDima - kupim 1,5TB a posije formata, "izgubim" oko 350 GB???!!! WTF??? onda SVI LAŽU oko kapaciteta!!!

To nema veze s ovim. Taj "gubitak" je prisutan i tu, pa je onda nakon njega još oduzeto pola memorije za razna sr*nja.

 

Inače, čisto informativno, kod diskova nije problem u proizvođačima, nego u Windowsima:

 

TiB = 1024 * 1024 * 1024 * 1024 = 1.099.511.627.776 B

TB = 1000 * 1000 * 1000 * 1000 = 1.000.000.000.000 B

 

Proizvođači disk od  1.000.000.000.000 B označavaju kao 1 TB, što je i ispravno, dok Windowsi to preračunaju u 931,32 GiB (što bi opet bilo ispravno), ali umjesto oznake GiB stave oznaku GB (što je pogrešno).

 

Naravno, ako ti se računa, Windowsi daju i podatak u byte-ima, pa ukupni kapacitet particija na mom disku od 1TB iznosi: 1.000.200.982.528 B što je čak 200 MB više od nazivnog kapaciteta (+ ono što je otpalo na particioniranje diska).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

kakvih 8,8GB???

otkud meni 9,05GB

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Realno gledajuci, barem po meni. Ako pise 16 giga, nek je slobodno 13-14. A sad da je slobodno 8-10..to je smece zivo. Onda neka ga prodaju pod 8, sta mene briga sta je na "stock softverskom dijelu"..to me se ne tice (dok ne pozelim prckati)

ja
 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice