Apple još bogatiji

poruka: 47
|
čitano: 6.318
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple još bogatiji".
14 godina
offline
Apple još bogatiji

svi smo na ovom forumu upoznali kupce apple proizvoda,pa se ovome ne treba nitimalo čuditi

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
17 4 hvala 0
16 godina
offline
RE: Apple još bogatiji

Stvarno sam mislio da je Cisco prvi...

15 godina
offline
Apple još bogatiji

Ja mislio da je Coca-Cola prva, a za ovu Exon naftnu firmu nisam nikad čuo.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
9 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple još bogatiji
Go Apple Go !
I'm from Hollywood
 
2 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple još bogatiji

Čudi me da je Exon prvi, lani je bio Google sa preko 115 milijardi vrijednosti.

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple još bogatiji

Money, money... {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple još bogatiji

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
7 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

pocetkom prosle godine su imali 50 milijardi dolara kesha, tvoj scenarij je moguc jedino ako ogromna kamencuga iz svemira okine i makne USA sa karte.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
14 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

Sutra bankrotirati a imaju 40 (ili 50 kako @bistri kaže) milijardi dolara.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 14:10 (Dom031).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 A šta bi onda tek Google i Facebook? Oni su se isto prebrzo izdigli a još traju.

A i nije toliko prebrzo ako znamo da Apple postoji još od davne 1976.kad su se kompovi tek razvijali {#}

**** Sretna Nova godina!!!! **** Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

{#} {#} {#}

1.4.1976. je osnovan Apple, znaći 35 godina, 12697 dana ili 1813 tjedana ili 304728 sati, da to je definitivno brzooooo ...... o bože bože djece..... 

I'm from Hollywood
13 godina
protjeran
offline
RE: Apple još bogatiji
bistri kaže...
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

pocetkom prosle godine su imali 50 milijardi dolara kesha, tvoj scenarij je moguc jedino ako ogromna kamencuga iz svemira okine i makne USA sa karte.

Ako se vrijednost kompanije procjenjuje na osnovu vrijednost dionica onda je takva vrijednost doista relativan pojam. U vrlo kratkom roku ta vrijednost može vrtoglavo pasti. Recimo zbog smrti Stevea (ne želim mu to). Još bolji je primjer Facebook. Što u njemu vrijedi one silne novce? Nedavno mu je porasla vrijednost jer je dobio veliko ulaganje. Ulaganje, ne zaradu! Apple s druge strane, doista zarađuje. No na čemu? Konkurencija je vrlo blizu ili bolja. Drži ih samo odličan marketing, karizma glavnog šefa i fanovi. Kolega je zapravo u pravu, plašite se naglog rasta. Tko visoko leti, nisko pada.

 

Edit: Komentar na gornji post. Ja nisam djete i sjećam se vrlo dobro kad je Apple bio na rubu propasti. Dijete drago, malo prouči povijest ako već nisi živio u to "davno" doba :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 14:22 (Zeljko1).
13 godina
protjeran
offline
RE: Apple još bogatiji
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

Sumnjam,zna Jobs kako se posluje.

14 godina
offline
RE: Apple još bogatiji
woodgamesfx kaže...
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

{#} {#} {#}

1.4.1976. je osnovan Apple, znaći 35 godina, 12697 dana ili 1813 tjedana ili 304728 sati, da to je definitivno brzooooo ...... o bože bože djece..... 

mislim da je forumaš mislio na nagli uzlet u zadnjih 10 godina,zar nisu 90 i neke bili pred bankrotom,dok je steve još zainteresiran za apple ići će naprijed kad mu dosadi računajte na nagli pad

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Zeljko1 kaže...
. Drži ih samo odličan marketing, karizma glavnog šefa i fanovi.

 

Aha oko 200 000 000 Fan Boya samo iOS uređaja , a gdje su još k tome ostali Mac korisnici  , da definitivno jedino što ih može držat je grupica fanboyeva :))))) 

 

PS.

ovo je ludilo {#}

I'm from Hollywood
14 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
blackalbum kaže...
woodgamesfx kaže...
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

{#} {#} {#}

1.4.1976. je osnovan Apple, znaći 35 godina, 12697 dana ili 1813 tjedana ili 304728 sati, da to je definitivno brzooooo ...... o bože bože djece..... 

mislim da je forumaš mislio na nagli uzlet u zadnjih 10 godina,zar nisu 90 i neke bili pred bankrotom,dok je steve još zainteresiran za apple ići će naprijed kad mu dosadi računajte na nagli pad

 

I tebi je 10 godina nagli uzlet ?

I Apple nije za vrijeme izbivanja glavnog CEO-a i osnivača propao , čak štoviše , ali OK neču se u to upuštat, ipak da Apple bez Jobsa nije Apple to je istina, ali da u Apple-u nema kvalitetnih ljudi to je glupost i da je Jobs jedini zaslužan za sve je lajkavo razmišljanje. 

 

 

 

 

 

I'm from Hollywood
14 godina
neaktivan
offline
Apple još bogatiji

Evo čisti dokaz da su iShit uređaji daleko preskupi.

 
2 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji

Capitalist pigs {#}

 

{#}

ubio si sve moje ljude
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
bistri kaže...
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

pocetkom prosle godine su imali 50 milijardi dolara kesha, tvoj scenarij je moguc jedino ako ogromna kamencuga iz svemira okine i makne USA sa karte.

Ili ako Jobs umre.

 

 

Samo objava njegovog kratkog bolovanja im je srušilo dionice u roku mikrosekunde.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
offline
RE: Apple još bogatiji
woodgamesfx kaže...
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

{#} {#} {#}

1.4.1976. je osnovan Apple, znaći 35 godina, 12697 dana ili 1813 tjedana ili 304728 sati, da to je definitivno brzooooo ...... o bože bože djece..... 

A pošto si toliki Apple fan, pa sve znaš, raspitaj se kada je Apple skoro propo, šta se događalo u prošlosti, gdje je bio Jobs u to  vrijeme itd.

Crni bomarder kaže...
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

Sumnjam,zna Jobs kako se posluje.

Prije bi reko da je dobar glasnogovornik: - Ako vam ne radi u desnoj ruci, prebacite ga u lijevu-.

woodgamesfx kaže...
Zeljko1 kaže...
. Drži ih samo odličan marketing, karizma glavnog šefa i fanovi.

 

Aha oko 200 000 000 Fan Boya samo iOS uređaja , a gdje su još k tome ostali Mac korisnici  , da definitivno jedino što ih može držat je grupica fanboyeva :))))) 

 

PS.

ovo je ludilo {#}

P.S. ti nisi razumio što je pjesnik htio reći. uglavnom većinu drže fanovi.

woodgamesfx kaže...
blackalbum kaže...
woodgamesfx kaže...
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

 

{#} {#} {#}

1.4.1976. je osnovan Apple, znaći 35 godina, 12697 dana ili 1813 tjedana ili 304728 sati, da to je definitivno brzooooo ...... o bože bože djece..... 

mislim da je forumaš mislio na nagli uzlet u zadnjih 10 godina,zar nisu 90 i neke bili pred bankrotom,dok je steve još zainteresiran za apple ići će naprijed kad mu dosadi računajte na nagli pad

 

I tebi je 10 godina nagli uzlet ?

I Apple nije za vrijeme izbivanja glavnog CEO-a i osnivača propao , čak štoviše , ali OK neču se u to upuštat, ipak da Apple bez Jobsa nije Apple to je istina, ali da u Apple-u nema kvalitetnih ljudi to je glupost i da je Jobs jedini zaslužan za sve je lajkavo razmišljanje. 

OK kad si ti toliko pametan, ajde nam pojasni svoju teoriju o Apple-u, pa nam pojasni zašto smo svi mi budale, a ti si jedini koji znaš sve.

 

10 godina je nagli uzleta, ako sa 0 dođeš do 100, onda ni google nije nagli uzlet, a počeo je prije 10 godina. Za vrijeme izbivanja Jobsa, Apple nije propo, čak štoviše Apple je sklapo loše poslove, bio je u dugovima, i tražio je Jobsa da se vrati, G3 modelom sve se vratilo u normalu. s ovim da Apple nije Apple bez Jobsa se slažem, isto tako nitko nije reko da je Jobs jedini zaslužan, recimo po meni više zasluga treba pripast jonathanu Ive-u, zbog dizajna...

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Paolo2612 kaže...

Ili ako Jobs umre.

 

Nemoj se s time zezati, odmah bi počela lavina samoubojstava jabučara :)

16 godina
offline
Apple još bogatiji

Trzisna kapitalizacija i nije toliko vazan u ocjeni vrijednosti kompanije. Po meni skoro pola ako ne i vise od ove vrijednosti cini Goodwill (za one koji nisu studirali ekonomiju neka proguglaju malo). A zna se da vrijednost goodwilla moze naglo da opadne kao i da se poveca. Ono sto treba gledati jeste profit koji preduzeca ostvaruju. Trenutno Apple je u super poziciji sa oko 50 milijardi dollara kesha, sto je za danasnje uslove odlicna stvar. Oni i Google su u super poziciji i najvjerovatnije ce i ostati tako u blizoj buducnosti. 

Medjutim kako stvari se krecu sa globalnom krizom i kako inflacija polako ali sigurno nagriza Ameriku mogao bi Apple uskoro po prvi puta u zadnjih jedno desetak godina imati pad profita. Jer iskreno imaju preskupe proizvode u odnosu na konkurenciju. Osim toga i samo mala promjena zdravstvenog stanja Jobsa bi mogla doprinjeti smanjenju vrijednosti dionica. 

 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Joco55 kaže...
Paolo2612 kaže...

Ili ako Jobs umre.

 

Nemoj se s time zezati, odmah bi počela lavina samoubojstava jabučara :)

Aj ne *eri!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Joco55 kaže...
Paolo2612 kaže...

Ili ako Jobs umre.

 

Nemoj se s time zezati, odmah bi počela lavina samoubojstava jabučara :)

Svako zlo za neko dobro{#}

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Batista kaže...

Ta vrijednost je relativan pojam... Sutra vec moze bankrotirat... Prebrzo su se uzdigli da bi trajali.

Danas je općenito takav tip vrijednosti relativan pojam, no Apple je krenuo sa radom 1976, tako da je svaki drugi komentar na "prebrzo" suvišan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 15:58 (dubflash).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Apple još bogatiji
Joco55 kaže...
Paolo2612 kaže...

Ili ako Jobs umre.

 

Nemoj se s time zezati, odmah bi počela lavina samoubojstava jabučara :)

Hahaha - koji si ti bog.

 

Svaka čast osobi koja mene nagovori da kupim iti jedan apple-ov proizvod.

 

Dobro su napisali bugovci u jednom broju časopisa.Apple je tvrtka koju jedni zdušno mrze, a drugi slijepo obožavaju.Ja spadan u ove prve i nervira me kad mi se neko kur*i radi toga jer ja nikome nisam reka riječi kad je kupija ipad , iphone ili nesto drugo..

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 16:03 (razorst3).
16 godina
neaktivan
offline
Apple još bogatiji

Ljudi pišete gluposti - povećala se vrijednost dionice radi veće potražnje za istom i to je za većinu dovoljno, ne trebate pisati o nekim stvarima koje ne razumijete da bi ispali pametni, sve se u ekonomiji može objasniti jednostavno -ponuda i potražnja. Potražnja za dionicama raste zato što ljudi očekuju da će se povećati prodaja proizvoda i usluga Apple-a... Pošto je organiziran kao d.d. ono mora imati, zavisno od države do države, u odnosu na temeljni kapital određene rezerve, pa te milijarde kojima baratate su to , minimum je zakonski određen, a gornje granice nema. Povećavajući temeljni kapital i rezerve se moraju povećavati od dobiti koje ostvaruju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Apple još bogatiji
Kada imas hit proizvod i trcis ispred konkurencije mozes da kreiras cijenu koju hoces? I naravno da su zaradili. Kada ostali spavaju.
Informatičari svoju ljubav napokon pretvaraju u novce.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple još bogatiji

Nije baš da ostali, Apple nije izmislio niti jednostavnu revolucionarnu tehnologiju već kolko-tolko revolucionarne proizvode, evo par primjera:

  • iPad - tableti su davno prije postojali ali eto bili su neprilagođeni tj. na njima su se vrtili Windowsi i u biti to su bila računala s Touchscreenom, ali došao je Apple, ubacio svoj os, stavio trulu jabuku, i na vjestima slušam kako ljudi dan prije dežuraju ispred trgovina kako bi ga se domogli
  • iPhone - nakon ovog mobitela svi su željeli imati touchscreen, unatoč njegovim početnim manama i tome što je na tržištu bilo puno boljih mobitela i taj je mobitel redefinirao pojam smartphone

Apple je prije marketinška nego informatička tvrtka jer jednostavno znaju otkriti način na koji najlakše doći do novca, tj. znaju pravu ideju pretvoriti u novac. A tu dobit uglavnom stječe od korisnika kojima je važno da imaju neki fency gadget sa jabukom koji mogu pokazivati prijatljima.

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Apple još bogatiji
woodgamesfx kaže...
Zeljko1 kaže...
. Drži ih samo odličan marketing, karizma glavnog šefa i fanovi.

 

Aha oko 200 000 000 Fan Boya samo iOS uređaja , a gdje su još k tome ostali Mac korisnici  , da definitivno jedino što ih može držat je grupica fanboyeva :))))) 

 

PS.

ovo je ludilo {#}

tako je..a što će biti kad Stivica ode Bogu na istinu..to će onda Jabučarima govoriti što im treba u životu???...situacija će biti jako konfijuz...a što ako prije smrti,Stivica da nalog svojim sljedbenicima da počine mass suicide...?? strašno...{#}...nekako mi se pred očima ukazuje slika zbunjenih i dezorijentiranih zombija....živi užas..!!!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice