Bankarska diskriminacija Androida

poruka: 77
|
čitano: 12.041
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bankarska diskriminacija Androida".
16 godina
offline
Bankarska diskriminacija Androida

"Indikativan pokazatelj da se u ovom slučaju, pomalo neuobičajeno, u nas diskriminira većina korisnika smartphonea!"

 

Nije li pomalo pretenciozno temeljem statistika posjeta samo m.bug.hr portalu suditi o tome tko je vecina korisnika smartphonea? Sto bi onda trebali reci, primjerice, BlackBerry korisnici u Hrvatskoj?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
ChrisB kaže...

"Indikativan pokazatelj da se u ovom slučaju, pomalo neuobičajeno, u nas diskriminira većina korisnika smartphonea!"

 

Nije li pomalo pretenciozno temeljem statistika posjeta samo m.bug.hr portalu suditi o tome tko je vecina korisnika smartphonea? Sto bi onda trebali reci, primjerice, BlackBerry korisnici u Hrvatskoj?

to je jedan, sasvim konkretan i pouzdan podatak, nikakva rekla kazala - jasno da nije referentan za cijelu državu, ali za ovu temu sasvim prikladan...

 

a zašto spominješ BB? on je podržan od strane Zabe, a i sasvim sigurno se njegova rasprostranjenost ne može mjeriti s iPhoneom ili Androidima

...
13 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

A vi provodite istu diskriminaciju kada izostavite da program podržava druge operativne sisteme osim Windowsa. 

No vi se diskriminacijom pravdate tako da tvrdite da nema puno zainteresiranih. 

To znači da je u redu diskriminirati jer ih nema puno. Tko ih je..!

 

Prvo počistite svoje dvorište, a onda prosipajte pamet prema drugima. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 17:02 (iForce).
 
6 10 hvala 2
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Pa ako nisi primjetio u tekstu je naglasak na diskriminaciji većine a ne manjine. Kad nekog nema puno onda je to opravdana diskriminacija koliko god to ružno zvučalo.
15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida

Kao korisnik potpuno zastarijelog i krajnje promašenog mobilnog OSa koji niti u jednom trenutku po niti jednoj stavki ne može konkurirati Androidu, samo sam se slatko nasmijao...

 

BTW, meni neke opcije na ovome forumu na Chromeu jednostavno ne rade... (paste as plain text)

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Slažem se s autorom, iako nisam potencijalni korisnik dotičnih usluga... Činjenica je da je Android poprilično raširen, a isto tako ZABA uredno naplaćuje uslugu koju određeni korisnici ne mogu koristiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Isto također vrijedi za mPBZ, na iphoneu radi savršeno, dok za android ne postoji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
nCh! kaže...

Isto također vrijedi za mPBZ, na iphoneu radi savršeno, dok za android ne postoji.

 

Zato sto ista firma radi aplikaciju i za m-zabu i za mPBZ :-P

16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
I da se nadovežem na članak. Gotovo identičan slučaj i za PBZ korisnike. Od prošle godine od kada je predstavljena usluga za iphone na moje upite za Android dobivam "samo što nije odgovore"
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Bukva kaže...

BTW, meni neke opcije na ovome forumu na Chromeu jednostavno ne rade... (paste as plain text)

Vezano isključivo uz TinyMCE editor i njegovu nekompatibilnost s Chromeom, ili obrnuto. U svakom slučaju, nema veze s Bugom.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 17:13 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Hm...ne bih baš rekao da su korisnici Androida izigrani ili da se radi o diskriminaciji u ovakvoj situaciji.

Izigrani bi bili da, na primjer, postoji gotovo rješenje za tu platformu ali im se onemogućava pristup iz nekog misterioznog (čitaj poslovnog) razloga. Ili da ne žele razvijati aplikaciju za Android uopće.

 

Koliko vidim rečeno je da razvijaju aplikaciju te da imaju problema, što ima smisla jer se aplikacija ne napravi samo tako, pogotovo u sustavima kao što su banke koje su poznate po zahtjevima na sigurnost (što je očito problem na Androidu). A banke su poznate i po tromosti....dakle banci treba puno više vremena da dostavi gotovo rješenje nego što bi trebalo nekoj drugoj IT kompaniji.

 

I za kraj, onemogućavanje pristupa usluzi Android korisnicima šteti i samoj banci, dakle sumnjam da se trude namjerno diskriminirati te korisnike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 17:25 (The Godfather).
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Bitanga kaže...
nCh! kaže...

Isto također vrijedi za mPBZ, na iphoneu radi savršeno, dok za android ne postoji.

 

Zato sto ista firma radi aplikaciju i za m-zabu i za mPBZ :-P

Zar oni nemaju svoj IT odjel koji im razvija  "m-aplikacije"?

16 godina
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Pa ako ti je potrebna ta usluga, kupi telefon na kojem je podržana. Najbolje je da nađeš nekakvu još opskurniju platformu i onda pilaš da ti moraju omogućiti da ti prek tog telefona gledaš svoj račun.

Obzirom da je usluga besplatna ako se uzme cijela lepeza (nitko te niti na to ne tjera), ne razumijem u čemu je problem... kaj sad, aplikacija radi samo na iOSu?

Pa kaj onda? :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Na GalaxyS, verzija 2.2.1 radi mPbz aplikacija, ima malo zajebancije ali radi bez problema.

Bilo je vec na forumu o tome kako se podesi i instalira

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
The Godfather kaže...

Zar oni nemaju svoj IT odjel koji im razvija  "m-aplikacije"?

Assecco (tj. Logos) ima ugovor sa svim bankama (za njihov digitalni token), tako da svatko razvija svoju applikaciju, a Assecco im daje token.

 

Mislim da problem nije u sigurnosti (to je samo standardno izvlačenje, kao da se npr izvlače na iPhone zato jer ima problema sa antenom da ne mogu napraviti implementaciju).

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

20 (240kuna godisnje) za nista... za te pare odem i odradim preko tokena

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

evo samo da se javim, pocetkom ovog mjeseca sam morao izvaditi racun u ovoj banci, uzeo sam paket sa IB i mzabom. Na salteru u razgovoru sa seficom mi je receno da ce do kraja ovog mjeseca bit gotova aplikacija za android OS, kojeg i sam posjedujem. Pozdrav!

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
koliko sam upoznat aplikacija je napravljenja jedino je problem sto ne prolazi na testiranjima :)

s druge strane, koliko god da ne volim zabu, ne vidim smisao clanka jer, barem kad sam ja uzimao lepezu, bili su navedeni uredjaji na kojima je mzaba podrzana i cemu kukanje sto ne radi na androidu

a sama aplikacija ionako nije nesto
kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Imam mPbz aplikaciju koja nije losa i zaista je cudno sto je nema na Androidu.Jos uvijek imam besplatno (prva tri mjeseca), ali nisam siguran koliko cu kasnije placat.Mislim da bi trebao biti neki popust, jer vec imam tri usluge.

I'll see you on the dark side of the moon
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 18:10 (no tengo dinero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Marohas kaže...

Meni nije jasno iz ovog članka da li su u Zabi obećali (po mogućnosti - napismeno) da će podržavati Android ili ne. Ako nisu - bad luck. Ako jesu - e, onda treba tražiti povrat love.

 

obećali su svakome tko je pitao, usmeno ili mailom, da će biti "uskoro gotova i aplikacija za androida" (kao što ti i piše)...

 

povrat love od banke? nemoj ne nasmijavati! {#} - ti kada uzimaš "lepezu" dobivaš nekoliko ključnih usluga (tr, karticu, e-zabu...), a neke druge stvari su "uključene u paket bez dodatnog plaćanja", a među njima je i m-zaba (sama za sebe košta, odnosno prije je koštala 10 kn mjesečno, ne znam može li se uopće danas dobiti mimo lepeze). Tako da nema uporišta za neki povrat love, ali ima za - nezadovoljstvo, jer ti nešto obećavaju i stalno najavljuju, a to se ne ostvari. Da je u pitanju pokoji mjesec čekanja, nije uopće bitno, ali ako to traje duže od godinu dana, onda se korisnik mora osjećati malo "glupo"...

...
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

I ja cekam tu mzabu za Android.. i cekam i cekam.. Miro, ima jedna alternativa.. makar se i nemre bas tak nazvat kad ne radi najbolje :D Java aplikaciju konvertira u APK i onda se doticna instalira kao svaki android APP. Mzaba se pokrene ali ne prolazi dalje nakon autorizacije kljucem (onaj dugacki pin.. ne znam kak se zove :) ).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
Miro kaže...
ChrisB kaže...

"Indikativan pokazatelj da se u ovom slučaju, pomalo neuobičajeno, u nas diskriminira većina korisnika smartphonea!"

 

Nije li pomalo pretenciozno temeljem statistika posjeta samo m.bug.hr portalu suditi o tome tko je vecina korisnika smartphonea? Sto bi onda trebali reci, primjerice, BlackBerry korisnici u Hrvatskoj?

to je jedan, sasvim konkretan i pouzdan podatak, nikakva rekla kazala - jasno da nije referentan za cijelu državu, ali za ovu temu sasvim prikladan...

 

a zašto spominješ BB? on je podržan od strane Zabe, a i sasvim sigurno se njegova rasprostranjenost ne može mjeriti s iPhoneom ili Androidima

Ja se slazem s postavkom o udjelima razlicitih smartphone platformi u m.bug pristupu.

 

Cini mi se da mozda nisam bio posve jasan sa svojim postom. Jednostavno sam postavio pitanje o tome kako se temeljem statistika pristupa jednom konkretnom portalu (m.bug) generalizira "vecina korisnika smartphonea". Time sam zelio reci da ako Android predstavlja vecinu posjetitelja jednom portalu nuzno ne znaci da predstavljaju vecinu broja korisnika pametnih telefona u RH a koji se koriste data pristupom opcenito.

 

Upravo u kontekstu toga sam spomenuo BB korisnike. Jer, clanak otprilike cilja na ideju "vecina korisnika m.bug.hr portala koristi Android = vecina korisnika smartphonea u RH Internet prostoru uopce", sto mozda stoji, ali mozda ipak i ne.

15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Ni u Ericssonu nije bolje. Kriza ih je teško pogodila pa im sada studenti za male pare moraju prebacivati prastare mobilne aplikacije na Android. {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
ChrisB kaže...

Ja se slazem s postavkom o udjelima razlicitih smartphone platformi u m.bug pristupu.

 

Cini mi se da mozda nisam bio posve jasan sa svojim postom. Jednostavno sam postavio pitanje o tome kako se temeljem statistika pristupa jednom konkretnom portalu (m.bug) generalizira "vecina korisnika smartphonea". Time sam zelio reci da ako Android predstavlja vecinu posjetitelja jednom portalu nuzno ne znaci da predstavljaju vecinu broja korisnika pametnih telefona u RH a koji se koriste data pristupom opcenito.

 

Upravo u kontekstu toga sam spomenuo BB korisnike. Jer, clanak otprilike cilja na ideju "vecina korisnika m.bug.hr portala koristi Android = vecina korisnika smartphonea u RH Internet prostoru uopce", sto mozda stoji, ali mozda ipak i ne.

Pa to je sasvim pragmatičan potez (od strane autora:))! Recimo, da li znaš da T-Mobile nikada ne daje službeni podatak (na novinarski upit) koliko su iPhonea prodali (bilo na razini godine, modela ili ukupno do sada od početka prodaje u HR)?

A još manje se možeš nadati da bi ti neka banka dala preciznu strukturu svojih korisnika (po platformama), posebice kada su u situaciji da cijeloj jednoj grupi svojih klijenata ne mogu pružiti uslugu (iz tehničkih razloga, no ni to službeno ne smiju izjaviti).

Daj ti meni neke druge pouzdane i precizne podatake, kao što su ovi koji sam naveo (o strukturi rasprostranjenosti pametnih telefona u nas) - pa onda možemo dalje razglabati koliko je ovaj podatak koji imamo referentan ili nije...

...
15 godina
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Poslao sam mail zabi u vezi aplikacije za android i evo šta kažu:

 

Poštovani,

 

zahvaljujemo na Vašem upitu.

 

 U vrlo skoro vrijeme aplikacija mzaba bi trebala biti ponuđena i za andriod mobilne uređaje.

 Unaprijed Vam zahvaljujemo na razumjevanju, te se nadamo da ćemo u daljnjem poslovanju opravdati Vaše povjerenje i da će se naša

suradnja nastaviti na obostrano zadovoljstvo

 

 

 

 S poštovanjem,

 

 m-zaba help desk

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bankarska diskriminacija Androida

Samo jedna napomena u vezi statistike. Ne dovodim u pitanje vrijednost posječenosti m.bug stranice, ali na cca 30 milijuna dnevnih posjeta najjačih stranica u HR 2,3% dolazi s nekim mobilnim uređajem.

Od toga cca 1,7% su iOS korisnici, a Android korisnika je cca 0,40%.

Što u nekom omjeru onih koji svakodnevno pristupaju internetu s mobilnim uređajem kaže sljedeće: 60% korisnika koristi iOS, cca 30% korisnika koristi Android, a na ostale otpada ostatak od 10%.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 20:11 (devotion).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
dejo6 kaže...

Poslao sam mail zabi u vezi aplikacije za android i evo šta kažu:

 

...

Jedini je problem što to govore već više od godinu dana.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 20:18 (Danny_HR).
15 godina
offline
Re: Bankarska diskriminacija Androida
dado2202 kaže...
The Godfather kaže...

Zar oni nemaju svoj IT odjel koji im razvija  "m-aplikacije"?

Assecco (tj. Logos) ima ugovor sa svim bankama (za njihov digitalni token), tako da svatko razvija svoju applikaciju, a Assecco im daje token.

 

Nije istina, Asseco razvija i aplikacije i za Zaba-u i za PBZ.

13 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida
I'll see you on the dark side of the moon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bankarska diskriminacija Androida
Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice